RE: Nezgodni udarci i padovi! (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zgode i nezgode



Poruka


mama krava -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (16.7.2015 11:50:44)

Ovaj naš mali zvrk, je juče popodne rasekao mali prst na nozi na vrata od američkog plakara i to baaaaaš dosta ok 1.5cm dužine i prilično duboko. To se sve desilo dok sam ja bila na poslu pa ga je tata previo.....možete misliti.... Krvario je baš prilično, mada ja nisam verovala, dok nisam videla. Ovaj se preplašio, ali izgleda da je sve ok, jer normalno hoda, trči, pentra se... Sad ono što se brinem je što ga nismo vodili kod lekara?[sm=zmeden.gif]

Ne znam, ne izgleda strašno sada kad ne krvari i ja sam dezinfikovala Oktaniseptom više puta i noćas je spavao sa malim hansaplastom kako bi se lepo osušlo i više ne krvari, ali se zacrveni kada pipnem ranu...mislim duboka je posekotina i trebace vremena da zaraste...poslala sam ga u vrtić sa novim hanasaplastom.Nadam se da neće da ga drpa pošto plače kad ga vidi na prstu i odmah skida. Napomenula sam vaspitacici da mu ne skidaju čarapice ni kada spava....

Uf...da li treba da ga vodim kod dr?




veselicaa -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (16.7.2015 12:57:43)

Mk ako je tako duboko bolje ga odvedi bar na pregled u ambulantu,mozda je potrebno i sivenje.




mila83 -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (16.7.2015 13:13:20)

MK,videces sama u toku dana sta se desava sa ranom.Kad budete mogli,skinite i taj hanzaplast da rana sto vise dise i zarascuje.Ako nema promene boje koze okolo,ne boli ga i nema temperaturu,ne morate ici.Mozda bi mu to i malo sasili,ali to jako boli.
Moj sin je prosle godine posekao podlakticu tako da mu je i deo mesa otpao i bilo je duboko.Mi oocistili ranu,otisli kod dr da pregleda jel ima jos komadica stakla,nije bilo.Dala nam uput za hirurga,kao da pogleda da zasije jer fali komadic(kao zrno graska).Mi nismo otisli,pratili smo stanje,ujutro i uvece cistila hidrogenom u spreju i malo joda i proslo.jedva oziljak da se vidi. Samo ga prati.




mama krava -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (16.7.2015 13:59:30)

Pa to sam i ja mislila Mila....

On je ok, a i taj predeo oko rane nije promenio boju...prskala sam Oktaniseptom i danas cu....a nocu mu ostavim da se ventilira, samo malo zastitim da ne zakaci pa da opet prokvari...

Videcemo dans, ali svakako mu ne bih zasivala, mislim da bi ga to tek istraumiralo![sm=smiley19.gif]




Bibilib -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (16.7.2015 14:05:42)

MK bas mi je zao,nadam se da je malisa sada dobro i da ima manje bolove,ipak nije to mala povreda.... Samo pazi na ranu da ne gnoji posto su velike vrucine jer to moze da se iskomplikuje posle....




mila83 -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (16.7.2015 14:10:32)


IZVORNA PORUKA: mama krava

Pa to sam i ja mislila Mila....

On je ok, a i taj predeo oko rane nije promenio boju...prskala sam Oktaniseptom i danas cu....a nocu mu ostavim da se ventilira, samo malo zastitim da ne zakaci pa da opet prokvari...

Videcemo dans, ali svakako mu ne bih zasivala, mislim da bi ga to tek istraumiralo![sm=smiley19.gif]


Bice to dobro MK,samo prati ,pogotovo zbog vrucine sto kaze Bibi..Bitno da je dobro ocisceno kada se desilo i da redovno previjate,veceras ili sutra skinite kad god miruje,smisli mu neku zabavu da ne bi naceo iznova krasticu.Cim se uhvati krasta,super.




vikiveki -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (16.7.2015 14:15:30)

Mama krava,baš se posekao...ja mojima izbegavam da stavljam hanzaplast tj. ako moram držim ga što kraće da bi rana što pre zarasla...hanzaplast sprečava protok vazduha pa se rana nekad bukvalno kuva ispod hanzaplasta.Samo je bitno da on to ne dira svojim ručicama




mama krava -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (16.7.2015 14:29:00)

Sve znam, ne brinite...hanzaplast sam stavila noćas onako najlabavije moguće i ne skroz da zatvori ranu, već da može da se ventilira! Videću danas kakva je rana.

On je ok, stoji, trči, pentra se...samo plače kad vidi previjen prstić...mamina pi*kica![sm=hudicek1.gif]




mila83 -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (16.7.2015 14:34:21)

MK,ni moj sin ne voli bilo kakve zavoje i flastere,ako cu te utesiti malo [sm=smiley36.gif]




vikiveki -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (16.7.2015 17:11:03)

Mama krava,čim on stoji i trči znači da je ok i da mu je bolje[sm=bravo.gif]




Anarunika -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (17.7.2015 11:50:51)


IZVORNA PORUKA: mila83

MK,ni moj sin ne voli bilo kakve zavoje i flastere,ako cu te utesiti malo [sm=smiley36.gif]


A ovi moji mene teraju da im lepim hanzaplaste na prazno.

MK zarašće to brzo, klinci se jako brzo regenerišu. Želim vam brz oporavak, a oktanisept i mi koristimo za sve i svašta i pokazao se kao jako dobar. Možeš i malo hidrociklina namazati čisto da spreči da se rana zagadi jer jeste na nezgodnom mestu.Ili ako ti je to prejako onda hloramfenikol.




Sanjica26 RR -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (17.7.2015 11:55:56)

Juce je moja T pala u igraonici. Ispod obrve se isekla i sad joj je natecen kapak. Sta bi mogla da joj mazem? Stavljam hladnu oblogu.




Anarunika -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (17.7.2015 12:45:52)

Ja bih isto stavljala hladan oblog i ne bih ništa mazala.




vikiveki -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (17.7.2015 12:48:10)

Sanjice jeste li joj odmah stavili hladan oblog kada se povredila?




Sanjica26 RR -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (17.7.2015 12:57:23)

Viki kad smo stigli kuci stavljali smo oblogu. I od jutros drzimo.




mila83 -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (17.7.2015 14:12:34)


IZVORNA PORUKA: Anarunika


IZVORNA PORUKA: mila83

MK,ni moj sin ne voli bilo kakve zavoje i flastere,ako cu te utesiti malo [sm=smiley36.gif]


A ovi moji mene teraju da im lepim hanzaplaste na prazno.

MK zarašće to brzo, klinci se jako brzo regenerišu. Želim vam brz oporavak, a oktanisept i mi koristimo za sve i svašta i pokazao se kao jako dobar. Možeš i malo hidrociklina namazati čisto da spreči da se rana zagadi jer jeste na nezgodnom mestu.Ili ako ti je to prejako onda hloramfenikol.


I kod nas je bilo tako dok se nije povredio tada, i valjda mu ta povreda ostala u losem secanju.cak i sada kada se imalo posece nesto ili razbije ,ogrebe,kuka strasno,uglavnom resavamo bez flastera ili zavoja. A voli da se igra da drugom lepi ili stavlja zavoj i flaster,nekad i sebi ali samo ako je igra.
Sanjice,ni ja ne bih nista mazala,jer je kod oka,samo hladan oblog i pratiti stanje.Nadam se da ce to brzo proci!




vikiveki -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (17.7.2015 15:32:11)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Viki kad smo stigli kuci stavljali smo oblogu. I od jutros drzimo.

Da ste mogli tamo odmah da stavite hlednu oblogu možda ne bi ne bilo otoka:Ja čim se neko udari ne čekam ništa nego odmah trčim i uzimam led pa u krpu,i po malo masiram to mesto.Tako radim svojoj deci ali i deci u vrtiću,jer i tamo se dešava da deca padnu i udare se,jes da mi se u tim situacijama skrati pola života,ali obično ne bude ništa strašno




aleksandrici -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (18.7.2015 22:51:59)

Ma bice u redu ne brini.Zapitaj se samo kad se ti udaris koliko dana treba da prodje.Ne moze bas za jedan dan.




vikiveki -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (18.7.2015 23:21:38)

S. je sad dok je skakao na moto susretima tj.dok je igrao,pao je i malo razdrljio koleno....nije plakao dok ga nismo upitali šta se desilo,e onda je krenuo vodopad[sm=smiley36.gif]




Anarunika -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (20.7.2015 10:39:40)

Meni se Iskon pre nekoliko dana prebacio preko bajsa i rascopao bradu. Spustao se niz nizbrdicu iako ne zna ni pedale da vrti ni da skrene ni da koci,tek kao uci sa pomocnim tockovima.Ionda kad je trebalo da skrene on udari o ivicnjak i prospe se preko bajsa. Nije na kraju bilo nista strasno ,vec je i proslo ali ne mozes mu objasniti da to tako ne ide. I sada bi on opet da se spusta kao druga deca.




mila83 -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (20.7.2015 10:47:38)

Dobro pa je sve bilo u redu na kraju.Super je on prosao ,kako je moglo da se desi. Ja se malo i bojim tih povreda,pogotovo sad kada Mima pocinje da uci da vozi rolere.




vikiveki -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (20.7.2015 12:33:20)

I moji su nekoliko puta pali sa bicikla dok su naučili da voze,mada je ćerka znatno više,sin je možda jednom ili dvaput pao,ali to nisu bile nikakve ozbiljnije povrede,samo malo razderana koža na kolenima ili laktovima.




Anarunika -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (20.7.2015 14:23:04)


IZVORNA PORUKA: mila83

Dobro pa je sve bilo u redu na kraju.Super je on prosao ,kako je moglo da se desi. Ja se malo i bojim tih povreda,pogotovo sad kada Mima pocinje da uci da vozi rolere.



Po meni su roleri sigurniji od bajsa nekako,ne znam zasto. Za pocetak stitnici mnogo znace mada je sada mnogo vruce za njih i za kacgu. Samo polako!




mila83 -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (20.7.2015 14:34:21)

Neka Arci dodje da je uci ! [sm=smiley36.gif]




Anarunika -> RE: Nezgodni udarci i padovi! (20.7.2015 14:46:57)


IZVORNA PORUKA: mila83

Neka Arci dodje da je uci ! [sm=smiley36.gif]



Uf mislim da bi bio sav ponosan! I ozbiljan[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>