RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (13.1.2019 15:35:00)

Ja nekako ne mogu da zamislim situaciju da odbiju dete koje je, recimo, upravo operisano. Da ne nabrajam sve hipoteze.




Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.1.2019 13:18:53)

Pravilnik o bližim uslovima, postupku i načinu ostvarivanja prava na odsustvo sa rada ili rada sa polovinom punog radnog vremena radi posebne nege deteta
Ovako se zove dokument. Ima ga na netu. Na osnovu njega vidite šta prolazi. Ja za to više nemam vremena, predala sam. Ali ko ima i želi da se "snalazi", može mu biti od koristi. Juče sam čitala.






Misha i Ljisha -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.1.2019 13:36:02)

Preletela sam na brzaka. Po tome ni Za mog P necu fldobiti produzenje 




Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.1.2019 15:11:20)

Upravo. Ni ne treba mi pravilnik, ovde je opisano ono najcrnje za sta svakako mora da se ostane sa detetom. Definisan je i procenat ostecenja vida/ sluha[sm=smiley3.gif]

Nego, sanidej, volim mamu i drugi. Sta ja mogu da uradim da ostanem duze sa detetom? Recimo dva meseca bar. Jedan da napuni godinu, jedan da krene u vrtic i adaptira se. Stari godisnji odmor, mogu li sa tim zapoceti ili bolje prvo neko bolovanje pa stari godisnji? Neko rece ako uzmes stari godisnji to znaci da si se vratio na posao? Moze li mi neko pojasniti redosled koriscenja drugih prava, sta mogu da uradim mimo ovog komisijskog bolovanja?




Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.1.2019 15:33:45)

Jos cu da bistrim zakon o radu. Tamo ima nekih prava za majke dece do 3 godine starosti.




pari -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.1.2019 15:39:40)

I mene Rosi to zanima...tj.ja bih svakako godisnji koristila, samo jos da vidim kako...trebale bismo da imamo pravo i na stari i na novi godisnji,zar ne?




Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.1.2019 15:46:06)

Pravo imamo, sigurno. U zakonu pise za stari godisnji do 30.6. E za novi ne znam moze li odmah, mozda i moze.




pari -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.1.2019 15:52:36)

Bilo bi super da moze, stari ceo plus novi ceo, to je dosta dana...doduse neke firme ti ne daju da iskoristis odjednom ali treba vudeti sta u zakonu pise i to traziti. Ja moram to da se raspitam dobro,pogotovo sto se ja ne vracam na taj posao kasnije vise jer kad mi istekne ugovor,kraj




milicicak -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.1.2019 15:58:41)

Stari godisnji morate da iskoristite do 30.6 mislim da ima nesto da posle toga prestaje da vazi ali proverite.
Za novi GO nisam sigurna da moze da se koristi pre 30.6. ali i to proverite.
Rosi, ja bih od pedijatra uzela 15 dana bolovanja za N (ali to ti je 65% plate) pa godisnji odmor pa opet bolovanje 15 dana za D npr. To je neka moja logika




Maraj -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.1.2019 16:03:18)

Malo pre citala da uskoro ulazi u skupstinsku proceduru da bolovanje na dete opet bude 100%




pari -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.1.2019 16:19:20)

Klik





Volim mamu -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.1.2019 17:48:09)

Koliko sam ja upucena stari godisnji odmor moze da se iskoristi do 30.06. tekuce godine, a svako u svojoj firmi mora da proveri kako i koliko ima pravo ( uredbe firme). Sto se tice toga da se racuna kao povratak na posao nema veze jer kada istekne bolovanje za negu deteta svejedno je kojim ces redom koristiti. Ali evo primera ako je godisnji odmor 4 nedelje: 15 dana bolovanje na dete plus jos 15 na drugu dijagnozu, mesec dana bolovanje lekar opste prakse, dve nedelje godisnjeg pa mesec dana opste prakse pa dve nedelje na dete, pa meaec dana opate prakse pa dve bedelje ostatka godisnjeg... i tako moze u nedogled na godinu da se razvuce. Jedino treba paziti da se bolovanje na dete ne podudara sa godisnjim odmorom supruznika jer za to vreme necete dobiti naknadu. Takodje u firmi ce traziti da suprug iz firme prilozi iz pravne sluzbe potvrdu da nije odaustvovao sa posla. A za sve one koji ne mogu na ovaj nacin da se organizuju imate pravo na neplaceno do treceg rodjendana deteta. Naravno to kao opcija da nije bitno da li primate naknadu vec da je samo zbog deteta. Sto se tice ostalih prava, nema dezurstava, trece smene, sluzbenog odsustva, a mozete sa poslodavcem da dogovoritw da radite pola radnog vremena...




Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.1.2019 22:52:28)

Hvala puno!
Negde sam nekad čitala, ali ne nalazim i verujem da to nije tačno (niko ne bi onda ni išao na komisiju) da se ne umanjuju prihodi za bolovanje ako dete ima do 3 g? 
Sva ova bolovanja (15 d ovo, 15 ono i td) idu na teret poslodavca ili? I 65% su?




Volim mamu -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (17.1.2019 0:33:48)

Idu na teret poslodavca i dobija se 65%. Ako sam dobro razumela ti tek cekas poziv komisije? Javi kako si prosla i ako tw odbiju pravac 27. mart i zali se 




dunja RR -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (17.1.2019 1:06:05)

Rosi, ja sam dobila isto kao na porodiljskom, kada sam produžila bolovanje, tj. kada sam nakon porodiljskog otvorila bolovanje radi posebne nege deteta, što su mi dali tada bez problema jer je S 6 meseci nosio kaiševe za kukove.

IZVORNA PORUKA: Rosita

Negde sam nekad čitala, ali ne nalazim i verujem da to nije tačno (niko ne bi onda ni išao na komisiju) da se ne umanjuju prihodi za bolovanje ako dete ima do 3 g? 





Volim mamu -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (17.1.2019 11:20:12)

Ako komisija produzi dobija pun iznos ali za ovo produzavanje bez komisije je 65%. 




Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (17.1.2019 13:28:59)

Vm, dunja, hvala.
Predala sam. Čekam poziv, ne znam koliko se čeka.




dunja RR -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (17.1.2019 13:41:23)

Da, ja sam bila na bolovanju radi posebne nege deteta, napisala sam. Tu je komisija obavezna i primala sam 100%.65% je kod bolovanja radi nege deteta (ne posebne nege deteta kao u mom slucaju). I Rosi je predala z ovu opciju. 
IZVORNA PORUKA: Volim mamu

Ako komisija produzi dobija pun iznos ali za ovo produzavanje bez komisije je 65%. 






Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (29.1.2019 13:28:58)

Jos me nisu zvali, prosle su dve nedelje. Kad da ocekujem?




Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (1.2.2019 14:53:19)

Pozvali me. U utorak.




Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (7.2.2019 13:00:05)

Drage mame, mi smo dobili tri meseca od prvostepene. Vagala sam puno naš razgovor i našla dosta momenata za "nema šanse" ali i par za nadanje. Komisija je krajnje ljubazna i korektna. Saslušaju te lepo. Ja sam i u razgovoru i kroz papire priložila samo suvu istinu. Stekla sam utisak da to cene. Papire su detaljno pogledali prethodno. Ako dete stvarno ima problem, imam utisak da će se to uvažiti. Vredi pokušati! Uz malo sreće- verujem da treba- može se dobiti.




Ana RR -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (7.2.2019 14:43:54)

Rosi, sjajno [sm=bravo.gif]




Duškić -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (7.2.2019 15:01:20)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Drage mame, mi smo dobili tri meseca od prvostepene. Vagala sam puno naš razgovor i našla dosta momenata za "nema šanse" ali i par za nadanje. Komisija je krajnje ljubazna i korektna. Saslušaju te lepo. Ja sam i u razgovoru i kroz papire priložila samo suvu istinu. Stekla sam utisak da to cene. Papire su detaljno pogledali prethodno. Ako dete stvarno ima problem, imam utisak da će se to uvažiti. Vredi pokušati! Uz malo sreće- verujem da treba- može se dobiti.



Meni je isto ok bila komisija.




pari -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (7.2.2019 16:41:33)

Super Rosi. I ja sam uvek za iskren pristup





Misha i Ljisha -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (11.2.2019 21:10:55)

Predala sam danas zahtev. Rekli su da ce me zvati oko 25tog februara. Sad cekam




Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>