RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (10.9.2019 16:46:17)

Meso,crveno,proso,cvekla. Mozes uzeti ampule totnheme ali se piju na slamcicu da ne oboje zibe i mozes da ih mesas sa sokom od jabuke. Ako pijes tablete gvožđa pij ih ujutru na prazan stomak sa vitaminom c. I nemoj da se plasis unapred.




emicaa -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (10.9.2019 16:46:17)

Popkice meni je bilo skroz nisko pa su mi dali venski.Ono infuzija samo crno 😂To mi je popravilo





Mirko Svirko -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (11.9.2019 0:55:20)

Ja sam bila anemicna. U trudnoci pila tothemu, heferol i ferum sandoz..

Uz to folnak ili vitamin C. Napominjem nisam pila to sve odjednom, terapija je menjana kako su se smenjivali lekari.Pravila sirup od kupine.Pila caj od koprive. I jela seme koprive sa medom.Pila sam i sirovu cveklu sa limunom ili nekim vocem koje sam imala tog trenutka u kuci uz dodatak meda, sve to u blender pa ceo dan pijuckaj po malo posto ukus i nije bas lep. 




Mirko Svirko -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (11.9.2019 0:59:40)

Nesto sto sada pijem jer sam anemicna to je MORINGA PRAH.Ali trenutno nisam u drugom stanju a ne znam pouzdano da li trudnice i dojilje smeju da piju. Znam da deca od godinu dana smeju da piju. Moringa je zelene boje,  nazivaju je jos zeleno zlato.Ali da vam odmah kaze ukus je bljak ali vredi probati. Poslednja krvna slika je bila ok ali mi je dr rekla da mogu da nastavim da pijem. I da mleko smanjim. 




jane1 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (13.9.2019 20:02:34)

Tothema, mada mi je bilo muka od ukusa.




Mirko Svirko -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (14.9.2019 1:58:01)

Tothemu sam pila sa sokom od borovnice sa cevcicom ali kad se set_im samo i dalje osecam onaj ne bas lep ukus




Duškić -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (14.9.2019 7:21:09)


IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Nesto sto sada pijem jer sam anemicna to je MORINGA PRAH.Ali trenutno nisam u drugom stanju a ne znam pouzdano da li trudnice i dojilje smeju da piju. Znam da deca od godinu dana smeju da piju. Moringa je zelene boje,  nazivaju je jos zeleno zlato.Ali da vam odmah kaze ukus je bljak ali vredi probati. Poslednja krvna slika je bila ok ali mi je dr rekla da mogu da nastavim da pijem. I da mleko smanjim. 



GLOBIFER FORTE, meni dr.preporucula cim sam se porodila.
Skupe. Ali rekla mi je bolje njih nego tami daju transfuzije.




Ivanka 75 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (25.11.2019 13:24:52)



Kakao, superfood, kao izvor gvožđa




mama Jo -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (25.11.2019 13:57:26)

Ali u tom slucaju uzimati sirovi organski kakao,mislim da jedino on moze da utice povoljno... nisam sigurna za ove kupovne...




Ivanka 75 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (25.11.2019 14:01:19)



IZVORNA PORUKA: mama Jo

Ali u tom slucaju uzimati sirovi organski kakao,mislim da jedino on moze da utice povoljno... nisam sigurna za ove kupovne...




Moze i ovaj, samo od kvalitetnijeg prozivodjaca. Proveren recept, i to na detetu. 




Mirko Svirko -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (25.11.2019 14:03:23)

Cvekla kao sirup.. onako da se narenda neka veca i iscede dva limuna i secer i da odstoji 24h da pusti sok i procedi se i pije 5-7 dana. Ne pije se dan pre davanja krvi da ne bi skocilo i pokazalo lazni rezultat. To sam ja davala sinu jer je Legofer lose podnosio.
Moze kakao, susam, caj od koprive ( jos ako ikas domacu susenu).. Ili ima u zdravoj hrani seme koprive. To se stavi u neku malu teglicu meda i uzima se ujutru po jedna kasicica. 




mama Jo -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (25.11.2019 14:08:17)

Da, Ivanka, u pravu si... trebalo bi eventualno procitati deklaraciju, ali kvalitetniji proizvodjaci sigurno stavljaju sam kakao u vecem procentu.

Za nas velike moze i kupinovo vino 🙃




Filadendronka -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (25.11.2019 14:58:35)

Zna li neko koji je kakao tj. proizvodjac provereno dobar? 




Ivanka 75 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (25.11.2019 15:45:58)



IZVORNA PORUKA: mama Jo
Za nas velike moze i kupinovo vino 🙃



Kupinovo vibo pije moja rodjaka sto ide na dijalizu, za krvnu sliku. 
To joj jedino odobreno u neogranicenim kolicinama 😂




Mirko Svirko -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (25.11.2019 17:16:23)

Kupinovo vino pijem i ja.. u dobrim kolicinamam 😂😂😂




MamaNecaVo -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (27.11.2019 0:36:07)

Bas sam na prethodnoj temi napisala-seme koprive u medu.Spasava kod anemije.




mama Jo -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (27.11.2019 12:54:33)

Ja sam bas tu kombinaciju napravila i jedem redovno- seme koprive u medu, meni je bas ukusno.

Ima li jos neku napitak da se napravi?




smeško -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (27.11.2019 13:24:06)



IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Kupinovo vino pijem i ja.. u dobrim kolicinamam 😂😂😂


Znaci, tebi je bas dobro.😂 Ja ne volim vina, posebno ta slatka, ali ima dobar miris. Ja najvise volim cveklu, jedem je svakako. I deca je vole.




Mirko Svirko -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (27.11.2019 14:51:08)

Haha smesko ja volim da popijem po casu vina eventualno dve ali to je to. Ali nisam anemicna 😂😉I to sam se navukla u trudnoci samo mi se tada pilo. A onda mi baka napravi pravo domace kupinovo.




MamaNecaVo -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (28.11.2019 1:04:34)


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Ja sam bas tu kombinaciju napravila i jedem redovno- seme koprive u medu, meni je bas ukusno.

Ima li jos neku napitak da se napravi?


Ja pravim cesto onaj klasika-jabuka,sargarepa+cvekla.
Provericu dal ide jos nesto al ako me secanje dobro sluzi to je to,nisam poblesavila valjda[sm=smiley36.gif] S tim da meni u receptu pise +kasika meda,ja ga ne volim i onda ne stavljam.
Jedva progutam i kasiku sa koprivom[sm=smiley36.gif]




smeško -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (28.11.2019 8:09:24)

Ako, Mirko, svako od nas ima neki porok.😂😘





mama Jo -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (18.12.2019 23:19:41)


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Zna li neko koji je kakao tj. proizvodjac provereno dobar? 


Vidim da je Fil jos onda postavila pitanje, a i mene zanima. Znaci taj neki proizvodjac sto nije organski, a da je kvalitetan?




milicicak -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (19.12.2019 9:29:56)

Ja kupujem ovaj




Filadendronka -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (19.12.2019 9:47:10)

Mama Jo, za nas sam uzela u DM-u. 
[img]https://i.postimg.cc/T2gtrXpv/E26-FD173-8347-40-F3-B9-E7-7-F464-DE7-B954.jpg[/img]




mama Jo -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (19.12.2019 9:51:06)

Hvala mili. I ja sam uglavnom uzimala iz Dm-a. Nisam ga sad dugo kupila, mogla bih.
Deci uglavnom pravim kako, med i kokosovo ulje. Jedino u toj kombinaciji hoce da ga jedu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>