RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


lepic -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (19.12.2019 13:28:33)

Pravila sam i ja seme koprive dodam u med. fino je.




MamaNecaVo -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (19.12.2019 18:40:25)

Meni je seme korpive u medu i dalje broj 1.





mama Jo -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (19.12.2019 19:32:21)

Koristimo to redovno. Evo pojeli celu teglicu bas sam je sad oprala i sklonila i kazem mm da sutra kupi med.




Sanidej -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (27.2.2020 12:27:57)

Dejana, ja bih povecala unos juneceg mesa kao i brokolija. Blago je snizen hemoglobin i najverovatnije ce to da se popravi ishranom.




Misha i Ljisha -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (27.2.2020 12:40:28)

moji su mesarosi i nikad nisu bili anemicni. D evo 7 godina i kad je najbolesnija nisu joj te vrednosti snizene. Mozda ne treba da se poveca unos gvozdja vec C vitamina. Jer mislim da je ta kombinacija dobitna. D jede svezu papriku cele godine, a svi znate da inace uzasno jede. Ali meso i paprika je [sm=smiley20.gif]. P voli cedjeno voce tako on ne jede svezu papriku ali to voli. Mislim da je vitamin c vrlo bitan zajedno sa gvozdjem. Med naravno koristimo. Kazu da je za anemiju najbolji sok od rendane jabuke. Ja redovno kad pravil kolace procedim taj sok pustim naravno da potamni i to im dam da popiju. Kazu matori nista bolje od toga




dejana007 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (27.2.2020 12:44:03)

Devojke zdravo, evo mene sa malin problemom. Bili na kontrolu u 12-om mesecu i Luka mi ima blagu anemiju. hemoglobin 105.. E sad pedijatar kaze: pojacati meso. On meso jede, nije da ne jede, još uvek ga i dojim. Da li ste i na koji način taj problem regulisale? Povećala mu unos blitve i spanaca, kao i cevkle ali nista drugo mi ne pada na pamet... Citam ovde o medu ali nije mi pouzdano - još je mali. Ne mogu ni kupinovo vino. Mozda bih mogla cveklu i limun i secer. ali koliko davati detetu sa 12 meseci?

P.s
Hvala na komentarima iznad. Pokusacu da povećam c vitamin. da, brokoli mu dajem. sad procitala za kakako tek od 2 godine.




Misha i Ljisha -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (27.2.2020 13:03:23)

sad ima 12 meseci pa uvedi i med i limun tj citruse. A svezu papriku moze da jede ako hoce. Sveze povrce generalno, sargarepu svezu, krastavac. Moja D sve sveze jede nista kuvano strasno izludjuje al ajd super s druge strane. a to da kakao ide posle druge nema sanse da bebi nijedna baba nece dati krisom krem bananicu a time je vec kakao uveden. Tako da opusteno [sm=jezicek.gif]




mama Jo -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (27.2.2020 13:45:00)

Nisam znala da kakao ide trk od 2godine, moja mala je nedavno napunila 2 a uveliko joj dajem kako.
Probaj sa sto vise svezeg povrca posebno, a i voca, kao sto Ljisha spomenu. Kupus svez moje recimo vole.
Je l' ti dr rekao jos nesto osim mesa?




vonavoj -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (27.2.2020 14:32:29)

Ja sam kakao davala i dok je beba bio..Dejana,ne brini,to je normalno za malu bebu,dojenu.I moje su tako bile,dok je sin na dohrani bio i nije bio anemican.Pojacaj malo unos i sve ce biti ok. Ja sam davala Josif Pancic neki preparat,ne secam se kako se zove.i to je pomoglo najbrze.





Ivanka 75 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (27.2.2020 14:40:49)

Forsiraj crveno meso sto vise, ja sam tako sa 15 meseci resila problem gvozdja za mesec dana. Corbica od spanaca i razblazene limunade. 





dejana007 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (27.2.2020 23:35:36)

Hvala devojke, to sa svezim povrćem pokusacu - mada davala mui tek jabuku - on ima samo donja 2 zuba, gornji jos nisu izbili pa ne znam dal će uspeti da sažvaka. Ivanka ovo ti uopšte nije loša ideja. limunadica uz obrok - taman da se poveuze gvoždje. [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] za mesec dana opet ćemo raditi krvnu sliku pa ću videti za dodatni preparat.




Ivanka 75 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (28.2.2020 0:02:10)

Dejana, meni je uspelo. Mnogo,mnogo, mnogo mesa. Ona je posle te epizode sa hemoglobinom (u martu) primila pentaxim u junu i mmr u julu. Bez problema. 





Duškić -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (28.2.2020 16:47:42)

Kad kazete meso-mi smo jeli teletinu bas puno zbog gvozdja i dr.mi je prepisivala referum sirup.




Mirko Svirko -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (31.7.2020 0:46:00)

Ja nisam znala da kakao ide od 2.godine.

Ja sam posle rodjendana dala kakao. Mzoda sa 14 mes.




Misha i Ljisha -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (31.7.2020 7:06:44)

Dejana uzmes jabuku izrendas i pustis da pocrni. Tj potamni. Dodas malo cimeta (smeju bebe) i ako je bas kisela jabuka ja bih dodala secera. I iscedisni das taj sokic bebi. Nema boljeg recepta za gvozdjenod toga po meni. Moja D je rado pila i nikad nismo imali problem sa gvozdjem





Duškić -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (31.7.2020 8:05:16)

Pa interesantno , ovo sa jabukom i cimetom.;




mama Jo -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (31.7.2020 8:50:14)

I ja se secam ovog Ljishinog saveta i od tada ga primenjujem, i deca bas vole 😊




flamingos -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (31.7.2020 9:24:01)

Ljisho,hvala na receptu.Zlu ne trebalo,ali da imam.Nikad nismo imali problema sa gvžđem.Krvna slika joj je uvek odlična.❤





Mirko Svirko -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (31.7.2020 9:57:38)

Ljiso, hvala, meni znaci.

Probacu to. 




physio70 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (31.7.2020 10:07:23)

Ima voca sa mnogo vecim sdrzajem gvozdja od jabuke.




flamingos -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (31.7.2020 10:15:42)



IZVORNA PORUKA: physio70

Ima voca sa mnogo vecim sdrzajem gvozdja od jabuke.
Ima,ali je,verovatno,ova kombinacija delotvorna.





physio70 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (31.7.2020 10:16:25)

Ako ti ne fali gvozdje mozda i jeste.




Misha i Ljisha -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (31.7.2020 11:36:15)


An apple a day keeps the doctor away? Well, you heard that right. Not only is it good for your health, it is also a rich source of iron. Apples are a suitable and delicious option when it comes to boosting hemoglobin levels.
Iron content: 0.31 milligrams in one medium apple
Ovo mi je omiljena izreka na engleskom. Pogotovo sto obozavam jabuke. A i deca. Ja licno nikad problem nisam imala sa anemikom a dr je rekqo da ce moju kks u trudnoci uramiti i okaciti da sve trudnice vide krvnu sliku jedne salasarke 😁




flamingos -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (31.7.2020 11:38:05)

Tako je Ljisho.👍





mama Jo -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (31.7.2020 11:41:19)

Da Ljisho i ja volim tu izreku. I moje obozavaju jabuku, mi svaki dan pojedemo po jabuku, a s vremena na vreme i ovu rendanu




Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>