[Obrisana poruka] (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (29.5.2012 8:50:11)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Snelle -> RE: deciji kasalj (29.5.2012 8:57:21)

Gagi, jel bilo istako ovako, samo ujutru nakon budjenja? Mene to najviše buni. Mada sa druge strane, i logično je, s obzirom da leži, pa se sliva.Posle svakog kupanja joj stavljam fiziološki rastvor, doduše nije to ne znam kakva količina. Možda da kupim Physiomer [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (29.5.2012 9:01:10)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Snelle -> RE: deciji kasalj (29.5.2012 9:03:49)

Hvala gagi [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (29.5.2012 9:04:54)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Anoniman -> RE: deciji kasalj (29.5.2012 9:11:57)

Pa i ja mojoj strcam vise puta u toku dana. Ranije sam fizioloski a sad fiziomer. Vracam se na fisioloski, mislim da ce on lepo da "protrci". Nego kakva ti je to morska so. Jel se to kupuje u apoteci?




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (29.5.2012 9:16:14)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Anoniman -> RE: deciji kasalj (29.5.2012 9:17:46)

Tnx




nenja22 -> RE: deciji kasalj (29.5.2012 9:33:55)

kod mene u apoteci nema [sm=smiley36.gif]

ali, kao misli da ste mi čitale, sve hoću ovih dana da vidim ima li neka savet za tako taj neki dosadni, noćno-jutarnji kašalj...pre desetak dana isto bili na sistematskom, sve čisto, a on ga vuče ima tome i više od dve nedelje...danju se jako retko zakašlje, ali noć par puta, dovoljno da se i dodatno izvrti, i onda ujutro još i samo se nerviramo i on i mi...

pa ću da uzmem onu običnu morsku so iz prodavnice, može i to valjda, d ne uparavam morsku vodu baš [sm=smiley36.gif]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (29.5.2012 9:46:23)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Anoniman -> RE: deciji kasalj (30.5.2012 22:20:15)


IZVORNA PORUKA: Snelle

Lana poslednjih meses dana svako jutro kad se probudi kašlje. I samo tada, tokom dana ništa [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Prošle nedelje smo bili na sistematskom, pluća čista, grlo nije crveno....dakle, zdrava je. Ima li ko ideju šta može biti? Alergija [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Može biti da joj se sekret iz nosa slije tokom noći u grlo, i onda ujutru prosto iskašlje.
Ili joj se zapuši nos tokom noći (meni se dešava), i dišem na usa, pa ujutru kašljem jer osušim grlo.




New Mom -> RE: deciji kasalj (30.5.2012 22:23:42)


IZVORNA PORUKA: Snelle

Lana poslednjih meses dana svako jutro kad se probudi kašlje. I samo tada, tokom dana ništa [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Prošle nedelje smo bili na sistematskom, pluća čista, grlo nije crveno....dakle, zdrava je. Ima li ko ideju šta može biti? Alergija [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

I KL isto. I sama se pitam da li je alergija. Ja sam joj uvela inhaliranje svako jutro i kasno popodne sa samo fiziološkim nekih 5-6 dana, prestala je.




Snelle -> RE: deciji kasalj (30.5.2012 22:41:45)

Da, hm, inhalacija - ne dolazi u obzir ni pod tačkom razno, vrištanje! A pre samo tri meseca sam je inhalirala bez problema, čak joj je bilo interesantno [sm=smiley29.gif]




New Mom -> RE: deciji kasalj (30.5.2012 22:43:48)

Ko kaže da se ona nešto pita?[sm=smiley36.gif] Držimo je mm i ja, oboje i uz vrištanje se to odradi.




Anoniman -> RE: deciji kasalj (30.5.2012 22:45:46)

"Daaaaaaaaaaaj mama, Maka drži saaaaaaaaaaaaam, daaaaaaaaaaaaaaaaj!" [sm=smiley29.gif]




Snelle -> RE: deciji kasalj (30.5.2012 22:50:19)

Tasho, baš tako je bilo u februaru i kod nas.
NM, nisam imala živaca da je večeras maltretiram, izgledala je tako izmučeno, ali sutra joj ne gine. Videćemo šta će pedijatar reći.




Anoniman -> RE: deciji kasalj (30.5.2012 22:52:01)

Šta da ti kažem Snelle, mi svako veče i svako jutro pumpicu na baby haller, a kada curi nos, onda aktiviramo i inhalator... Dan se svede na "Diši vamo" ... "Sad diši vamo"... [sm=smiley29.gif]




Snelle -> RE: deciji kasalj (30.5.2012 22:53:52)

Ne znam šta je baby haller [sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: deciji kasalj (30.5.2012 22:56:09)

OVO




Anoniman -> RE: deciji kasalj (30.5.2012 22:57:18)

I Pavle proteklih 4-5 jutara kašlje ujutru kad se probudi. Bili na sistematskom, sve u redu...




New Mom -> RE: deciji kasalj (30.5.2012 23:02:54)

Meni Kolja kašlje već nedelju dana. Nos je bio zapušen, ali sada kao da ništa nema. Prvo sam to pripisivala sekretu koji se sliva, sad ne znam čemu da pripišem. Dr ga je gledala, kaže nije čak ni grlo upaljeno (sve drugo isto OK).




mtajcica83 -> RE: deciji kasalj (2.6.2012 12:15:36)

MOj svrco jako kaslje ima vec 3 dana, dr mu je dala sirup amoksicilin, i da mu spricam marisol, i uvece da mu stavim u cist nosic nasila mast...Imao je i temperaturu, a jos uvijek neyna da iskaslje, stavljala sam mu i kasicicu usta ne bi li povratio, nije ni to...A muci ga vec 3 noci ne moye da spava od kasla stalno se budi, i pocne da place..Nocas cu mu namayati na prsa i poyadi malo svinske masti, kayu da je i to dobro...




New Mom -> RE: deciji kasalj (2.6.2012 13:42:14)

Probajte Fitoblam gel ako može tu da se nađe, pomaže iskašljavanje.




minna -> RE: deciji kasalj (14.6.2012 14:02:59)

V kaslje vec 3 noci, lepo zaspi, odspava 2 sata i onda krene da kaslje. Izgleda da mu se sliva. Onda ima nagon za povracanjem i ispovraca prvo slajm pa onda mleko. Od juce se inhaliramo, spricacu mu i fizioloski u nos, pa ce valjda biti bolje. Ovako je zdrav, ujutru i preko dana uopste ne kaslje.




Jelena T. -> RE: deciji kasalj (11.7.2012 10:48:11)

Provereno!

U 3 dl vode staviti očišćenu manju glavicu crnog luka pustiti da se kuva dok ne uvri na pola. Skinuti sa vatre i dodati jednu kašiku belog sleza. Ostaviti da stoji 15 min. pa procediti. U prohlađenu tečnost dodati 1 kašiku meda i sok od pola limuna. Sirup uzimati 3-5 puta u toku dana po jednu kašiku ili kafenu kašičicu (dete). Ovako napravljen sirup mora se iskoristiti u roku od 48 sati. Za odrasle ovo je dnevna doza.

Pozdrav.
J




Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>