RE: Probiotici (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


choopa choops -> RE: Probiotici (14.6.2016 22:53:34)

Znači gadan je? [sm=smiley36.gif]

Nešto me privuklo jer piše da je na bljnoj bazi, kao da to ima neke veze, nego nisam znala šta ću [sm=smiley36.gif] Bio je u ponudi još Multilac. Nego prijateljica mi reče da ima neki i u ampulama i da je baš dobar jer je skoro kao voda, bez ukusa, ali ne može da se sjeti naziva. Tako mi nešto treba.




choopa choops -> RE: Probiotici (14.6.2016 22:55:57)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Ne ne choopo samo jednom ide probiotik. Mozes i Linex baby. On nema jak miris kao bulardi

Dobro te pročitah uputstvo i pitah ovdje, inače bih joj ja dala tri puta dnevno [sm=jezicek.gif] Da se predozira probioticima [sm=jezicek.gif]




lesica -> RE: Probiotici (14.6.2016 22:59:56)

Chupo, bulardi je specifican probiotik - nije bakterija vec kvasac, zato ima takav ukus.
Elem, za uz terapiju antibioticima, ali i inace se pokazao kao najbolji jer moze zajedno sa ab da se pije- na njega ab ne deluju. Sama celija je mnogo veca od celija drugih probiotika pa ajd da kazem da je "jaci" i delotvorniji.
Ja D dajem pred spavanje tako sto ga u malo mleka, ono 30-50ml, smuckam, pa prvo to popije, pa dospem ostatak mleka.
Ili ako nece - u malo vode, soka razmutis pa u spric pa u usta.
I da pije se jedan dnevno. Jedino kod teskih proliva se povecava doza, ali to vec dr savetuje.




choopa choops -> RE: Probiotici (14.6.2016 23:06:00)

Aha, super onda! Ma probaću onda prvo sa njim kad sam ga već uzela, pa ako bude odbijala, potražiću taj misteriozni "bez mirisa i ukusa" [sm=smiley36.gif]

Možda joj se i dopadne Bulardi. Znam kad su LiM bili manji pa bih im davala Flonivin kapsule rastvorene, da nikad nisu htjeli, tj osjetili bi ga bukvalno u svemu. A on isto ima neki jak miris. Probaću, pa ću da vidim, hvala :-)




lesica -> RE: Probiotici (14.6.2016 23:08:13)

Ma ovo je kvasac kvasac, nema greske. Krajnje karakteristican [sm=smiley36.gif]

U svakom slucaju, soj bulardi ma koji proizvodjac i bez brige ;)




serpica -> RE: Probiotici (14.6.2016 23:17:29)

I mi koristimo Bulardi,sad razmisljam da li i njega da spakujem za more jer sam vec uzela za decu neki drugi,ovaj za nas,zlu netrebalo,ne znam....




choopa choops -> RE: Probiotici (15.6.2016 22:46:18)

Razmutih joj jutros sa jednom kašikom jogurta i pojela je bez problema. E sad je li početnička sreća, ili joj se stvarno dopalo, nemam pojma Vidjećemo.

Jako mi liče one kuglice na neki koji sam davala djeci, ali ne znam na koji. Možda Ivančić i sinovi? [sm=zmeden.gif]

A inače, prija se sjtila i taj "bez jakog mirisa i ukusa" se zove Enterogermina.

Edit: Šerpi obavezno ga spakuj. Da sam na vašem mjestu počela bih da pijem i prije odlaska na more...




serpica -> RE: Probiotici (15.6.2016 23:24:12)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Razmutih joj jutros sa jednom kašikom jogurta i pojela je bez problema. E sad je li početnička sreća, ili joj se stvarno dopalo, nemam pojma Vidjećemo.

Jako mi liče one kuglice na neki koji sam davala djeci, ali ne znam na koji. Možda Ivančić i sinovi? [sm=zmeden.gif]

A inače, prija se sjtila i taj "bez jakog mirisa i ukusa" se zove Enterogermina.

Edit: Šerpi obavezno ga spakuj. Da sam na vašem mjestu počela bih da pijem i prije odlaska na more...




Chopa nikada do sad nismo pili pre puta ni deca ni mi i nismo imali problema,deca nikada hvala bogu,a mm i ja jedne godine ko da nikad videli nismo ni hranu ni pice pa navalili probali od 100 jela i pica i naravno da nam se slosilo pa kom gde izaslo dva dana ni zivi ni mrtvi,a deca super,znaju oni sta jedu i koliko..tako da cu sad da ponesem i za njih i za nas,valjda nam nece trebati.




choopa choops -> RE: Probiotici (20.6.2016 23:03:35)

Danas nije htjela da popije Bulardi, valjda je provalila šta je [sm=smiley36.gif] I ja, kad sam već zamutila, dam jednu kašičicu M i jednu L. Kakve su im face bile, odmah su se nalili vodom poslije [sm=smiley36.gif]
Rekla sam MMu da mi kupi ove Enterogermina ampule, je li glupo da joj sutra dam to? Smijem li tako preć s jednog probitika odmah na drugi?[sm=zmeden.gif]




vocicana -> RE: Probiotici (21.6.2016 7:28:47)

Smes ako dete ne prihvata ono sto si davala do sada. Meni je tako zao sto nema vise Erce flora Duo probiotika, najbolji je sa 4 probiotske kulture, tako mi je zao, cak i caju imao je tako dobar ukus, deca su htela tako da ga piju. Sada kada bi se trebala odluciti, ne znam koji bi uzela.




branki* -> RE: Probiotici (21.6.2016 14:34:07)

Jao i boza moj nije hteo bulardi,a nije hteo ni duobitik.multilak baby pije bez problema,kao i od firme now 2 billion.




choopa choops -> RE: Probiotici (21.6.2016 22:13:26)

Da kažem da je ovaj Enterogermina ekstra što se tiče toga kako će ga popit! Ona ga je sama uzela, ja joj otvorila ampulicu i ona ga sama popila bez ikakvih problema! Pojma nemam kakav je ukus, nisam probala. A ne znam ni da li će da djeluje.

Što se tiče Bulardija, drao nam je stolicu normalnom ovih par dana koliko ga je pila zbog antibiotika. Znači da je dobar! [sm=smiley20.gif]




Mariya -> RE: Probiotici (7.7.2016 20:50:08)

Mame, da li dajete dečici probiotike pre polaska na more?




choopa choops -> RE: Probiotici (7.7.2016 23:25:45)

Taman sam htjela da pitam u ovoj temi...Da li je OK ako im budem davala probiotik (taj Enterogermina) recimo svaki 3-4 dan u toku ljeta? [sm=zmeden.gif] Ili ipak bolje ne?

Mariya ja bih davala obavezno prije putovanja i nastavila tamo. Znajući kako smo mi odrasli jedom prošli u Egiptu jer jedini iz grupe nismo znali da treba da pijemo prije dolaska [sm=smiley36.gif] Ne ponovilo se.




Khaleesi -> RE: Probiotici (8.7.2016 8:55:25)

Jeste obavezno, i mi veliki treba da pijemo... Pre dve god mm nije pio, sta ce njemu, i muke posle 5 dana na moru nije izasao iz sobe ni da se brcne malo...[sm=jezicek.gif]




milicicak -> RE: Probiotici (8.7.2016 9:57:57)


IZVORNA PORUKA: Mariya

Mame, da li dajete dečici probiotike pre polaska na more?

Ja nikad nisam davala ali na moru svi uvek pijemo flasiranu vodu i nikad nismo imali problema.
Choopo, ja nisam za te fore po 3-4 dana pijenja bilo cega preventivno... Ako se ipak odlucis onda menjaj probiotike s vremena na vreme.




Rosita -> RE: Probiotici (8.7.2016 12:52:51)

Milicice, ja pijem multilac vec skoro godinu dana, obavezan mi je probiotik, da li to znaci da i ja treba da menjam?




milicicak -> RE: Probiotici (8.7.2016 13:06:54)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Milicice, ja pijem multilac vec skoro godinu dana, obavezan mi je probiotik, da li to znaci da i ja treba da menjam?

Rosi, posavetuj se sa dr ali bi trebalo mesati probiotske kulture, svaki probiotik ih ima nekoliko pa je dobro promesati razlicite




choopa choops -> RE: Probiotici (8.7.2016 14:55:35)

milicicak nisam mislila da dajem 3-4dana, nego recimo svaki treći dan.Mi živimo na moru jelte [sm=smiley36.gif] , pa idemo svaki dan na plažu, nagutaju se vode tu i tamo, nekad idemo po baš jakom suncu i td. pa sam mislila možda eto čisto reda radi da im dam ponekad.[sm=zmeden.gif] Nego ne znam da li bi uopšte imalo ikakvu funkciju?!




Khaleesi -> RE: Probiotici (9.8.2016 12:12:16)

Ja sam mojima davala Bulardi, sada sam kupila Strong nature, nisam Bulardi za decu nasla... Koji je jos dobar, spremamo se za more....




Sanjalicaaa -> RE: Probiotici (9.8.2016 12:21:40)

Po meni je Linex najbolji.




IvanaSK RR -> RE: Probiotici (9.8.2016 12:24:20)

Linex ili Smecta (ali se ona razmuti pa pije)




Khaleesi -> RE: Probiotici (9.8.2016 12:32:03)

Linex mogu i decica?




Sanjalicaaa -> RE: Probiotici (10.8.2016 9:41:35)

Mislim da ima i Linex baby, ali i kapsule su za odrasle, decu i odojcad. Ja za decu koristim kapsule.




Khaleesi -> RE: Probiotici (10.8.2016 11:04:50)

Potrazicu taj za bebe...[sm=jezicek.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>