RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


cockic -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (2.9.2015 11:21:08)

[sm=bravo.gif] za Ivu,super.bitno je da hoće da sarađuje.
Meni sinoć cera pred spavanje kaže.
Pusti me na miru [sm=smiley36.gif] a ja sad dosadna sa vežbanjem tih slova.moram stvarno da ih pustim na miru [sm=jezicek.gif]
Deluje mi i da sin sa č napreduje.lj je i dalje više j nego lj.Ljubica je Jubica.




Mariya -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (23.5.2016 9:21:02)

Ja sam vodila L kod logopeda prošle nedelje,samo da je pitam da nam pokaže kako da vežbamo izgovor slova r,pošto još to ne zna. slovo L zna da izgovori ali samo kada obrati pažnju, kad nešto brzo priča,prepričava,onda joj je i dalje j. I logoped nam je rekla kako uopšte nije problem što ne zna da kaže r,da ima vremena da nauči do 6.godine. Pokazala nam je vežbe jezikom
Ne verujem da je od vežbi,ali L je sad već počela da izgovara nešto što liči na r. Recimo,do sad joj je onomatopeja automobila bila bjjjjjm,sad već počinje da liči na brrm, doduše francuski brrm,ali kotrlja se[sm=smiley36.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (8.9.2016 15:29:49)

Opet ja.
Mame iz Bg-a, ima te li z preporuku nekog privatnog logopeda? Primećujem da G kasni u govoru za drugarima. I u vrtiću su nam skrenuli pažnju. Ne bih išla kod državnog, kažu dugo se čeka.




dunja RR -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (8.9.2016 15:51:59)

Sanjalice, zar on nije propričao oko 19-20 meseci, čini mi se da si pisala?

Kako sada priča, da li vezuje reči?

Mi smo išli u Logopolis u Vojvode Stepe, i bila sam zadovoljna. S sada sve imenuje i polako vezuje 2-3 reči, ali mnoge reči nerazgovetno priča. Nismo bili kod logopeda više od 2 meseca, prvo smo otišli na more, pa smo zatim u prvoj polovini avgusta opet išl na put, a mm me ubeđivao da nema potrebe za sada, nego da krene u vrtić pa da pratimo.

Pričali smo i sa logopedom koji je zadužen za vrtiće na Zvezdari, ona je rekla da će se baviti njime, inače je drugarica moje mame, pa ću i nju pitati za savet, kada bude procenila koliko S kasni.

Evo jutros smo bili u Sokobanjskoj, bio je još jedan dečak S uzrasta, tek je počeo da imenuje, slabije priča od S.Ali zato na Adi pre neki dan, dečak 15 dana mlađi, bolje priča od S, u ostalom mi deluje isto, ponašanje, nije skinuo pelenu itd. Tako da ne znam šta da mislim, vidim napredak, ali bih ipak nastavila povremeno kod logopeda. Proceniću, samo da završimo sa adaptacijom u vrtiću.


Moja preporuka je Logopolis, mada sam čula da hvale i Logopedilište, na NBGD.




Sanjalicaaa -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (9.9.2016 13:33:07)

Dunja, jeste propričao tada. Sada priča i čitave rečenice, ali onako nerazgovetno.
Ne znam šta da mislim. U vrtiću je sa starijom decom od 3 do 5god. Vaspitačice kažu da malo kasni. Opet, oni su stariji od njega, ne može on kao ta velika deca da priča. Juče smo se videli sa prijateljima koji ima devojčicu istog uzrasta, i kaže mi prijateljica da super on priča i da ga ona sve razume.
Ja ne mislim da on ima neki veliki problem, mislim da mu treba samo malo rada. Inače, imaju logopeda u vrtiću i ja sam pitala da li kože da radi sa njim, ali ne rade iz ne znam kog razloga.
Čula sam za Logopedilište. Odvešću ga logopeda. Volela bih da čujem šta stručnjak ima da kaže.




dunja RR -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (10.9.2016 22:28:21)

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Dunja, jeste propričao tada. Sada priča i čitave rečenice, ali onako nerazgovetno.
Ne znam šta da mislim.


Isto i od S, priča nepotpuno reči (nema još složene rečenice). Ja ga sve razumem, i ispravljam ga, ali izgleda ne dovoljno ubedljivo.

Danas sam drugačije postupila, kada on kaže amion, ja sam 15 puta ponovila kkkkkamion, i počeo je da govori kamion, i dalje ne baš čisto, ali veže k.
I tako sam počela za sve reči u kojima izostavi prvo slovo, a ima ih 80-90% od njegovog ukupnog vokabulara, možda i više. On ima veliki fond reči, ali samo par reči izgovara čisto i tačno - mama, tata, deda, baba, teta, voz, voda ... ostalo sve ili izostavi prvo slovo/slog ili improvizuje, tipa tobogan mu je ugangan. Malopre kada je počela kiša, on mi kaže iša ada, i ja opet - kkkkiša ppppada, i par puta je rekao tačno,vidim da hoće da sluša i da se trudi. Tako da ću nastaviti tako, ali ću se konsultovati sa još nekim logopedom, čisto za savet, kako da pričam sa njim. Jer očigledno želi da priča, komunicira, imenuje, vezuje. Jedino u parku kada je sa decom, samo vrišti (od sreće), valjda želi da pokaže koliko je srećan, a ne zna rečima da iskaže.




SunFlower -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (1.11.2016 12:29:15)

Mame, jel imate neku preporuku za dobrog privatnog logopeda u Nisu? Moracu sina zimus da odvedem, posto dosta "vrska". Ovde se na termin kod logopeda ceka po 2god[sm=zz_eek.png] a privatno je preskupo.
Zapravo on ima problem sa izgovorom slova s,z i r najvise, njih nikako ne zna, a s (kao sesir), z(kao zaba) i c(kao cilim)(nemam ova slova na tastaturi sorry) zna kad ga opomenem da kaze ispravno, ali vecinom ih izvrska. Treba da non stop opominjati, mada bih volela da znam neke vezbice i kako da radim s njim, vec ce skoro 6 god. Ova mala mi jasnije izgovara ta slova od njega[sm=smiley36.gif]
Inace nema nikakvih drugih problema, malo ga i zbunjuje sto se na nemackom neka slova izgovaraju drugacije.




choopa choops -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (1.11.2016 21:13:53)

SF isprave oni to kroz par vježbi ako imaju dobrog logopeda.
EVo nešto sa YT, kasnije se otvaraju preporučeni snimci pa pogledaj [sm=smiley1.gif]
KLIK




Sandricak -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (1.11.2016 21:17:49)

Moj Marko j napunio 4 u maju, sad 9og ga vodim kod logoped po preporuci pedijatra.... Ne može da kaže r, š, ž, ć, č i još nekoliko slova.....




SunFlower -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (1.11.2016 21:29:51)

Hvala Choopka! Koliko sam ja zapazila kod njega je problem u polozaju jezika, na primer kad kaze slovo S on jezik istura napolje ka prednjim zubima, a treba prema gornjem nepcu. Probacu sa YT neke cake da nadjem. R nemam pojma kako ce nauciti jer se u nemackom uopste ne izgovara kao kod nas, i to njihovo R zna.




Sanjica26 RR -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (28.2.2017 9:33:32)

Malo pre smo se vratili od logopeda. Prvo nije htela uooste da saradjuje. Onda sam ja odlucila da izadjem. Nakon 10 minuta su me pozvali. Kad sam izasla pricala je sa njom. Kaze logoped da je njen zakljucak da se vise mazi. I pitala me je da li se mi mazimo sa niom, tepamo. Mi to nikako ne radimo. Uvek nam je bilo ruzno kad neki roditelji rade. Prosto je takvo dete. Da dodjemo sa cetiri i po godine. Sad nema potrebe da bilo sta rade.




Mariya -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (28.2.2017 9:56:20)

Sanjice, a koju curu si vodila, T ili S?


Evo sad vidim, S. Pa ona je premala za logopeda zar ne?
Vidiš gore šta sam ja pisala, logoped u predškolskom mi je rekla da pre 6 godine ništa nije problem.




Sanjica26 RR -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (28.2.2017 10:01:03)

Sofi sam vodila. Mladju. T nema potrebe da vodim kod.logopeda. Ona je uvek od starta pricala kako treba. Ona ide na sistematski za skolu za dve nedelje.
Maryia rece logoped da je lepo sto smo dosli, sto se interesujemo. Oni su tu da procene da li treba ili ne.
Kasno je da se dodje sa.sest godina. Sa svim logopedima sa kojima sam pricala rekli su sto pre. Tad je vec kasno sa sest ako dete ne izgovara pravilno reci.




Mariya -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (28.2.2017 10:08:31)

Vidiš kako su različiti!
Kad sam vodila Lu imala je 4,5god.
I dalje ne govori slovo R, pa sam pitala vaspitačicu, ona je istog stava, pa to nije problem, radiće sa njima kad bude predškolac, sledeće godine.
Mada bih možda trebala da vodim H, ona ne priča[sm=zmeden.gif] Lu kao navijena, a H samo slogove.




IvanaSK RR -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (28.2.2017 10:26:12)

Mi smo isli sa pet godina(koliko se sećam [sm=smiley36.gif]) zbog R, Lj, Č, Dz i Š. Sama sam ga odvela, bili smo par puta, naucio je R i Š mislim, onda sam imala problem da zakazem, i nije isao nekih mesec, dva, a za to vreme poceo i sam polako da prica ostala slova.




Sanjica26 RR -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (28.2.2017 10:31:02)

Maryia, odvedi je. Prosto da otklonis svaku sumnju. Ja ipak volim da mi neko strucan kaze za dete da li su potrebne vezbe ili ne. Bas je pisala jedan logoped odavde kad su se beke majke bunile zasto im daje pedijatar uput za logopeda. Nema potrebe. Ona smatra da njenom detetu ne treba logoped. Onda ona kaze:
"Do skoro nisu pedijatri obraćali pažnju na taj aspekt razvoja pa se roditelji sa decom jave tek pred školu. Što pre, to bolje jer brže dođe do rezultata. Dečiji mozak je spremniji na promene do treće bogotovo pa i do 5 god. Tada sve što se radi, bolji su rezultati.
Naučeni smo da pratimo razvoj od rođenja tj mi kažemo prelingvalni period a i period od kada dete krene da govori. Ne bavi se logoped samo korekcijom glasova. U krajnjem slučaju, dobijate upute kako da se odnosite prema detetu, smernice kako da još bolje stimulišete dete da ne bi morali kasnije da ga vodite na tretmane". Ovo sam kopirala iz jedne teme i mislim da je jako korisno.




AnaTamara -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (1.3.2017 12:31:37)

Kod nas u vrticu je obavezan pregled logopeda sa 2 godine a kasnije po potrebi. U domu zdravlja sistematski sa3 godine koji podrazumeva i logopeda




Sanjalicaaa -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (8.3.2017 16:41:28)

Upravo sam zakazala prvi pregled kod logopeda za sutra.
Ono sto me brine da li ce G da saradjuje sa njom.




Sanjica26 RR -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (8.3.2017 16:51:46)

Mene je nagrdila Sofijina vaspitacica. Rekla nam je da preterujemo sto smo isli kod logopeda tako rano. Inace, pre toga ju je muz pitao za misljenje i ona je rekla sto da ne.
Sanjalice, preporucujem ti da izadjes dok je on unutra. Bolje ce da saradjuje.
Btw.nemate ovih dana da pises.




IvanaSK RR -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (9.3.2017 5:59:47)

Kod nas nije ni bila opcija da roditelj bude unutra sa detetom, čekali smo ispred.
Sanjalice, javi kako je bilo.




Sanjalicaaa -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (9.3.2017 7:20:49)

Nama su vaspitacice rekle da treba da ide kod logopeda. I dr orl, koja ima troje dece, kad ga je cula kako prica rekla je da razmislimo o logopedu. Posto moja dr opste prakse misli da je rano zakazala sam privatno.

Videcu da izadjem, ali kad bude video da Ika i ja izlazimo nece hteti da ostane. U svakom slucaju videcemo, mozda gresim.

Sanjice, prvo nismo imali net u kuci, a posle sam upala u neki bad mood koji me jos drzi.




Sanjalicaaa -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (9.3.2017 20:47:47)

Bilo je odlicnno. U pocetku se stideo ali se brzo opustio, a onda je toliko zgotivio da nije hteo kuci.
Kaze ona da G ne kasni u govou za svoj uzrast, ali da zvucne glasove lose izgovara. Verovatno zato sto losije cuje. Za sada cemo ici jednom nedeljno. Sledeci put necu sedeti sa njima, nego cemo Ika i ja u setnju.




choopa choops -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (9.3.2017 23:12:36)

[sm=bravo.gif]

Sigurno da ima veze sa sluhom taj dio. I nadam se da cete uskoro rijesiti obje stvari [sm=bravo.gif] Neka si ga povela, bar znas na cemu si [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (10.3.2017 10:12:34)

Sanjalice, nisam ispratila da li ste iskontrolisali sluh, i kakvo je stanje? Gde ste bili na ORL?




Sanjica26 RR -> RE: Logoped pre pete godine,da ili ne? (10.3.2017 10:21:38)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Kod nas nije ni bila opcija da roditelj bude unutra sa detetom, čekali smo ispred.


Mozda ni ovde nije trebalo da se udje, ali logoped ni da gukne. Ja sam na svoju inicijativu izasla jer znam da deca bolje saradjuju kad nisu tu roditelji.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>