RE: Poklon učiteljici za 8 mart (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


dunja RR -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 22:05:33)

Ja i sebi ejdva izaberem parfem ili tašnu, a ne drugome.

Nego kako je u inostranstvu, mame?




choopa choops -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (6.3.2018 23:22:55)


IZVORNA PORUKA: mama Jo

I ja svakako jesam za znak paznje, ali ne da se od toga pravi takmicenje ko je koliko dao, da se osudjuje onaj ko nije dao i proziva a da se istice onaj ko je najvise dao. Prosto mislim da ne bi trebalo da bude tesko da se na nivou razreda/grupe sklopi dogovor da se da od 100 do 200 dinara-ko koliko moze- i da se kupi nesto prikladno za sakupljeni novac...


Pa da, tako je kod nas bilo, ko da da, ko ne da sve OK, ali evo ove godine niko neće da potegne jer su svi u nekom strahu da im ne kažu da pretjeruju. I sad će, vjerovatno, svako da kupi poklon krišom, neku sitnicu i da da uciteljici, opet u strahu da ce da ispadne kao da daje mito i da joj se ulizuje. Odem u kafanu pa ostavim bakšiš, restoran, prodavnicu. I svi ti ljudi isto rade za platu pa im ostavljamo baksis. A prvi put ih vidim možda. Evo ne znam.




Misha i Ljisha -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 8:00:25)

I mene bas zanima kako u inostranstvu. U Americi znam da ne slave ali npr znam da slave u Emiratima. A kako ide za poklone nem tri cuke




mama Jo -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 8:16:32)

E, i mene bas zanima kako preko rade...


I sve se slazem i sve ja razumem. Ostavim i ja baksis i u prodavnici i u kafani... koliko??? Koliko mogu i koliko imam... kad je kusur 20 dinara, uzmem ga kao i svi verovatno. U kafani zaokruzim cifru.
Ja svakako jesam za obelezavanje, to je lepo, ali moze da se obelezi i sa malo novca.




Sanjica26 RR -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 8:31:45)

[sm=smiley20.gif]




Ana RR -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 10:47:21)

Ja se uopšte ne sećam da su klinci u Kalgariju nešto nosili učiteljicama za 8. mart. Nisam videla. Tamo moraš biti jako oprezan sa tim stvarima jer očas posla ispadneš rasista, diskriminator itd. Verujem da bi se mnoge žene uvredile kada bi im poželeli srećan 8. mart.




Misha i Ljisha -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 12:00:29)

Evo ja bas sa mamom pricala. U vrticu kod bratanca kupili dve kozne torbe vaspitacicama. I esarpe.

Vauuu....
I kaze moja mama, kad ste vi bili mali mi smo mesili kolace i nosili u skolu [sm=smiley36.gif] eto toliko o tome. Kolaci i sto naberes cveca ako je neko niklo npr narcise (u zavisnosti od vremenskih prilika) ili visibabe i ljubicice. covece...a gle sad... Ma nemam reci.

Nego nasa "trenerica" [sm=smiley36.gif] (kako se kaze zenski trener) se jako obradovala jer smo joj danas doneli kutiju sa bombonama i odmah je naravno deci delila bombone[sm=bravo.gif]





mama Jo -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 12:03:16)

Svaka cast za trenericu 😊 nadam se samo da i deci koja uciteljicama donesu Moninu koznu torbu, uciteljica podeli bombone...




Misha i Ljisha -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 12:11:54)


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Svaka cast za trenericu 😊 nadam se samo da i deci koja uciteljicama donesu Moninu koznu torbu, uciteljica podeli bombone...


[sm=smiley36.gif] to je protiv pravilnika, u vrticima je zabranjeno deljenje bombona [sm=jezicek.gif]




smeško -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 12:11:59)

Ma, ja volim da dajem poklone ljudima koje volim, a ne kojima moram zato sto je tog dana neko tako resio. A vaspitacica nezadovoljna platom, ja svojim mestom u ovom drustvu i onda jedna drugoj kao cestitamo nesto.[sm=smiley13.gif] Trudnicko mi kasni, a pre njega ionako nisam primila 4 plate i jako mi je tesko da razmišljam o nekom imaginarnom prazniku. Imam dva decaka za koje treba da dam novac nekome ko je tu platu, ipak, primio, bez obzira sta radi. Odjednom samo taj posao vredi, mi ostali ne radimo nista bitno. Tom logikom ponecu i poklon vlasnici prodavnice u kojoj kupujem hleb, jer je mojoj deci i ta hrana podjednako bitna. Ali, nema sanse, jer se ovde razlika izmedju dece ipak pravi i ja necu da odmazem svom detetu. Ali, ne mogu da se ne osecam po malo ogorceno sto moram bas sada, kada jos nema ni moje ni mm plate i kada bi tu sitnicu radije priustila svojoj majci, a necu moci, posebno zbog roditelja koji glume velicine i sve se podrazumeva. Mi smo svasta nosili Makijevim vaspitacicama, ali to nisu bile skupe stvari i nisu morale tacnog dresjenpg datuma. To su kolazi, crtezi, kolaci za celu grupu, kafa, papir da ne daju svoje pare kada nam stampaju obavestenja,...ali one su neopisivo divne! Ne samo prema deci, nego i prema roditeljima. Nikijeve su bile potpuno suprotne.




Misha i Ljisha -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 12:24:03)

Tako je smesko. I ja volim ljudima da dajem i poklanjam. Ali ja najcesce bas kao u stara vremena, pravim kolace ili slicno. Npr sa mojim komsijama. Ajte kod nas ima kolaca ili zapakujem pa odnesem. I mojima. Moj tata voli orasnice, onda njemu posebno to pravim a tata nama pravi one oblatne sto se fil ukuvava 5 sati [sm=smiley36.gif]. To su po meni veci znaci paznje nego bilo kakav baksis i sl.
Eto spominjes prodavacicu. Meni bio rodj, i htedoh da napravim cizkejk sa nutelom i razmisljam se da li da uzmem vecu teglu pa da ispadne vise fila bla bla i pita me zena sta pravim i kazem sebi tortu za rodjendan. Ona kad je cula da mi je rodjendan POKLONILA mi VELIKU teglu nutele. Ja onako bas ostala u cudu i sve ne ne platicu svejedno pravim tortu, ne i ne i zena mi utrpa u kesu Nutelu.Ja kao da mi je poklonila auto [sm=smiley36.gif]. I najvise volim takve poklone neocekivane i eto bas bukvalno od neocekivanih ljudi. Nikad joj to necu zaboraviti.

Ali mi kao u madoninoj pesmi "we live in a material world and im a material girl" [sm=smiley36.gif] i sve nam je poremeceno . Dodjosmo od kolaca do Moninih koznih torbi




Rosita -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 12:26:06)

E, ovo sam i ja htela da napišem. Ali kod nas su dvostruki standardi. Otprilike, ne slavim, ne doživljavam, ali poklon može [sm=smiley36.gif]

Nešto na ovu temu mogle bi nam reći emicaa, maslačak, amelia...
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja se uopšte ne sećam da su klinci u Kalgariju nešto nosili učiteljicama za 8. mart. Nisam videla. Tamo moraš biti jako oprezan sa tim stvarima jer očas posla ispadneš rasista, diskriminator itd. Verujem da bi se mnoge žene uvredile kada bi im poželeli srećan 8. mart.





gagana83 -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 12:43:42)

U nasoj kuci se postuje 8.mart. Moj suprug svaki put pravi spisak da ne zaboravi nekog. Zena, majka, sestre, njegova tetka, moja tetka, kuma, drugarica, zena kog koje Una ide na korektivne vezbe, ticerka engleskog... Prosto takav je. Pa mi je logicno da i uciteljica dobije poklon. Ipak je to jedna od najvaznijih osoba u detetovom zivotu. Uz to, Una je bas voli. Ne smatram to dodvoravanjem uciteljici, ona svakako nema pojma ko je od roditelja dao novac a ko ne.





smeško -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 13:23:38)

Ljisho, ziveli kolaci![sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]
Ja se svakog dana borim da vaspitam svoje decake da budu uredni, pazljivi, empaticni i odgovorni. Nama stize jos jedan bata, dzaba meni jedan dan u godini, ako me cele godine urnisu. I Niki jedva ceka da uciteljici odnese čestitku. Pustila sam ga da sam resi kome zeli da pravi, a kome ne. Ko sam ja da mu i to namecem. Ne mora ako ne zeli. Ali, posebno me odusevio jer je osim ujne, bake, uciteljice,...,medju prvim damama pomenuo drugaricu iz klupe! Njoj je spremio poklon koji je dobio u Oki Bokiju.[sm=smiley36.gif] To mi je sjajan deo svega ovoga! On nije ni trazio da uciteljici nosi bilo sta, rekao je da ce to da radi kad pocne sam da zaradjuje.[sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 14:33:13)

Smeško, divno vaspitavaš sinove! I divno pišeš.




Ana RR -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 14:54:52)

Slažem se, Rosi. Uživanje mi je čitati postove jedne racionalne žene. [sm=smiley1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 15:17:03)

Moja Smesko zlata vredi[sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




choopa choops -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 15:41:29)


IZVORNA PORUKA: gagana83

U nasoj kuci se postuje 8.mart. Moj suprug svaki put pravi spisak da ne zaboravi nekog. Zena, majka, sestre, njegova tetka, moja tetka, kuma, drugarica, zena kog koje Una ide na korektivne vezbe, ticerka engleskog... Prosto takav je. Pa mi je logicno da i uciteljica dobije poklon. Ipak je to jedna od najvaznijih osoba u detetovom zivotu. Uz to, Una je bas voli. Ne smatram to dodvoravanjem uciteljici, ona svakako nema pojma ko je od roditelja dao novac a ko ne.




Isto ovako razmisljam.




Misha i Ljisha -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 16:26:41)

Jaoo evo ja se sad raznezila.

Zvala me Dunjina "trenerica" (hoce li mi neko napisati kako se zove zenski trener[sm=smiley36.gif]) klizanja da mi se zahvali na poklonu. Da se odusevila ali jutros posto joj je koleginica bila vidno ljubomorna (inace ne razumem zasto, ta devojka radi u upravi kluba i retko je vidja moje dete, a ja je vidjam samo kad placam clanarinu, niti trenira decu ni bilo sta slicno) i nije zena htela pred drugima. Ali kaze da je odusevljena, i da joj stoji kutija sa bombonama tu gde izdaje opremu i da su je svi pitali ko joj je poklonio i otkud tu bombone. Zena sva srecna zahvaljuje se na poklonu kao da smo joj poklonili Moninu koznu torbu [sm=smiley36.gif].

nahvali mi zena dete pa i ja procvetala. I tako bas sam srecna. E veceras kad urucimo poklon uciteljici baleta javljam utiske [sm=smiley36.gif]

Ne znam meni je sve to po zasluzi. Da nema nase "trenerice" moja D bi verovatno davno odustala od klizanja. Ali stvarno. Jako puno znaci kad se dete zblizi sa trenerom i kad ga postuje i voli. Secam se u septmebru nije D bila kod nje u grupi i tad je htela da krene na balet i rekla da vise nece da bude h(F)okejasica. Tad nisam htela da je silim da ide na "suve" treninge jer sam skapirala da joj je jako tesko na njima i dosadno a i nije kazem ostvarila neku vezu sa trenerom tadasnjim. I rekla sam joj hajde sacekaj da krene led pa cemo videti ako i dalje ne zelis na hokej u redu. Evo vise od pola godine kasnije nijednom vise nije spomenula da nece da bude hokejas niti je ijednom rekla da nece da ide na trening. Znaci nasa trenerica je def zasluzila poklon [sm=bravo.gif]




IvanaSK RR -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 17:26:44)

Ljiso, kazu i trenerka [sm=smiley1.gif] Mada koliko znam, to je generalno trener. Isto kao sudija, ginekolog, psiholog...




Mala Elena -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 17:28:33)

Isto mislim, trener [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 19:04:37)

I ja bi rekla trener ili trenerka [sm=smiley36.gif]
Ali trenerica mi vise zvuci kao rec sa hrvatskog podneblja. Mada javice se neko strucan da razresi dilemu tj trilemu [sm=smiley1.gif]




IvanaSK RR -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 19:16:32)

Da nastavimo o tome ovde Klik




Misha i Ljisha -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 19:16:50)

I uciteljica baleta se sva raznezila [sm=bravo.gif] sa bukmarkom od 160 dinara hehhe..Kaze dadoh joj ideju sta da pokloni zenama

A moja D. Mamina dusica. Kaze Pa mama i tebi je osmi mart [sm=smiley36.gif], i onda krene da nabraja i babama i tetki. Kaze napravice nesto tetki a babama ce nacrtati. Super. Eto deca ne moraju da se podsecaju da bi mislila na druge. Obozavam moje blesavo dete [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Poklon učiteljici za 8 mart (7.3.2018 19:23:04)

E evo i nase "Zare.."
[img]https://s9.postimg.org/i07hb9tzf/IMG-7f788939099d21da08f166875de42281-_V.jpg[/img]

[img]https://s9.postimg.org/rkr3y490r/IMG-de91e77867ec5b80b1f119a067de0938-_V.jpg[/img]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>