RE: deciji kasalj (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Azra_ -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 23:54:57)

Ivančice, Broncamil se drži u frižideru??? Ja to ne pročitah, samo da treba da se potroši 3 mes.nakon otvaranja.




veselicaa -> RE: deciji kasalj (4.7.2015 23:56:56)

Azra svaki sirup kada se otvori se drzi u frizideru,obavezno.




dunja RR -> RE: deciji kasalj (30.9.2015 10:16:54)

IZVORNA PORUKA: bea83

Da, Fluimucil je baš za produktivni kašalj
Ja čim čujem kašalj počnem sa sirupom od belog slezom ako suv, ili sa jagorčevinom/bokvicom ako je produktivan, uvek sam uspela tim biljnim da ga suzbijem i još nijednom nismo pili ništa ozbiljnije




Ja zarazih S, kašljem danima, a evo počeo je sada i on.
Ovo mu je prvi kašalj, kako da znam da li je suv ili produktivan? Ne kašlje često ali kada kašlje čujem kako hropti.




Azra_ -> RE: deciji kasalj (30.9.2015 10:24:25)

Dunja, ako se čuje samo onako ˝khkh˝ iz grla, onda je suv. Ako ti deluje ˝vodeno˝, dakle, kao da ima sekreta koji bi da iskašlje, onda je produktivni... Nadam se da sam uspela da objasnim. Uglavnom, ja dajem Broncamil. On je i za suv i produktivan kašalj. Kod nas krene suv obično, pa nakon toga produktivan. Pokušavala sam Flavamed i ostale, ali ništa... Kad dr kaže, dam Fluimucil.




dunja RR -> RE: deciji kasalj (30.9.2015 10:31:49)

Azra, hvala ti, po tvom opisu mislim da je suv. Ja bih ga odvela kod dr. šta misliš? Prvi nam je kašalj pa zato. I da uzmem Broncamil, ne znam još da li nam i inhalacije trebaju?




Azra_ -> RE: deciji kasalj (30.9.2015 10:55:46)

Šta znam... Od kad kašlje? Ako je prvi dan, sačekaj do sutra. Ne trebaju vam inhalacije ako je suv kašalj... Ako ste na početku, najbolje sačekaj dan-dva, da se razvije slika, tj.da vidiš da li se smanjuje, pojačava... Ako dobije T, onda ga vodi. Uostalom, po detetu ćeš sama videti, obično mame idu kod dr da smire sebe i da ne brinu.




dunja RR -> RE: deciji kasalj (4.10.2015 0:42:33)

On pomalo kašljuca, tj. sada već iskašljava, ali to jako retko. Ja sam kašljala kao luda, par noći bukvalno po celu noć, nadražajni kašalj. On ne, tek ponekad ali čujem šlajm. Nema T. Dobili smo Broncamil (ali ga nisam držala u frižideru nakon otvaranja, sada videh da pišete da treba ..nadam se da je ok sada što nisam, sada ga stavih) mada ga je on slabo i hteo, par puta sam mu podvalila. Kako vi inače dajete deci sirupe, ako se bune? Jel mogu sa nekom hranom ili kako?




Rosita -> RE: deciji kasalj (4.10.2015 9:25:58)

Dunja, ja d dam nazor, posle par davanja pomiri se sa sudbinom i više se ne buni.

Meni od četvrtka počelo grlo, od petka nos, sila iz nosa, sad produktivni kasalj i glas mi je od jutros uzasan, jedva imam glas. Sve bez T. Sta da radim za glas=




Trcosava -> RE: deciji kasalj (4.10.2015 9:49:45)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

On pomalo kašljuca, tj. sada već iskašljava, ali to jako retko. Ja sam kašljala kao luda, par noći bukvalno po celu noć, nadražajni kašalj. On ne, tek ponekad ali čujem šlajm. Nema T. Dobili smo Broncamil (ali ga nisam držala u frižideru nakon otvaranja, sada videh da pišete da treba ..nadam se da je ok sada što nisam, sada ga stavih) mada ga je on slabo i hteo, par puta sam mu podvalila. Kako vi inače dajete deci sirupe, ako se bune? Jel mogu sa nekom hranom ili kako?

Špric! Zakon. Nema da vrda. I nema - bunim se. To je za njegovo dobro.




branki* -> RE: deciji kasalj (4.10.2015 10:06:20)

Samo spric!




MAMAMAJ -> RE: deciji kasalj (4.10.2015 15:15:15)

Drage mame, za produktivni kašalj, onaj pun zvukova šlajma, isprobajte sirup od jagorčevine od Apoteke Beograd, neverovatno jeftina, a učinkovita stvar.
I da, davala sam bebi od 14m dve male kašičice dnevno, sve je u redu i drugo veče je šlajm nestao i kašalj prestao... [sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: deciji kasalj (4.10.2015 15:22:21)

Jutros sam popila sirup od jagorcevine i odmah dobila proliv [sm=hudicek1.gif]. Moj prokleti stomak, pa to je cudo jedno.




MAMAMAJ -> RE: deciji kasalj (4.10.2015 15:35:10)

Joj, Rosi, žao mi je...
Ipak, ako ti zatreba za D, isprobajte.
Nadam se da on neće tako reagovati. [sm=zmeden.gif]




Rosita -> RE: deciji kasalj (4.10.2015 15:41:51)

Mamamaj, ma duga je to prica, ja ne jedem slatko iz zdravstvenih razloga, mozda je i zbog toga, sirup je sladak. Mada mene proteruje i fluimucil. Jedna greska u ishrani i kolaps. A za D nek stoji, svakako [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: deciji kasalj (4.10.2015 18:48:02)

Rosi [sm=smiley31.gif]

Špric! Ne set_ih se, hvala žene! Sada ću kada se probudi da mu dam!




dunja RR -> RE: deciji kasalj (4.10.2015 18:52:11)

I Sanjca mi danas reče za špric, ali mi juče ne pade na pamet, sada znam za ubuduće :)




Anck Su Nmaun -> RE: deciji kasalj (18.12.2015 13:41:28)

Moje curice kaslju vec dve nedelje, popile sirup i dalje kaslju..i sta sad? Lepo pise sirup se pije nedelju dana.
A caj ako nije lepog ukusa borbaaaaa! Vijamo se po citav dan da popije jednu solju [sm=smiley13.gif]




Rosita -> RE: deciji kasalj (18.12.2015 15:19:47)

Moj D bas ne voli caj, nikakav :/. Ne dajem mu sirupe vise, samo inhalacije.




Maraj -> RE: deciji kasalj (10.2.2016 14:53:33)

Jeste li davale Bisolvon kapi deci?
L ima 4 meseca , prehladio se pa smo ga inhalirali. Sada iskasljava onako zrelo pa dr rece da mu damo 2×1 kap bisolvona. Jer imate nela iskustva? Da l ce ovaj kasalj proci sam od sebe il da mu dam ovaj bisolvon....ne kaslje on cesto , al kad se zalaslje , cuje se sekret koji on naravno proguta




Rosita -> RE: deciji kasalj (10.2.2016 15:13:24)

Ja nisam davala, ali bih dala. Ali mi smo kasljavci samo takvi kad naidje pa dajem sve sto mogu.




Maraj -> RE: deciji kasalj (10.2.2016 15:18:43)

Meni samo to sto on ima 4 meseca pa sve gledam , da l mora...il bi samo proslo[sm=zmeden.gif]




Sanjica26 RR -> RE: deciji kasalj (10.2.2016 15:22:19)

Maraj mi smo to dobijali od dr kad je Sofija bila beba. Samo inhaliranje fizioloskim i bisolvonom.Nismo joj dali da pije.




Maraj -> RE: deciji kasalj (10.2.2016 16:26:35)

Aha....pa sanjice nista mi dr nije rekla samo napisala 2×1. Sta bi to bilo? Mislis da stavim dva put dnevno po kap u fizioloski [sm=zmeden.gif]




Sanjica26 RR -> RE: deciji kasalj (10.2.2016 16:32:46)

Maraj ako je mala bocica to je za inhalaciju. Bas sad gledam sirup bisolvon i kapi. Sirup sam davala Teodori, a Sofiju inhaliram sa kapima. Nesto mi je mala doza koju vam je dala. Jel mozes nekako da slikas kako izgleda to i da postavis? Na osnovu toga cemo da nadjemo resenje.
Nije mi najasnije njeno doziranje. Nisam znala da se kapi tako daju[sm=zmeden.gif]




Maraj -> RE: deciji kasalj (10.2.2016 17:35:30)

Sanjice , mm je kupio Bisolvon
Pise
oralni rastvor/koncentrat za rastvor za rasprsivanje

moze da se koristi i kao kapi a i za inhalaciju na cepu ima merica. E sad pise npr da deca od 2-6 godina koriste 10 kapi 2 put na dan. I to je za inhalacionu upotrebu. Zar se ne mesa sa fizioloskim?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>