Dobili smo naocare (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Brand new mama -> Dobili smo naocare (20.3.2013 14:14:45)

Danas smo bili kod doce za oci i ispostavilo se da je velika buba kratkovid i da mu je dioptrija -4,75 + cilindri od 1. Ne da sam se naljutila na sebe,nego strasno,jer ja to nisam primjetila. Sad cemo napraviti termin i za maleckog jer mozda i on ima dioptriju....Samo frajer kaze da nece da nosi naocare u vrtic[sm=smiley13.gif] .Oslikala sam mu sve u najlepsim bojama,pa cemo da vidimo sta ce biti.Napokon cu i ja da nosim svoje-posto su mi ih redovno skidali odustala sam od nosenja :) Samo,ja sam dalekovida,zaova dalekovida,a on nece u nase drustvo,tvrdoglavo moje.
Samo da pitam,posto sam se toliko uplasila i unervozila kao da mu je ne znam ti ja sta(mislim,nije mi dijete tesko bolesno da se traumiramo toliko,hvala Bogu)- da li kod kratkovidih dioptrija raste i koliko pomazu vjezbice oka? Kako klinci u uzrastu oko 3 god prihvataju nosenje naocara?[sm=smiley23.gif]




Olga75 -> RE: Dobili smo naocare (20.3.2013 14:18:30)

pa kratkovidost je nasledna , ne znam koliko pomazu vezbice
matori je kratkovid i nosi cilindricne naocare ( mislim ima astigmatizam )ali mu se dioptrija ne povecava nesto jako puno , za deset_ godina se povecala za oko 1 ali on je skoro 50 godina
zver je bila kod oftamologa prosle godine i bilo je ok , sad treba ponovo da zakazem , za svaki slucaj
znam da oni ne vole naocare i nemam pojma kako da ga ubedis da ih nosi sem da mu diiiivnooooo stoje




Brand new mama -> RE: Dobili smo naocare (20.3.2013 14:24:22)

Pa nema na koga da bude kratkovid,mislim-mm je dobio naocare na faksu,ali nesto smjesno -0,5(to nije dioptrija :) Ne znam sta cemo sa malim,ako bude trebao da nosi-vec vidim da cemo ih mjenjati svakih 5 dana,nema tako izdrzljivih materijala u svemiru (ni titanijum mu nije dorastao:)




Olga75 -> RE: Dobili smo naocare (20.3.2013 15:05:38)

pa ne znam , za sociva je jaaaako mali [sm=smiley13.gif]
mozda mu se dopadne kad mu kazes koliko je zgodan i lep i koliko intelektualno izgleda [sm=smiley1.gif]
deverova mala nosi naocare od prvog razreda i bila je bas frustrirana , jedina briga joj je da zvercica dobro vidi ali ona je sad ve 12 pa su joj ponudili sociva i pricaju o laserskom skidanju dioptrije koja je trenutno oko -3 na oba oka i to rapidno za godinu dana od 0.5
iskreno , ja samo cekam kad ce morati da pocne da ih nosi [sm=smiley13.gif]

mislim matori je kratkovid i astigmatican i svekrva isto , postoji , ono 50% sanse da je i ona [sm=smiley13.gif]




Brand new mama -> RE: Dobili smo naocare (20.3.2013 15:24:23)

Ma,nemoj da se bedacis-nije strasno(ja sam ih nosila od 6),a mozda povuce na tebe-oko sokolovo[sm=smiley1.gif].Bice sve OK i sa nama,dacu mu da bira naocare,nadajuci se da ce ih zbog toga gotiviti(kakve sam ja nosila-uzas,neke masnice[sm=jezicek.gif],a posle-teta salterusa-uzas) Ma izgleda premedeno sa cvikama,probali smo i neke crne- oblik ko Vudi Alenove[sm=smiley36.gif],samo sto mi je sin okruglica sa rupicama na obrazila




Olga75 -> RE: Dobili smo naocare (20.3.2013 15:31:09)

ma sto se mora nije ni tesko [sm=smiley24.gif]
nego ja sam sigurna da je secer pravi sa cvikama , znas ako nosis one za sunce e pa ove su jos vise kul
videcemo kako ce da bude kod nas
ona je sva devojcica , voli kojekakve akcesoare ( zamera mi vec ) tako da verujem da ce naocare - ako bude trebalo da ih nosi shvatiti kao odecu i da cemo imati nekoliko da nam se slazu
ne znam , ona ooobozava da se zapuca u tv i to mi je alarm , samim tim sto joj cica nosi naocare ja sam sigurna da ce i nas stici




jovicaa -> RE: Dobili smo naocare (20.3.2013 15:32:01)

ja sam nosila cvidze jedno 2-3 godine, recimo od drugog do petog razreda.. i nista, posle se to regulisalo i do dana dananjeg nikakve probleme nemam, dioptrija je nestala kada su se oci razvile dovoljno




cockic -> RE: Dobili smo naocare (20.3.2013 20:30:37)

mene zanima kako rade pregled maloj deci,ja sa sinom imam problem bacakanja kod dr.pa me zanima?nemamo u porodici nikog ko nosi naocare,ni siroj ni uzoj.ovo bi radi provere uradila.




jovicaa -> RE: Dobili smo naocare (20.3.2013 20:36:48)

a sto bi mu proverala ako je sve ok[sm=zmeden.gif]




cockic -> RE: Dobili smo naocare (20.3.2013 20:46:31)

ne znam ni sama[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]bolje da ga necackamo.jer svakako mu nebi nista ni uradili,jer skace ko magare.




Torbica -> RE: Dobili smo naocare (20.3.2013 20:50:52)

E, nisam videla dosad ovu temu.
Ja sam dalekovida a cerki su otkrili u vrticu na sistematskom pregledu, +2.5, isto dalekovida. E sad, ova dioptrija ce se smanjivati kako glavica raste. Medjutim, ona ih obozava i prvo kad ujutro ustane pita, gde su mi naocare, cek sad cu slikicu da ubacim...
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=611924375501486&set=pb.100000517870104.-2207520000.1363808960&type=3&theater




Torbica -> RE: Dobili smo naocare (20.3.2013 20:54:15)

Cockic, dete bi trebalo da saradjuje, a u krajnjoj opciji posalju ga na kompjutersko odredjivanje. Moja se u dva navrata iznervirala sto ne moze da procita to sto joj dr pokaze pa je bilo veselo.. Ali, uspeli smo. I njena najbolja drugarica iz vrtica isto nosi, srecna okolnost. [sm=smiley36.gif]




leamalamut -> RE: Dobili smo naocare (20.3.2013 21:04:26)

Ja mogu da podelim svoje licno iskustvo . Meni su sasvim slucajno u petoj godini otkrili kratkovidost .Od tad do 7 razreda osn.skole sam nosila i promenila ko zna koliko naocara . Ni jedno dete na ovom svetu ih ne voli u pocetku , ja sam sigurno 10-15 sama razvalila pa sam se nekako svikla na njih .I nikad ih nisam zavolela , jedva sam cekala ta sociva koja sam dobila u 7 razredu .Dioptrija mi je rasla godinama , u 20 je bila -4,5 i -7 + cilindar .Na sociva sam se bas bila navikla , dala su mi daleko vise mogucnosti , pogotovo jer sam volela sport ...
U 20-oj sam docekala taj najsrecniji dan u mom zivotu do tad , kada sam laserski skinula dioptriju . To je neopisivo .Ko je imao dioptriju kao ja zna da dalje od 3m ne vidis nista jasno . Kada konacno se svega toga resis i naocara i sociva onda tek osetis da nemas neku falinku.
Nisam sigurna da se kratkovidost ili dalekovidost nasledjuju . Kod mene niko od roditelja i baba i deda nije imao , a zato smo i ja i sestra dodouse ona daleko manje od mene .
Mora proci period navikavanja i na naocare i na svet oko sebe sa njima ...




Lu -> RE: Dobili smo naocare (21.3.2013 7:23:41)

Roditelj treba uložiti puno truda da bi dijete prihvatilo naočale i sve zavisi kojeg je uzrasta dijete, šta bi za njega značilo nošenje naočala.
Moj R je sa godinu dana nosio naočale 6 mjeseci radi pevencije zbog sumnje na strabizam.
Nama je to bila igra, idemo vani oblačimo se i stavljamo naočale i ja sam nosila naočale i svi smo bili oduševljeni sa njima, malo po malo naviknuo se i čim ustane traži da ih stavi, kad mu više nisu trebale on hoće da ih nosi i dalje[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
To je znači beba,  kad je dijete starije i zna šta su naočale njemu normalno treba drugačiji pristup.

Na prvi pregled sam ga odvela sa 6 mjeseci, to je pregled  i kod svakog drugog doktora, umirila sam ga i obavili  pregled, poslije smo išli na kontrole i sve je u redu, nema strabizma samo je imao navučenu kožicu od nosa na jedno oko malo više pa se činilo da je jedno oko prema unutra, ali je postojala mogućnost upravo zbog toga da se i razvije strabizam.
HB sve je u redu ali još uvijek odemo na kontrolu.




Brand new mama -> RE: Dobili smo naocare (21.3.2013 9:33:23)

E,meni ipak nije jasno da ja nisam primjetila tako veliku dioptriju,posto sam juce pricala sa drugom koji ima -2,5 i koji kaze da na tri metra ne vidi.tj.ne prepoznaje ljude na ulici i sl.I. nisu radili kompjutersko odredjivanje dioptrije. a on nije saradjivao sa pokazivanjem(stidio se-kasnije mi je rekao da je vidio auto,ruzu i pticicu,te da mu je teta pokazala papiric sa slovima-3 slova).iskreno,bojim se da mu ne odrede pogresnu dioptriju,pa cu pokusati da trazim i drugo misljenje...Meni su za prve naocare odredili pogresnu,pa znam da sam imala glavobolje i da su mi bas smetale,sto je doktorka stalno pripisivala navikavanju.Onda me mama pokupila i odvela u Zagreb,gdje se ispostavilo da mi je dala jacu i pogresno odredila cilindre...bas sam[sm=smiley29.gif]




Brand new mama -> RE: Dobili smo naocare (21.3.2013 10:11:11)

Evo,zvala sam kliniku i rekli su mi da mi ipak treba uput i da se ne stidim vec da kazem doktoru moju sumnju i da zelim i druo misljenje...Ici cu sutra,posto snijeg ponovo pada,a buba je nocas poceo da povraca...




Lu -> RE: Dobili smo naocare (21.3.2013 10:26:27)

BNM ako imalo sumnjaš potraži drugo mišljenje, ja sam i treće jer sam zaista mislila da dijete ima problem.
Svako ko ga je vidio u toj dobi, a i na slikama se vidi, izgledalo je kao da oko ide prema nosu.
Nemoj da te stid, to je tvoje pravo a u pitanju su djetetove oči...




lanajelena -> RE: Dobili smo naocare (21.3.2013 11:49:46)

BNM kod Lane u grupi dosta njih su dobili naocare,za sada su ih svi lepo prihvatili,njenoj drugarici su isto rekli da ima dioptriju ali su roditelji odlucili da cuju drugo misljenje i naravno da se razlikovalo od prvog i sad opet nisu sigurni kome da veruju idu dalje i traze trece misljenje [sm=smiley29.gif]




Brand new mama -> RE: Dobili smo naocare (5.4.2013 10:56:06)

Samo da vas pitam jos ovo-da li je uobicajeno da prvih dana kaze da ga bole oci? Ne znam da li izbjegava nosenje ili ga stvarno boli




Moiraina -> RE: Dobili smo naocare (5.4.2013 11:12:34)

Mene su bolele oči (pa čak i glava povremeno) kad sam počinjala davnih dana da nosim naočare, pa posle opet kada sam prešla na sočiva, tako da mislim da je normalno, dok se ne navikne... Trajalo je sigurno po 2 nedelje...




Olga75 -> RE: Dobili smo naocare (5.4.2013 11:28:39)

ja sam pod stare dane dobila naocare i bilo mi je olaksanje ali pitacu matorog i T kako je kod njih isla ta " adaptacija "




Brand new mama -> RE: Dobili smo naocare (5.4.2013 11:42:41)

Hvala cure!A nosic mu je crven jer nije naviknut




Olga75 -> RE: Dobili smo naocare (5.4.2013 11:46:55)

a to na nosicu , joj izuljao se [sm=smiley13.gif]
ocvrsnuce mali nos , evo sad cu da zovem jetrvu da pitam kako je T podnela naocare prvih danainace mi jos nismo zakakzali pregled , ja sam se nesto "igrala " i M nije zmirkala ali definitivno moramo da odemo na pregled




Mariya -> RE: Dobili smo naocare (6.11.2013 1:46:29)

i mi smo dobili naocare...krenuli smo sa dijagnozom strabizam,a zavrsili kao dalekovidi sa dioptrijom +8,dobili naocare,tako mi je zao bebice mojeal mogu da kazem da ih dosta dobro podnosi. izgleda kao mala streberka[sm=smiley23.gif]




Žapkić -> RE: Dobili smo naocare (6.11.2013 12:35:49)

IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa kratkovidost je nasledna

Ovo nisam znala...[sm=smiley13.gif] Nadam se da T. to nije pokupila od mene...[sm=smiley13.gif]

Inače, moj brat je rođen kao nedonošče i mojim je roditeljima rečeno da mu je u inkubatoru, zbog kiseonika oštećen vid...Prognoze su bile veoma zastrašujuće, dok ga nisu uspeli odvesti kod jednog divnog doktora na VMA, koji je mom bratu veoma pomogao... Naime, nosio je naočare od svoje 3. do svoje 16. godine. Početna dioptrija mu je bila +9,5 Sa 16 god je prestao da nosi naočare, a diptrija mu se svela na 0.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>