Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Anoniman -> Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (12.6.2009 13:47:38)

Na posao bi se žena trebala vratiti kada dete ima oko 11 meseci.
Kako produžiti boravak sa detetom kod kuće?
Može se uzeti godišnji (ako poslodavac dozvoli), međutim, šta sa decom koja su rođena nekako "nezgodno" u smislu da recimo mami ističe porodiljsko u junu mesecu, ne može da uzme godišnji, nema bake i dede da čuvaju dete, jaslice su tek od septembra... (nasumice uzet primer).

Kako majka da dobije produžetak bolovanja za eto recimo 2-3 meseca?




mihi -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (12.6.2009 22:14:38)

Joj Tasha to i mene interesuje. Mislim da to sada ne ide baš tako lako[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ako neko zna nek piše.




Koka Loka -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.6.2009 21:13:53)

Prvo, da vam svima mahnem [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] Nadam se da ste mi dobro i zdravo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Ja sam produžavala bolovanje. Otišla kod lekara opšte prakse i rekla da moram na bolovanje (dete mi je rođeno 5. marta) jer je upisana u vrtić tek od prvog septembra kada mi i sin kreće u 1. razred.

15 dana mi je dala zbog bronhitisa
15 dana zbog reume

pa sam otišla kod pedijatra

e sada ne znam koliko ali mislim isto 15 dana na jedno dete, pa 15 za drugo.

Pa neki stari odmor čini mi se.

Čak sam i na komisiji bila i otvoreno im rekla - dali mi mesec dana.

I onda sam ipak morala ćerku da upišem na mesec dana u privatni vrtić jer nisam mogla da vuče dugo ali sam ipak dosta izvukla.




prase -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.6.2009 21:23:42)

A zar nije moguća više ona neka "briga o detetu", to je uzela moja sekretarica na primer... Ne sećam se baš kako to ide, da li je onda 65% ili 100% (a poenta je da bude 100%, kao na porodiljskom) ali ranije je to bio standardan fazon (mama mi pričala)...




Anoniman -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.6.2009 21:28:31)

Kada smo Koka Loka i ja davno pričale uopšteno o bolovanju, pa mi je ona rekla da ima fora sa 100% na negu deteta, pitala sam pedijatra. Rekla mi je da dete mora biti u bolnici, pa sam se nasmejala i rekla, "OK, onda mi je dosta 65%". [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mihi -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.6.2009 21:31:13)

Tasha šta da je dete bilo u bolnici? Ili?




Anoniman -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.6.2009 21:32:14)

"nega deteta" sa 100% bolovanja (a ne 65% koliko inače dobijaš kada si na bolovanju zbg deteta) je moguća samo ukoliko je dete u bolnici. 




Anoniman -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.6.2009 21:35:00)

IZVORNA PORUKA: mihi

Tasha šta da je dete bilo u bolnici? Ili?



Sada sam shvatila šta si me pitala. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Recimo da si na bolovanju zbog deteta, i ako ti je dete u bolnici, za to vreme dok je u bolnici dobijaš 100%. Tako sam ja shvatila.
Ne znam šta se dešava ako je dete 1 dan u bolnici a ti ga još 9 dana neguješ kod kuće. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




mihi -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.6.2009 21:35:03)

Ma neka hvala što ti kažeš, a ja ću da pitam sestru koja je pedijatar imaju oni te  neke fore pa da vidim, primiče mi se a ja se baš navikla da uživam na bolovanju[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




Jeca* -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.6.2009 22:58:32)

Pošto ja treba da počnem da radim 8. jula, sad sam skroz u tome, pa evo da vam napišem sve što znam.
Pedijatar može da vam da 15 dana i još 15 ali uz neku "malu" komisiju u lokalnom domu zdravlja (za tih dodatnih 15). Tako sam čula, mada je meni naš pedijatar rekao da može samo 15.
Žene igraju na kartu da od ginekologa mogu da dobiju mesec dana, jer kažu da ginekoloozi toliko mogu da nam obezbede.
Medjutim, idealno je da ti komisija produži bolovanje, za početak. To ja sad pokušavam. Naime, od marta meseca smo 3 puta bili na pregledu kod fizijatra u inistitutu za majku i dete. On je kao, uz uput iz doma zdravlja, pratio motoriku našeg deteta, jer navodno nije bila dobra. E sad, ovo će zvučati glupo, ali problem je što je lukina motorika savršena (pupupu) i što taj fizijatar (iako je nadjen preko neke veze) je rekao da ne može da piše nešto što nije jer se na komisiju ide sa detetom. Ipak, na kraju je napisao da detetu nije najbolje razvijena motorika, da se slabije podiže, da ne hoda i da je neophodna nega majke i dalje. Sa svim tim izveštajima sam otišla u Tiršovu i podnela zahtev za komisiju i sad čekam da mi jave kad treba da idemo na komisiju. Molim se Boga da mi ovo uspe. Iskustva majki oko mene su da se tako dobije 2meseca. A meni ukupno trreba 3. Jer Luka polazi u vrtić 1. sept, pa period adaptacije...računajte [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Direktor mi ne da da koristim odmor....znači moram da se borim da produžim bolovanje kako znam i umem. Ako mi ništa od ovoga ne uspe, tražiću neku drugu vezu pa ću izmisliti sebi neku bolest.
Držite mi palčeve, pa javljam kako sam prošla na komisiji!




Anoniman -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (29.6.2009 15:21:59)

I? Jel neko nešto smislio?




Zlatna ribica -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (30.6.2009 21:54:09)

I ja imam podatak da je porodiljsko moguce produziti ako dete ide na vezbe kod fizijatra. Izgleda da " vadjenje" na sporiji razvoj motorike odradjuje posao.
Ja sam zatrudnela pa ne moram da razmisljam o produzetku porodiljskog, uzecu odmor, pa na trudnicko, tako da za prvo dete ne brinem, nego cu kasnije razmisljati kad bude isticalo porodiljsko sa drugim detetom.

Pa, drage moje, mozda da zatrudnite, eto jednog od resenja [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




*Alexx* -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (24.2.2010 13:58:33)

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Pošto ja treba da počnem da radim 8. jula, sad sam skroz u tome, pa evo da vam napišem sve što znam.
Pedijatar može da vam da 15 dana i još 15 ali uz neku "malu" komisiju u lokalnom domu zdravlja (za tih dodatnih 15). Tako sam čula, mada je meni naš pedijatar rekao da može samo 15.
Žene igraju na kartu da od ginekologa mogu da dobiju mesec dana, jer kažu da ginekoloozi toliko mogu da nam obezbede.
Medjutim, idealno je da ti komisija produži bolovanje, za početak. To ja sad pokušavam. Naime, od marta meseca smo 3 puta bili na pregledu kod fizijatra u inistitutu za majku i dete. On je kao, uz uput iz doma zdravlja, pratio motoriku našeg deteta, jer navodno nije bila dobra. E sad, ovo će zvučati glupo, ali problem je što je lukina motorika savršena (pupupu) i što taj fizijatar (iako je nadjen preko neke veze) je rekao da ne može da piše nešto što nije jer se na komisiju ide sa detetom. Ipak, na kraju je napisao da detetu nije najbolje razvijena motorika, da se slabije podiže, da ne hoda i da je neophodna nega majke i dalje. Sa svim tim izveštajima sam otišla u Tiršovu i podnela zahtev za komisiju i sad čekam da mi jave kad treba da idemo na komisiju. Molim se Boga da mi ovo uspe. Iskustva majki oko mene su da se tako dobije 2meseca. A meni ukupno trreba 3. Jer Luka polazi u vrtić 1. sept, pa period adaptacije...računajte [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Direktor mi ne da da koristim odmor....znači moram da se borim da produžim bolovanje kako znam i umem. Ako mi ništa od ovoga ne uspe, tražiću neku drugu vezu pa ću izmisliti sebi neku bolest.
Držite mi palčeve, pa javljam kako sam prošla na komisiji!


Jeco, šta je bilo sa ovim?
Mene je pedijatar u ponedeljak pitala da li hoću da produžavam bolovanje. Ja nisam znala šta da joj kažem, jer nisam ni znala da to može, a i ja sam tek sedam meseci na porodiljskom. Treba da joj javim za sledeći put, da bi počela da pripremam papire. Navodno, mogu da dobijem neko vreme zbog blage hipertoničnosti Andreja koju je otkrila sad na pregledu. Sve nešto kontam da ću produžiti ako mogu. Ovako bih se vratila na posao 20. jula u sred leta, bljak.




liliana -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (11.8.2010 15:16:24)

Ovo isto i mene zanima... Da li postoji način da se produži porodiljsko bolovanje nakon isteka onih zakonskih 11 meseci?




Jele -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (12.8.2010 8:58:03)

Moja zaova je produžila za 6 meseci, ali pre nekoliko godina. Dobila je uverenje od pedijatra da dete mora na vežbice za kukove.

Znači, ako dete mora na neku vrstu vežbica za motoriku, kukove, bilo šta što zahteva dodatnu negu, mislim da može da se produži za 6 meseci.




Jele -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (12.8.2010 9:03:18)

Ovo sam kopirala sa foruma Bebac, a radi se o produženju odsustva radi nege deteta.

Kakvi su nalazi potrebni za produzenje zbog nege deteta?

Verovatno zavisi od slucaja do slucaja. I gde se to uopste predaje, kojoj komisiji? Ja sam na birou, pa zbog toga pitam, a sa bebom sam do skoro isla u sokobanjsku na vezbe i sad idemo na kontrole. Nije nista ozbiljno, ali ako bi se na to moglo produziti bolovanje... bilo bi vise nego lepo.
Hvala!

happiness 2.07.2010, 14:51 Poneses nalaze fizijatra u Tirsovu 1,i cekas da te komisija pozove...to bude u roku od 10 dana.
Komisija zaseda i razmatraju tvoj slucaj.
Ukoliko je tvoja firma u opstini Savski venac onda komisija zaseda na toj opstini.




liliana -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (24.8.2010 18:53:22)

A da li postoji neka fora da produžiš bolovanje, ali ne preko deteta, več preko sebe, zbog komplikacija prilikom porođaja i u trudnoči, višeplodne trudnoče, itd...?




Jele -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (26.8.2010 8:12:45)

IZVORNA PORUKA: liliana

A da li postoji neka fora da produžiš bolovanje, ali ne preko deteta, več preko sebe, zbog komplikacija prilikom porođaja i u trudnoči, višeplodne trudnoče, itd...?


Mislim da postoji, znam da postoji ona fora plaćenog odsustva radi nege člana uže porodice, a tu možeš da navedeš i sebe. To je koliko znam 100% plaćeno, možda zavisi od firme do firme da li praktikuju, ne znam. Treba ti potvrda i nalaz specijaliste, odobrenje tvog neposrednog rukovodioca i potpis tvog lekara i mislim da može do mesec dana.




liliana -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (26.8.2010 14:21:47)

Jele, hvala ti puno. Znaš li da li ti to produženje plača firma ili "Fond" (kao onih 11 meseci)?




Jele -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (27.8.2010 12:42:56)

Ako dobiješ plaćeno odsustvo od firme onda ti firma plaća.




Snelle -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (15.1.2011 22:12:41)

Planiram da produžim porodiljsko jer mi je dete alergično na kravlje mleko. Od koga tražim uput za komisiju? Od lekara opšte prakse, od pedijatra ili od gastroenterologa koji je utvrdio alergiju?




marija32 -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (15.1.2011 22:14:38)

Draga, aj javljam ti sutra, moja drugarica je juce predala od fizijatra nalaze za produzetak, pa ti javljam citavu proceduru.




mati -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (16.1.2011 1:33:23)

I mi vec spremamo papirologiju za produzenje bolovanja. Mada u mom resenju vec stoji "nega deteta". Ja sam cula da je komisija vec oguglala na te zahteve pa su malo rigorozniji i bas proveravaju sta je i ko napisao. Matiju jos nismo prijavili za vrtic, a dosta se ceka, a da ga cuvaju bake i deke ne dolazi u obzir... Tako da se ja nadam...




Snelle -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (3.2.2011 10:39:04)

Koliko pre isteka porodiljskog se ide pred komisiju? Tj koliko pre isteka porodiljskog treba vremena da se sve oko produžetka bolovanja završi što se tiče papirologije? Naš sledeći kontolni pregled kod gastroenterologa zavisi upravo od toga, jer od njega treba da dobijem svu potrebnu dokumentaciju za produžetak.




Anoniman -> RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje? (3.2.2011 10:43:28)

To sve i mene interesuje. Mada mislim da ne ideš na komisiju ranije već kao i za druga bolovanja onda kad ti ističe. 




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>