RE: Epiduralna DA ili NE (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Duškić -> RE: Epiduralna DA ili NE (7.2.2018 13:08:53)


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Devojke, mislim da sve to zavisi i od anesteziologa, ali i od trudnice koliko je pripremljena.
Ja sam sa L primila epidural, i da što kaže Mili, tačno sam osetila razliku između kontrakcija i napona. Anesteziju su tokom porođaja, tj pre, tokom perioda čekanja dodavali prema potrebi onda kada bih rekla da me boli i to onoliko koliko je potrebno da me ne bi bolelo.

Tako da DA za epidural, uz uslov da slušate babice i lekare.



Potpisujem.




Rosita -> RE: Epiduralna DA ili NE (7.2.2018 13:33:36)

Ja sam isto za. Samo, ne znam kako zavisi od trudnice. Evo meni je bio prvi put, kako ja da znam sta je napon ako ne osecam? Inace sam saradljiva, slusam.




Sanjica26 RR -> RE: Epiduralna DA ili NE (7.2.2018 16:28:18)


IZVORNA PORUKA: Duškić


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Devojke, mislim da sve to zavisi i od anesteziologa, ali i od trudnice koliko je pripremljena.
Ja sam sa L primila epidural, i da što kaže Mili, tačno sam osetila razliku između kontrakcija i napona. Anesteziju su tokom porođaja, tj pre, tokom perioda čekanja dodavali prema potrebi onda kada bih rekla da me boli i to onoliko koliko je potrebno da me ne bi bolelo.

Tako da DA za epidural, uz uslov da slušate babice i lekare.



Potpisujem.


Potpisujem.




isidora88 -> RE: Epiduralna DA ili NE (7.2.2018 16:53:38)

Ja sam apsolutno za epi, nadam se da cu ga dobiti i da cu imati lepo iskustvo




Srecko47E -> RE: Epiduralna DA ili NE (22.2.2018 0:17:46)

Za!!sto i jedan put za.




Rosita -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 17:22:04)

Evo, nakon drugog porodjaja, samo bih pitala kako neko moze da nece epidural???




emicaa -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 17:32:37)

sto ljudi,sto cudi [sm=smiley36.gif]
ja sam drugom porodu preklinjala da mi ga daju ali njihov odgovor je bio „nemamo vremena“




Misha i Ljisha -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 17:34:14)

ISkreno Rosita nemam pojma. Prosli put sam bez epidurala pa se mislim mozda i ovaj. Nemam pojma. Ako bude na raspolaganju tj ako budem mogla da ga trazim verovatno hocu. Razmisljam sa D nisam mogla da izdrzim jos 15 min na boku da se ispravi pa je krenula malo nakrivo napolje i zato su i morali da me seku. Pa se sad razmisljam ako uzmem epi onda cu verovatno moci da izguram i te bolove pri kraju da izdrzim ako bude trebalo da se beba ispravi da me ne seku da budem "operativna" odmah po izlasku iz porodilista. Eto jedino mi je to, da nekako izguram i budem disciplinovana da me ne seku.




Sanjica26 RR -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 17:36:57)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Evo, nakon drugog porodjaja, samo bih pitala kako neko moze da nece epidural???

Ja se jos uvek pitam i ako je proslo od poslednjeg porodjaja cetiri i po godine.[sm=smiley36.gif]




vonavoj -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 17:56:14)

Jeste blesave..ja ne razmisljam o epiduralu..jer je kod nas nezvanicna tarifa 100e..ne dam im pare..ako sam dva puta izdrzala i sad cu..pre cu uzeti apartman da mogu da mi dodju u posetu kad ko hoce i da mi pomognu kad se porodim[sm=jezicek.gif]




Rosita -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 18:14:33)

Upravo to ljišo. Na stranu bol. Ali bre ti si sabran i stalozen kad dodju naponi! Saradjujes! Šipak bih ja izgurala veliku bebu da sam se prethodno potrošila!




emicaa -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 18:59:08)

Von tebi je trece,ti ces se nakasljati i eto bebe [sm=smiley1.gif]
Zar nije epi sada svuda besplatna?




degu -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 19:18:23)

Ja nisam htela jer imam nizak pritisak, citala sam da je to kontraindikacija a bila sam.sabrana oba puta, gurala i saradjivala,ali zaista ima porodilja koje su u soku od bolova i kao da nista ne cuju. Svakako sam za epidural ko god moze, ako nesto ne mora da boli, sto bi bolelo...kod nas je isto dostupno i besplatno




Misha i Ljisha -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 19:22:54)

Degu meni na kraju krenuli naponi a kazu nemoj da guras i lezi na levom boku. Znaci nemoguca misija ne gurati kad naidju naponi. Kao izdrzite 15 minuta na levom boku da se beba ispravi. I rekla sam ne.mogu da ne guram kad me tera da guram




Rosita -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 19:36:23)

Ljisho, ja sam cekala 15 min pod naponima jer je dr opsluzivao drugu porodilju, u isto vreme smo dobile napone, ona malcic pre. Pod epijem sam ih predisala, nisam gurala.




Misha i Ljisha -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 20:05:58)

E to Rosita. To mi kazi. Znaci def trazim epidural[sm=smiley36.gif] jer taj sam kraj je meni bio haos. Naponi a ne smem da guram. Nisam to izdrzala. Samo sam rekla dr i sestri da ne mogu da se skoncentrisem da ne guram. Verujem uz epi da je lakse. Tako da ako bude dan trazicu. Ovde se valjda samo preko dana daje. Jao frka me hvata opet od porodjaja. A danas su me i vaginalno pregledali pa mi sve nesto dole pod pritiskom evo jedva hodam




vonavoj -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 20:44:03)

Ja sam 1h bila pod naponima a nisam smela da guram.jer nije bila u dobrom ppolozaju...pa sam imala 2 sava[sm=jezicek.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 20:48:57)

Auuu bokte zeno svaka cast. Ja nisam zajaukala na porodjaju ali to stvarno nisam mogla da izdrzim. Izes ga setala celu noc nenaspavana u 7 stavljena u predporodjajnu salu i u 11 i 24 se porodila i zaspala na stolu ahahha...stvarno nisam.imala snage




Duškić -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 20:50:02)

Ja sam tako sa prvom bebom nadrljala, i dooobru epizotomiju imala.
A sad me pazila dr.i imala epidural i odlicno prosla.
Da opet kazem "da" epidural.




vonavoj -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 20:55:15)

Ko zna.mozda me i nagovorite na epidural..hahha..
Secam se da sam se jednog trenutka na drugom porodjaju pitala,sta mi je ovo opet trebalo[sm=jezicek.gif]




emicaa -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 21:09:35)

ja sam isto bila pod naponima a nisam se smjela napinjati.Uz to sam imala bolove toliko jake da sam gubila vazduh stalno.
Ako imate mogucnost da uzmete epi nemojte uopste razmisljati.




Rosita -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 21:18:14)

Opet kazem, bol se izdrzi. Ali sad sam definitivno shvatila da je epi nesto sto pomaze bebi tako sto nama cuva snagu, strpljenje. Da je stvar samo u trpljenju bola a sve ce se samo odraditi, ajde, mada sto bismo trpele. Ja u svoje licno ime kazem ziveo epi.




Misha i Ljisha -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 21:19:25)

Ma ja bih sad najradje carski hahah toliko sam.uprpala od svega.majke.mi. uopste mi nije svejedno




vonavoj -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 21:27:18)

E carski ne bi nikako..hahhaha!
Kod nas se 24h ne ustaje..posle.si kao mrtvak😁




Misha i Ljisha -> RE: Epiduralna DA ili NE (3.4.2018 21:30:25)

Ma ja se sad tripujem da necu imati snage da izguram bebu da ce se zaglaviti i porodjajnom kanalu da ce ga izlaciti vakuumom. Mislim trenutmo sam u najcrnjim mislima da ako nesto moze da podje naopako da ce poci. Tskva mi cela trudnoca




Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>