Podvalite im povrće! (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


Anoniman -> Podvalite im povrće! (17.6.2009 10:32:55)

Ne vole da jedu povrće? Kako god da ga pripremite, uvek pronađu ono „zeleno“? Niste jedini. Istraživanja, doduše američka, pokazuju da čak 60 odsto adolescenata pojede samo jednu voćku ili jednu vrstu povrća u toku dana. Uzrok tome su navike iz detinjstva. Pa ako već ne ide nikako drugačije, vi pokušajte da im podvalite zeleno.
Detaljnije KLIK OVDE




Lilly* -> RE: Podvalite im povrće! (17.6.2009 10:35:47)

Moj sin, za sada bar, jede svo povrce i trudicu se svim silama [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] da tako i ostane. 




Anoniman -> RE: Podvalite im povrće! (17.6.2009 11:17:45)

Jedino sto uspem da podvalim su narendane tikvice u cuftama od mesa, i nesta vise. Dete automatski povrati boraniju, spanac, grasak u tanjir[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley11.gif[/image]
I kako onda podvaliti?





Anoniman -> RE: Podvalite im povrće! (17.6.2009 11:20:14)

JU?!

Moj jedino grašak neće da jede, i to od skora!




Lu -> RE: Podvalite im povrće! (17.6.2009 22:10:32)

Moj još ne zna što jede,jede tolikom brzinom da se što prije ode igrati[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Jeste nedavno,prvi put ove godine probao tikvu i ispljunuo,to je prvo dosad i zna reći neću mrkvu(to je čuo u vrtiću od djece)ja samo kažem nema ovdje mrkve i on nastavi jesti[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




majdule -> RE: Podvalite im povrće! (28.12.2009 0:48:16)

moj mali povrati čim primiriše boraniju [sm=smiley19.gif]




Mariya -> RE: Podvalite im povrće! (10.7.2015 23:54:41)

Ja nenam problema sa lucijom,ona voli da jede povrce.jedino što ne jede su rotkvice[sm=zmeden.gif]valjda su joj tvrde,njih uvek ispljne a sampinjone,ako naidje na veći komad.ali iako ona jede bez problema,ja se trudim da joj podvalim povrce gde god mogu,hehe.!




veselicaa -> RE: Podvalite im povrće! (11.7.2015 0:02:23)

Danas S posle duuuuzeg vremena jela crni luk u salati sa paradajzom.Gledala je danas onu emisiju Zdravo dete na ultri i tamo rekli da je luk zdrav,ja je ponudim,podsetim je na emisiju i ona pojela nekoliko komadica.Nisam mogla da je zaustavim samo je trazila jos,jos [sm=smiley36.gif]




mila83 -> RE: Podvalite im povrće! (11.7.2015 0:03:55)

Moji klinci sve jedu,oduvek..kako sam uvodila povrce pa do sada,nije bilo problema.Sin je jedino malo zezao ispocetka sa svezim krastavcem i paradajzom,dok se nije navikao,to je sve.




mati -> RE: Podvalite im povrće! (11.7.2015 0:06:39)

Matija jede sve, ali u poslednje vreme nece krompir, i to je sigurno cuo od nekog druga u vrticu. Inace poceli i mladi luk da im daju u vrtic, kad dodje sav "mirise".[sm=smiley36.gif]
A Mita isto jede sve, cak toliko voli povrce da ga prstima vadi iz corbe.




veselicaa -> RE: Podvalite im povrće! (11.7.2015 0:09:21)

Moja S je tu negde oko godinu dana pocela da jede onaj mladi crni luk iz baste,sve je mirisala na njega[sm=smiley36.gif]Nema ko se nije cudio kada bi je video.E onda kada je malo porasla nije htela vise nikako da ga proba,ovako u jelu da ali samo njega u salatama,ne.




vikiveki -> RE: Podvalite im povrće! (11.7.2015 0:12:15)

Ja mojima ponekad podvalim brokoli ili spanać tako što ih stavim u pitu,jedino tako ih pojedu u slast




veselicaa -> RE: Podvalite im povrće! (11.7.2015 0:14:31)

Moje obozavaju brokoli,a grasak i boraniju me stalno teraju da im kuvam.Jos neki dan stize nam u basti boranija,jedva cekam.Podvaljujem jedino beli luk,tako sto ga stavim malo vise kada kuvam corbice i pecem povrce u rerni.




mila83 -> RE: Podvalite im povrće! (11.7.2015 0:18:32)

E da,sto kaze Veselica,jedino beli luk podvajujem da kazem ,isto tako u corbama ili pecem u rerni.
Sve ostalo,brokoli,karfiol,grasak,boranija..ne biraju,sve jedu..spanac .blitva.luk....to sto kao deca obicno ne jedu...




vikiveki -> RE: Podvalite im povrće! (11.7.2015 0:19:06)

Veselice,blago tebi...mi muku mučimo sa tim zelenišem,jedino grašak vole od tog zelenog povrća




veselicaa -> RE: Podvalite im povrće! (11.7.2015 0:24:47)


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Veselice,blago tebi...mi muku mučimo sa tim zelenišem,jedino grašak vole od tog zelenog povrća

Stvarno sve vole,ali ih nikada ne gnjavim da mora da pojedu,dok su bile male grasak je uvek bio "bombonice" pa su ih jeli rukama,eto ideje za podvaljivanje[sm=smiley36.gif]




vikiveki -> RE: Podvalite im povrće! (11.7.2015 0:27:09)

[sm=smiley36.gif]moji vole grašak pa nisam imala potrebu da im podvaljujem,ali zato buraniju nikako ne mogu da "proguram" da pojedu,a za spanać im pričam da će imati snažne i velike mišiće[sm=smiley1.gif]




veselicaa -> RE: Podvalite im povrće! (11.7.2015 0:28:45)

Spanac stavi u proju a boraniju zajedno sa drugim povrcem koje vole,ja je dinstam pa napravim corbicu sa mesom,bude preukusna.




vikiveki -> RE: Podvalite im povrće! (11.7.2015 0:32:44)

Ja spanać i blitvu stavljam u pitu nisam probala do sada u proju.A jednom sam probala da im uvalim buraniju sa graškom ali nije uspelo




mila83 -> RE: Podvalite im povrće! (11.7.2015 0:34:00)

Spanac mozes u bilo koju slanu pitu,kao i blitvu.Boranija ide super tako kako ti je napisala Veselica.Da li si probala brokulu ili karfiol da obaris,pa pomesas sa pavlakom i majonezom ? Nije bas najzdravija varijanta,zbog majoneza,ali ponekad.Mi najcesce to jedemo kroz bele corbe ili peceno u rerni.




veselicaa -> RE: Podvalite im povrće! (11.7.2015 0:38:14)

Boranija moze sa krompirom na primer,moze sa brokolijem,mozes onu zelenu tanku "olovka"boraniju da samo proprzis sa povrcem,na primer sa stapicima sargarepe.tikvicama pa zacinis lepo dodas neutralnu pavlaku i uz neku testeninu bude super.




mila83 -> RE: Podvalite im povrće! (11.7.2015 0:40:31)

Da,ta olovka boranija je vise za to,a zuta za corbe.ili probaj da im dekorises tanjir na simpatican nacin [sm=smiley1.gif] ja tako radim nekad,kad mi se igra [sm=smiley36.gif]




vikiveki -> RE: Podvalite im povrće! (11.7.2015 0:41:45)

Moji vole bele čorbe,mogla bih kroz to da im provučem i buraniju samo da je dobro isitnim da ne osete da je boranija




aleksandrici -> RE: Podvalite im povrće! (13.7.2015 17:41:15)

I ja sam mojima danas podvalila tikvicu,nisu ni osetili.Kaze sin"majka sta je ovo?"Ja kazem"meso se ispeklo previse'.Jede on i ne sluti da sam ga prevarila.Toliko o tome.[sm=bravo.gif]




Bibilib -> RE: Podvalite im povrće! (13.7.2015 19:53:55)

A ja bebcu podmetnula cveklu umesto kupusa,jos je mali da razlikuje boje aliukuse poznaje i to ga podseca na kupus....[sm=smiley36.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>