RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Misha i Ljisha -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (6.3.2019 14:56:36)

Od koga trazim hranarinske liste? Pedijatar kaze oni se visw time ne bakcu





Sanjica26 RR -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (6.3.2019 15:03:40)

Ja to ne znam, ali ajde da napisem koju da se ne zatrpa tema. :D





veselicaa -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (6.3.2019 15:18:09)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Ja to ne znam, ali ajde da napisem koju da se ne zatrpa tema. :D



Drz' te teme [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




bubulence -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (6.3.2019 15:20:33)



IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Od koga trazim hranarinske liste? Pedijatar kaze oni se visw time ne bakcu




Sa ocenom komisije odes kod svog izabranog dr i on ti popuni hranarinske liste. Bar je tako bilo pre 2 godine. 




Misha i Ljisha -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (6.3.2019 17:03:47)

Dr kaze to visw nema veze sa njima. A sa kim sad ima veze?





Sanidej -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (6.3.2019 17:58:41)

Ljiso, trebalo bi da pozovete Sekretarijat kako biste dobili pouzdane informacije. Mislim da Vam od papira treba (pored nalaza komisije) i resenje poslodavca da je saglasan sa produzetkom,zahtev koji imate i na netu (sajt grada Beograda- dokument je naknada plate za vreme posebne nege deteta) i fotokopija kartice tekuceg racuna. To se predaje u Sekretarijat u 27.  marta. Po starom zakonu je poslodavac sve to zavrsavao kada mu dostavite nalaz komisije, sada morate vi. Kada sam se ja bavila ovom temom, nisu bile potrebne nikakve lekarske doznake, a to je bilo u periodu 2015-2016.




bubulence -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (6.3.2019 18:01:18)



IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Dr kaze to visw nema veze sa njima. A sa kim sad ima veze?





Tvoj dr ili pedijatar? Mozda je i ovako kako kaze Sanidej. Kada sam ja produzavala porodiljsko sa Masom isla sam kod mog dr opste prakse... 




Sanidej -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (6.3.2019 18:03:46)

Ja sam pretpostavila da ste iz Beograda, ako niste onda ne znam kako i kuda dalje :)




Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (6.3.2019 18:28:02)

Ovako kako kaže sanidej. Ti odlaziš u sekretarijat sa karticom tekućeg rn. Popuniš nešto. Oni šalju rešenje poslodavcu. On dalje dtžavi, tj.selretarijatu šalje ono što mu je traženo, rešenje o plati, saglasnost, šta već. I država plaća. Nema hranarinske liste. Nema ništa kod pedijatra 




Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (6.3.2019 18:29:55)

Btw, kako glup naziv "hranarinske". Sreća te odoše u zaborav 😁




Misha i Ljisha -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (6.3.2019 20:41:23)

Aha super. Znaci treba mi resenje od firme da se prakticno oni slazu da ja produzim porodiljskl i onda to resenje i fotokopijj kartice nosim u Sremsku 9( sto bi kod vas bio sekreterijat)





Sanidej -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (6.3.2019 20:44:53)

Proverite samo da li sekretarijat po sluzbenoj duznosti pribavlja resenje od poslodavca ili sami nosite. 




mirana1 -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (6.3.2019 20:48:26)

Ja za to prvi put cujem da treba poslodavac da se slaze?




Sanidej -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (6.3.2019 20:52:30)

Treba, mada je to pro forme samo. Poslodavac izdaje slicno resenje i pri otvaranju porodiljskog.




Misha i Ljisha -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (6.3.2019 21:14:04)

Ok. Hvala Sanidej i Rosi. Nista mi nije bilo jasno. 😁 sredicu sve sutra





Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (6.3.2019 22:22:24)



IZVORNA PORUKA: Sanidej

Proverite samo da li sekretarijat po sluzbenoj duznosti pribavlja resenje od poslodavca ili sami nosite. 



Po službenoj dužnosti.
Ljišo, samo ti idi sa karticom u Sekretarijat i sve će ti reći. Oni su već i poslali poslodavcu šta treba, verovatno.




Mariya -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (13.3.2019 18:12:30)

Napisaću koja je bila procedura da ja dobijem produženje.
Prvo - kontrola kod fizijatra koji daje predlog da se majci produži bolovanje (napiše na izveštaju)
Odlazim u opštinu kog žene koja se bavi poslovima tog tipa, daje mi Zahtev ( neki zahtev za veštačenje zdravlja deteta, ne sećam se tačnog naziva). Zahtev i sve prethodne izveštaje, nalaze i papirologiju je potrebno fotokopirati jer ih komisija zadržava i ne vraća. Uz izveštaje ja sam dodala i rešenje poslodavca o porodiljskom da bi komisija videla kada mi tačno ističe bolovanje jer sam papire predala 19.01. a bolovanje mi je isticalo 05.02. To predajem ženi u opštini a ona šalje za Suboticu. Ja sam iz Bačke topole a komisija je prebačena u Suboticu i tamo obavljaju preglede. Komisija me zvala 22.01. da dođem 23.01. sa detetom.
Komisija je bila fina, ljubazne doktorice, pitale su me šta dete radi, tražile da pokaže , od je podigao ruku, pokušao da pokaže dva prsta da ima 2 godine, i odmah su mi rekle da ću dobiti mišljenje komisije na kućnu adresu. Mišljenje je stiglo za 3 dana.
Mislila sam da je ovde kraj ali nije[sm=smiley36.gif] U opštini sam dobila spisak koji mi sve papiri trebaju da bih dobila rešenje.
- zahtev
- mišljenje komisije
- doznake pedijatra
- fotokopija kartice bankovnog računa
- potvrda od centra za soc. da ne dobijam pomoć za tuđu negu za dete
- rešenje poslodavca da koristim osustvo sa rada radi posebne nege deteta.
Kada sam sve ove papire skupila, predala sam ih u opštini i dobila to famozno Rešenje da mi se priznaje pravo na naknadu zarade za vreme odsustva sa rada.
Inače, dobila sam produženje 6 meseci, plata je 100% bar tako kažu, ne znam još jer mi platu više ne isplaćuje poslodavac već država oko 19-20.og u mesecu.




vonavoj -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (13.3.2019 19:12:29)

Plate je sigurno 100%,nema dileme..samo kako ce je obracunati to je mozda pitanje. Da li ce biti ista kao porodiljsko,do sada,ili ce po novom..uzeti 18 meseci proseka. Po starom je bilo 12. 




Mariya -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (14.3.2019 16:25:39)

Pa ja sam bila 24 meseca na porodiljskom posto je trece dete i dobijala sam u dinar iste 24 plate, pokazala mi je i zena u opstini da je trazila od Poreske moje izvode i izracunala prosek za poslednjih 18 meseci. Pokazala mi je kolika mi je bruto prosek plate a mene interesuje kolika je neto koju cu dobijati. Da dobijam bruto ja bih bila bogata zena[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




mirana1 -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (20.3.2019 8:58:29)


IZVORNA PORUKA: Mariya

Napisaću koja je bila procedura da ja dobijem produženje.
Prvo - kontrola kod fizijatra koji daje predlog da se majci produži bolovanje (napiše na izveštaju)
Odlazim u opštinu kog žene koja se bavi poslovima tog tipa, daje mi Zahtev ( neki zahtev za veštačenje zdravlja deteta, ne sećam se tačnog naziva). Zahtev i sve prethodne izveštaje, nalaze i papirologiju je potrebno fotokopirati jer ih komisija zadržava i ne vraća. Uz izveštaje ja sam dodala i rešenje poslodavca o porodiljskom da bi komisija videla kada mi tačno ističe bolovanje jer sam papire predala 19.01. a bolovanje mi je isticalo 05.02. To predajem ženi u opštini a ona šalje za Suboticu. Ja sam iz Bačke topole a komisija je prebačena u Suboticu i tamo obavljaju preglede. Komisija me zvala 22.01. da dođem 23.01. sa detetom.
Komisija je bila fina, ljubazne doktorice, pitale su me šta dete radi, tražile da pokaže , od je podigao ruku, pokušao da pokaže dva prsta da ima 2 godine, i odmah su mi rekle da ću dobiti mišljenje komisije na kućnu adresu. Mišljenje je stiglo za 3 dana.
Mislila sam da je ovde kraj ali nije[sm=smiley36.gif] U opštini sam dobila spisak koji mi sve papiri trebaju da bih dobila rešenje.
- zahtev
- mišljenje komisije
- doznake pedijatra
- fotokopija kartice bankovnog računa
- potvrda od centra za soc. da ne dobijam pomoć za tuđu negu za dete
- rešenje poslodavca da koristim osustvo sa rada radi posebne nege deteta.
Kada sam sve ove papire skupila, predala sam ih u opštini i dobila to famozno Rešenje da mi se priznaje pravo na naknadu zarade za vreme odsustva sa rada.
Inače, dobila sam produženje 6 meseci, plata je 100% bar tako kažu, ne znam još jer mi platu više ne isplaćuje poslodavac već država oko 19-20.og u mesecu.



bas ovako. STo posto se prima i vodi se kao nega deteta.




Sanidej -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (20.3.2019 11:01:19)

Ko hoce da proba da produzi, teebalo bi da ima bar 3 izvestaja od fizijatra/decjeg neurologa, da se vidi da je dete praceno..




lesli -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (20.3.2019 13:56:39)

Nasa beba je hipertonicna i ima tortikolis. Poceli smo sa vezbama kada je imala 2 meseca, sada ima 6.5 i vezbamo jos uvek. Da li sa ovim dijagnozama vredi pokusati produziti bolovanje? Kada treba da predam papire za produzenje? Na posao treba da se vratim pocetkom septembra...




Sanidej -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (20.3.2019 14:00:30)

Pokusajte obavezno, imate istoriju i osnova. Ne bi bilo lose proveriti sa Sekretarijatom gde se papiri i predaju, ali mislim da bi bilo idealno predati mesec do 40 dana pre isteka porodiljskog. Skupljajte izvestaje do tada.




Misha i Ljisha -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (20.3.2019 14:08:11)

lesli 45 dana pre isteka porodiljskog podnosis papire. Da sa tom dijagnozom mozete da dobijete produzenje ali poslednji nalaz fizijatra je najbitniji. Evo drugarica na poslednjem nalazu dobila da je bebac konacno postigao sve za svoj uzrast iako su isli na vezbe po Vojti i kojesta. Tako da ona nije dobila produzenje




Ana RR -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (20.3.2019 14:17:35)


IZVORNA PORUKA: lesli

Nasa beba je hipertonicna i ima tortikolis. Poceli smo sa vezbama kada je imala 2 meseca, sada ima 6.5 i vezbamo jos uvek. Da li sa ovim dijagnozama vredi pokusati produziti bolovanje? Kada treba da predam papire za produzenje? Na posao treba da se vratim pocetkom septembra...


Meni su na osnovu toga produžili ali ja sam imala vezu. Iskreno, on je tamo trčao i jurio kroz hodnik, da nisam imala vezu nema šanse da bi mi produžili [sm=smiley36.gif]

Lesli, ti si beše pila lekove za održavanje trudnoće i porodila se uz epidural? Markova dr, kod koje smo ga privatno vodili na vežbe, mi je rekla da je to uticalo na hipertonus.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>