RE: Urinarne infekcije u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Anoniman -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (9.1.2011 17:39:03)

Danas ceo dan mu mackam hidrogen i jod i smiruje se... [sm=smiley1.gif]




maja19 -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (9.1.2011 17:59:47)

Rado moze se desiti da se iziritirao posto kazes da mu hidrogen pomaze, samo neka prati situaciju i ako oseca svrab morace i on da pije antibiotik..




Brand new mama -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (8.2.2011 18:19:02)

Evo i mene od doktora- pita me covek odakle mi nitriti u urinu.Reko;sadim ja to tu i tamo.Otkud i znam sta vrazji nitrati traze u urinu,a kamoli mom.I sad bacim pogled na net(bolje da to ni ne radim,i ovako sam svaki dan na 250) i ubih se u pojam,pa malo kasnije vidim i da ne mora biti za umiranje[sm=smiley1.gif] Sto ne valja uvin caj? Mislim,inace ga ne podnosim,vise mi se svidja brusnica,ali samo da pitam. Rekao mi je dok da pijem bar 2-3 l tecnosti pa cemo da pratimo[sm=smiley13.gif]




Daca88 -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (25.3.2011 21:55:10)

Nisam našla drugu temu sem ove za urinarnu infekciju u trudnoći(nisam trudna).
Urinarna infekcija mi nije potvrđena,tek imam zakazano kod urologa.
Na šta ukazuju ovi simptomi
-krv u mokraći
-bolovi u bešici prilikom mokrenja(peckanja nema)
-stezanje u dnu stomaka kada se završava mokrenje
-prvi dan sam izbacivala i pesak,drugih dana ne(sve ukupno mi traje 4 dana)
-pijem samo pipegal 2X2 i nalivanje sa tečnošću.
Nisam baš sigurna da je u pitanju izrečito urinarna infekcija pošto sam nedavno radila ks i urin,i urin je bio sterilan.
Da li su mogući po simptomima kamen,cistitis,ili upala bešike...




bea83 -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (15.7.2011 15:18:17)

Evo mog nalaza urinokulture i ništa mi nije jasno, pa molim za pomoć ako se neko razume
Piše sledeće: koagulaza negativan staphylococcus 5000/ml
a ispod napomena: antibiogram nije radjen, ukupan broj bakterija nije signifikantan za urinarne infekcije[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Crvenkapa85 -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (29.7.2011 9:24:32)

meni je sad javila priajteljica da joj ne valja urinokultura 33.nedelja trudnoce....
kaze da ima pseudomonas-altaginosa vise od 105hl/molu
jel zna neko nesto vise o ovoj bakteriji,bas je zabrinuta????




AndreaK -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (29.7.2011 16:34:06)

IZVORNA PORUKA: bea83

Evo mog nalaza urinokulture i ništa mi nije jasno, pa molim za pomoć ako se neko razume
Piše sledeće: koagulaza negativan staphylococcus 5000/ml
a ispod napomena: antibiogram nije radjen, ukupan broj bakterija nije signifikantan za urinarne infekcije[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Bea83 Ta kolicina bakterije nije infekcija...nema potrebe leciti antibioticima, ispiraj uretru tako sto ces piti dosta tecnosti, cajeva...

Crvenkapa ono sto sam ja saznala, a naucila sam da se informisem o ovim stvarima, da je bakterija pseudomonas aeruginosa gram negativna bakterija, rezistentna na skoro sve antibiotike. Treba da se radi na jacanju imuniteta pravilnom ishranom, izbegavanjem stresnih situacija, uzimanjem suplemenata itd...i svakako se posavetovati sa lekarom.





mickybap -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (24.8.2011 15:49:11)

Reci te mi,imam problema sa mokracom,dr mi je dala palotreks da uzmem,ali ujedno pokusavamo na bebi pili smo neke cajeve,tablete e sad ako postoji mogucnost da ostanem trudna da li da pijem palitreks,ne znam sta da radim,da li da sacekam da dobijem pa onda ili...




vonavoj -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (24.8.2011 15:53:20)

ako uskoro treba da dobijes,mozes da sacekas,a do tada da pijes caj Josif Pancic, za bakterije u mokraci za decu i trudnice..odlican je,i ja sam ga pila,u trudnoci!




MarijaBg -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (24.8.2011 15:58:15)

To nema nikakve veze, pijes antibiotike normalno, prvih 20 dana trudnoce nikakvi lekovi ne uticu na plod...




mickybap -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (24.8.2011 16:14:26)

Pa ipak su antibiotici,.....




MarijaBg -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (24.8.2011 16:27:37)

pa zasto pitas onda [sm=zmeden.gif] Meni je Dr tako rekla kad sam zatrudnela...




jance -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (24.8.2011 16:29:08)

ja sam pila ranije prvo palitreks a onda i panklav.. cefalospirini (ako se tako zovu) nisu stetni u trudnoci a veca ti je opasnost za rani spontani ako ti uznapreduje infekcija nego da je lecis. OBAVEZNO pij JAAKO puno tecnosti, i uzmi taj caj sto je von rekla, svima je pomogo (osim meni) ili ako hoces uzmi Prolom vodu uz to.. al moj ti je savet da popijes terapiju kako ti je dr. rekla, kazem veca je opasnost od uznapredovale infekcije za bebu...




mickybap -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (24.8.2011 16:35:07)

Pitam zato sto ne znam,jer na kutiji pise da se ne koristi ako planirate trudnocu ili ste trudni...




jance -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (24.8.2011 16:40:40)

micky nije problem, to se farmaceustske kompanije moraju ograditi tako. kazem ti ja sam ga pila tamo negde krajem 3 meseca mislim, a kasnije sam pila i mnogo jaci Panklav... moj savet ti je da se lecis i da ne cekas....
i da, ako to vec tvojoj doktorki nisi rekla, onda sledeci put joj napomeni da radite na bebi obavezno.. ja sam mojoj napominjala svaki put.. al ovo mi je prepisao ginekolog...




mickybap -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (24.8.2011 18:15:50)

Napomenula sam,i kad je videla nalaz urina,onda mi je dala palitreks....




Didy -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (25.8.2011 9:10:08)

Ja sam radila analizu urina i piše u nalazu da ima dosta bakterija,a leukociti u mokraći su mi 20-25, što će reći da je to neka uznapredovala infekcija.[sm=smiley13.gif] Nikad nisam imala bakterije u urinu. Jutros sam odnela mokraću za urinokulturu, pa ćemo videti. Imam povremeno neke bolove i probadanja dole, ali kako sam u terminu, više ne znam šta me bolucka i zbog čega. Uzela sam uvu, ovaj čaj Josifa Pančića sam i pre tražila i nigde ne mogu da ga nađem. Imaju svi drugi, ali taj za trudnice ne.[sm=zmeden.gif] Da li se on još uvek proizvodi?[sm=zmeden.gif]




jance -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (25.8.2011 9:15:51)

didy mislim da smes i Prolom vodu da uzmes...
identican problem je imala moja kuma, al ona je nasla taj caj i izlecila bakteriju pre porodjaja bas sa njim...
kolko ja znam zene su ga nedavno kupovale, pre nekoliko nedelja, tako da se proizvodi definitivno jos uvek..
jedino uvin su mi rekli da izaziva kontrakcije, mada to tebi sada ne pravi vise razliku, ti si u terminu [sm=smiley1.gif]

mickybap, onda kreni sa terapijom da se infekcija nebi pogorsala, to bi ja uradila da sam na tvom mestu a iz ove perspektive... a ti izaberi...




MarijaBg -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (25.8.2011 10:03:54)

Didy, bakterije u mokraci su redovni pratioci trudnoce jer beba pritiska besiku... Zbog tog pritiska trudnice idu svaki cas u wc, a besika ne moze normalno da radi... I ja sam ih u 8-om dobila.
Caj, puno vode i ako je potrebna terapija, treba to srediti pre porodjaja da ne bi slucajno beba dosla u kontakt sa njima...




mickybap -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (25.8.2011 11:04:48)

Jance pocela sam sa terapijom,u svakom slucaju hvala vam....




Didy -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (25.8.2011 11:25:22)

Kupiću i "Prolom" dok ne stignu rezultati urinokulture. Tom logikom sam se i ja vodila za uvin čaj, a njega jedino imam kod kuće, pa ga pijem. Biće dobro.




jance -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (25.8.2011 12:39:02)

kazem, moja kuma je imala isti problem ko i ti Didy.. zadnja analiza urina :puno bakterija, ja joj kazem za caj i vodu, da krene odma, jer ko zna, dok stignu nalazi urinokulture ona moze i da se porodi, ona uzela pa pila, tek posle dan -dva uradila urinokulturu (lekari-zakazivanje-uput) koja je ispala sterilna [sm=smiley1.gif]




Didy -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (26.8.2011 8:59:18)

Pronašla sam čaj Josifa Pančića.[sm=bravo.gif] Jedva u jednoj apoteci. Juče sam popila skoro 2l uve i ne znam ni ja koliko vode. Još nisam dobila rezultate urinokulture.




Didy -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (26.8.2011 11:28:00)

Rezultati urinokulture - Nalaz je bakteriološki ispravan.[sm=zmeden.gif] Ništa mi nije jasno. Moraću da vidim sa svojim ginekologom...




Anoniman -> RE: Urinarne infekcije u trudnoći (26.8.2011 11:31:54)

Didy, sad se setih, i ja sam početkom 9. meseca dobila nalaz da imam bakterije u urinu. Onda sam tri jutra zaredom nosila urinokulturu i sva tri nalaza su bila negativna. Meni su objasnili da može da se pojavi pogrešan nalaz zbog previsokog nivoa hormona u krvi i mokraći, zato se i radi urinokultura. A je l' te pecka ili boli nešto dok mokriš? 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>