RE: Grlić materice u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


suzi kju -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 11:15:02)

Ja ne znam kako oni to gledaju i sta im znači recimo ovo:
Na pregledu grlić 1,5cm,rađena cervikometrija 44mm bez tunelizacije, to znam da znači da je zatvoren, ali te dimenzije, 15mm i 44mm,jel to treba da je nekako povezano ili?
Mada ne treba se opterećivati toliko time, ja u moju dr imam puno poverenje, rekla mi je juče da je grlić super i da se ponašam normalno.




jabudic -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 11:34:06)

A sta mislite o ovom mom grlicu koji je ispao napolje [sm=smiley36.gif]
pisala sam na prethodnoj strani?




vonavoj -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 12:09:11)

suzi,to je super! unutrasnji i spoljasnji deo..taj spoljasnji ne bi trebao da je ispod 1cm,a unutrasnji ispod 35mm




suzi kju -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 12:14:26)

Eeeee hvala von na objašnjenju, divna si.
Jabudic ja nmg ni da zamislim kako to izgleda, hmm...
Slikaj pa da konstatujemo šta je [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 12:27:47)


IZVORNA PORUKA: suzi kju
Slikaj pa da konstatujemo šta je [sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif] nista bez cvrstog dokaza [sm=smiley36.gif]




vonavoj -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 12:31:59)

[sm=smiley31.gif]
auu..nista bez dokaza!




superm -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 12:32:48)

Jabudic, kako ispao? Nisam čula za tako nešto [sm=smiley13.gif]




jabudic -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 12:38:25)

HAhaha [sm=smiley36.gif]
Nije ispao, nego kako je na prethodnoj strani opisala Diabla, ja sam se samo nadovezala.
Kao da mi je bukvalno tu, "na ulazu" [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 12:41:11)

Ja nista ne opipavam. A to kazem jer 2× dnevno stavljam utrogestan.




ivaMark -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 13:45:55)

Jabudic, mozda ti je oteklo dole sve pa ti se tako cini...ne znam kako bi mogao grlic da ispadne, znaci da je i materica onda spala [sm=smiley1.gif]
nalupah se sada [sm=smiley36.gif]




choopa choops -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 13:59:52)

dijana mislim da kad je uloživ znači da može da se provuče, ali da nije skroz otvoren. nemam pojma, ali meni je ovaj put pisalo uloživ za jagodicu prsta negdje od 2-3mjeseca ;-)




jabudic -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 14:08:34)

Čupo, pitaj Diablu ako je srerneš gdje po Novom šta je bilo na kraju sa grlićem [sm=smiley36.gif]
Iva, što bi otekao? [sm=smiley36.gif]




dijana1* -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 14:35:56)

Choopa u 6 nedelji sam radila bris i usput pregledalai bilo zatvoreno. Sada u 13 nedelji ponovo bris i ajd da vidi kad ono za vrh prsta otvoreno. A sex izbegavam. Nego sta vredi kad po ceo dan trcim za klincima :-)




Maraj -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 14:39:12)

Mislim da je jole82 na prethodnoj strani napisala sta znaci uloziv za vp i da nije za paniciti




jabudic -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 14:45:12)

Dijana, zbog vrha prsta ne treba ni da razmišljaš, to je sasvim OK nalaz i za drugu, a ane treću trudnoću, ipak smo mi više izrabljene koke [sm=smiley36.gif]
Ja se sad sjetih da sam u 2.trudnoći dugo bila otvorena jedan prst, i kao to je bilo OK.
Što i jeste, na kraju sam se porodila posle termina.
Tako, nema šta da misliš o tome.




choopa choops -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 15:55:03)

haha jabude ne srećemo se skoro nikako, ali ako je vidim ću ti javnem [sm=smiley36.gif]

Dijana sad sam gledala, meni od 15-te nedelje stoji tako na nalazu, ali ja sam mirovala zbog dodatne dijagnoze (grlić dug 1,5cm, razmekšan-kao puter kaže moja dr i plus sam imala velike kontrakcije). Rekli bi ti dr da moraš da miruješ, mislim da bez obzira šta oni napišu na nalazu, čak i ako se namaa čini da je isti problem, zapravo uopšte nije. U svakom slučaju smanji tempo koliko možeš, iako je to znam skoro nemoguća misija [sm=smiley36.gif] .




ivaMark -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 16:48:19)

Jabudic, znas da nekome cela [sm=ribica.gif] nabubri u trudnoci, narocito pred kraj....na to sam mislila, pa mozda ti se cini [sm=smiley1.gif]

Dijana, opusti se..sigurno bi ti dr skrenula paznju na to i dobila bi terapiju [sm=smiley31.gif]




dijana1* -> RE: Grlić materice u trudnoći (2.6.2015 17:53:30)


IZVORNA PORUKA: jabudic

Dijana, zbog vrha prsta ne treba ni da razmišljaš, to je sasvim OK nalaz i za drugu, a ane treću trudnoću, ipak smo mi više izrabljene koke [sm=smiley36.gif]



Izgleda toliko da ne mozemo vise ni da se skupimo[sm=smiley36.gif]
Hvala vam drage moje.
Iva od 6- te nedelje pijem davroston preventivno 2x 1




ancuska -> RE: Grlić materice u trudnoći (30.7.2015 9:40:18)

Zdravo svima,
Nova sam na forumu. Trenutno sam trudna 34+nekoliko dana, znaci 35. nedelja. Pre par dana na pregeledu je ustanovljeno da mi je skracen grlic i da je unutrasnje usce otvoreno za 1 prst. Naredjeno mirovanje. Da li je neko bio u slicnoj situaciji i izgurao do kraja, tj bar do 37 nedelje? Ovo mi je druga trudnoca. Hvala




vonavoj -> RE: Grlić materice u trudnoći (30.7.2015 11:41:02)

Nije to tako los nalaz za drugu trudnocu,ali miruj koliko mozes!




ancuska -> RE: Grlić materice u trudnoći (30.7.2015 11:52:12)

Hvala, znam, mirujem. Ali kad se strah uvuce u misli...a u mirovanju previse vremena za razmisljanje. U prvoj trudnoci sam sa 35 nedelja bila uloziva u unutrasnjem uscu i izgurala do punih 38 kada sam se porodila. A tada sam morala da mirujem od 20 nedelje zbog kontrakcija. Sad mi se cini da sam mnogo rano pocela da se otvaram unutra..
Nisam citala puno unazad , da li je neko bio u slicnoj situaciji?




vonavoj -> RE: Grlić materice u trudnoći (30.7.2015 12:25:53)

Ja sam od 36.te bila otvorena 2 prsta,grlic skracen od 21.ve i prenela sam nedelju dana! A nisam bas mirovala u 9om mesecy.




superm -> RE: Grlić materice u trudnoći (30.7.2015 12:28:13)

Meni je dr rekao na kontroli, pre 7 dana, da je grlic malo skracen i da pripazim... ja se dobro osecam, ne znam sta bi trebalo da bude alarmantno, iako mi je ovo 3 trudnoca. U prethodnim [sm=nosecka.gif] nisam imala problem sa grlicem.




Anoniman -> RE: Grlić materice u trudnoći (30.7.2015 12:36:32)

juce sam bila na ginekoloskom, prvi pregled za ovih 26 nedelja, grlic potpuno zatvoren, detalje ne mogu d aprocitam , dr kaze da je sve super, jedino mi je dala vaginalate makmiror zbog sekreta, rekla je da mogu da imam keks, ali ja ne smem, ahahah kako je krenulo prenecu[sm=smiley36.gif]




ancuska -> RE: Grlić materice u trudnoći (30.7.2015 12:51:02)

Vonavoj, svaka cast. Kad to cujem odmah mi je lakse. Izdrzacu valjda jos 2 nedelje. A kazu da je i normalno da se kod nas viserotki ranije skracuje i otvara.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>