RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


Verolina -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (27.6.2013 13:49:30)

Meni je engleski jezik strahovito ruzan, ali je i neophodan, te s toga-da, za ucenje sam jos od malih nogu.




Zirafica Tackica -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (27.6.2013 13:52:06)

Djeca bolje mogu da zapamte dok su manja, mislim da bi trebalo da uce jezik ako imaju priliku. I to bilo koji strani jezik, ne samo engleski. Culi ste vjerovatno za one slucajeve kada djeca nauce strani jezik uz crtane?




caca81 -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (27.6.2013 13:55:44)

I ja sam ZA.[sm=smiley1.gif] U našem vrtiću deca od 4. godine počinju sa "časovima" engleskog (nije obavezan) po 30min 2x nedeljno, a cena je 800din. Iako sam i sama prof. stranog jezika i radim sa mojom decom i kod kuće, smatram da je taj engleski u vrtiću prilagođen njihovom uzrastu, a teme njihovom polju interesovanja, a i u društvu se bolje i lakše uči.




vukosava -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (27.6.2013 18:54:05)


IZVORNA PORUKA: Macaki

IZVORNA PORUKA: vukosava
Ja da sam tu cekala bih do kad treba da se uci, ne vidim cemu ta Amerikanizacija dece...


[sm=bravo.gif]

ja se slazem.i ne vidim potrebu da deca od 3 i 4 godine koja ne znaju posteno ni srpski uce engleski. ja sam protiv!



Moja je u ponedeljak krenula u vrtic. Engleski non stop. Samo se plasim da li ce maternji da nauci a kamoli da joj uvodim jos neki jezik. Cula sam od mnogih da nije dobra ideja mesati jezike dok se bar jedan dobro ne savlada (od drugarice doktora lingvistike i ostalih sa njenog smera). A ja mislim da je definitivno amerikanizacija nije sigurno




Olga75 -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (27.6.2013 19:00:00)

a ja sam eto cula da bilingvalna deca treba uyporedo da uce jezike
eto mojea je bilingvalna iako ima primarni jezik i uci engleski
slusa nemacki ( ne cesto , recimo pet - sest puta mesecno i plan mi je da krene i na casove nemackog sledece skolske godine , valjda joj je bar malo usao u uvo
ako ga i ne nauci , mos mislit , imace neku osnovu




vukosava -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (27.6.2013 20:29:40)

Ma ja mislim da ima vremena dug je zivot. Ja sam pocela tek u petom da ucim Engleski, Spanski sa 24, Francuski sa 26, Nemacki sa 27. Engleski koristim sad svaki dan i sve da sam g aucila u obdanistu ne bi mi mnogo pomogla ta britanska verzija serbenglish-a. Ako treba jezik, tad se najbolje i najbrze i nauci.




Brand new mama -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (4.7.2013 8:49:08)

vuko,ako vi kuci govorite srpski i ona ce ga govoriti.To su meni rekli doktori:) I. nije znao ni rec nemackog,a sad vec gnjavi tete po vrticu uveliko.Tecno ga govori za njegov uzrast[sm=smiley36.gif],a,ljubi ga majka,i srpski mu je bogat,ne znam odakle izvuce sve izraze. I bolje je da dete uci jezik od onog kome je to maternji jezik,nego da ih mi ucimo(da ti mrvica ne prica kasnije engleski ko Rade Serbedzija ili moji nemacki ko Stevo Zigon:)
P.S. Verolina,sto ti je engleski ruzan?Meni je super,mada mi je najsladji kad ga pricaju Skoti,a najmekse pricaju Ameri.Induse skoro da ne razumem,Australijanci malo "zavrcu",Afrika-kako ko.Ja samimala malo averziju prema nemackom,ali kad sam ga cula uzivo:) uopste ne zvuci grubo ili ruzno...




Anck Su Nmaun -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 7:47:10)

U Tarinoj grupici su poceli casovi Engleskog jezika, mi smo se upisali , mada vidim da je dosta roditelja protiv [sm=smiley13.gif] kao mali su jos za to. Ja bas nesto mislim da nisu.
T je vec sama kuci preko crtaca naucila da broji do 10, i par reci, naravno ne izgovara ih bas savrseno ali mislim da ce im ovi casovi dobro doci.




lanajelena -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 7:51:09)

Meni je L isla u vrticu na engleski jedno tromesecje,meni je to bacanje para,oni se samo igraju,skacu,nista nije naucila [sm=smiley13.gif]




Peace* -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 8:46:23)

I Luka, a i Marko sada, uče engleski još od vrtića.
Luka je imao u državnom neki smešan engleski, ništa nije naučio, a onda posle je počeo da gleda Cartoon Network, i prešao u privatan vrtić, Od prvog OŠ je krenuo privatno na engl sem škole, i rastura.
Marko je prošle godine počeo sa engl, i realno, nema pojma, i nezainteresovan je. Videćemo kako će se stvari odvijati, za sada je plan da engleski uči samo u vrtiću, do škole, no, videćemo. Ne bih volela da u školi engleski bude problem. Jako mi je veliko olakšanje što kod Luke knjige iz engl ne otvaram, i bez toga ima dovoljno domaćeg.




branki* -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 9:04:07)

po meni je ok,ali od neke 5.godine.do tad mislim da nema potrebe.ali,kako ko voli.




Modessty -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 9:21:50)

Sve zavisi kako se u vrtiću radi taj engleski. Kod Danila u privatnoj školici engleski se radi uporedo sa razvojem maternjeg jezika i njima je već to sasvim normalna i svakodnevna stvar. Danilo fenomenalno izgovara reči na engleskom. Prosto me strah da ja sa njim bilo šta pričam da mu ne bi kvarila naglasak.
Školice engleskog jezika i uopšte časovi engleskog jezika su mnogo bolje organizovani nego recimo časovi srpskog jezika.




choopa choops -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 10:20:28)

Kod nas se u vrtiću engleski uči u predškolskoj grupi (od 5 do 6g.), imaju dva časa sedmično, a cijena je 105e za cijelu vrtićku godinu (što mu dođe oko 10e mjesečno).

Ćerka je išla prošle godine, a na kraju su imali mini predstavu za roditelje da vidimo šta su učili. I zbilja, to je sve igra i pjesma. Meni se dopala i učiteljica, njen izgovor engleskog i način na koji prenosi znanje [sm=smiley20.gif].

Moja ćerka bi htjela da uči ruski, ali nažalost kod nas nema dobrih profesora. Ima u sklopu Radničkog univerziteta, ali kad čujem iskustva mislim da ne treba da ide...A žao mi da vrijeme prolazi, ako već ima želju[sm=zmeden.gif]




Peace* -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 10:26:11)

Ja sam sada jedva našla nastavnika mađarskog (pisala sam u temi "Strani jezici").
Dvoje iz Lukinog razreda uče kineski - jer tako žele.
Ako imaš mogućnosti, upiši je privatno. Sigurno neko drži individualne časove, a da je dobar nastavnik.




choopa choops -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 10:30:39)

Vidiš to nije loša ideja. Ima tih Rusa sada kod nas čudo [sm=smiley36.gif] Moraću da se raspitam. Ona stalno ide po kući i mlati tim nekim svojim ruskim [sm=smiley36.gif] , a ja ne mogu da joj pomognem jer ne znam. No, to je za drugu temu...




veselicaa -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 10:33:40)

Ja sam za ucenje engleskog u vrticu jer je to uglavnom prilagodjeno njima i to je vise ucenje kroz igru pa je deci zanimljivo.Moja deca ne idu u vrtic ali sam ih sama rano ucila brojevima,pesmicama i evo Stasa mi zna skoro celu abecedu[sm=bravo.gif] a ima 5 godina




Mala Elena -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 11:21:13)

Ja sam za! Evo juce mala se trina sa tri godine zna abecedu do pola i to kroz pesmicu. .to je tako njima zanimljivo i neka deca uce , treba da znaju!




lanajelena -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 12:22:54)

Da me neko ne shvati pogresno,jesam za ucenje engleskog u vrticu ali privatno izvan vrtica [sm=jezicek.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 18:57:30)

Danas je dosla iz vrtica i pevala mi pesmicu na Engleskom, malo onako skrnavo izgovara ali sam je razumela sta je pevala [sm=bravo.gif]




Meisje -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 19:40:28)

Lani u vrticu pricaju uporedo na holandskom i engleskom a mi kuci samo srpski. Kazu da za njih tri jezika nije nikakav problem




Olga75 -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 19:42:00)

mene je ticer prosle godine pitao : ko sa Marijom prica engleski , ima pravi Londonski naglasak
a ja [sm=smiley22.gif] u sebi : dooobro kad si prepoznao iz ap end daun [sm=smiley36.gif]
i tako
mislim da treba pa makar se na casovima i igrali , da im udje u uvo ( znam da sam dosadna sa tim )




caca81 -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 19:47:20)

I ja sam ZA, kroz igru, pesmice, učenje tematskih reči, ne može da škodi, ali i roditelji kod kuće treba da ponove sa detetom.




Maslacak15 -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 19:48:12)

ja bas i nisam time opterecena. Moji su dvojezicni i ne zuri mi se da ih opteretim i sa engleskim. Ok jos su i mali. Videcemo. Ali valjda zato sto ja nisam nikad pohadjala nikakav kurs (mrzim kurseve jezika iznad svega), i opet govorim tecno i pisem tri jezika ( srpski engleski i nemacki)ne smatram da je bas neophodno bombardovati ih jos u obdanistu. Mozda u igri ne steti- ne znam. Sve se to stigne i postigne ima vremena. To je moj moto.




Olga75 -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 19:53:46)

moja je u vrticu svakako kad su casovi , taj jedan sat koliko traje cas ima opciju da ide na engleski ili da sedi i gleda neki crtani
onda biram aktivnost
kod zvercice je engleski od 13 - 14 utorkom i cetvrtkom




choopa choops -> RE: engleski u vrticu DA ili NE ? (29.10.2014 20:42:04)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ali valjda zato sto ja nisam nikad pohadjala nikakav kurs (mrzim kurseve jezika iznad svega), i opet govorim tecno i pisem tri jezika ( srpski engleski i nemacki)ne smatram da je bas neophodno bombardovati ih jos u obdanistu. Mozda u igri ne steti- ne znam. Sve se to stigne i postigne ima vremena. To je moj moto.


Pa recimo ni ja nisam išla na te kurseve, a jezik sam naučila odlično.

Ali ovo što Olga kaže, kad je već u sklopu vrtića, nek ide. Moja je išla i u neku školicu sporta, ples u sklopu vrtića....Da smo se na kraju zezali kao što plaćamo vrtić, pa ona tamo uopšte ne ide [sm=smiley36.gif]

Sigurna sam da je na kurs engleskog ne bih slala van nastave. Jer joj to mogu i ja pokazat. Ali pisala sam na drugoj temi da bih je upisala na kurs ruskog jer ima želju da uči, a ja ga uopšte ne znam.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>