RE: Idemo u vrtić-2. deo (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta

Poruka

Filadendronka -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (15.1.2020 13:09:27)

Von, nisi me razumela, MMR mora da primi pre polaska u jaslice. A MMR se regularno daje od 12. do 15. meseca, a odlaganje moze naravno usled bolesti i sl. Ali nama je uslov za vrtic primljena vakcina, tako da je mora dobiti cim napuni godinu. 

vonavoj -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (15.1.2020 13:22:10)

Po kom zakonu je uslov za upis? Moj je upisan bez Mmra..mora potvrda da je redovno vakcinisan za svoj uzrast.

Filadendronka -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (15.1.2020 15:02:09)

Zakon o zastiti stanovnistva od zaraznih bolesti. Ped.sestra nam rece da oni zakazuju MMr uglavnom malo kasnije, ali moze i sa tacno godinu dana. 

milicicak -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (15.1.2020 17:09:02)

Fili, u zakonu pise samo da je obavezno da se vakcina primi u skladu sa uzrastom. Ako sa 11 meseci krece u vrtic ne moze da primi MMR jer je on po kalendaru izmedju 12-15. Raspitaj se ponovo.

V je primio MMR sa godinu i 9 dana :) krenuo u vrtic 3 nedelje kasnije. Ne pitaj me kako smo se kombinovali tih mesec dana izmedju rodjendana i septembra...

Filadendronka -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (15.1.2020 20:53:53)

Mili, planiramo da J krene u jaslice nakon sto prodje rodjendan, nikako pre toga. Tako da se clan 32 gorepomenutog zakona odnosi na nas, kao i svu decu stariju od godinu dana koja nemaju osnov za odlaganje vakcinacije. Kako je proslo razdvajanje na tom pocetku? Moje starije dete je krenulo sa 15 meseci i secam se da sam tad razmisljala da je trebalo ranije dok jos nista ne shvata. 

milicicak -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (15.1.2020 21:10:00)

Fili, ako i krene sa 12meseci niko nema pravo da vam za upis trazi da primi MMR. Posle 15-og meseca imaju pravo da postupe po zakonu i onemoguce mu boravak u predskolskoj ustanovi... Da se odmah razumemo, ja nikako ne zagovaram odlaganje MMR-a i moj stav je sto pre to bolje i svakako pre polaska u kolektiv ali me nervira to proizvoljnontumacenje zakona kako kome odgovara, zato kazem.

A sto se adaptacije tice, ne znam relativno je bezbolno prosla. Mm ga je vodio, ja nisam mogla da uzmem godisnji jer sam ga vec iskoristila za letovanje, i mislim da je delimicno i zato bilo tako uspesno. On se brzo privikao i na ritam i na vaspitacice. Olaksavajuca okolnost je sto je njih jako malo u grupi pa je imao i punu paznju vaspitacica na pocetku a bogami tako je i sad 😀

Filadendronka -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (15.1.2020 21:44:21)

Mili, bas juce mi nasa dr rece da su na sastanku potvrdili da nema upisa bez primljenog MMR-a. Naravno, mogu sa njima da se ganjam, ali se svodi na isto. Valjda je fora da nece moci/hteti/nije im dozvoljeno da izdaju potvrdu da je dete zdravo, a bez nje nema upisa. A ako jeste zdravo i ima odgovarajuci uzrast, MMR zakonski mora da primi.
Kada je rec o adaptaciji, mene vrtic nece videti. Iako D sad obozava da ide, meni je svaki put knedla u grlu kad ulazim tamo. A sad da ne pricam kad tek treba da se odvojim. 

Misha i Ljisha -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (18.1.2020 23:01:33)

Da li neko moze da ostavi link pravilnika Radosnog detinjstva ili zakona o predskolskim ustanovama gde postoji odeljak za jaslice?

Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 76 77 [78]