RE: Grlić materice u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


ancuska -> RE: Grlić materice u trudnoći (30.7.2015 12:53:48)

Divim se svim zenama koje moraju da miruju i pri tom ostanu psihicki stabilne..




ancuska -> RE: Grlić materice u trudnoći (30.7.2015 12:58:27)

Superm, da pripazis jer je poceo da se skracuje, pa da ne ode predaleko i posle moras da lezis i odrzavas. A jos si i viserotka.. Ne zelis da lezis, veruj mi- Ove dve nedelje sto moram da izguram mi se cine kao dve godinee [sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: Grlić materice u trudnoći (30.7.2015 13:00:35)

i ja sa pod mirovanjem, narocito zbog pada od ponedeljka, tesko je , ali vredi, na kraju dobijes najveci poklon!




vonavoj -> RE: Grlić materice u trudnoći (30.7.2015 13:39:16)

Superm,radi kako se osecas..telo salje signale! Ja sam se u prvoj trudnoci pila i ginipral,mirovqla..a u drugoj sve u najboljem redu! Ali sam u prvoj imala bolove..




ancuska -> RE: Grlić materice u trudnoći (4.8.2015 8:12:08)

Dobro jutro. Danas sam 35+2 i sve vise BH kontrakcija i pritisaka u karlici. A i od lezanja mi se cini da sve vise boli. E sad, da li neko zna kada se ulazi u 9 mesec, da li treba da bude punih 36 nedelja ili sam ja vec usla? Termin mi je 04.09.2015. Kod lekara imam tek sl nedelje, a ne znam da li mogu vec pomalo da se opustim i bar malo prosetam. Nista nisam kupila za bebca [sm=smiley19.gif]




vonavoj -> RE: Grlić materice u trudnoći (4.8.2015 9:19:36)

ancuska,nemoj da se opustas bar jos 10ak dana..to sto si usla u 9,ti,a jesi,ne znaci nista..za bebu je najbolje da si 38.ma nedelja..izdrzi jos malko!




Animsaj9 -> RE: Grlić materice u trudnoći (4.9.2015 23:17:58)

Do 20nd mi nije gledala grlic, sve dok na euz mi nisu rekli da nisko nosim i da se pogleda, srecom sve je bilo u redu, i sad u 24nd ponovo mi je dr gledala grlic, zato sto sam osetila blago ziganje i sve je ok




dijana1* -> RE: Grlić materice u trudnoći (13.9.2015 9:23:14)


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Jutro, mame! [sm=kava.gif] Moj bebac najaktivniji kad otvorim oci i kada treba da zaspim... Imam jedno pitanjce, ako postoji tema, ovo je iskljucivo informativno. Koliko vam je dug grlic? Ja sam u prvoj trudnoci imala skracen, pa sam uplasena da se ne ponovi, a sada je dug 3cm i Dr kaze da je ok s obzirom na to da je zatvoren. Naravno, i dalje primam Progesteron Depo na 8 dana. Postoje lekati koji kazu da je grlic materice individualan, u smislu, neko ima krace neko duze prste, pa opet su ok i obavljaju funkciju pa i on. Izvinite, nemam kad da pisem drugde. Ljubim sve!





isidora88 -> RE: Grlić materice u trudnoći (13.9.2015 10:00:26)

Moj je dug 4,3 cm, zatvoren.
U subotu idem opet na pregled, nadam se da se ne otvaram zbog ovih kontrakcija..




jess021 -> RE: Grlić materice u trudnoći (13.9.2015 10:13:58)

Moj je 3.4cm, dug, zatvoren, mek i centriran. Tako pise.




sonyasha -> RE: Grlić materice u trudnoći (13.9.2015 10:16:51)

Kod mene 4.3 dug, zatvoren! Takvu su me pustili na more[sm=smiley1.gif]




Maraj -> RE: Grlić materice u trudnoći (13.9.2015 10:26:12)

Ja u 37.nedelji nisu mi skoro merili....tako da ne znam duzinu. Na ručnom pregledu mi rekose da je zatvoren




jess021 -> RE: Grlić materice u trudnoći (13.9.2015 10:28:01)

Meni je svaki put merila sa ultrazvukom, a sad me je i rucno pregledala, pisala sam, oci su mi iskocile, ali dr kaze da mora tako.




Anoniman -> RE: Grlić materice u trudnoći (13.9.2015 10:29:00)

maraj pa to je i najbitnije da je zatvoren[sm=smiley1.gif]
bas sam sada pogledala moj nalaz, na prvom i jedinom ginekoloskom u 26 nedelji, kada me je rukama pregledala pise dug 2cm moj je najkaraci ahahah[sm=smiley36.gif], cvrst i zatvoren, moja dr je rekla da je to odlicno, sledeci ginekoloski imam kada udjem u 9 pa cemo videti stanje, to je za nekih 2o-tak dana....




ancuska -> RE: Grlić materice u trudnoći (13.9.2015 12:48:34)

Zene, evo da se i ja javim. Ne opterecujte se previse sa duzinom, cvrstinom i sl. Meni je grlic bio uloziv od treceg meseca , a otvoren za prst od 34 nedelje. Uz malo mirovanja do devetog meseca i umerene aktivnosti u devetom izgurah do kraja. Porodila sam se 01/09/2015 u 41 nedelji. Tako da slusajte svoje telo i ne bavite se previse merama. Svaka zena i trudnoca je individualna..




dijana1* -> RE: Grlić materice u trudnoći (13.9.2015 16:39:51)

I meni je od 12 - te nedelje uloziv za vrh prsta. Ove nedelje cu na pregled i nadam se da je sve ok.




dijana1* -> RE: Grlić materice u trudnoći (14.9.2015 22:10:32)

Sada sam 27+2 i grlic mi je uloziv za vrh prsta od 12-te n. A danas na pregledu mi dr. rece i da se malo skratio.
Kada je grlic poceo da vam se skracuje?




Valerie -> RE: Grlić materice u trudnoći (14.9.2015 22:37:18)

pa na koliko se skratio?
[sm=smiley31.gif]




jovicaa -> RE: Grlić materice u trudnoći (14.9.2015 22:37:35)

Odredjene dužine grlića se smatrajuni.normalnim u raznim.stadijumima trudnoce, u suštini je normalno da se.malo skraćuje sa vremenom,.a.kod.nas lekari preterano panice sa tim. Zavisi koliko.se skratio. Ja sam znala tačno u mm koliko mi se skracivao zato što mi je doktorica merila ultrazvucnom sondom.




jovicaa -> RE: Grlić materice u trudnoći (14.9.2015 22:55:39)

Nemoj previše da brineš unapred.. Mozda te i ne zadrže, a i ako .te zadrže možda to bude samo na par dana da isprate situaciju.. Ne mora da znaci.nista previše loše to što se grlić skratio, bitno.je samo.da se ne skraćuje puno i naglo. Znam puno žena koje su bile ulozive cak i otvorene pa izgurale do kraja, neke čak nisu ni mirovale. I tebi je treća trudnoća za kratko vreme, mislim da nije neobično.da malo popusti grlić.
Nemoj brinuti unapred, opusti se i leskari koliko možeš [sm=smiley31.gif]




dijana1* -> RE: Grlić materice u trudnoći (14.9.2015 23:15:59)

Ma bas sam se uspanicila[sm=smiley13.gif]
Kaze malo se skratio ali ona me stalno rucno pregleda i od prvog dana samo gleda u grlic. Ja se dobro osecam, nolista me ne boli tj. jedino kada se preforsiram zaboli me oko trtne kosti.
Samo da izdrzim do kraja.




Ed83 -> RE: Grlić materice u trudnoći (15.9.2015 8:51:27)

Meni je npr. u 28-oj poceo da se skracuje, ali naglo... Sa 3,5 na 2 cm (mereno ultrazvucnom sondom).. Nakon 2 nedelje mirovanja (ne strogog, setala sam po pola sata dnevno i pravila rucak ali nisam cistila niti ista tesko dizala), "produzio" se ponovo na 3 cm i onda vise do kraja trudnoce nisam imala problema sa tim...
E sad, rucno merenje grlica je mnogo nepreciznije od ultrazvucnog i moze biti da se malo skratio (sto je normalno) i da samo radi predostroznosti moras malo mirovati.... jedan [sm=smiley31.gif] za tebe




dijana1* -> RE: Grlić materice u trudnoći (15.9.2015 9:04:49)

Ed83 moja dr iz BG mi je uvek govorila grlic se meri UZ a sada sam u BL i ova dr mi uvek pregleda rucno. I sada ja uopste ne znam koliko se on to ustvari skratio. Sutra idem u bolnicu i trazicu da se pregleda UZ.




Ed83 -> RE: Grlić materice u trudnoći (15.9.2015 9:24:02)

Eto, polako, nemoj da se nerviras unapred... A i 2-3 dana mira nece da skodi a plus to sto ce te u bolnici detaljno ispregledati...
Sto se dece kod kuce tice, decica to bolje podnose nego sto mi roditelji Mislimo...




jovicaa -> RE: Grlić materice u trudnoći (15.9.2015 12:26:38)

dijana nista to ne mora da znaci, pogledaj na netu imas tabelu koje se duzine u kojim mesecima trudnoce smatraju normalnim.
normalno je da kako odmice trudnoca grlic bude sve kraci. oni su verovatno u panici zato sto si se prvi put porodila pre vremena, pa ne bi da nesto propuste. ako se ti dobro osecas, to je najbolji znak da je sve ok.. videces u bolnici.
kod mene su najveci problem bile kontrakcije koje sam osecala i zbog njih sam dobijala terapije, a grlic manje vise, skracivao se od 20. nedelje posle svakog pregleda po pola cm otprilike.
ali i pored toga nisam bila ni na kakvom strogom mirovanju, nego onako morala sam da se pazim da ne podizem nista tesko i ne divljam bas, da odmaram povremeno u toku dana. i na kraju sam probila termin, a ceo deveti mesec sam radila jogu, cucala, prevrtala se, ma nema sta nisam[sm=jezicek.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>