RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


dunja RR -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (20.3.2019 14:41:19)

A kada su utvrdili hipertonus i tortikolis, u porodilistu ili na kontroli kasnije?I ja sam primila epidural na CR. 

Lesli probaj da izganjas da krenete na kontrole u Sokobanjsku, bar 3 puta pre komisije da odete. 




Ana RR -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (20.3.2019 14:59:14)

Dunjči, pravo da ti kažem ne sećam se tačno kada ali mislim da nije bilo u porodilištu.




lesli -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (20.3.2019 18:32:31)

Hvala zene.
Tortikolis jos u porodilistu. Pise na otpusnoj listi. Hipertonus na kontroli sa 2 meseca i onda nas je doktorka poslala kod fizijatra. Idemo na oko mesec dana na kontrole.Kada sam fizioterapeuta pitala kako nisu videli odmah i hipertonus, rekla je nesto u stilu da se to na pocetku ni ne vidi. Da li su valjda sve bebe hipertonicne, ali se taj tonus regulise a kod nje nije. Tako je neko objasnjenje...

Jesam, Ana. I lekove i porodila se uz epidural. I meni je terapeut rekla da se hipertonus cesto javlja u tim rizicnim trudnocama. 





Mariya -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (20.3.2019 19:05:21)

Drugarice koje ste produžile bolovanje i sada se vodite na negu deteta, kada vam leže plata? Meni žena u opštini rekla 19,20. Evo 20.je A moje plate još nema[sm=hudicek1.gif]




Sanidej -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (20.3.2019 20:06:05)

Posebna nega deteta se isplacuje od strane Ministarstva za rad kao i porodiljsko.




Sanidej -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (20.3.2019 20:07:22)

Ovog meseca nije leglo 20.3, vec ce biti sutra, 21.3. Pise na sajtu Ministarstva za rad.




Maraj -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (20.3.2019 20:26:34)

Mariya Evo linka




Mariya -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (20.3.2019 23:09:12)

Meni je ovo sve novo, a niko u mojoj okolini nije produžavao bolovanje tako da ništa ne znam, hvala na informacijama [sm=smiley1.gif]




mirana1 -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (21.3.2019 6:29:39)

Bice znaci danas. Kod nas uglavnom od mesec do tri produze.




Sanjaceran -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (27.3.2019 16:44:17)

Pozdrav..jel moze samo ime neurologa kod kojeg ste bili na pregledu?Hvala u napred .😊.p.s.imamo bebca 8 meseci,ista situacija u potpunosti..🙃




Sanjaceran -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (27.3.2019 16:47:06)



IZVORNA PORUKA: Volim mamu

Naravno 😊 Evo za sve mame koje ce ici ma komisiju mog iskustva. Imam cerku od 16 meseci i prvi put sam kod stare komisije produzila bolovanje bez problema. E ainda drugi put... Prvo da vam dam savet prijavite se u 27.marta za komisiju 45 dana pre isteka bolovanja jer je to prosek koliko im treba  da vas pozovu na prvoatepenu komisiju. Prilikom prijave ne morate da nosite nista od izvestaja ako nemate vazna je samo prrijava da bi ste sebi obezbedili mesto ( to sam tek kasnije saznala, a takodje ja sam predala dve nedelje ranije pa sam morala da otvaram bolivanje kod lekra opste prakse da “ premostim”)...Na komisiju su me zvali posle mesec dana, ide se u PIO fond na NBGD ( kod novog Merkatora). Komisija je cetvoro lana, tri doktora i sekretar komisije koji samo kuca izvestaje. U mom slucaju su samo sekretar i jedan doktor bili prosutni ( dr je pedijatar iz nekog doma zdravlja, mozda vozdovac). Bio je i treci clan ( psihijatar) ali kada ga je kolega pitao hoce li i on da pregleda dete, rekao je da nema potrebe i izasao iz kancelarije. Pregled ide ovako, dobar dan, zasto ste dosli?! Htela sam da kazem zato sto ste me zvali 😠 Uglavnom imate minut vremena da kazete ata je detetu posto oni izvestaje ne citaju i vec po tome vidite da ce odbiti zahtev. Ako dete samo moze da stoji onda valjda racunamu da je zdravo. Sutra ujutru vas obaveste porukom da niste prosli. Mozete sami da odete po resenje ili da vam posalju na kucnu adresu.Ja sam se opredelila za ovo drugo ali posto mi resenje tj mualjenje nije stiglo ni posle mesec i nesto dana otisla sam da vidim sta se desava. Na odno me postar nije probasap dva puta na adresi.Uglavnom , dali su mi kopiju i ja sam napisala zalbu. Rok je osam dana od dana prijema misljenja. Rukom sam napisala u tri tecenice zasto se zalim i da ahocu drugostepenu komisiju. 
Pozvali su me posle nedelju dana da dodjem u Aleksandra Kostica sa detetom i ponesem nove izvestaje. Tamo je siyuacija skroz dugacija. Cetiri clanice komisije, fine i ljubazne, pregledaju svu dokumentaciju. Meni je dete zaspalo pa je nisu budili jer ona ima problem sa spavanjem , branjenjem, ne govori, tesko se razdvaja od mene ( za to sam dostavila dokumentaciju od decijeg neurologa, psihijatra i defektologa). Posle deset__ak minuta prijatnog caskanja rekli su mi da ce mi sutra posle 11h javiti odluku. I dobila sam TRI MESECA! 
Moj savet je predajte na vreme dokumentaciju da bi vas na vreme zvali, posto vecinu odbiju obavezno se zalite jer necete nista izgubiti. Sto se tice satnice, nema cekanja jer postuku vreme koje su vam zakazali. Ja sam otisla na drugostepenu da vidim koji su kriterijumi i bez ocekivanja pa samim tim je i moje iznenadjenje vece.
Ja se nadam da sam bar malo pomogla, ako treba jos informacija rado cu vam reci 🌹






Misha i Ljisha -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (2.4.2019 19:32:07)

Mene zanima kog datuma u mesecu se isplacuje ova nega? I koliko.dobijamo?.da li je isto kao i porodiljsko? Jer meni je sad stiglo porodiljsko koje mi je isticalo 20 marta a stoga sam i dobila spram dana u mesecu. Produzili su.mi dva meseca porodiljsko. Uglavnom.zanima.me sto dobih vise od 10 000 din manje no sto.mi je porodiljsko. Kad me slog nije strefio





Mariya -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (2.4.2019 19:52:10)

Ja sam dobila 1000 din.više nego što mi je bilo porodiljsko 2 godine[sm=zmeden.gif]




Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (2.4.2019 19:56:56)

Kad se ovo isplaćuje? Kad za mart primam?





milicicak -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (2.4.2019 19:57:40)

Ljiso, dobila si novo resenje za negu, verovatno su ti obracunali po novom zakonu.
A tebi su Maryia verovatno uskladili sa porastom plate.
Koliko ja znam i porodiljsko i nega deteta se isplacuju u isto vreme




Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (2.4.2019 20:01:51)

Ja ne očekujem iznezađenja jer mi je rešenje stiglo na isti, nešto malo manji iznos, upravo zato što mi se plata malo menjala tokom 18 m koje gledaju.


Mili, hvala. 




Sanidej -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (2.4.2019 20:04:02)

Posebna nega deteta se isplacuje kada i porodiljsko od strane Ministarstva za rad. Za mart ce biti oko 20. aprila.




Misha i Ljisha -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (2.4.2019 20:28:11)

Nista ja nisam primila. Nikakvo resenje na bilo koji iznos





milicicak -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (2.4.2019 20:59:23)

Ljiso, trebalo bi da ti stigne resenje sa iznosom nege deteta mada novac moze da pocne da leze na racun i bez njega...




Maraj -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (2.4.2019 21:06:38)

Ljiso ja sam pre nedelju dana dobila resenje o porodiljskom a evo S ima 8 i po meseci. Eto koliko su mi kasnili sa resenjem...
Leze isti dan kad i porodiljsko




Dragce86 -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (30.6.2019 22:43:10)

Mame, ima li koja svezije informacije o produzetku porodiljskog bolovanja, tj.posebne nege za dete? Sada je to sve u 27.marta ali ne znam jel neko skoro imao iskustvo, koliko dana ranije da se prijavim ( neko je gore pisao 45 dana ranije sto mi se cini puno?? ),kakvi su kriterijumi? Sincic ide u Sokobanjsku na redovne kontrole na 2-3 meseca, ali za sad vec puze ( ima 9 meseci ) pa sumnjam da ce ista biti od toga ako do pocetka septembra prohoda kada meni isrice bolovanje... Moje pitanje je - Da li daju produzetak ako dete ne hoda jos samostalno? Unapred hvala.




Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (30.6.2019 23:22:49)

Verujem da ne daju. Ne verujem da mnogo dece hoda sa 11 meseci. Moje iskustvo je sveže, ali sve sam pisala unazad stranicu, dve.





MimaKos -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (17.7.2019 10:21:01)

Sada nikako, pokusala sa svim analizama iz drzavnih ustanova i izvestajem pedijatra, nikako, samo pulmolog moze da pomogne (ali retko koji zeli) 





doramar11 -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (17.7.2019 11:22:01)

Pisano je na ovoj temi o tome sta prolazi, koje izvestaje si nosila i od kojih specijalista?




MimaKos -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (17.7.2019 15:32:23)

Neurolog i fizijatar i nista, sada samo pulmolog prolazi ( kod zdrave dece, razume se)





Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>