RE: Verujete li u Boga? (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Mala Elena -> RE: Verujete li u Boga? (29.9.2014 1:16:00)


IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

ME kako to mislis dovoljno je sat vremena,odakle znas da je dovoljno,mislim da me ne shvatis pogresno samo mi to upade u oci



Znaaaam ... zato sam i napisala da je greh u zagradi sto sam to i pomislila a kamoli rekla. Ali, nekako bih volela da to krace traje, da se sazme ( opet je gruba rec, znam) , ne znam da objasnim.
Ne znam da li si primetila razliku na nekim vencanjima ili liturgiji , neki svestenik zavrsi molitvu za pola sata, neki za sat, neki duze ...znam da je sve to stvar vere i posvecenosti i individualno, ali kada bi krace trajalo ljudi bi konstantno bili u crkvi /hramu dok molitva traje , ne bi izlazili napolje da prave pauzu. Vise ljudi napolju vidjam nego unutra. Bolje ne ici nego ici tako. Bude mi krivo. [sm=smiley13.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Verujete li u Boga? (29.9.2014 2:17:54)

Mala Elena prosto je nemoguce da se skrati liturgija. Mogu da garantujem da nijedan svestenik ne skracuje liturgiju, a kamoli da ona traje pola sata. To su neke stvari koje su ne dopustive i koje je nemoguce skratiti.
To sto kazes da bi bilo vise ljudi da je krace u to ne verujem. Svako ko dolazi na sluzbu ne gleda na sat koliko ce da traje jer dolazi iz ljubavi. Taj kome ne odgovara duzina bogosluzenja, taj i ne dolazi.




mali_mis -> RE: Verujete li u Boga? (29.9.2014 5:52:24)

Verujem da postoji neko ko me cuva. Ko me saslusa cak i kad ja ne slusam samu sebe. Ko je uvek tu da me spusti na zemlju i smiri.




emicaa -> RE: Verujete li u Boga? (29.9.2014 7:56:11)

Na Ostrogu je kad sam bila liturgija trajala preko tri sata ali ja još nisam nešto ljepše doživjela,baš sam osjetila neki mir




Brand new mama -> RE: Verujete li u Boga? (29.9.2014 10:39:32)


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Ne znam da li si primetila razliku na nekim vencanjima ili liturgiji , neki svestenik zavrsi molitvu za pola sata, neki za sat, neki duze ...znam da je sve to stvar vere i posvecenosti i individualno, ali kada bi krace trajalo ljudi bi konstantno bili u crkvi /hramu dok molitva traje , ne bi izlazili napolje da prave pauzu. Vise ljudi napolju vidjam nego unutra. Bolje ne ici nego ici tako. Bude mi krivo. [sm=smiley13.gif]

Mila, nemoj me pogresno shvatiti, ali jos nisam dozivela da se liturgija skrati na pola sata...Ako ti je tesko 1,5-2h biti na liturgiji,idi na vecernju. Ona malo krace traje. Moji klinci uspevaju da izdrze liturgiju,mada ne idemo svake nedelje i na svaki praznik...Misli nam cine stvore nemir, te nam je tesko ponekad biti dugo na liturgiji. A sto se tice odlaska u crkvu i manastire dok cekamo trudnocu, mislim da je tu vise svet da bi se smirili i umirili,a ne zbog verovanja kako ce ti Bog vise pomoci(sto mi se granici sa paganizmom). Svi imamo svoja iskusenja, nekom su to deca, nekom ne dolazak trudnoce. Jedan meni drag svestenik je rekaao za svoje malisane " Nas vecni izvor najcistije srece i svakodnevnih iskusenja"[sm=smiley1.gif]




Mala Elena -> RE: Verujete li u Boga? (29.9.2014 10:56:15)

BNM , slazem se da misli cine ljude nervoznim ...
Kada sam ranije za slavu nosila kolac i zito , redovno sam nalazila ljude napolju .Kao dosli su ali valjda im je predugo vreme molitve pa izadju . Ja to nikada nisam radila, osim jednom kada mi nije bilo dobro. Bolje ne ici nego se tako ponasati .
Sanjice , po vecim hramovima nisam ni ja vidjala ali u manjim crkvama jesam. To zavisi i od svestenika .




acalukic -> RE: Verujete li u Boga? (8.3.2015 0:17:13)

da rodjen sam na Krstovdan




mila83 -> RE: Verujete li u Boga? (12.3.2015 9:53:08)

Verujem u Boga.Ne odem cesto na liturgiju ali idem u crkvu,i decu ucim tome.




MakiJ -> RE: Verujete li u Boga? (12.3.2015 9:55:20)

Verujem. Jeste da ne idem cesto u crkvu ali mislim da je bitno ono sto nosis u srcu.




mila83 -> RE: Verujete li u Boga? (12.3.2015 10:14:06)


IZVORNA PORUKA: MakiJ

Verujem. Jeste da ne idem cesto u crkvu ali mislim da je bitno ono sto nosis u srcu.


Slazem se .mene nerviraju neke zene koje ,cini mi se idu u crkvu da bi tamo bile vidjene a ne iz pravih razloga...




MakiJ -> RE: Verujete li u Boga? (12.3.2015 10:15:37)

E to si u pravu.




IvanaSK RR -> RE: Verujete li u Boga? (5.6.2017 15:06:14)

Da, verujem. Mislim da me je vera i odrzala da ne izgubim zdrav razum u nekim situacijama.




Sanjica26 RR -> RE: Verujete li u Boga? (5.6.2017 20:08:34)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Da, verujem. Mislim da me je vera i odrzala da ne izgubim zdrav razum u nekim situacijama.

[sm=smiley20.gif]




eca89 -> RE: Verujete li u Boga? (5.6.2017 20:15:32)

Da!




Anck Su Nmaun -> RE: Verujete li u Boga? (5.6.2017 20:51:26)

proslo je dosta vremena od kad sebi nisam postavila ovo pitanje...
Mislim da da. Ne onako zagrizeno ali verujem u nesto sto nam daje snagu, neka vera koja nas pokrece i daje snagu.




Sandricak -> RE: Verujete li u Boga? (6.6.2017 9:55:41)

Verujem da postoji neko ko nas čuva.. U crkvu ne idem, ali se pomolim ovako za sebe i svoje... Postoji neko ko bdi nad nama svima




Torbica -> RE: Verujete li u Boga? (7.6.2017 11:01:12)

Verujem! [sm=smiley27.gif]




emicaa -> RE: Verujete li u Boga? (7.6.2017 11:27:24)

vjerujem,rijetko idem u crkvu ali kad odem uzivam.Ali vjerujem da ima neka sila koja nas cuva.Iako,moram priznati par puta mi je vjera u Boga bila poljuljana.




Ana RR -> RE: Verujete li u Boga? (7.6.2017 13:34:34)

Ne baš.




suzi kju -> RE: Verujete li u Boga? (7.6.2017 16:39:56)

O da...




krin 40 -> RE: Verujete li u Boga? (6.8.2017 15:05:50)

Verujem na svoj način




IvanaSK RR -> RE: Verujete li u Boga? (20.1.2018 19:27:13)

Madre pita za crveno slovo i pranje vesa...
Moja pokojna baka nije ni kosu prala crvenim slovom i nedeljom [sm=smiley1.gif] Ja ne uključujem masinu tim danima i gledam da ne radim mnogo po kuci.




MamaNecaVo -> RE: Verujete li u Boga? (24.1.2018 0:24:52)

Verujem u Boga.

Sto se tice postovanja crvenog slova,ogresim se.
Nekad masinu bas moram upaliti ili opeglati ves.




Rosita -> RE: Verujete li u Boga? (24.1.2018 8:55:45)

Verujem. Masinu palim kad moram, to nije greh. Veroucitelj iz skole mi rece da pere masina, ne ja.




Sanjica26 RR -> RE: Verujete li u Boga? (24.1.2018 9:10:02)

Pozdrav za mog kolegu koji tako zbori. [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 36 [37] 38   Sledeća stranica >   >>