RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Dragce86 -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (18.7.2019 21:46:59)

Hvala svima na odgovorima [sm=smiley31.gif]




MimaKos -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (18.7.2019 21:54:31)



IZVORNA PORUKA: Dragce86

Hvala svima na odgovorima [sm=smiley31.gif]
   ne odustaj, tvoje je da pokusas, mozda imas srece ;) 





Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (18.7.2019 23:23:16)

Mi smo prošli sa gastroenterologom.





MimaKos -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (19.7.2019 5:42:35)

Nikad se ne zna, i od same komisije dosta zavisi.. faktor srece je uvek tu





Ikaivana -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (2.9.2019 17:51:01)

Drage majke, trebala bi mi mala pomoc vezano za porodiljsko. Otvorila sam ga 7oktobra 2018 god tako da se uskoro zavrsava. Kod fizijatra u Sokobanjsku idemo na 3 kontrolu 11 septembra pa cu i sa dr da porazgovaram kako da probuzim porodiljsko. Godinu punimo u novembru upisani smo u vrtic. Gde se odlazi za produzavanje porodiljskog(jel u 27 og marta),sta ste donosile od papira i koji su nacini da se produzi i na mene ako treba (opsta praksa, ginekolog). Hvala majke unapred.





lesli -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (2.9.2019 21:13:54)

Papire podnosis u 27. marta, tamo gde si predavala i za otvaranje porodiljskog. Onda te zovu na prvostepenu u Aleksandra Kostica. Mene su odbili iako kod fizijatra idemo na mesecne kontrole od kada je dete imalo 2 meseca. Bila je strasno hipertonicna, kasnila sa motorikom (ali je do komisije na koju smo isli sa skoro njenih godinu dana sedela i puzala), ima urodjeni tortikolis i deformitete stopala zbog kojih jos uvek treba da vezbamo 4x na dan i odbijena sam. Sta da ti kazem, osim da se ne nadas puno. Mozes da probas da otvoris na sebe bolovanje kod ginekologa ili lekara opste prakse ako zele da ti izadju u susret i da kombinujes sa godisnjim odmorima i bolovanjima na dete.




Duškić -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (2.9.2019 21:19:58)

Lesli, ne mogu da verujem da su te odbili jos sa toliko papira.. Mi smo imali par papira , cini mi se isla sam u DZ u Nehruovoj, a jednom u Zemunu,




MimaKos -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (2.9.2019 21:23:24)

Sve ovo sto je lesli napisala je 100 % tacno, samo veza (politicka) moze nesto da promeni, ovako, tesko, i sa stvarnim papirima..





Ikaivana -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (2.9.2019 22:30:31)

Hvala na pomoci i odgovoru u svakom slucaju.

Prvo mi je dete,neupucena sam pa bolje da pitam.Jel svakako mogu prvo da probam sa fizijatrom? Tj na dete?Moram polako da predajem obzirom da mi se porodiljsko zavrsava 7 oktobra.Imam potrebu da se pravdam, da nisam u fazonu da sedim kuci i ne radim, vec zato sto dete godinu puni u novembru, a svakako ni tada ne polazi u vrtic, jednostavno bih jos da budem sa njom plus smo bas vezane iako se trudimo malo da je drugi cuva,da prespava kod bake i deke,da se malo odvoji ali bas tesko ide.




milicicak -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (2.9.2019 22:47:19)

Lesli, jesi li se zalila? Odnosno, trazila drugostepenu? Znam da je ovde neko pisao da je drugostepena normalnija...




lesli -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (4.9.2019 20:04:57)

Zalila se. I oni me odbili. Ali da su bili normalniji, jesu. Prvostepena je imala kretenske komentare, nista nisu pitali za tortikolis i hipertonus, gledali su samo da li sedi i puzi i to je to. Drugostepena je bila normalnija, ali eto nisu uvazili misljenje fizijatra





dunja RR -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (4.9.2019 20:09:09)

Les, a kako su joj sada stopalca? Jel hoda?




Rosita -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (4.9.2019 21:38:17)

Meni su produžili na alergiju na kravlje mleko. I ako neko ima kontinuirane papire na to, redovne kontrole i dijetu, daju 3 meseca vrlo verovatno.





Ikaivana -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (11.9.2019 14:39:01)

Postovane majke, moze li mi neka napisati sta je potrebno od papirologije za produzetak porodiljskog bolovanja.

Od fizijatra imam izvestaje. Citala sam da je potrebno i od pedijatra nesto.. Hvala vam unapred.




Mirko Svirko -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (11.9.2019 16:05:51)

Koliko se secam trebao je izvestaj fizijatra, neuropsihijatra i pedijatra. Zatim sam sve to predavala komisiji  koja bi to odobrila. Dodala i trudnicku knjizicu tada i otpusnu listu sa porodjaja svoju i detetovu. Ali sve je to po secanju jer je bilo pre par godina. Mozda se sada nesto i promenilo. 




jane1 -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (13.9.2019 19:54:36)

Izvestaji fizijatra prolaze i dalje. Pedijatar samo upucuje na fizijatra.




lesli -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (13.9.2019 22:14:16)

Izvestaji fizijatra ne prolaze, osim ako dete ne sedi do komisije ili ako imate vezu (tada prolazi bilo sta, licno se uverih).
Moja cerka ima levi tortikolis od rodjenja, malo je kasnila sa motorikom (kasno je sela, ali je do komisije na kojoj smo bili sa punih 11 meseci sedela i propuzala, otezano se okretala sa stomaka na ledja) bila je uzasno hipertonicna do jedno 6, a do 8-9 je imala jos uvek povisen tonus u rukama i ramenom pojasu, deformitete stopala za koje, kao i za tortikolis treba raditi 4x na dan vezbe, uz svu papirologiju nisu mi produzili ni na prvostepenoj ni na drugostepenoj. 

Cisto da se ne sire dezinformacije...




Filadendronka -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (10.1.2020 21:57:20)

Vidim da je Lesli pisala poslednja o svom iskustvu. Da li je bio neko skorije u Bg na komisiji? Ne znam sta da radim po pitanju produzenja, posto imam samo izvestaje od fizijatra. J je inace motoricki sad ok, tako da to nece proci. Njegov stvaran problem koji nas pedijatar ne smatra bitnim je ishrana. Od pocetka dohrane jede vrlo malo, gotovo nista. Stolice su mu neredovne, cesto ga muci stomak. Zagrcne se cim oset_i mrvicu necega. Nas pedijatar tvrdi da ce poceti da jede. A ja sa druge strame ne znam kako da posaljem ovakvo dete u vrtic gde se tipa za dorucak jede komad hleba sa nekim namazom?! Da li mozda komisija gleda izvestaje privatnog lekara? 




bubulence -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (10.1.2020 22:10:44)

Fil, nisam iz BG ali to nema sanse da prodje kod bilo koje komisije. Jer to nije zdravstveni problem. 





mama Jo -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (10.1.2020 23:40:12)

Ni ja nisam iz BG, sa prvim detetom sam dobila produzenje 3 meseca, iako je sve bilo ok, htela sam da probam...
Pre da ce ti priznati izvestaje fizijatra nego to drugo mislim.




dekidaki0206 -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (28.1.2020 18:11:26)

Ja sam bila u oktobru u Aleksandra Kostića, dete nema realan problem, fizijatar je pisao nešto bezazleno išli smo da probamo i produžili su nam tri meseca. Sada smo ponovo išli, ovaj put su nas zvali na Novi Beograd kod Merkatora, i odbili su nas, mada je realno bilo da nas odbiju i ona prva tri meseca što smo dobili je sreća. U Aleksandra Kostića su dosta fini i ljubazni, a na Novom Beogradu onako, mislim nisu loši ali nekako nezainteresovani





branki* -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (28.1.2020 18:16:24)

Super sto ste uopste dobili i ta tri meseca. Ja zivim u manjem mestu i kod nas maltene dete treba da bude poluinvalid da bi se dobilo produženje. Tako da, super. 




dekidaki0206 -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (28.1.2020 18:18:20)

Pa da, mi smo išli na sreću i stvarno su korektni bili. Drugi put smo išli eto čisto jer smo se nadali čudu, inače dete hvala bogu zdravo, hoda trči juri, nerealno bi bilo da su nam produžili :)





dunja RR -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (30.1.2020 0:12:50)

To znači da treba probati, posreći se nekom!

A od čega zavisi da li se ide u A. Kostića ili na NBG?

Jel prvo produžavanje uvek u A Kostića ili?

Kontam da su na NBG rigorozni, ali akko znati gde će se zapasti?




dunja RR -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (30.1.2020 0:13:47)

Jel za podužetak treba neki uput ili ne, za komisiju?
I jel ste išle same ili sa muževima?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>