RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


jance -> RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju? (28.3.2019 21:11:37)

Slusajte vi sve! Ja sam trece osam sati radjala, vala mislim da mi i Bog i majka priroda i svi zajedno ( osim muza) govore da mi je dosta bilo!

Akonto disanja, nikad ga nisam potrefila. Na kraju mi sad na zadnjem porodjaju objasni babica da ne disem ja zbog sebe i bolova nego zbog bebe, da ne ostane bez kiseonika. Meni to pomoglo. Disala ja i kad je bolelo i kad nije. Da mi nije rekla verovatno bih odustala kad prvi put ne pomogne...




BubaBubica -> RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju? (28.3.2019 21:33:02)



Da umanji bol ne pomaže ali da se ne izgubi kontrola pomaže ako se trudi da se koncentriše na disanje. U fazi mešanja ne pomaže ništa 😂




Filadendronka -> RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju? (29.3.2019 7:24:27)

Ma to je samo skretanje misli sa bola, ali sam sigurna da je za bebu bolje da dobija kiseonik (nego da se stegnemo jos dodatno tokom kontrakcije i prekinemo dotok kiseonika). 





Таня -> RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju? (29.3.2019 18:03:28)

Meni je disanje pomoglo. Od trenutka kada mi je pukao vodenjak do porođaja je prošlo oko 7 sati. Mnogo mi je značilo to što sam išla na vežbe u Dom zdravlja i što sam sve savete primenila. Ja sam imala i otežavajuću okolnost to što sam sve vreme provedeno u porođajnom boksu povraćala, tako da sam pored sebe držala činiju. Meni su baš koristile vežbe disanja. Sve preporuke za to. Kada bi prošla kontrakcija ulazila sam u fazu relaksacije u kojoj bih čak malo zadremala. U toku kontrakcija grči se materica, pa zbog toga traži dodatan kiseonik, a pored toga je potreban kiseonik i bebi. Zbog toga je važno da se opustimo i da pravilno dišemo, jer ako nam se pored toga neki mišić grči (npr. ako ukočimo ruke, noge i sl.) tada kiseonik ide u te mišice, a materica i beba ga ne dobijaju dovoljno. Bila sam prvorotka i nisam uzimala epidural. Beba je imala preko 4kg i ostala je visoko, pa kada sam se skroz otvorila, morala sam da je spustim, ali znala sam kako jer su nam i to pokazali na vežbama.




MimaKos -> RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju? (21.7.2019 19:23:17)

Pomaze, narocito kod kontrakcija, cini mi se da me manje bolelo kada sam pratila tehnike disanja.





Duškić -> RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju? (23.7.2019 6:40:26)

Pomaze, ko se ne uplasi previse vec lepo dise.




MimaKos -> RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju? (23.7.2019 6:51:16)

Meni je kao puno znacilo drugi put, gledala sam i klipove na youtubu i stvarno ima logike da misice snabdes kiseonikom kako bi manje bolelo





Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]