RE: Idemo u vrtić-2. deo (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


smeško -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (5.7.2020 19:51:32)

Malo je problematicno sada u vreme odmora. Kod J se vaspitacice samo smenjuju. Inace, meni i ne govore da li su jeli, valjda su shvatile da uopste i ne pitam. Za to i za spavanje nikada i nisam pitala. Mada, do 5, 6. godine nisu ni znali sta su jeli u vrticu.😂




Maraj -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (5.7.2020 20:21:59)

Smesko, ja jednino sto pitam kada dodjwm do L u vrtic je, da li je jeo i da li je spavao [sm=smiley1.gif]




Filadendronka -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (5.7.2020 21:44:57)

Cetvrtu nedelju obelezilo sto je ostao da spava od srede i ta poslednja tri dana nije plakao kad ga ostavljamo. Ali od sutra je opet prepodne sa onom vaspitacicom koja mu “ne lezi”. Vrucina je uzasna, sigurno mu i to smeta. Ove nedelje ce morati polako da ostaje sve duze, prosle nedelje sam ga uzimala cim se probudi oko 13:30h. 
Von, sta bi vama za one promene vrtica? 




mama Jo -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (5.7.2020 22:52:01)

Fil, pa dobro, veliki pomak je i to sto ne place kad ga ostavljate.
Nadam se da ce od sutra zaboraviti da mu ta vaspitacica nije simpaticna, mozda se sutra lepse obuce pa mu postane prijatnija [sm=smiley36.gif]




smeško -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.7.2020 9:04:17)

IZVORNA PORUKA: Maraj

Smesko, ja jednino sto pitam kada dodjwm do L u vrtic je, da li je jeo i da li je spavao [sm=smiley1.gif]

😂Ja imam cuvenu:,,Je l'' bio dobar"?
Mi od sutra krecemo sa spavanjem. To ce biti zanimljivo. On nosi sa sobom jastuce kao Carli B. cebence.😬





vonavoj -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.7.2020 13:48:58)

Kod nas je zabranjeno da deca nose igracke,cebad...i dalje se smenjuje 5 vaspitacica...

Ni ne pitam vise,tj.nemam ni koga..jer ih predajem i yzimam kod dezurnih vaspitacica koje stoje na vratima,ne rade sa njim..tuga..Kao da smo u 2 drzave,kod nas nije ni smela adaptacija,odmah je sedeo do 15h.




smeško -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.7.2020 13:59:41)

I kod nas je zabranjeno nositi bilo sta, mislila sam na uspavljivanje kod kuce. Ali, adaptacija sme i to lagano posto meni sat gore dole za sada ne znaci puno. I smem da odem do vrata.





Maraj -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.7.2020 14:11:11)

Von odmori su zato se smenjuju vaspitacice. Plus ovaj virus...




nata11 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (4.8.2020 9:04:19)

Mame sta nam sve treba?


- Patofne -1 ili 2 para?
-Spominje te pidzamice negde - jel se to oni presvlace za spavanje?
-Ranac sa rezervom odecom i pelenema.
Sta jos? Jel lepimo neke nalepnice na ormarice da znamo koji je nas? Sastanak ce biti tek zadnjih dana avgusta a ja bih da se pripremim na vreme




Mirko Svirko -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (4.8.2020 9:07:42)

Kod nas:

-patofnice-rezervne majice, carape, gacice, donji deo trenerke ili sorc-ili ako koristite pelene- jastucnica sa inicijalima-pidzamica sa inicijalima
Pidzamica i jastucnica samo u zimskom periodu.
A nalepnice nemam pojma. Kod nas je na svakkm ormaricu slika deteta. 




Sanjica26 RR -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (4.8.2020 9:21:35)

Nato, nalepnice sa imenom deteta kod nas lepe vaspitacice. 





smeško -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (4.8.2020 9:37:06)

Nato, krecete u jaslice? Mi ne nosimo pidzamicu u jaslicama, samo jastucnicu. Naravno uz to rezervnu garderobu i pelene. Patofne. To je to.





Maraj -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (4.8.2020 11:01:00)

Nato mi na ormarice ne smemo nista da lepimo. Vaspitacice su odstampale imena dece i zalepile na vrata ormarica.
Patofne su obavezne
Plus ranac u koji stavis presvlaku za dete(sve po 2kom, za jasle mozda i vise)
Pidzamu donosimo ponedeljkom, vracamo petkom(na pranje)
Jastucnice nama nikada nisu trazili




nata11 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (4.8.2020 11:18:33)

Hvala mame.
Ne verujem da ce trebati jastucnica ipak su mali za jastuk.



A jel bila neka info kako ce sada prilagodjavanje ici kada roditelji ne ulaze u vrtic?






smeško -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (4.8.2020 11:36:10)

Nato, ni moj nije na jastuku, to je samo ispod glave.





vonavoj -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (4.8.2020 11:57:24)

Kod nas dupla presvlaka,patofne, vlazne maramice i papirne jednom mesecno i to je to. Nalepnice lepe same vaspitacice..nema jastucnice.

Moj M je imao adaptaciju sad za vreme korone,nema ulaska u vrtic i nema ono 1h,2h,bar kod nas..prvi dan je do 12h..posle je i spavao..




Maraj -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (4.8.2020 12:35:49)

Nato to prilagodjavanje zavisi od vaspitaca. Moj L je odmah mogao da ostane ceo dan, a nije ostajao. Roditelji svakako ne mogu da budu u sobi....tako dane znam.sta bih ti rekla. I nas ceka adaptacija sa S. Ne znam ni kada ce krenuti.ja sam planirala od septembra...al ko zna kako ce ici ovo sa koronom




Duškić -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.8.2020 6:23:48)

Duse. Polako,svi se uglavnom prilagode na ovaj ili onaj nacin.




flamingos -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.8.2020 8:43:04)

Da ,Duškić,mali su,pa dok se prilagode.Ali,sve to dođe na svoje mesto.❤





physio70 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.8.2020 13:20:27)

Obicno se prve nedelje ostaje po nekoliko sati. Spavanje od druge ili trece nedelje.




Mirko Svirko -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.8.2020 13:25:58)

Jao mi smo u jaslenoj grupi isli po 10 min pa 20 min pa dosli do 1h.. to je bila prva nedelja..

Druga spavanje.. ali je bilo plakanjaaaaaa uhhh




Sanjica26 RR -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.8.2020 13:26:50)


IZVORNA PORUKA: physio70

Obicno se prve nedelje ostaje po nekoliko sati. Spavanje od druge ili trece nedelje.


To mnogo zavisi od politike vrtica. Ume to da se oduzi




physio70 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.8.2020 13:34:33)

Moze da se oduzi do mesec dana. To je preterivanje. Ovo po 10 minuta je smejurija.




Maraj -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (18.8.2020 15:58:12)

Mame da li saljete decu u vrtic? Ako ne saljete, kad planirate da ih posaljete? Od septembra? (Pitam zbog korone)
Ustavri, ja razmisljam dal da posaljem L. Znam da cim krene nece sastaviti 2 nedelje. Odmah ce proslinaviti. Al polude i on vise u kuci. Krecem i ja da radim. Prosao godisnji...
S treba sad krajem meseca da upisem u vrtic. Primljena je u drzavni. Ne znam ni sa njom sta da radim. Da nije primljena kukala bih...sad je primljena a ja se"mislim" zbog korone sta raditi sad na jesen...[sm=zmeden.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (18.8.2020 16:51:45)

P ce morati, bar danima kojima ja radim u skoli. Znaci ne planiram redovno da ide ali bar 2 puta nedeljno ce ici. Treba i njemu a vala treba i meni. Ja nemam opciju da ih neko cuva tako da ce morati P u vrtic a D ce stalno ici prepodne u skolu a i tih par sati dok ja ne stignem mislim da ona moze i solo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>