RE: Epiduralna DA ili NE (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


choopa choops -> RE: Epiduralna DA ili NE (25.1.2018 21:40:57)

Isi znaš kako kažu da treće samo izleti. Kod mene i jeste bilo tako, za 20 minuta od kad su mi probušili vodenjak (isto mi dali indukciju, ali nisam ja to ništa osjećala). Međutim, u onom momentu kad su krenuli bolovi [sm=smiley26.gif][sm=smiley3.gif][sm=smiley34.gif] "Šta je meni ovo trebalo?" [sm=jezicek.gif] Tako da što da ne za epidural, iako ja opet ne bih uzela, ali ko hoće i misli da mu treba, samo naprijed [sm=smiley1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Epiduralna DA ili NE (25.1.2018 21:57:33)

Dva puta sam uzela epidural. Prvi put sam platila, a drugi put je bio besplatan.
Opet bih se za epidural odlucila. Nema bola, samo osetis napone.




madre -> RE: Epiduralna DA ili NE (25.1.2018 23:16:30)

Isi, koliko se secam ti si prosla i bez epiziotomije? A tebe, Sanjice, jesu li sekli drugi put? Znaci osecaju se naponi?




isidora88 -> RE: Epiduralna DA ili NE (25.1.2018 23:21:57)

Da, drugi put bez epiziotomije. Porodjaj indukovan ranije, oko 12 prikljucena na indukciju i probusen vodenjak, oko pola 1 dobila anesteziju i u 14;55 se porodila. Trebalo mi je nekih 10-ak min da izguram bebu. Porodjaj za pozeleti, daj Boze da i ovaj put bude tako ili lakse, samo da bebica brzo izadje.




Sanjica26 RR -> RE: Epiduralna DA ili NE (25.1.2018 23:54:38)

Madre i prvi i drugi put sam osetila napone.
Drugi put nisam secena. Sama sam se malko pocepala. Ali nista strasno.




pari -> RE: Epiduralna DA ili NE (26.1.2018 7:23:05)

Da,obavezno! Ja sam ga uzela na prvom porođaju,bilo je savršeno i sad ću opet




isidora88 -> RE: Epiduralna DA ili NE (26.1.2018 8:26:29)

Sanjice i nije te nista bolelo kad si osecala napone? Da li si lako izgurala bebu?




pari -> RE: Epiduralna DA ili NE (26.1.2018 8:28:19)

Mene ništa nije bolelo...lako sam izgurala bebu,samo sam slušala babicu...nisam sečena,isto sam se samo malo pocepala,ali nije bilo strašno




Sanjica26 RR -> RE: Epiduralna DA ili NE (26.1.2018 8:47:48)

Ma, nista nije bolelo. Lako sm ih izgurala. S tim sto se drugi put Sofija nije spustila u porodjajni kanal, pa sam morala na boku da lezim i babice su mi pomogle da lakse izadje. A i to je bilo relativno brzo.




isidora88 -> RE: Epiduralna DA ili NE (26.1.2018 9:12:08)

Super, valjda ce i na mene delovati tako[sm=bravo.gif]




milicicak -> RE: Epiduralna DA ili NE (26.1.2018 9:19:12)

Hvala onom ko izmisli epidural :)
Ja sam osetila kada su poceli naponi i uz babicinu pomoc sam se porodila relativno brzo. Jesam dosta popucala unutra ali to nema veze sa epiduralom.
Meni je dodatni plus bio sto su morali da mi rade reviziju, pa nisam morala da cekam da me dodatno uvode u anesteziju, odmah su tu sve zavrsili. I nista me nije bolelo tokom revizije, samo je bio neprijatan osecaj




Misha i Ljisha -> RE: Epiduralna DA ili NE (26.1.2018 9:35:40)

ako ne bude carski (ne znam zasto ali sve vreme imam osecaj da ce ovaj mali da dodje carski[sm=smiley36.gif]) i ja se sve vise razmisljam o epiduralu. Mada meni je i prvi porodaj relativno lako protekao u 7 prokinut vodenjak u 11 i 24 sam se porodila. Malo su me secnuli jer nisam mogla da izdrzim na levom boku jos 15 minuta da se beba ispravi tj krenula je malo nakrivo.

Iskreno veca mi je frka ovaj put nego prvi. Ne znam zasto




madre -> RE: Epiduralna DA ili NE (26.1.2018 9:35:43)

Stvarno sve to super zvuci[sm=bravo.gif] u poslednje vreme sa kim god sam pricala, nije osetio napone... Izgleda da sve zavisi. Volela bih da ga probam ovaj put.




Ana RR -> RE: Epiduralna DA ili NE (26.1.2018 11:07:54)

Ja sam osetila napone pa sam se u sekundi uspaničila jer sam mislila da ću se ukakiti [sm=smiley36.gif] A kontrakcije uopšte nisam osećala iako je ctg skakao i sestra me svako malo pitala kako sam i govorila da imam baš jake kontrakcije. Zato sam se baš dvoumila oko epidurala, nisam imala nikakve bolove pa ne znam ni da li mi je trebao. Ali pošto je anesteziolog došla prvo kod mene (jer sam pacijanetkinja njihove koleginice kod koje privatno idem) bilo mi je glupo da nešto kažem.




mama Jo -> RE: Epiduralna DA ili NE (26.1.2018 11:14:02)

Na prvom porodjaju isto nisam osetila kontrakcije iako je ctg pokazivao vrlo ujednacene na 5 min., ja ih uopste nisam osetila...
Zato sam ih drugi put osetila vise nego iko 😊
Meni su se drugarice cudile kad sam u prvoj trudnoci rekla da necu epidural, rekle mi da nisam normalna.. oko mene svi su uzimali i sada uzimaju... i ja sam sada za rpidural, pomoci sebi koliko god je moguce




isidora88 -> RE: Epiduralna DA ili NE (26.1.2018 11:26:32)

Mama jo sto sad nisi uzela epi? Ja definitivno uzimam sve od anestezije sto bude[sm=smiley36.gif]




MamaNecaVo -> RE: Epiduralna DA ili NE (26.1.2018 13:46:14)

Ja se nisam cula,jer me je sramita inace,pa sam cutala i trpela bol.[sm=smiley36.gif]
Al bogme ne hvala.Drugarica mi se poradja za pola sata,zakazak naravno uz doktora
Pa cu lepo i ja broj da zapisem.[sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: Epiduralna DA ili NE (7.2.2018 9:56:06)

Juce u skolici za trudnice mlada babica, rekla bih nema vise od 25 godina, nije za epidural. Sve tu prisutne zene trudne su prvi put, osim mene. Nije me bacila u dilemu oko toga, naravno, ali tek sam sad shvatila da je nisam osecala napone. Sve je bilo super i o tome nisam razmisljala. Naime, momenat poradjanja nije bio na moje zvanje babice i osecanje neceg novog, vec je ona prisla i rekla pa evo, mozemo, Vi ste deset prstiju, pozvala dr i oni mi govorili kad da se napinjem. Babice kaze da sam imala srece, mogli su da ne uhvate pravi momenat, a ja im nisam mogla signalizirati.




Sanjica26 RR -> RE: Epiduralna DA ili NE (7.2.2018 10:04:20)

Ja sam osecala napone.
ROsi, sto ta babica nije za epiduralnu? Jel obrazlozila?




madre -> RE: Epiduralna DA ili NE (7.2.2018 10:08:18)

Rosi, to je glavni razlog sto se ja dvoumim! Zato sam postavila to pitanje pre neki dan... Ja nemam iskustva sa epiduralom, ali koga god sam pitala uzivo, napone osecao nije!




Rosita -> RE: Epiduralna DA ili NE (7.2.2018 10:09:45)

Nije navela neke konkretne razloge protiv, odnosno rizike, mada mislim da je i na to mislila, to je neka bas nezna i fina devojka i postuje svaciju odluku. Vise je rekla zato sto, kaze, ako smo adekvatno pripremljene, ponasamo se kako treba i ne mislimo o bolu vec o disanju i td/- standardna prica, mozemo to da uradimo i nije to strasno. Ona sama radjala nije [sm=smiley1.gif]

Madre, ja o tome nisam razmisljala, tek sam juce pocela da mislim o konceptu napona [sm=jezicek.gif]. A nemam da uporedim sa cim, to jest, drugo iskustvo nemam. Meni je samo ostalo u secanju da je sve bilo brzo i da je meni bilo ok, ali ne znam sta bi bilo, da na primer, kao sto ona rece, nisu bili tu da vide na vreme. Ne znam, oni su me svako malo obilazili. Mozda sam imala srece, ali sve je to uostalom i pitanje srece. Ako je anestezija dobro data, trebalo bi da se osecaju nponi. Ja sad, kad realno pogledam unazad, ne mogu da dozovem u secanje da sam ista oset_ila.




milicicak -> RE: Epiduralna DA ili NE (7.2.2018 10:19:19)

Ja sam stvarno osetila napone. Jesam osecala i kontrakcije ali me nije bolelo i tacno sam osetila razliku kad su poceli naponi.




isidora88 -> RE: Epiduralna DA ili NE (7.2.2018 11:14:31)

I mene plasi to za napone, ne bih da mi iskljuce epi pred kraj, prosli put su mi iskljucili anesteziju da bih izgurala bebu i to mi je bio sok, odjednom nenormalni bol, bebac visoko, jedva sam ga izgurala. Mislim da bi bilo lakse da se napinjem u prazno nego kad me sibaju bolovi. Ne znam no sada, sutra cu videti sa dr.




lesica -> RE: Epiduralna DA ili NE (7.2.2018 11:42:18)

Devojke, mislim da sve to zavisi i od anesteziologa, ali i od trudnice koliko je pripremljena.
Ja sam sa L primila epidural, i da što kaže Mili, tačno sam osetila razliku između kontrakcija i napona. Anesteziju su tokom porođaja, tj pre, tokom perioda čekanja dodavali prema potrebi onda kada bih rekla da me boli i to onoliko koliko je potrebno da me ne bi bolelo.

Tako da DA za epidural, uz uslov da slušate babice i lekare.




Tiziana -> RE: Epiduralna DA ili NE (7.2.2018 12:00:11)

Ja sam oba puta sa epiduralom i oba puta sam osetila napone. kao sto Ana rece, kao da me nesto vuce dole i kao da cu da se ukakim. Konterakcije nisam osecala ni na koji nacin.
Da radjam trece ne bi se sekund dvoumila hocu li ga ili ne.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>