RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


maramala -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 19:55:57)

Hvala ti puno. Definitivno izbacujem tjesteninu i slatkiše. Nadam se će ti sve biti ok sa insulinom i nakon terapije. Hvala Bogu ti si vec uspjela i postala si majka :-)
Prvi radni dan idem po uputnicu pa na Paprikovac. Kada odem kod dr Branke u Medicos, spremicu joj nekoliko pitanja jer ima dosta stvari koje ne znam, a zanimaju me.




World -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 19:59:42)

Samo naprijed.[sm=smiley1.gif]

Sto se tice nje, ne znam da li se u medjuvremenu malo edukovala o IR, ali tada kad je kod mene bila aktuelna, nije bas bila najupucenija, pa za svaki slucaj idi naoruzana informacijama. [sm=smiley1.gif]

Brankica je super lik i super zena, ali sam se razocarala kako je odbacila moju teoriju o tome da bi mi mozda siofor pomogao..




maramala -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 20:02:08)

nažalost one su nam jedini izbor u Banja Luci. Ne znam da li da joj to i spominjem onda ili da odem uradim to, pa onda kod endokrinologa.
[sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 20:08:31)

A zasto ides Brankici??? Ja imam od nje nalaz da nikada ne mogu ostati prirodno trudna,vec odmah da idem na vto.Po mwnu je vwci strucnjak Vesna Curic,jer pokusava sve da ide prirodno....
A za IR.trazi uputnicu za endokrinologa,vjerovatno poznajes neke..
Sve draga pokusaj pa tek onda razmišljaj o vto.




World -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 20:08:54)

Pa vidi, ja bih prvo uradila insulin, pa tek ako vidis da rezultati ne valjaju, onda joj mozes i reci.. Ja se ne bih upustala u inseminaciju sa losim insulinom definitivno, jako su slabe sanse (da ne kazem skoro nikakve) da ti uspije.. A sa popravkom, mozes i bez inseminacije, sto se nadam da ces uspjeti.. E ako je smetnja nesto drugo, onda idi dalje u postupak.. Kakav ti je TSH?
Imas li jos neke karakteristike IR tipa salo na stomaku, napade gladi i slicno?




maramala -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 20:12:22)

Nemam neko salo oko stomaka, tsh mi je 1.5 (0.27-4.2 ref), nemam neke napade gladi.
Idemo u Medicos jer su jedini koji rade i inseminaciju i VTO u BL (ili ja nemam informacije). Doduše tražila sam da nam zakazu kod Sanje Sibinčić, a dobili smo tu Brankicu.




World -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 20:17:54)

Mozda onda nije do insulina, ali nikad se ne zna, uradi ti ipak.. Ja ne znam da li kod nas jos neko radi inseminacije, ja sam radila kod njih.. Mada, sa mi je sad ova pamet (sto rekle babe [sm=smiley36.gif]), definitivno bih otisla drugom doktoru i u neku drugu ordinaciju, mozda inseminacija nije ipak jedino rjesenje...




maramala -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 20:20:04)

hehehheheh...ma u pravu ste cure. jedino zbog čega idem kod njih je što smo u godinama kada nemamo vremena za gubljenje i pokušavanje prirodno. Već skoro 9 mjeseci pokušavamo, a kako ja dobro gazim 36-u godinu voljela bih da na najbolji način iskoristimo ovo vrijeme što je pred nama i pokušamo sve što možemo




World -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 20:22:19)

A tm su dobri nalazi?




maramala -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 20:24:16)

treba da ih pokupi sad 10-og, ali su mu telefonom rekli da su nalazi uredni. doduše spermogram je pokazao da nema nikako onih veoma brzih spermića :_), nego ima 40% pokretnih, 30%slabo pokretnih i 30%nepokretnih. spermokultura je uredna.




World -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 20:25:51)

Ma dobro, to je sasvim dovoljno.. znas kako kazu, dovoljan je jedan.. [sm=smiley36.gif]

U svakom slucaju zelim vam da uspijete sto prije, na koji god nacin. [sm=smiley1.gif]




maramala -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 20:27:40)

hehehhe...da, da, dovoljan je jedan.
nevjerovatno je kako žena upadne u začarani krug traženja informacija i čitanja foruma na ovu temu.
ja od kada se suočavam sa svim ovim, ne silazim sa kompa i samo o tome mislim. znam da ne treba i da to nije pametno, ali nekada ne mogu protiv sebe. Hvala ti puno na lijepim riječima :-*




maramala -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 20:30:25)

cece,

ta Vesna Ćurić je ginekolog? ne bavi se inseminacijom i VTO?




Anoniman -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 20:38:48)

Radi u Medico- su...Ti pravo zapela za vto ili inesmin.A ja teski protivnik,to bi mi bila zadnja opcija.A godine hmmm ipak sam starija malo od tebe,tako da se opustis.Pa žene radjaju i poslije 40-te.
Imas dosta cura koje su zatrudnile i poslije neuspj.insem ili vto prirodno...
Ja bih malo proverila i prolaktin...




maramala -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 20:42:08)

vjeruj da sam zbunjena i ne znam više ni jesam li za ili protiv. samo znam da zelim bebicu :-)
radila sam ja hormone, prolaktin mi je bio 314 (ref 102-496). a možda je glupo pitanje, ali me zanima jesi li uspjela zatrudniti? izvini ako puno pitam




Anoniman -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 20:52:03)

Jesam draga Bogu hvala,sada sam u 6 mjesecu.Idem dan pi dan jer sam imala dva spontana prije...Taj prolaktin je ok,ali bi trebao biti malo nizi pi dr.Radoncicu iz Zagreba...




maramala -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (4.1.2014 20:53:41)

ostala si trudna na prirodan način? hvala Bogu da si uspjela, samo polako 3 mjeseca ce brzo proci
super mi je čuti ovakve vijesti i stvarno se radujem jer mi daju nadu[sm=bravo.gif]




World -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (11.1.2014 18:14:53)

maramala ima li kakvih pomaka? [sm=smiley1.gif]




maramala -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (26.1.2014 20:11:54)

hej,

izvadila sam insulinemije, a u utorak idem na oggt.
U principu bile su ove vrijednosti
o-5,14 (ref 2.5-25)
120-14,14 (ref 2.6-25)

Radila sam i anti tijela za štitnu i Anti TPO mi je 46 (ref 0-34). Brankica iz Medicosa kaže da je to ok i da se treba pratiti. Zakazala sam kod dr Radoncica u petak u Zagrebu, pa ćemo vidjeti. Brankica mi se uopšte ne dopada i čini mi se da se uopšte ne posvećuje pacijentima, nego da samo sve to mehanički radi.




Anoniman -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (27.1.2014 21:22:53)

Za Radoncica sve pohvale.Ukljucit ce ti bromergon,po njemu prolaktin mora biti na donjoj granici.Sretno i javi kako si prosla.




maramala -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (27.1.2014 21:33:29)

Cece,

Jesi li ti išla kod njega?

pozdrav!




Anoniman -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (27.1.2014 21:53:53)

Da,na konsultacije.Od Maribora,Bg.Bl on mi je ostavio najjaci utisak.Ono sto ti kaze to je sigurno tako




maramala -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (27.1.2014 22:30:10)

A u kojoj si sada fazi? Mislim izvini ako previše pitam, ali da li si sada u postupku ili...




Anoniman -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (28.1.2014 8:42:21)

Sada sam u 27 nedjelji.Ja sam isla u te centre na konsul.nisam pobornik vto bar dok god prirodno mogu zatrudnjeti.A ako nisi trudna jednu godinu zasto odmah na vto,pa to je zadnja opcija




tamaranikola -> RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka (7.2.2015 20:16:50)

Dobar dan
Vec 8 godina nemamo djece
Planirali smo uradit pretrage u medico s u
I sve moguce da bi dobili bebu
Koje su nam pretrage potrebne
Hvala




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>