RE: Deciji kasalj (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Sanidej -> RE: Deciji kasalj (17.5.2019 17:33:55)

Za laringit nekad dajemo i antihistaminik uz Pulmikort, zato sam pitala. Vodi dete kod pedijatra ako tesko dise, mozda mu treba i bronhodilatator. 




kamičak -> RE: Deciji kasalj (17.5.2019 19:28:17)

Taj kasalj iz dubina je nesto najgore sto sam cula




Sanidej -> RE: Deciji kasalj (18.5.2019 14:34:51)

Kako je dete, Vocicana?




vocicana -> RE: Deciji kasalj (18.5.2019 14:44:17)

Sanidej, onako, nisam davala antihistaminik, nista mi nisu rekli, a on je onako, pun, kaslje i dalje, ali je raspolozeniji, malo kao jeo danas. Ubija me faza nejela.




kamičak -> RE: Deciji kasalj (18.5.2019 16:17:40)

Voci, ne brini toliko. Meni je cokoladno mleko bilo spas ili plazmica kad krene ta "necu da jedem" faza.




Duškić -> RE: Deciji kasalj (19.5.2019 9:31:34)

Super da je malo bolje Voci.
Mi volimo onaj sirup domaci i pregprim secer i mleko .




vocicana -> RE: Deciji kasalj (19.5.2019 9:35:46)

Kuvala sam mu pivo, sa secerom i limotusom, odlicna stvar, ali proces traje dugo, jako se lepo iskasljao od toga.
Evo ga doruckuje, ali kaslje produktivno, toliko se jutros zakasljao posle inhalacije, da sam mislila da ce se ispovracati, kamo srece da jeste, da izbaci to. Ali bolji je bolji.




kamičak -> RE: Deciji kasalj (19.5.2019 9:58:36)

Daj nam recept za domaci sirup 




vocicana -> RE: Deciji kasalj (19.5.2019 10:00:18)

Samo da pogledam, pa pisem obavezno.




kamičak -> RE: Deciji kasalj (19.5.2019 10:12:35)

Hvala Voci




Filadendronka -> RE: Deciji kasalj (2.12.2019 23:54:53)

Ljudi moji sta je ovo?! Dete je odjednom, bukvalno odjednom pocelo da kaslje zrelo, produktivno, onako pusacki zvuci kad se nakaslje. Mesec dana unazad nije uopste bio slinav, ni jutros. Iz vrtica dolazi sa ranjavim nosem od brisanja, kaze vaspitacica da mu je nos ceo dan katastrofa. Dah mu ima uzasan miris sad kad spava, ne mogu da verujem sta se desi skroz zdravom detetu kroz par sati. Ne znam sta da mu radim. Pedijatar nam inace kaze da ne dolazimo dok nema temperaturu i da je normalno da vrticka deca slinave. 




Ivanka 75 -> RE: Deciji kasalj (2.12.2019 23:58:12)

Fil, tako nama Iva, sano odjednom krene nos.
Pa sad... Il će se razboleti, ili neće... Kocka... 




Filadendronka -> RE: Deciji kasalj (3.12.2019 0:04:22)


Ovaj kaslje samo prolama, oci su mi kao kod sove. Izvukli smo sad na usisivac pun nosko. On deluje uzasno bolesno. Sutra bebac treba da primi vakcinu, tacno ce i njega ovo da uhvati posto nema sta da bude sem nekog virusa mutanta. 
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Fil, tako nama Iva, sano odjednom krene nos.
Pa sad... Il će se razboleti, ili neće... Kocka... 






Mirko Svirko -> RE: Deciji kasalj (3.12.2019 0:11:36)

Ja ga inhaliram bosiljkom kad kaslje. I dajem mu maslinovo ulje med i vodu. Onako prokuvam malo i rashaldjeno mu dajem jer mi logicno da podmazuje grlo. Mozda gresim. Nemam pojma. Ucimo se dok smo zivi. Fili, da brzo prodje 💪💪💪




Filadendronka -> RE: Deciji kasalj (3.12.2019 9:49:33)

Hvala MS. Uzeh u apoteci neki sirup za imunitet ( iako i dalje smatram da to nema veze s mozgom, al ‘ajde). Od popodne da vidim da li krenem sa inhalacijama, pitacu popodne pedijatra posto vodim bebu na vakcinu. 




Ana RR -> RE: Deciji kasalj (3.12.2019 9:53:54)

Fil, nama se odlično pokazao Bronhoklir i Mucoplant, a probali smo svašta. Evo i moj se razboleo, suv kašalj, nos pun, noćas temperatura.




Ana RR -> RE: Deciji kasalj (3.12.2019 9:55:29)


IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Ja ga inhaliram bosiljkom kad kaslje. I dajem mu maslinovo ulje med i vodu. Onako prokuvam malo i rashaldjeno mu dajem jer mi logicno da podmazuje grlo. Mozda gresim. Nemam pojma. Ucimo se dok smo zivi. Fili, da brzo prodje 💪💪💪


Mirko, ni med a ni maslinovo ulje ne idu u vrelu vodu. Najbolje da rastopiš u mlakoj vodi.




vocicana -> RE: Deciji kasalj (3.12.2019 10:07:47)

Joj moje dete nije nikada tako suvo, nadrzajno kasljalo, dugo, da nesto me to iziritiraa dote mere. Ali kada kaslje, brzo odlepi slajm i krece produktivni kasalj.Ali sam kuvala pola litra piva bilo kog, sa kesicom limontusa i secerom, sada ne znam koliko tacno secera ide, ali se kuva gotovo do gutine malo redjeg sirupa, kao za sok na rastvaranje. Odlicno za iskasljavanje.




Mirko Svirko -> RE: Deciji kasalj (3.12.2019 10:42:41)

Hvala Ana. Nisam znala. Eto tako mi jedna mama rekla u parkicu i ja reko aj da probam. Kao da grlo uvek bude vlazno. Ali hvala ti puno. Voci probacu ovo sa pivom. Ali nadam se da necu skoro neka bude malo zdrav 💪




Filadendronka -> RE: Deciji kasalj (3.12.2019 10:46:40)


Kupila sam neki sirup u apoteci cisto da me ne grize savest, ali mislim da je ipak za inhalacije. Sve prolama koliko kaslje, ko zna od kada ima postnazalno slivanje ili je neki agresivan virus sve izazvao na brzaka.
IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Hvala Ana. Nisam znala. Eto tako mi jedna mama rekla u parkicu i ja reko aj da probam. Kao da grlo uvek bude vlazno. Ali hvala ti puno. Voci probacu ovo sa pivom. Ali nadam se da necu skoro neka bude malo zdrav 💪






jess021 -> RE: Deciji kasalj (3.12.2019 10:57:13)

Fil, pogledaj mu grlo i krajnike, neprijatan dah može biti od toga. 





Filadendronka -> RE: Deciji kasalj (3.12.2019 18:24:25)

Dr rece da ga inhaliram sa 3% NaCl tri puta na dan po 2.5ml i ako se ne smiri da dodjemo da ga poslusa. Naravno uz ciscenje nosa. 




MamaNecaVo -> RE: Deciji kasalj (3.12.2019 22:52:02)

Nama je to skoro uvek "terapija" ali naglase toaleta nosa pod obavezno... Pomogne uglavnom ali kasalj ne smiri. 





Filadendronka -> RE: Deciji kasalj (8.12.2019 22:51:08)


Proslo je nedelju dana i kasalj se nije smirio, a nos curi katastrofa. Od terapije: inhaliranje 3%NaCl, tri dana mast hloramfenikol, ispiranje marisolom i aspiriranje, sirup za kasalj sa bokvicom, Bimunal za imunitet. Sta jos?! 🤔 Preneo na bebu slinavljenje i J je sad poceo da kaslje verovatno od postnazalnog slivanja. Sta sme bebi da se daje za kasalj? Ima osam meseci. 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Ljudi moji sta je ovo?! Dete je odjednom, bukvalno odjednom pocelo da kaslje zrelo, produktivno, onako pusacki zvuci kad se nakaslje. Mesec dana unazad nije uopste bio slinav, ni jutros. Iz vrtica dolazi sa ranjavim nosem od brisanja, kaze vaspitacica da mu je nos ceo dan katastrofa. Dah mu ima uzasan miris sad kad spava, ne mogu da verujem sta se desi skroz zdravom detetu kroz par sati. Ne znam sta da mu radim. Pedijatar nam inace kaze da ne dolazimo dok nema temperaturu i da je normalno da vrticka deca slinave. 






Khaleesi -> RE: Deciji kasalj (8.12.2019 23:15:25)

Joj bre Fili ja sam zaboravila sta tako maloj bebi ide za kasalj. Znam da sigurno mozes da mazes grudi da to koza upije da lakse izbaci... Moja deca porasla sve im dajem 🙄 sad ne mogu da se set_im da su i imali nesto tako male... Beba mala bas mi zao sto kaslje... 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>