RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


milicicak -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (21.10.2014 23:49:00)

U tom slucaju se raspitaj koliko kod drugih logopeda kosta pregled pa stavi u kovertu, mislim da ces je tako najmanje uvrediti...




Klarita -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (21.10.2014 23:53:46)

Nadam se da ce se javiti neka mama koja zna okvirne cene[sm=smiley13.gif]




choopa choops -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (22.10.2014 0:07:08)

Kod nas (U Montenegru jelte [sm=smiley36.gif] ) postoji obavezan sistematski pregled između 3. i 4. godine života djeteta, koji između ostalog uključuje i pregled kod logopeda. Naravno moj sinko razmaženko (koji je kasno i progovorio) je takoreći pao na tom ispitu [sm=smiley36.gif] (r, č,đ), pa nas je dr savjetovala da kupimo neku knjigu od Kreaativnog centra i da vježbamo govor, te da ako se stanje ne popravi ovaezno dođemo kad napuni 4godine da bi ona radila sa njim. Međutim, sinak nije uopšte bio zainteresovan i nije želio da sarađuje. Ipak, ispravio je neka slova sam od sebe (r), ali i dalje mu ne idu ta č, ć,ž slova....pa ćemo morati na korekciju sada (ima 4g i 2mj).
Paralelno sa ovim, ćerka se upisivala u školu, prvi razred-6 godina, kada takođe postoji pregled kod logopeda. I ja mogu samo reći da sam iznenađena brojem djece koja imaju velike probleme sa govorom [sm=zmeden.gif] na predškolskoj predstavi bar 30% njih nisi mogao da razumiješ? Zašto je to tako, ne znam. Ali sam mišljenja da se svakako treba dijete vodit kod logopeda, ne može da škodi, a što ne škodi znači da koristi [sm=smiley14.gif]




milicicak -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (22.10.2014 0:10:22)

I mi smo na sistematskom sad sa 2,5 godine dobili uput za logopeda i zubara, ni jedno ni drugo nisam uspela da zakazem... Javljam utiske posle pregleda...




big mum -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (22.10.2014 7:20:59)

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Ne znam da li moze da utice ili ne, ali ja sa U bas radim, i dosta joj se prica , ma mislim da ne cutimo od kako se rodila. Jos dok je bila beba svi smo joj samo pricali, pricali i pricali, bez tepanja, samo pravilno, za njen uzrast ima bogat vokabular.



Neka i treba da radiš,pričaš pokazuješ,trubiš.Sve oni to gomilaju u svojim glavicama a rezultati dolaze kasnije.Sa sofijom sam takođe dosta radila + vrtić.Imala sam više vremena i živaca.Sa Strahinjom je druga priča ,nemam ni približno toliko vremena a ni živaca kao sa njom.Još neide u vrtić .I užasno mi je žao zbog tog.
Ali trudim se da svaki slobodan trenutak provedemo na kvalitetan način.Jedino na čemu baš radim sa njim je čitanje slikovnica i jako puno razgovaram sa njim.

IZVORNA PORUKA: Klarita

No, nije htela da mi naplati, ali ja tako ne volim i necu. Drugog logopeda nemam u gradu, a i ona je najbolja, dolaze iz le kod nje jer dole radi u specijalnoj skoli pa je svi znaju kao dobrog strucnjaka.
Sta mislite, koliko da joj dam para a, da je ne uvredim? Nisam pametna...[sm=smiley13.gif]


Bravo za Klaru[sm=bravo.gif],rekla sam ti da to nije ništa strašno,uz malo vježbe prevazićete i taj problem.
Kod nas takođe ima samo jedan logoped i kod nje su privatni časovi 12,5 eur.S tim da čas traje 30 min i da je dijete samo.Znači posveti mu se maksimalno.Takođe je jako dobar stručnjak sa 25 god radnog iskustva.
Tako je kod nas u RS,sad neznam koliko je kod vas.




bubulence -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (22.10.2014 7:38:04)


IZVORNA PORUKA: Unina mama


Ne znam da li moze da utice ili ne, ali ja sa U bas radim, i dosta joj se prica , ma mislim da ne cutimo od kako se rodila. Jos dok je bila beba svi smo joj samo pricali, pricali i pricali, bez tepanja, samo pravilno, za njen uzrast ima bogat vokabular.

I dota je tecno govorila dok nije posla u vrtic,e tu je bila pocela da se mazi, ali sam i to ispravila, puno lliterature na fakultetu sam o tome procitala, pa su nam i neke vezbice pomogle u tome.


Emi je R ostalo poslednje ali smo ga savladali. takodje joj mnogo pricamo i citamo i ima uzasno bogat recnik, vrlo sam ponosna na to.
e sad, druzi se sa devojcicom koja je samo mesec dana mladja od nje i koja govori kao E kada je imala 18 meseci, ne znam da i jednu rec pravilno izgovori. i sada je moje divno dete mnogo stvari pokupilo od nje i pocinje da je kopira... izludjuje me ali je samo ispravim i uglavnom se pravim luda. par puta sam joj rekla da je ona velika devojcica i da treba pravilno da prica, bas da bi ta devojcica naucila od nje.. ne pali...
ne znam sta da radim...




big mum -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (22.10.2014 7:58:10)

IZVORNA PORUKA: bubulence

...izludjuje me ali je samo ispravim i uglavnom se pravim luda. par puta sam joj rekla da je ona velika devojcica i da treba pravilno da prica, bas da bi ta devojcica naucila od nje.. ne pali...
ne znam sta da radim...



Ništa nastavi i dalje da pričaš sa njom kao i dosad i kad počne da priča kao ta mala reci joj da to nije baš lijepo.Da tako pričaju male bebe,a ona nije beba već velika djevojčica koja zna svašta.Malo je uzdiži to im imponuje[sm=smiley36.gif]




bubulence -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (22.10.2014 8:07:04)

da da, bas to i radim.
za sada pali jedino kada kazem da nam stize beba koju ce ona uciti da prica pa je onda sva bitna i srecna i lepo prica ali kratko traje...
pusticu je jos mesec-dva pa cemo videti... svakako izbegavamo druzenje sa tom devojcicom, pa mozda i E pocne opet normalno da govori




cockic -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (15.11.2014 18:32:40)

meni je sin slovo R rekao posle cetvrtog rodjendana i ako sam mu ko papagaj stalno pricala recenice sa r.pa i cuvena riba ribi,grize rep [sm=smiley36.gif] savladano R.da bi pre neki dan uspeo i NJ.ostalo je jos LJ.a deluje mi da ce i to uskoro.on je kasnije i propricao,seka sa godinu i po dana je vec pricala krace recenice.on je tek sa dve progovorio po koju rec.
cera sad samo melje,ali jos ne zna R,LJ,NJ,DJ,DZ,Č...i ako pored bate i ona slusa,jos nije naucila da pravilno kaze.mada nema jos tri godine po bati koji je r rekao sa cetiri.ona bi trebala za par meseci.jer je u prici mnogo naprednija od njega.odavno prica recenice sa po 5-6 reci.
najvaznije je sa decom pravilno pricatii bez nekog njanjanja i kineskih reci[sm=smiley36.gif]
dete npr. kaze nklmp,i ti mu to ponovis.a vidjam mame tako na ulici dete prica na svom jeziku i kaze tako neku rec i mama mu ponovi [sm=zmeden.gif]




zivka -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (16.11.2014 7:40:34)

Mi smo bili ovde: http://www.logo-centar.com/kontakt.html i bas su super a prvi pregled je besplatan. Mislim da je posle 10eura




vikiveki -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (16.11.2014 9:11:36)

Kod nas u vrtiću imamo logopeda koji još od treće godine prati decu i radi sa decom kojima je pomoć potrebna,naravno ona dođe u grupu i u razgovoru sa nama vaspitačima i decom ustanovi kome je pomoć potrebna i zatim jednom ili više puta u toku godine dolazi i radi sa tom decom




veselicaa -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (11.2.2015 8:42:20)

Ja mislim da ne treba logoped pre 5 godine jer je moja A.posla u predskolsko a da nije znala dosta slova lepo da izgovari.Iako smo mi kuci stalno sa njom lepo pricali i citali joj bas dosta,ipak je imala problema sa s i sh,r,ch i da ne nabrajam vise.Sve do jedno je naucila u predskolskom i to za kratko vreme.Jedino smo neke vezbice radili kuci za slovo l i vrlo brzo je i to naucila.Stasa isto ne ume pravilno da izgovori 5,6 slova ali nemam namere da je vodim osim ako mi kazu kada je vodim na sistematski pre upis u predskolsko.Opominjem je,vidim da ume da izgoovori kada hoce tako da mislim da je to samo faza i da ce proci.




Klarita -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (11.2.2015 8:51:18)

Veselice, mislim da gresis[sm=smiley1.gif] Ja vodim k kod logopeda, jer mi je paralo usi pricanje bebecim glasovima, iako mi nikad nismo tako s njom razgovarali. Posle jednog casa K je pocela da izgovara prednjenepcane suglasnike, jedino sam morala par dana da je "vracam" i opominjem. Onda nismo isli dugo. Pa smo krenule proslog ponedeljka jer nije izgovarala Lj i R (znam da je rano za R i sam logoped mi rekla, ali kad smo vec krenuli, hajde), a inace nisam ni primetila da ne izgovara Lj, isto je proslog ponedeljka sa dve vezbe na casu od pola sata pravilno izgovorila i sad koristi. Bas mi se zena zalila kako je guzva i kako svi dovode decu sad pred testiranje za Skolu, pa ocekuju od nje cudo, a nisu se javili na vreme. Razmisli...




veselicaa -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (11.2.2015 9:04:34)

Klarita na moj stav je uticalo i to da u mestu gde zivim nema logopeda,tj.ima ali dolaze jednom mesecno u mestu koje je udaljeno je od mene sat vremena kolima.Nije ni to problem otisla bih ja,ali nisam zadovoljna logopedom koji dolazi.Da ima privatnog logopeda verovatno bih ih i ja vodila,pogotovo sad Stasu jer mi njeno suskanje bas upada u usi,ali nema.Ako bas primetim da joj se izgovor ne poboljsava vodicu je kada budemo leti u Nis,a dotad se nadam da ce kao i A. brzo nauciti sa vaspitacicom u vrticu koja se bas posveti svakom detetu koje ima neki problem sa izgovorom.




Ivanka 75 -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (11.2.2015 9:08:30)

Iva jos ne zna, š, đ,č,ć,ž i r.
Sporadicno ih "ubode" tu i tamo, ako ih ne savlada do kraja leta, mm i ja odlucili da cemo je voditi kod logopeda, tada ce imati punih 5 godiba.




choopa choops -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (11.2.2015 9:44:50)

Ja još nisam vodila sina (4 i po god.) na korekciju slova c,č,š, iako nam je rečeno da dođemo na jesen. Jednostavno nisam stigla zbog trudnoće i ležanja, a MM ima previše obaveza. Sad čim se porodim to će biti prvo što ću da mu zakažem...

A imam drugi problem...vidim bubu je pisala slično, ali njena je ćera mlađa. Naime, L (6,5g) koja odlično priča još od malena, se igra sa rodicom majki i ćerki i onda počne da priča taj mazni, bebeći jezik i tako joj ostane i često počne i u društvu tako, pa čak i u školi [sm=smiley29.gif] Ja dobijam nervni slom kad je čujem [sm=smiley36.gif] , opomenem je da priča lijepo jer je ništ ne razumijem. I ona se ispravi, ali čim joj se ukaže prilika, opet počne. Užas! A onda i on nekad uz nju, a i ovako ne zna dobro da priča. Izluđuju me...[sm=zmeden.gif]




branki* -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (11.2.2015 10:56:53)

ko je pitao za cene privatnih logopeda...cena je 1500 do 2000 po casu.cas je oko sat vremena.




lanajelena -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (11.2.2015 12:34:39)

Nama je jos ostalo r ,rekli su nam da vezbamo tipa mr,dr,br,tr ali to jos uvek zvuci ml,dl,bl,tl [sm=smiley22.gif]




Klarita -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (11.2.2015 12:39:53)


IZVORNA PORUKA: branki RR

ko je pitao za cene privatnih logopeda...cena je 1500 do 2000 po casu.cas je oko sat vremena.

Ja pitala[sm=smiley1.gif] nas cas je pola sata[sm=smiley36.gif] sad bar znam koliko cu da je pocastim. prosle nedelje (kad smo bili prvi put posle duze pauze) taj dan joj bio rodjendan te smo joj odnele Nivein set, onaj sto sadrzi sve i svasta, kosta oko 1500dinara i ona se odusevila sto smo je iznenadile jer smo saznale da joj je rodjendan[sm=smiley1.gif] Danas imamo opet cas, pa cu na kraju sracunati (bez onog poklona, to je bila nasa dobra volja) i stavicu u kovertu[sm=smiley1.gif]

LJ, nasa vezba je TRŽ, pri čemu tokom izgovora isplazi jezik i onda ga brzo uvuče i stavi na breg, tj na nepce i sve to saputanjem da se ne bi izazvalo grleno R ili ti francusko.




Sanjica26 RR -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (11.2.2015 14:18:43)

Mi od sledece srede krecemo kod logopeda. Koleginica koja je logoped i koja vodi inkluziju a gde i ja predajem mi je rekla da dovedem Teodoru da vezba sa njom slovo R. Rekla mi je da bolje da pocnemo na vreme nego da lose nauci. Posle se tesko ispravlja.




mila83 -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (4.3.2015 20:09:29)

Moja Mima je sa 5 godina krenula kod logopeda na vezbe u okviru vrtica.In ce je velika pricalica i kada je propricala vrlo brzo je pricala, pa je zato neke glasove nepravilno izgovarala.Kada bi joj ukazala na to, ona bi se ispravila u tom trenutku, ali posto je navikla brzo da prica,opet bi se vracala na to kako joj je lakse. Cim je pocela kod logopeda, za nepuna dva meseca je potpuno uklonila svoje problemcice.Cesto je j i l mesala u govoru, i prilicno necisto izgovarala č,ć lj...kazem, brzo je to popravila. Imala je svesku sa nekim pesmicama i pricicama koje smo mi kod kuce vezbali sa njom, tu je i crtala i resavala neke zadatke, tako da joj se to svidelo. Imala je jednom nedeljno po pola sata termin u vrticu.




jabudic -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (4.3.2015 20:27:20)

Nemanja priča savršeno.
J ima problem sa Č, Ć, DŽ, Đ, LJ, NJ, pa to zvuci kao C, C, (DŽ i Đ zvuče kao zz u pizza), LJ je J i NJ je N.
Š i Č potrefi ponekad, ali to zvuči užasno smiješno. I Nemanja je imao isti problem, ali je oko 4g počeo pravilno da izgovara.
Inače brblja bez prestanka, i ima jako bogat rečnik, da mu pozavide i djeca školskog uzrasta.




veselicaa -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (4.3.2015 20:58:09)

Mi dobili uput,sada kada smo isli kod orl zbog prehlade,dao nam uput jer je primetio da ne ume dobro da izgovori neka slova.Videcemo sta ce nam reci,nadam se da cemo srediti to pre predskolskog




mila83 -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (10.3.2015 22:58:51)

Moj sin puni ovog leta 5 godina i mislim da ce ici kod logopeda u okviru vrtica,bas kao i seka.Uglavnom glasove r i l mesa.




Ivanka 75 -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (10.3.2015 23:03:13)

Ivka je u poslednje vreme počela da izgovara ć i č, ne čisto ali se čuju u rečima. Ostalo joj je ž, r, đ, dž.
Ja ću sebi dati u zadatak da je na leto vodim kod logopeda, na raspustu, u okt puni 5 god i sad vidim da hoće, da se trudi i samu sebe ispravlja kad ne uspe da izgovori glas.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>