RE: deciji kasalj (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Sanjalicaaa -> RE: deciji kasalj (31.3.2017 9:30:15)

Ana, i moja deca kaslju bas dugo. Neka dva tri meseca. Sa malim pauzam izmedju. Isto i nasa dr kaze sve je u redu.




Ana RR -> RE: deciji kasalj (31.3.2017 10:07:58)

Pa da, tako i Marko. Bude jedno vreme ok i onda opet. Samo da te nervira.




Dragce86 -> RE: deciji kasalj (29.6.2017 17:34:04)

Mi smo koristili Fitobalm za olaksavanje disanja i fizioloski za nosic i to je sve. Bebana ima 5 i po m.




Sandricak -> RE: deciji kasalj (5.7.2017 8:27:53)

Sto se kaslja tice na nos ce da mi izadje... MArko pocinje intenzivno da kaslje cim padne kisa, i tada mu se pocinje skupljati sekret u plucima... Jedno vreme je bioo na preventivnoj astma terapiji Pulmicortom, ali je pulmolog to ukinula jer kao nema vise potrebe... sada to lakse izbaci, obicno ne bude temp i svega toga, ali opet veoma cesto se javlje, i sto kaze Ana traje duuugoooo

A kod bebana Fitobalm i higijena nosica urade posao




Duškić -> RE: deciji kasalj (5.7.2017 8:34:54)

E i moja mala od juce kaslje ali samo nocu, ali ode u vrtic. Ovako niti slinici niti bilo kalva druga reakcija, a budila se vise puta ima neki suv kasalj. Da li nakava za nesto drugo ili prolazno, videcemo.




IvanaSK RR -> RE: deciji kasalj (5.7.2017 10:16:12)

Sandricak, da nije neka alergija?




Anck Su Nmaun -> RE: Deciji kasalj (16.10.2017 13:00:44)

Ovaj moj se udavi. Prvo koristili prasak pa sirup ma nista delovalo nije [sm=smiley13.gif]




krin 40 -> RE: Deciji kasalj (17.10.2017 8:13:54)

Pa baš sad sam slušala u jutarnjem da trenutni virusi napadaju disajne puteve kod dečice.I N i ja smo bile katastrofa.D se još uvek odupire




degu -> RE: Deciji kasalj (17.10.2017 11:35:09)

D ti stitis, zivelo dojenje [sm=smiley1.gif] i meni Doda vec 2 nedelje kaslje. Mazala sam joj gusciju mast, sad je smanjila, uglavnom samo ujutru kaslje. Nadam se da B nece toliko dugo drzati virus.




Mala Elena -> RE: Deciji kasalj (17.10.2017 14:30:13)

Elena je kasljqla pa se smirilo, ne znam hoce li proci bez ikakve terapije...daj Boze.




Rosita -> RE: Deciji kasalj (26.11.2017 10:11:28)

Mene vise izludjuje D kasalj i ne znam sta da radim. Traje sigurno 3 nedelje. Zreo je, kaslje ujutru, cuje se bukvalno slajm kako pucketa, ali on to ne ume da izbaci. Kaslje tek toliko da obavi reakciju na nadrazaj [sm=smiley13.gif]. Lepo mu govorim da kaslje iz dubine, ne iz grla, ne vredi. Popio je sinacilin 5 dana, jos dva traje. Nos mu je bolji od toga, mada ujuto jos malo procuri. Inhalirala ga bisolvonom 3/ 4 dana, pa pio flavamed 5 dana. I prosto ne vredi. Nemam iskustva sa zrelim kasljem. Mi smo uglavnom imali onaj nadrazajni, laringiticni, koji je resavan inhalacijama. Znaci sve je tu, treba da se iskaslje, ali on ne ume [sm=smiley13.gif]. Imate li savet? Ne moze u vrtic dok ne bude skroz zdrav. Sada ne daju potvrdu zbog malih boginja. Zao mi ga sto sedi u kuci pretezno.




MamaNecaVo -> RE: Deciji kasalj (26.11.2017 11:37:18)

R isto je i kod nas tako.
Za kasalj,tj za izvacivanje uzimam siruo
Bilo koji za iskasljavanje a Pharmalifov mi se pokazao najbolje.
Dete kroz stolicu izbaci slajm ili bljucne.
Mada uglavnom je to kroz stolicu.




Sanjica26 RR -> RE: Deciji kasalj (26.11.2017 13:46:05)

T od kako je krenula u predskolsko kasljucne u toku noci. Cini mi se kao da je nesto iritira. I to je sve. Nije od tada bila bolesna. Sad u skoli ove viruse nije prelezala. Ali taj kasalj je za mene zanemarljiv. Mada se strecnem na svaki kasalj zbog Sofije.




MamaNecaVo -> RE: Deciji kasalj (26.11.2017 15:53:21)

Nas doktorka stalno vraca,tvrdi da nije nista.
Ali nocu ga kasalj probudi.
Evo i sada.samo sto je zaspao,probudio ga je kasalj.




Anck Su Nmaun -> RE: Deciji kasalj (27.11.2017 9:36:01)

V se muci sa kasljem bas, onako zreo, sinoc se zakasljao uzas. Sve sam mislila bar ce povratiti al nije.
Dajem mu Fluimucil dva tri dana vec.




Duškić -> RE: Deciji kasalj (27.11.2017 9:45:56)

Meni je sad ova neka pedijatrica prepisala Flavamed i bas je dobar.
Imam i Broncamil, ali ovaj za promenu ispade super.
Ja se vodim metodama baba. Stavim neko salce od zeca ili gusce. Jeste smrdi ali radi, cini mi ss.
Kad nemam to onda imam neki gel slican Fitobalmu, kojim mazem ledja i grudi .zove se Vicks.(jak je bas(.




MamaNecaVo -> RE: Deciji kasalj (27.11.2017 12:18:51)

Guscja mast na nju sam eto i zaboravila.
Bas cu isprobati..




IvanaSK RR -> RE: Deciji kasalj (28.11.2017 21:41:38)

Nevena, kako kasalj?
Anck, kod vas?




Sanjalicaaa -> RE: Deciji kasalj (28.11.2017 21:46:11)

Ja cu od kaslja da poludim. Ika, kaslje dve nedelje pa jednu ne, pa opet dve kaslje. Tacno je proslo nedelju dana kako sam ga inhalirala berodualom i pio je bisolvon, i evo veceras opet kaslje jedva je zaspao. [sm=smiley13.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Deciji kasalj (28.11.2017 21:49:05)

Sanjalice, vreme je virusa. [sm=smiley13.gif]




MamaNecaVo -> RE: Deciji kasalj (28.11.2017 23:39:37)

Ivana,tu je i dalje.Nocu je uzasan,a danju se ponekad zakaslje.
Inace,mazali smo guscju mast.
Samo baka koja je prodavala nije mi rekla kako se ide,pa sak je samo namazala na grudi i stavila pelenicu,A normalno obukla.
Pa sam ponavljala dva puta u toku dana.

I inhaliram ga.
I pije sirupbza iskasljavanje.
I mazemo fitobaln.
Drugim recima,ne znam sta se vise desava,nikada nije ovoliko dugo trajao.




IvanaSK RR -> RE: Deciji kasalj (29.11.2017 7:31:10)

Sanjalice, i vas uhvatilo[sm=smiley13.gif]
Nevena, a jeste bili privatno kod dr?




Sanjica26 RR -> RE: Deciji kasalj (29.11.2017 8:47:04)

Nevena, ako ima mogucnost vodi ga kod nekog privatnog dr ako vec dugo traje.




Peace* -> RE: Deciji kasalj (29.11.2017 9:26:28)

IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

Ivana,tu je i dalje.Nocu je uzasan,a danju se ponekad zakaslje.


Ako je samo noću...
Rekla bih da se onda nešto sliva iz nosa, te treba da sredite nos.
Ili probaj da staviš mokar peškir na radijator u sobi. Ili u posudu čaj od žalfije pa posudu na radijator da isparava.





Peace* -> RE: deciji kasalj (29.11.2017 9:28:45)

IZVORNA PORUKA: Anoniman

IZVORNA PORUKA: mamanp

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Imam kod kuće i repu, to ću da izdubim, pa da mu malo dajem, ako krene da kašlje.



Citala sam jednom o toj repi, jel se to bese med stavlja u repu pa se cijedi? Objasni mi kako to ide i deluje li?


Odsečeš "vrh", izdubiš repu, u rupu sipaš ili meda ili šećera, ja poklopim tim vrhom (kao da se ne praši [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]), i ostaviš par sati. Videćeš, u rupi će se pojaviti sok, kao sirup, i daš detetu na kašičicu. U rupi, ako si je napravila dublju, biće za više od jedne kašičice, znači ne treba da popije od jednom sav sadržaj rupe, već po kašičicu daješ. Kada se prazni rupa, opet staviš šećera ili meda, pa se opet nakupi sirupa... Videćeš, u jednom momentu neće više biti soka, i repa će se smežurati. Ja sam Luki davala 5-6 puta na dan.


http://kucnilekar.com/crna-rotkva-med-protiv-suvog-kaslja-bronhitisa/




Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>