RE: Poklon učiteljici za 8 mart (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 16:00:33)

Previse se daje paznje na sam izbor poklona.[sm=zmeden.gif]
Ja dam predlog a sta odluce nek odluce. Ali n`isam za to pametovanje i izdvajanje.[sm=smiley13.gif]




dunja RR -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 16:03:09)

Ja sam za to da svako radi kako hoće, ne pada mi napamet da mi neko nameće svoje stavove. Ni ja to ne radim drugima.
Slobodni smo ljudi i sami biramo i odgovaramo za svoj postupke.




Mala Elena -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 16:05:16)


IZVORNA PORUKA: Sarav

Napisala sam podrži post pa me izbacilo[sm=zmeden.gif]

Vaspitačice od mene dobiju cveće, eventualno još neku sitnicu i toliko.

U svakom slučaju, davanje tolikih para je debilno jer prva ta majka koja uspe da odvoji 500 din verovatno sama neće dobiti poklon u tom iznosu. Sve ovo meni liči na šlihtanje pojedinaca preko džepa ostalih.


Izgleda da se slihta predstavnik roditelja.




Misha i Ljisha -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 16:05:28)

Gore spomenuh hokejasku grupu. Ok bilo je korisnih informacija. Kad su otkazani treninzi, pomereni, kad su utakice.I onda pojedini roditelji...pa iako sam utisala grupu nisam mogla da ne citam a izludjivali su me. Zasto deca nisu pobedila, zasto su primili toliko golova, zasto ih ne trenira ovaj. Losa im je taktika.Aman covece sta bi ti od dece kojaa treniraju dve godinea klub postoji 3 godine. Ma katastrofa. I uvek se nadje jedan da pametuje. Evo mozda sad za mene kazu da sam ja taj jedan koji pametuje u ovoj grupi ali nisam izdrzala toliko gluposti na jednom mestu.
[sm=smiley36.gif]

Sad cu da imam tajne obozavaoca, mame istomisljenice koje je sramota da me podrze u grupi. A li ce potajno da me tapkaju po ramenu i kazu da Ljiljo sve si u pravu. A bicu predmet ogovaranja u ovom drugom planu mama dokazivacica preko tudjeg dzepa. Vaspitacice ko zna kako ce me pogledati, pri tom SVI ce shvatiti pogresno da su u pitanju pare a ne nastup mame.




Anck Su Nmaun -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 16:14:25)


IZVORNA PORUKA: Mala Elena


IZVORNA PORUKA: Sarav

Napisala sam podrži post pa me izbacilo[sm=zmeden.gif]

Vaspitačice od mene dobiju cveće, eventualno još neku sitnicu i toliko.

U svakom slučaju, davanje tolikih para je debilno jer prva ta majka koja uspe da odvoji 500 din verovatno sama neće dobiti poklon u tom iznosu. Sve ovo meni liči na šlihtanje pojedinaca preko džepa ostalih.


Izgleda da se slihta predstavnik roditelja.


ME tvoji su jos mali . Cekaj da pocne....
Predstavnik nikad niko nece da bude. Ja prva bezim ko djavo od krsta kad ti se na vrat popnu 30 mama i svaka ima svoje misljenje...[sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif]




Sarav -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 16:16:42)

A najviše misle one kojima je dosadno kući[sm=hudicek1.gif]




milicicak -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 16:18:46)

Ne znam da li ovde pricamo o poklonu za uciteljice/vaspitacice za 8.mart ili viber grupama[sm=zmeden.gif]
ja bih prokomentarisala poklone. Mini buba ima 4vaspitacice, 40-ak dece u grupi. Skupljalo se 200-500 din, ko koliko moze bez obaveze. Dve mame koje su skupljale novac su kupile i 4 ista poklona za sve vaspitacice.
Meni smeta to pravljenje spiskova i prozivanje onih koji nisu dali novac. To je degutantno i jako puno govori o karakteru osobe koja to radi. Ali, ima nas razlicitih i dobrih i losih.
Slazem se sa Ank i gaganom da konacni izbor sta ce se kupiti treba da bude onog ko novac skuplja i ko je ulozio neko svoje vreme i trud u to. Jer nema sanse da se 30-ak ljudi sloze oko takve neke stvari.




dunja RR -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 16:22:30)

4. vaspitačice? Mi jedva dve imamo, a uglavnom jednu, na njih 30. POvremeno dolazi ta druga na zamenu. A prva nam je na OP trenutno.


Mili, dođe mu na isto, ispade da poklon mogu da donesu samo oni koji su u Viber grupi [sm=smiley36.gif]

IZVORNA PORUKA: milicicak

Ne znam da li ovde pricamo o poklonu za uciteljice/vaspitacice za 8.mart ili viber grupama[sm=zmeden.gif]




[sm=smiley20.gif]
IZVORNA PORUKA: milicicak
Meni smeta to pravljenje spiskova i prozivanje onih koji nisu dali novac. To je degutantno i jako puno govori o karakteru osobe koja to radi. Ali, ima nas razlicitih i dobrih i losih.




choopa choops -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 17:03:21)

Đe me nađe s ovom temom? [sm=smiley36.gif]

Kod nas je ove godine takva frka oko tih poklona isala, da su prvo uveli neradan dan, pa ga onda ukinuli, djeca odradila unaprijed...I tako dalje. Uglavnom, nije zabranjena kupovina, nego se preporucuje da se uzmu skromni pokloni.

I sada, kako je frka nastala, u grupi od L se niko nije ponudio da skuplja pare, ja neću jer sam se već jednom opekla, a ne pada mi na pamet da uciteljici ne ponese bARneku sitnicu. Jer, em joj je uciteljica vrh vrhova, em ja smatram da niko od nas neće propast za dva eura što se skupe za poklon. Elem, sada L i ja pravimo cestitku i dok sve skupim, izaci ce vise nego 2€. Vjerujem da ce jos neke mame da uzmu ili naprave nesto, ali eto, kad je tako ispalo, ne usuđujem se da nekome kažem da zajedno skupimo jer ispadoh buržujka koja se razmeće novcem.




dunja RR -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 17:19:57)

Ja zaboravih da kažem da se slažem da odluku o poklonu (za one koji su se odlučili za zajednički poklon), treba da donese onaj koji sve organizuje, skuplja novac. Sv eostalo komplikuje stvari.




Ana RR -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 17:31:44)

Au koja polemika [sm=smiley36.gif] Mi imamo malo previše vaspitačica u vrtiću (mislim da ih je ukupno 7 ili 8) da bi svakoj kupovali poklon [sm=smiley36.gif] Da je neko dao predlog verujem da bi svi pristali ali još se nije takav našao.

Jbt, u naše vreme se nikad nije kupovao poklon, svi bi doneli cveće učiteljici i to je to.




Misha i Ljisha -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 17:36:31)

Ana da li mi verujes da sam u toj grupi i napisala da mi je dosta 8. marta [sm=smiley36.gif] i polemike




choopa choops -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 17:36:41)

Ana, ajde da se ti i ja jednom ne složimo oko tema iz "našeg vremena" [sm=smiley36.gif] U moje vrijeme [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] smo mi kupovali uciteljici poklon i isto ovako skupljali pare, djeca, ne roditelji. Mada, moja sestra je dvije godine starija, i ni ona se ne sjeća da su oni kupovali [sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 17:38:07)

Strasno mi je da se oko ove teme stvori problem da se mame posvadjaju.. slazem se da treba konacnu odluku da donese onaj ko skuplja novac.
Super je da se sloze svi u razredu da se skupi simbolicna cifra, i da se uzme simbolican poklon.
I onda su svi u fazonu - ma vazna je paznja... da, vidim kako je vazna paznja.




dunja RR -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 17:43:22)

I kod nas su deca supljala pare, u školi.
U vrtiću svako je kupovao posebno, mama mi je bila vaspitačica, pa se ooodlično sećam, kada dođa kući za 8.mart, to je bilo toliko poklona da smo svi silazili do kola da iznosimo [sm=smiley36.gif] bilo je svega, parfema, keramike, porcelana, kristala. nakita, šminke.


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ana, ajde da se ti i ja jednom ne složimo oko tema iz "našeg vremena" [sm=smiley36.gif] U moje vrijeme [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] smo mi kupovali uciteljici poklon i isto ovako skupljali pare, djeca, ne roditelji. Mada, moja sestra je dvije godine starija, i ni ona se ne sjeća da su oni kupovali [sm=smiley36.gif]





Misha i Ljisha -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 17:44:34)


IZVORNA PORUKA: mama Jo
I onda su svi u fazonu - ma vazna je paznja... da, vidim kako je vazna paznja.

Bas tako.




smeško -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 19:25:44)

Mene nerviraju pokloni. Ucestvujem da moje dete ne bi bilo prozivano, ali se sa tim nikako ne slazem. To im je radno mesto, nije njihov dobrotvorni rad. Deca bi trebala, kad dorastu tome da ueju, sama da im naprave nesto, cestitku npr. Sve ostalo je preko dzepa roditelja i ja tu ne vidim nikakvu paznju. Moju? Sto bih ja, pa ja nisam sa vaspitacicama i uciteljicom po ceo dan. Mnoga deca ne znaju ni kako im se ucizeljice zovu, ali uredno nose poklone koje su roditelji kupili. To mi nekako dodje ko uvlačenje bez razloga.
Kada je stariji sin izlazio iz predskolske grupe, u vrticu, skupljali smo po 1000 din za vaspitacice. Roditelji su glasali za predloge. I da ne duzim, nije bitno sta su ti predlozi bili, nego komentari roditelja. Sve i skoro svi su mi se zgadili. Toliko njih je pricalo da su im roditelji bili vaspitaci, ucitelji i da su vecinu stvari bacali, nisu im se svidjale. Ja sam sada sinu dala da uciteljici napravi cestitku kakvu zeli, ali da to uradi najbolje što moze, onoliko koliko voli svoju uciteljicu. I da bude od pocetka do kraja samo njegovih ruku delo. I objasnila mu da onaj ko ne zna da primi nesto tako islreno, ne zasluzuje bilo sta. Osecanja su najskuplji poklon. Tako da, Ljisho, sjajna si. I retka.




Sanjica26 RR -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 19:31:29)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

I kod nas su deca supljala pare, u školi.
U vrtiću svako je kupovao posebno, mama mi je bila vaspitačica, pa se ooodlično sećam, kada dođa kući za 8.mart, to je bilo toliko poklona da smo svi silazili do kola da iznosimo [sm=smiley36.gif] bilo je svega, parfema, keramike, porcelana, kristala. nakita, šminke.


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ana, ajde da se ti i ja jednom ne složimo oko tema iz "našeg vremena" [sm=smiley36.gif] U moje vrijeme [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] smo mi kupovali uciteljici poklon i isto ovako skupljali pare, djeca, ne roditelji. Mada, moja sestra je dvije godine starija, i ni ona se ne sjeća da su oni kupovali [sm=smiley36.gif]



Kod mene u skoli tako rade deca starijih razreda. Oni sami kupuju razredni poklon. Tad su vec samostalni.




veselicaa -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 20:01:22)

Mi smo uciteljici kupili srebrni prsten sada,uvek joj kupimo neki lep poklon i ona sve to nosi,trudimo se da izaberemo ono sto voli.




Ana RR -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 20:04:31)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ana, ajde da se ti i ja jednom ne složimo oko tema iz "našeg vremena" [sm=smiley36.gif] U moje vrijeme [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] smo mi kupovali uciteljici poklon i isto ovako skupljali pare, djeca, ne roditelji. Mada, moja sestra je dvije godine starija, i ni ona se ne sjeća da su oni kupovali [sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif][sm=smiley31.gif]




choopa choops -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 20:15:54)

Ne slažem se sa tim to im je posao, ne treba im nista kupovat. Jeste, to im je posao. Na tom poslu oni provedu po 5-6 sati sa mojim djetetom, a pritom imaju mizernu platu. Ne smatram da je to podmićivanje, nego znak pažnje i zahvalnosti. A ako svako dijete da po dva eura, nakupi se uvijek za neki fini poklon. Pa neće valjda od tih para kupiti samo cvijeće? Novcanik, parfem...Sto da ne. Mislim, svi smo različiti, ja eto smatram da je sasvim OK kupit uciteljicama/vaspitacicama poklon jednom godisnje. Naravno da to nije obavezno, ali ko zeli što da ne. Napravili smo od toga privredni kriminal izgleda, kao da im milione poklanjamo, eto takvo je kod nas stanje sada i mene to baš nervira. Umjesto da bude jedan lijepi dan, sa priredbama, cvijećem i slično, mi sada svi razglabamo kako je neko, nekad, negdje kupio neki skupi poklon da se uliže učiteljici kao sto su ovi ekstremi o kojima priča Ljiša. A ja lično mislim da su to rijeđi slučajevi, a da je većina ipak za neki skromniji poklon i obilježavanje toga praznika na simbolican nacin. Nego se lose vijesti brze sire i dalje cuju.




Rosita -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 20:30:22)

Sad sam se setila da smo mi, deca, sami skupljali i kupovali učiteljici. To dosta govori i o deci i o roditeljima, tad i sad. Sećam se recimo zidnog sata.




smeško -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 21:22:32)

Eto, choopo, ni mi se ne slazemo.[sm=smiley36.gif]
Ja jos uvek mislim da im je to posao. Samo mi nismo naucili sta je sve opis radnog mesta, pa su nam ljubaznost i odgovornost ekskluzivne kategorije. Ja nisam protiv paznje, ali ne mora tako obavezno, nego ko koliko ima i kada ima. Mi smo pedijatru odneli solju sa odstampanim crtezom svog sina i natpisom ,,najboljem pedijatru sa druge". Kostalo nas je oko 300 din. Ona je pocela da place. To nam je vredelo vise od bilo cega. Hteli smo prijatno da je iznenadimo. I nije bio praznik, ni rodjendan. Prosle godine se mladji setio da joj ,,ponese" maslacak iz dvorista. Ona je bila odusevljena. To su decje pažnje, sve ostalo je namontirano.




mama Jo -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 21:52:08)

I ja svakako jesam za znak paznje, ali ne da se od toga pravi takmicenje ko je koliko dao, da se osudjuje onaj ko nije dao i proziva a da se istice onaj ko je najvise dao. Prosto mislim da ne bi trebalo da bude tesko da se na nivou razreda/grupe sklopi dogovor da se da od 100 do 200 dinara-ko koliko moze- i da se kupi nesto prikladno za sakupljeni novac...




Maraj -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 21:59:12)

Ma joj...koliko dobro treba da poznajes osobu da bi joj kupio prikladan poklon? I to sto se spominju parfemi, tasne.... to je sve stvar licnog ukusa. A sa uciteljicom/vaspitacem bas frebas znaci biti dobar da bi pogodio ukus. Meni je sve ovo, sva ova rasprava oko poklona tolika glupost... roditelji se svadjaju i prozivaju jedni druge a onda omase ukus vaspitacici i ona to prosledi drugome ili baci na tavan [sm=smiley29.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>