RE: deciji kasalj (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Jelena T. -> RE: deciji kasalj (23.1.2013 7:22:51)

Moja sestra je povuka karton i htela je da tuži dr Racić.
Ista ta doktorka joj je rekla da ako dete ne kašlje krv da može da sačeka da se njima završi pauza!!!???




MarijaBg -> RE: deciji kasalj (23.1.2013 11:35:53)

Nataliji curi nos i kaslje kao malo magare, kaslje i nocu. Bili danas kod dr, cista pluca i grlo, a ipak joj je dao fluimucil [sm=zmeden.gif] Mislila sam da ce dobiti nesto za smirivanje kaslja... Muz je bio sa njom kod pedijatra, dok sam ja bila na CTG-u pa nisam uspela da pitam. Dajem joj karamel mleko i serbet, nadam se da je ovaj fluimucil nece terati jos vise na kasalj...




lanajelena -> RE: deciji kasalj (23.1.2013 12:27:21)

Marija uvek mozes da joj das neki sirup na biljnoj bazi,Dusan cesto kaslje i probali smo skoro sve te biljne nismo bili nesto odusevljeni,pre neki dan smo uzeli dr Theiss i vec se posle prve doze proredio kasalj




Azra_ -> RE: deciji kasalj (31.3.2013 13:46:49)

Da li je Dr Theiss sirup za suv, ili produktivitian kašalj? Mogu ga koristiti deca od 15ak meseci?




mtajcica83 -> RE: deciji kasalj (18.5.2013 14:12:12)

Moj svrco vec skoro desetak dana kaslje, prvo je poceo pomalo da kasljuca ,i onda sam mu na svoju ruku pocela davati prospan, medjitim on je i dalje pun slajma, kojeg nezna sam jadnicak da izbaci, pije cajeve sa medom,ali cini mi se da mu ne prolazi...I ropti uzasno...Preko noci ne kaslje, ali se u toku dana zakaslje bas onako zrelo..Nisam ga vodila kod DR,jer u domovima Zdravlja je sve krcato sto od odraslih sto od djece i raznorazniih virusa pa se bojim usput da ne pokupi jos sto.Jedino privatno da idemo, ali sve se nadam da ce mu ovo vise proci[sm=smiley13.gif




gagana83 -> RE: deciji kasalj (18.5.2013 18:53:50)

Aj i mi da se upisemo [sm=smiley24.gif]
Una kaslje vec nedelju dana, prvo suvo a sada vec produktivno.




Leax -> RE: deciji kasalj (18.5.2013 22:42:19)

 
Mtajcica da li tvoj decak sem kaslja ima povisenu temperaturu ? Ipak je to prilicno dug period za malo dete da kaslje pa bih ti ja ipak savetovala da odete kod lekara mozda vam preporuci inhalacije ili ako je sekret gust uvede fluimucil (ili nesto slicno) da ga malenac lakse iskaslje.  U svakom slucaju nudi ga sa sto vise tecnosti da pije, sok, cajic,... jer tecnost takodje pomaze pri izbacivanju sekreta. Veliki pozdrav i nadam se da cete sto pre ozdraviti [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




mtajcica83 -> RE: deciji kasalj (18.5.2013 22:50:52)


IZVORNA PORUKA: Leax RR

 
Mtajcica da li tvoj decak sem kaslja ima povisenu temperaturu ? Ipak je to prilicno dug period za malo dete da kaslje pa bih ti ja ipak savetovala da odete kod lekara mozda vam preporuci inhalacije ili ako je sekret gust uvede fluimucil (ili nesto slicno) da ga malenac lakse iskaslje.  U svakom slucaju nudi ga sa sto vise tecnosti da pije, sok, cajic,... jer tecnost takodje pomaze pri izbacivanju sekreta. Veliki pozdrav i nadam se da cete sto pre ozdraviti [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]


Leax, nema temperaturu..Yvacu sutra dr.privatno kod koje idemo pa cu javiti sta je rekla...




mtajcica83 -> RE: deciji kasalj (3.6.2013 22:26:02)

Evo nas ponovo ovdje.Pio je 15 dana Aerius i smirio mu se kasalj,da bi prije neki dan opet poceo da kaslje i to odma zrelo.Pun je slajma, stavlja jadnicak prst i tako povrati..Kad sam ga vodila na kontrolu dr.mi je rekla da s obzirom da mu je to alergijski kasalj da ocekujem sve dok su ovakve promjene vremena da kaslje,...Neznam vise ni sto da mislim ni sto da mu dajem(osim cajeva).Prosli put mi je rekla da je cula kao neki funkcionalni sum na srce dok je kasljao i bio pun slajma...Ali kao da to nije nista zabrinjavajuce i da se zna javiti kad djeca kaslju...[sm=smiley13.gif]




Tiziana -> RE: deciji kasalj (3.6.2013 23:39:36)

A kako znate da je alergijski kasalj? Posto je za alergijski kasalj simptomaticno da bas nocu puno kaslje,a ti si negde gore napisala da preko noci ne kaslje uopste?




mtajcica83 -> RE: deciji kasalj (4.6.2013 14:24:58)

Tiziana, tako nam je rekla dr.i rece da ne mora nocu da kaslje da bi bio alergijski, nego moze i izjutra i uvece, ili preko dana,zavisi od osobe.,tako je rekla a ona je stvarno dobar pedijatar..




Tiziana -> RE: deciji kasalj (4.6.2013 15:13:44)

Pitam posto i moj sini izmedju ostalog ima i taj alergijski kasalj. I nekoliko njih prvo sto su nas pitali je da li kaslje nocu ili danju. On ima periode u toku nocu,uvek u isto vreme kad se bukvalno gusi od kaslja. Dobio je i sekretornu upalu usiju zbog te alergije i skupljanja sekreta u srednjem uhu...




mtajcica83 -> RE: deciji kasalj (4.6.2013 15:16:42)

tiziana, bas bzv...Kazem ti, nama je tako rekla dr.Mom sincicu se prvi put to pojavio prosle godine isto u periodu maj,jun, i onda je prestao sam od sebe..Ali me brine i bas mi ga je zao onako kad se u toku dana zakaslje a pun slajma [sm=smiley13.gif],onda sam sebi stavlja prstic u usta da povrati[sm=smiley13.gif]..




Tiziana -> RE: deciji kasalj (4.6.2013 15:22:25)

Ja vise ne znam sta da mislim.od kad se rodio samo ga kljukamo nekim glupostima, uporpasticemo mu stomak.a opet ne mogu da kazem necu nista da mu dajem,procice samo jer nece..On je imao uzasan ekcem koji se smiri,ali sad na odredjene periode ima to kasljane i jadan stalno mu je nos zapusen,a slina nigde nema..




Tiziana -> RE: deciji kasalj (4.6.2013 15:23:04)

Inace je retko bolestan,iako ide u obdaniste.prve godine u jaslama je bio pakao,ove poslednje dve je super. 2x u godini dana...ali alergije ga ubise.




mtajcica83 -> RE: deciji kasalj (4.6.2013 15:48:17)

Vala bas, alergije su katastrofa.I ja sam godinama imala alergiju u proljece kasalj, curenje nosa, kijanje, ali zadnjih godina se to malo ublazilo..




Tiziana -> RE: deciji kasalj (4.6.2013 16:48:38)

Meni ove godine nikad gore.ja inace imam ekcem,ali su mi ovog proleca oci toliko otekle od alergije,do neprepoznavanja.kao zena slon sam izgleala.valjda je sve naglo procvetalo,sta ja znam.




bea83 -> RE: deciji kasalj (6.6.2013 9:41:16)

IZVORNA PORUKA: Tiziana

A kako znate da je alergijski kasalj? Posto je za alergijski kasalj simptomaticno da bas nocu puno kaslje,a ti si negde gore napisala da preko noci ne kaslje uopste?


Ja mučim muku sa raznim alergijama, ove godine mi je bilo ludilo pre nekih mesec dana ali kod mene je problem rinitis, znači nos mi curi ko slavina,kijam 100 puta u dva minuta, oči ko da me je neko isprebijao. Sa kašljem sam imala problem samo pre tri godine kad mi je imunitet naglo opao posle spontanog ali sam kašljala danju noću bez prestanka nekih 7,8 meseci

A Viktor poslednjih 10tak dana kašlje samo noću. I to zrelo. Već sam mislila da će razaditi opet neku boleštinu ali nema nikakvih drugih simptoma. Preko dana se nekad ne zakašlje uopšte a nekad jednom dnevno. Davala sam mu jagorčevinu, malo je kao iskašljao ali evo od noćas opet. Sad razmišljam zbog svih mojih alergija dal je moguće da je i njemu alergijski? I kako to da proverim? Da li smem da mu dam neki sirup za alergiju par dana da vidim kako će da reaguje?Ne bih da ga vodim u DZ pokupićemo nešto sto posto, a taman je zdrav više od mesec dana




cockic -> RE: deciji kasalj (6.6.2013 10:14:50)

bea mozes davati za kasalj prospan ili bronkamil,mada sa ovim drugim nisam zadovolja.dz.mi je rekla jagorcevina posle drugog rodjendana[sm=zmeden.gif]zasto posle drugog,nemam pojma.

inace sin mi je pio samo flavamed,bronhikum i fluimucil.od ovoga najboji je bronhikum i onda fluimucil.ovo je za decu oko 18-20 meseci.tad je prvi put pio bronhikum,posle terapije jer jer je imao opstrukciju.a sad imam zbog lene prospan,pa ako zatreba dam mu i to.




cockic -> RE: deciji kasalj (6.6.2013 10:16:05)

za alwrgiju obicno deci daju aerius sirup.ali ja bez dr.nebi davala.




cockic -> RE: deciji kasalj (6.6.2013 10:18:50)

ja bi ga zbog nocnog kaslja ipak vodila kod dr.idi na zdravu stranu.ako je simptom samo kasalj.bez drugih tegoba.




bea83 -> RE: deciji kasalj (6.6.2013 10:22:54)

Ne bi nas primili na zdravu stranu pošto se zakazuje po nekoliko nedelja unapred, a baš mi se ne vodi na bolesnu. Sačekaću još koji dan pa ću odlučiti. Nos mu ne curi, super jede, raspoložen je, samo kašlje noću ali i to je naprimer u jednom ili dva navrata po minut,dva. Ono što me buni u celoj priči je zreo kašalj. Jedino ako nije od nekog sekreta koji se sliva a ne izlazi na nos, mada onda bi kašljao i preko dana.




cockic -> RE: deciji kasalj (6.6.2013 11:11:47)

ako imas inhlator moze da ga inhlaliras fizioloskim i pantenolom.2ml fiz 1ml pantenola.




bea83 -> RE: deciji kasalj (6.6.2013 11:12:43)

Imam, inhalirala sam ga sa fiziološkim i bisolvolom, al ne vidim ikakvu promenu. Probaću sa pantenolom




Ana RR -> RE: deciji kasalj (6.6.2013 11:36:17)

Bea, da nije neki alergijski kašalj? Čini mi se da se on javlja noću, neka me neko ispravi.

Mare je u petak počeo da kašlje i to zrelo, dan ranije ga je mm vodio na kontrolu kod dr (jer je u ponedeljak povraćao i imao temp), slušala ga i sve ok. Kupila sam Prospan sirup i to mu dajem, više ne kašlje. Nemam pojma otkud tako odjednom zreo kašalj.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>