RE: Idemo u vrtić-2. deo (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


Misha i Ljisha -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (30.8.2020 16:22:52)


IZVORNA PORUKA: nata11

Mame pitanja vezano za jaslice .
U koliko su obicno dorucak i rucak?Jel mogu Pampers gacice ili klasicni Pampers?Patofne ostaju u vrticu?Ranac sa rezervom odecom nosimo svakog dana ili ostaje ?

Zalice se na pampers gacice, jer da bi ih presvukli moraju dete skroz da skinu. Meni su se prosle godine zalile.




Maraj -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (30.8.2020 16:38:41)

Nato evo naseg dnevnog reda. Pogledaj na sajtu vaseg vrtica. Mora da ima 

[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2085853-3955.jpg[/img]




IvanaSK RR -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (30.8.2020 17:23:36)

Patofne ostaju u vrticu osim ako ti insistiras da ih nosis kuci. Ja ranac odnesem ponedeljkom i vratim petkom. Taman tada odnesem/vratim pidzamu. Pelene sam nosila na nedeljnom nivou bas jer nisam htela da nosim ranac kuci svaki dan.




Duškić -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (30.8.2020 18:25:20)

Isto tako i mi.
Patofne sam uzimala kad budemo duze odsutni, posto ih deca pkmesaju.




nata11 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (31.8.2020 16:09:20)

Kod nas ipak ima adaptacije, sutra krecemo. Po 6-7 beba da roditeljima. Maske obavezne i rezervna obuca.





Maraj -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (31.8.2020 17:22:48)

Nato verovatno zato szo su to bebe. Moja S krece sa 2 god odmah su me na upisu obavestili da nema vise klasicne adaptacije, gde roditelji mogubda budu po 15 min sa decom u grupi. Receno mi je da sada roditelji ne mogu da udju u sobu, zbog korone....




Misha i Ljisha -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (3.9.2020 20:17:16)

Zene jeste potpisivale novi ugovor sa vrticem?


Inace varijanta je detetu curi nos izolacija.
Dete kine=bacilo je bombu
Dete ima temp= nuklearka
I td itd. Ja ne verujemm sta sam danas slusala na roditeljskom. P sutra inace ne ide jer mu je procurio nos. Poslepodne mu je procurio nos takonda ga nisu videle a ja necu sutra da ga dam da ga ne stavljaju u izolaciju




Andjelcicc -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (3.9.2020 20:21:08)

Jao bre pa ovo je ludilo....

Nemam dete koje ide u vrtić, ali sam zgrozena, jadna deca... 




Maraj -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (3.9.2020 20:53:51)

Ljiso nismo jos potpisali. U izradi su , pa kad ih oni popune...
Inace nismo imali roditeljski. Verujem da ce ga u skorije vreme organizovati. A za te nuklearke...pa strasno...ne znam sta da kazem...




vonavoj -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (3.9.2020 22:26:30)

E samo neka probaju...na osnovu cega izolacija?!? Curenje nosa i nije korona...sram ih bilo...





dunja RR -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (3.9.2020 23:55:22)

Žene, da li deca nose maske u vrtiću?

Ja moram javiti vaspitačici da smo mi roditelji bili pozitivni na koronu, što ne znam da li povlači da moramo decu da testiramo pre polaska u vrtić/jaslice?, iako nećemo još skoro u vrtić, jer nismo ni sa izolacijom u Bosni završili. Dok to prođe, pa dok se vratimo .. dok krenu u vrtić .. ne znam da li se deca obavezno testiraju ili ne, jer svakako ni ovde a ni u Srbiji ne reda retestiranje pozitivnima, ranije se radilo.






dunja RR -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (3.9.2020 23:59:06)

I koliko traje tad izolacija???

U Sloveniji mi pričaju kolege, ako dete slini ili kašlje, i povuku ga na dan, dva iz vrtića, mora testitanje svaki put pre povratka u vrtič. Oni imaju drive in test, i dobiju rez za 1 dan, ne znam koliko plaćaju, ali opet kažu da je jako stresno sve to za decu., posebno taj test u nosu koji se radi, i meni je bio neprijatan, ne puno, ali jeste, ali ipak deci ..

IZVORNA PORUKA: vonavoj

E samo neka probaju...na osnovu cega izolacija?!? Curenje nosa i nije korona...sram ih bilo...







Misha i Ljisha -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (4.9.2020 7:06:46)

Ma neverovatno. Da ne pricam da je u vrticu ko pre devojci njemu devojka. U smislu grupu popunjavaju do 16 dece a onda "visak" ide u drugu prostoriju ili  u drugi vrtic se rasporedjuje dete. 


Izolacija je dok roditelji ne stignu. Znaci stave ih u prostoriju namenjenu za izolaciju i onda valjda jedan vaspitac ceka sa detetom da dodje roditelj. 
Ali to za curenje nosa mi je bas bezveze. Dodje mi da se testiram na koronu i decu da vidim imamo li antitela. Mozda i hocu. Ja sam koleginicu koja je imala koronu vozila kuci kad je bila bolesna. Posle toga su svi moji bili bolesni. Tako da ko zna....




Maraj -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (4.9.2020 7:47:53)

Boze ljiso...pa kakav je to vrtic....jesu sobe tako male da dele decu po 16.u sobi...ili sta vec.... kod nas toga nema. A vrtic sevec dobro puni. Deca su veci deo dana napolju, sto je super. Ranije su ih drzali u sobi, sad "zahvaljujuci koroni", bar sunon stop napolju tj u dvoristu vrtica




jess021 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (4.9.2020 8:25:43)

Dunja, u NS deca ne nose maske u vrticima, znam pouzdano. Samo ih premestaju ako ih i nekoj grupi ima vise od 15, ali sto kaze Maraj svi nesto celaji sredinu septembra pa da krenu, tako da ce ih sigurno biti mnogo vise. 





Misha i Ljisha -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (4.9.2020 8:30:25)

Ma u vrticu ne nose maske. Nije vrtic mali. U grypi ih ima 32. Plus 3 vaspitacice. Kolika goda da je prostorija nemoguce je drzati razmak ma i u salu vrticku da ih stave.  Izludjuje me sve to. 





jess021 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (4.9.2020 8:31:50)

Verujem Ljiso, a sta ce tek biti kad krenu viroze, sezonski grip... 





vonavoj -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (4.9.2020 8:34:16)

Kod nas su normalne grupe..odakle im toliko soba da ih dele po 15...





Misha i Ljisha -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (4.9.2020 8:38:30)

Pa nemaju toliko soba von. Ali to je sad kao y skoli. Manjak prostora i samim tim ce biti i manjak radne snage. Jer cim grupy podelia na pola treba ti jos jedan zapisleni i zato su smislili forycim dete slini odmah kuci. 





branki* -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (5.9.2020 7:15:22)

kod nas ne dele po 15,u grupi kod moje b je na spisku 32 njih.




Maraj -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (5.9.2020 10:10:15)

Ljiso niko nije delio grupe kod nas u vrticu, a koliko vidim i kod druguh. Grupe su tolke kolke su. Dal 20. ili 30 i nestobdecw u grupo, to je sto je.
Sta su poblesavili kod vas u vrticu. Pa nije to skola, da se pridržavaju preporucenih mera.
Meni je super sto je lepo vreme pa su oni gotovo ceo dan napolju. L dodje kuci sa prljavim carapama i crnim nogama. Igraju se valjda u pesku/zemlji, i njemu to prodje kroz patike. Ne mogu noge da mu operem. Nokti crni kao da je zemlju orao




nata11 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (5.9.2020 15:20:17)

Kod nas nista posebno novo sem merenja T na ulazu i sto roditelji nose maske.





jess021 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.9.2020 7:55:06)

Nato, kako I reaguje na vrtic? 





Misha i Ljisha -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.9.2020 12:01:38)

Ja ovde moram da pohvalim svog P na kojeg se stalno zalim 😂 on je jedini koji ne nosi dudu niti flasicu ni pelene ni cebe ni igracku za spavanje. Jedina mana mu je sto ne prica 😁


A stalno kukam kako je najgori od sve dece. 




mikica88 -> RE: Idemo u vrtić-2. deo (6.9.2020 12:06:42)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ja ovde moram da pohvalim svog P na kojeg se stalno zalim 😂 on je jedini koji ne nosi dudu niti flasicu ni pelene ni cebe ni igracku za spavanje. Jedina mana mu je sto ne prica 😁


Bas je yo lepo. Pricace, sve ima da zvoni u glavi od pricanja.


A stalno kukam kako je najgori od sve dece. 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>