RE: GLUTEN (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


branki* -> RE: GLUTEN (13.8.2015 15:53:21)

Trco,to sa 7 i po mislum da sam bila ja,jer smo pricale na tu temu i ja sam tako boki planirala,ali posto sam joj greskom dala frutolino,uvela sam joj gluten sa 6 i po meseci.i dalje joj gluten iskljucivo dajem kroz frutolino.ono sto primecujem jeste da ima cesce stolice,vise puta na fan,3-4 puta.ne znam je li do toga.




milicicak -> RE: GLUTEN (13.8.2015 17:29:45)

Evo zanimljivog clanka Netolerancija na gluten mozda ipak ne postoji
A sto se celijakije tice, to je ozbiljna autoimuna bolest od koje oboljevaju ljudi koji za nju imaju geneticku predispoziciju, ona se nikako ne moze izbeci time sto ce se gluten uvesti ranije ili kasnije od neke granice. Stoji da se simptomi lakse primete ako se uvede oko 6 meseci.




choopa choops -> RE: GLUTEN (13.8.2015 18:16:33)

branki ja bih rekla da su joj stolice češće zbog voća. Posavjetuj se sa dr za svaki slučaj.




branki* -> RE: GLUTEN (13.8.2015 21:43:08)

Moguce,choopo i to,pitacu i dr isto.sad cu da procita m ovo sto je stavila milicicak.




suzi kju -> RE: GLUTEN (9.3.2016 10:32:07)

Ijuu ljudi moji pa čitava nauka oko uvođenja namirnica bebama [sm=smiley36.gif]
Moje beke imaju pet ipo meseci i dr nam juče reče sa možemo polako da uvodimo gluten, žta je najbolje uvesti prvo?
Ona mi reče griz hmm koji i kako da ga spremim?
Ili je možda bolje keks?




branki* -> RE: GLUTEN (9.3.2016 16:21:58)

Suzi,ja sam gluten uvela prvo kroz frutolino,jer se pravi sa vodom,posto sam kravlje mleko uvela tek sa godinu dana,a griz mora da se skuva u mleku.zatim sam dala malo hleba,posle keks da gricne i tako.hleb i keks ,neznatne kolicine,sve proslo ok.




eca89 -> RE: GLUTEN (9.3.2016 16:26:21)

Suzi, ja sam isto kao Branki, kad sam vidjela da nema reakcija, onda sam joj pravila voće i keks, to je baš jela.




serpica -> RE: GLUTEN (9.3.2016 17:35:09)


IZVORNA PORUKA: suzi kju

Ijuu ljudi moji pa čitava nauka oko uvođenja namirnica bebama [sm=smiley36.gif]
Moje beke imaju pet ipo meseci i dr nam juče reče sa možemo polako da uvodimo gluten, žta je najbolje uvesti prvo?
Ona mi reče griz hmm koji i kako da ga spremim?
Ili je možda bolje keks?




Mozda je bolje da uvedes kroz 7 corns zitarice, mada mislim da su jos male za gluten,ja nisam htela da uvodim gluten pre godinu dana ali me je sinak preso,dok je Manja sedela u kolicima on joj dao keks oji je jeo,nisma videla to je bila sekunda dok sam dosla ona pojela dobar deo..tako da eto mi smo sa 9m uveli gluten iako nisam htela.




suzi kju -> RE: GLUTEN (9.3.2016 17:40:13)

Nemam pojma da li je rani, meni dr juče reče da možemo polako da uvodimo gluten, ne znam ni sama štavda radim, neću svakako još neko vreme, još nismo ni neke osnovne stvari uveli.
Ali mislim da ne bih čekala do godinu dana, sa sedam osam bih počela.




adulence -> RE: GLUTEN (9.3.2016 17:59:58)

Oko glutena su bas oprecna misljenja,jedne godine je bilo sto kasnije,sada vec sa 6.meseci,ja kontam da cu sa 7 uvesti...




suzi kju -> RE: GLUTEN (9.3.2016 18:08:16)

Ma ja nalazila po netu da je ranije bilo sa godinu dana da se uvede, pa sa devet meseci sada sam čak našla da se uvodi od 4-6 meseca




choopa choops -> RE: GLUTEN (9.3.2016 21:04:02)

Ja sam već pisala da sam svima uvodila različito, a svi su hvala Bogu OK. Poslušaj doktora kako ti kaže. Ja ne znam kroz šta sam prvo uvela gluten. Možda hleb?[sm=zmeden.gif] Ili one Milupine žitarice?!




serpica -> RE: GLUTEN (10.3.2016 7:17:31)


IZVORNA PORUKA: suzi kju

Ma ja nalazila po netu da je ranije bilo sa godinu dana da se uvede, pa sa devet meseci sada sam čak našla da se uvodi od 4-6 meseca




Mislim da je Maslacak nekad pisala o tome,da se sad sve ranije uodi gluten,ali za decu koja su dojena jer ona imaju manju sansu da odreaguju.
Ja misim da ima veliki izbor hrane/zitarice bez glutena,kukuruz,proso,pirinac,heljda,sve to moze da zameni gluten u prvim mesecima kad beba pocne da jede.
stvarno se misljenja dr menja iz godine u godinu...




milicicak -> RE: GLUTEN (10.3.2016 8:45:57)

Ajd sad ja :)
Ne menja se misljenje dr iz godine u godinu bez razloga nego prate nove naucne studije i dokaze i dobro je da je tako. Preporuka je da se sada gluten uvodi ranije jer su studije pokazale da se nezeljena reakcija ako je ima u ranijem periodu lakse uoci a deca kojoj se ranije uvodi gluten imaju manju verovatnocu da kasnije razviju osetljivost na isti. Sad 6 ili 8 meseci ne pravi veliku razliku ali svakako ne bi trebalo cekati godinu dana.
Drugo, heljda NIJE zitarica i ima velikibalergeni potencijal pa bih ja licno sa njom cekala do godinu dana.




Trcosava -> RE: GLUTEN (10.3.2016 9:05:24)


IZVORNA PORUKA: suzi kju

Ijuu ljudi moji pa čitava nauka oko uvođenja namirnica bebama [sm=smiley36.gif]
Moje beke imaju pet ipo meseci i dr nam juče reče sa možemo polako da uvodimo gluten, žta je najbolje uvesti prvo?
Ona mi reče griz hmm koji i kako da ga spremim?
Ili je možda bolje keks?

Suzi, ja sam griz kuvala gusto, sa vodom pa dodavala adaptirano. Majke koje doje izmuzu se pa dodaju svoje mleko. Tako sam radila sa Anom, tako i sa Lukom.




Maraj -> RE: GLUTEN (10.3.2016 10:10:02)

Ja stvarno ne znam kad cu L uvesti , al znam da su ranije ljudi uvodili dosta ranije npr nase mame ili bake. Pa deci kad nicu zubi , davali su koru hleba da gricka , a nase bake , prabake koje nisu imale mleka , davale su brasno i vodu bebama ; ne znam da l ste znale za to.
Ko da su nase bake znale sta je gluten
Po meni dete koje ima predispozicije npr nasledni faktor , razvice intoleranciju na gluten i sa 4 i sa 12 meseci




Khaleesi -> RE: GLUTEN (10.3.2016 11:36:50)

Meni je mama isto pricala da pre kada ne nadju u komsiluku nekoga da doji dete, nekako spreme brasno i vodu i time hrane beku...
Istog sam misljenja da je genetika najpresudniji faktor u razvijanju intolerancije na neku namirnicu, u ovom slucaju gluten...
Moja beka puni sest za osam dana, a vec je od starije sestre uzimala plazmicu da glodje...
Kada sam videla da zajedno jedu prvo sam poludela, ali onda vidim nema reakcije, ok je.. I eto sada ponekad glodje plazmu...[sm=smiley1.gif]




Sladja 29 -> RE: GLUTEN (10.3.2016 11:41:48)

Ja sam mojoj deci sa sedam meseci pocela da dajem gluten...malpo malo dok detenije naviklo...i nije bilo nikakvih problema[sm=smiley1.gif]




mama krava -> RE: GLUTEN (10.3.2016 11:54:05)

JAOOOO..

A meni, a verujem i ostalim mama koje imaju decu alergičare se od ovakvih babskih priča diže kosa na glavi...tipa ja sam jela ćevape sa 3 meseca pa mi nije bilo ništa.... Ne dao vam Bog da vam se dete od 5-6-7-8 meseci guši nakon što je dobilo reakciju od mrvice jogurta/mleka/jaja...

Mame, pazite svoju decu. Ni ćevapi nisu više sto su bili[sm=smiley36.gif]...a tek mleko, jaja, gluten...sve je toliko izmodifikovano do najmanjeg atoma, pa molekuli u hrani nisu više poznati ljudskom organizmu i organizam reaguje. Evo moje drugo dete je reagovalo gušenjem!!! Kad nisam umrla!

A bila sam u fazonu...pa lako ću sa njim, jer ovoj velikoj nije ništa smetalo...aha, cvrc!

Samo polako, nigde ne žurite, jer ni njima se ne ćuri, ne znam zašto mislite da treba da im odmah uvedete što više namirnica? Pa do skoro su samo mleko svakog dana jeli!

Slušajte lekare, ali oprezno!




suzi kju -> RE: GLUTEN (10.3.2016 12:12:54)

MK slažem se u potpunosti, nikad nisam volela te priče tipa kako su ljudi nekad radili, i ja bih volela da radim kao oni nekad da je sve kao nekad, hrana, vazduh ma sve.
Smatram da ne treba žuriti ali da isto tako ne treba no čekati predugo. I uvoditi postepeno.
Meni je naša dr pedijatar rekla pre mesec ipo dana da će nam sve reći na sledećoj kontroli koja je bila 8.3. A tada minje rekla da uvedem povrće, voće, keks, žumanac, meso, jogurt, pavlaku, zitarice. Dakle gotovo sve.
Ja ću polako...
Dž, sad čitah neki članak o namirnicama koje ne sadrže gluten. Pirinač, proso, ovas, heljda, kinoa, amarant, kineska šećerna trska i neki tef.




choopa choops -> RE: GLUTEN (10.3.2016 14:24:28)


IZVORNA PORUKA: milicicak


Ne menja se misljenje dr iz godine u godinu bez razloga nego prate nove naucne studije i dokaze i dobro je da je tako. Preporuka je da se sada gluten uvodi ranije jer su studije pokazale da se nezeljena reakcija ako je ima u ranijem periodu lakse uoci a deca kojoj se ranije uvodi gluten imaju manju verovatnocu da kasnije razviju osetljivost na isti. Sad 6 ili 8 meseci ne pravi veliku razliku ali svakako ne bi trebalo cekati godinu dana.


Ovako je i nama objašnjeno.




Mala Elena -> RE: GLUTEN (17.8.2016 9:08:21)

Nama doktorka rece da se sada uglavnom gluten uvodi oko 7,5meseci...
Ja cu za koji dan. Zanima me kako uvodite bebi gluten kroz psenicni griz? Da li kuvate na vodi pa dodate ad mleko(ili svoje) i kako su bebe prihvatale?




Animsaj9 -> RE: GLUTEN (17.10.2016 15:20:24)

uveli smo ga sa 7 meseci ,nikakvih reakcija nije bilo




Anck Su Nmaun -> RE: GLUTEN (16.11.2016 11:09:54)

Jutros sam gospodinu dala bananu i keksa i sad vidim neku crvenu strafticu po obrzu [sm=zmeden.gif] jel moze tako da se ispoji neka reakcija na gluten?
Zvakao je neke igracke tuda pa se sad mislim mozda je i od toga ali sam sad u pripravnosti [sm=smiley13.gif]




IvanaSK RR -> RE: GLUTEN (16.11.2016 11:44:39)

Anck, ne znam kako to izgleda, ali pre bih rekla da je od igracke.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>