RE: Gde spava vase dete? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


Mala Elena -> RE: Gde spava vase dete? (6.6.2016 16:16:40)

Moja starija spava ovih dana sa tatom u dnevnoj zbog temp.jer se budila i plakala pa da ne budi bebu. Inace spavamo skupa u krevetu..




mila83 -> RE: Gde spava vase dete? (6.6.2016 16:35:44)

Tako se i mi delimo po sobama,kada je neko bolestan..kada se cesto bude ili ih moram i tusirati nocu,davati lek..pa da ne budim ostale.




isidora88 -> RE: Gde spava vase dete? (6.6.2016 17:12:51)

Dok je muz tu on i mateja spavaju zajedno, kad muz ode onda spava sa mnom i bebom, imamo ogromnu ugaonu pa onda razvlacim svako vece. Mateja ima i svoju sobu i beba ali dzaba, Kao krpelji su, ni krevetac ni matejin krevet se ne koristi




serpica -> RE: Gde spava vase dete? (6.6.2016 17:14:52)

Moj bebac od pre mesec dana spava u kolicima inace je uredno od rodjenja spavala u krevecu,ali je zbog cestog budjenja nocu u poslednje vreme naucila da spava u kolica. Starije devojcice imaju svoje sobe,sin spava sa mm,njega smo silom morali da oducimo od kreveca da bi nam ostao za bebu.




Mala Elena -> RE: Gde spava vase dete? (6.6.2016 17:39:33)

Serpice ,e mrva mala, morao da da seki a seka hoce u kolica [sm=smiley36.gif]
Isi, ne znam kad deca prihvate da spavaju u svom krevetu, valjda tamo oko 7.god sigurno...




Sanjalicaaa -> RE: Gde spava vase dete? (6.6.2016 18:22:20)

G je sa 17m presao u krevet da spava. A, I ce isto tako. Imaju svoju sobu.




mila83 -> RE: Gde spava vase dete? (6.6.2016 20:43:04)


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Serpice ,e mrva mala, morao da da seki a seka hoce u kolica [sm=smiley36.gif]
Isi, ne znam kad deca prihvate da spavaju u svom krevetu, valjda tamo oko 7.god sigurno...


Me,nema to veze sa godinama..Moja M je sa nepune dve presla u svoj krevet u susednu sobu..i nikad nije prelazila kod nas..Mi smo znali kod nje nekad da se mazimo,ali uglavnom joj je godilo sto je velika i samostalna da spava sama.




Mala Elena -> RE: Gde spava vase dete? (6.6.2016 21:09:24)

Mila, svaka cast... jel nije padala sa kreveta ?[sm=smiley13.gif]
Bas je pametnica. A jel svesno odlazila da spava sama ili je uspavate pa izadjete?




mila83 -> RE: Gde spava vase dete? (6.6.2016 21:49:14)

Nije padala sa kreveta.Mesec dana pre 2.rodjendana je presla,jer sam ja bila pred porodjajem,i zbog bebe smo morali da oslobodimo krevetic. A ona se pravila vazna sto je ona starija i veca od bebe,i mi smo je stalno hvalili.
Naravno da su vrata od obe sobe bila otvorena i svetlo u kupatilu upaljeno..kako kada,nekad bi zaspali sa njom,a nekad je bas i ona sama legla u krevet,uz tihu muziku na radiju..i stvarno nije bilo problema.Kad se rodio bata, vise je meni bilo zao da bude sama u sobi dok smo mi sa bebom ovamo..pa smo onda mm i ja tako naizmenicno znali i da budemo sa njom,da se ona ne bi osecala zapostavljeno...
prilicno je i sada samostalna i jaka devojcica [sm=smiley1.gif]




Anarunika -> RE: Gde spava vase dete? (6.6.2016 22:30:01)

Mica lepotica i pametnica [sm=smiley31.gif]
KOd Akija se to prelaženje desilo isto spontano ali kasnije, sa nekih četiri godine . A Ika je prešao sa tri i po,pre nego što se Živa rodila.
Gospođica trenutno spava sa nama u krevetu a ponekad i u svom krevecu jedan deo noći. Videćemo kako će sa njom ići, mada nije baš ni da imamo prostora niti gde da je drugde tutnemo [sm=smiley36.gif]




muzicarka -> RE: Gde spava vase dete? (7.6.2016 9:17:57)

Bravo za Milinu devojcicu [sm=bravo.gif]
Viktor nije hteo da spava u krevetcu, ustvari vrlo je slabo i spavao pa smo mu kupili krevet kada je imao 2 godine i spojili ga sa nasim tako da smo svi spavali zajedno ali svako u svom krevetu. Medjutim, kada je beba stigla, u martu, suprug je poceo sa njim da spava u drugoj sobi a ja sa bebom. Njihovu smo okrecili u plavo-zeleno i nazvali je soba za decake a nasu u roze i nazvali je soba za devojcice. Naravno, ideja je da ovo bude prelazno resenje dok V ne bude spreman da sam spava u svojoj sobi. Ja pricam sa njim , ponekad, o tome ali, cini mi se, da se to jos nece desiti [sm=smiley13.gif]




Mala Elena -> RE: Gde spava vase dete? (7.6.2016 9:37:37)

Vidim svaki tata uzme starije dete kod sebe kad stigne beba. Bas su vredni [sm=bravo.gif]




suzi kju -> RE: Gde spava vase dete? (7.6.2016 9:38:56)

Moja beke spavkaju u svojim krevecima. Za ovih osam ipo meseci možda su par samo odspavale samnom, i to uvek po jedna, nikad obe. Ja nmg da se uspavam ako je beba u krevetu, a da su tek obe bili bih na podu verovatno.




Mala Elena -> RE: Gde spava vase dete? (7.6.2016 9:45:27)

[sm=smiley36.gif] i ja se teze tada uspavam, kao da se trudnim da ne susnem, da krevet ne zaskripi, ma trudim se da ne disem [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Gde spava vase dete? (7.6.2016 10:05:16)

Teodora spava u svojoj sobi,uglavnom oko 3-4 predje kod nas.U zadnjih par noći prespava cijelu noć u svojoj sobi jer joj se nešto čudno dešava pa prespava noć [sm=smiley1.gif]




mila83 -> RE: Gde spava vase dete? (7.6.2016 10:16:18)

Ne treba zuriti sa odvajanjem dece od roditelja u krevetu,iako se to kosi sa stavovima nekih decijih psihologa. Kad budu spremni i zreli,i deca i roditelji[sm=smiley36.gif] za to,desice se..tako brzo rastu da mi je zao...eto,moja M je bas tada imala pravo vreme za to...




Maraj -> RE: Gde spava vase dete? (7.6.2016 10:27:28)

Moj L i dalje spava sa mnom u krevetu. Ima 8 meseci. Od 3 i po meseca spava sa mnom. Do tada je spavao u svom krevetcu
Nisam mogla vise nocu da ustajem
Znam kako to zvuci....ali sve me bolelo , prste nisam mogla da savijem , plasila sam se da mi ne ispadne u sred noci. Prvi razlog zasto sam ga ubacila kod mene u krevet jeste taj sto je hteo jedino tako da s uspava. Legnemo zajedno. On sisa. Uspavamo se i on i ja. Onda ga prebacujem u krevetac. Nekad se razbudi. Do momenta kad smo prespavali celu noc tj kad ga nisam prebacivala. Tako je i ostalo do sad




MishMash -> RE: Gde spava vase dete? (7.6.2016 10:33:22)

Naša mica je spavala do četvrte godine sa nama u krevetu. Sada spava u svojoj sobi, ali u toku noći dođe kod nas u goste [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Gde spava vase dete? (7.6.2016 10:40:02)

Mila slažem se,ja sam plakala prvu veče kad je T spavala u svojoj sobi a ona presrećna jer je velika djevojka.
I obožavam kad spava sa nama,podrobi mi svaku kost,jer uglavnom mi pokušava na ledjima spavati ali je lijepo [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Gde spava vase dete? (7.6.2016 11:14:19)

Devojcice od 2 god. svaka u svom krevetu. Beban je sad u kreveticu pored naseg, isto planiram max. do 2 god ako ne i pre i u sobicu sa sekama.




mila83 -> RE: Gde spava vase dete? (7.6.2016 11:41:21)

I ja se nadam da ce T na jesen preci kod bate i seke u sobu,samo da bacimo pelenu.




muzicarka -> RE: Gde spava vase dete? (7.6.2016 12:13:08)

Ja V pričam kako veliki dečaci spavaju sami u sobi i tako to ali ne bih želela da ga teram, i onako je ljubomoran... Kada on bude spreman...




choopa choops -> RE: Gde spava vase dete? (7.6.2016 23:42:29)

Kod nas nema mjesta u njihovoj sobi. Stao je krevet na sprat, njen radni sto i mali ormarić. I sad nisam pametna šta da radim jer ubrzo dolazi vrijeme kad ona neće više trebati da spava kod nas. ako bih prebacila naš bračni u njihovu sobu, ne bi moglo ništa drugo osim toga da stane. Ni naš ormar, ni natkasne...ništa. A opet njih troje da selim u našu sobu, a odrastaju, L će u pubertet još malo, ne znam koliko je to dobra ideja...Uopšte nemam pojma kako ćemo sve da izvedemo...




mila83 -> RE: Gde spava vase dete? (8.6.2016 9:04:51)

Nama bi mogao krevetic da se prebaci kod njih u sobu pa da joj posluzi kao krevet za neko vreme,jer je veoma sitna...samo bez one jedne stranice,da moze sama da se popne i sidje.Nije mnogo visoko...videcemo.Ali posle nema sanse da svi budu zajedno,imamo sprat koji stoji nesredjen kao tavan vec tri godine,polako cemo poceti sa sredjjvanjem na godinu....




muzicarka -> RE: Gde spava vase dete? (8.6.2016 22:02:35)

Ja sam mislila da svi budemo zajedno u sobi za početak ali nismo imali mesta za krevetac pa smo se zato podelili.... Da se V ne odeti odbačenim suprug je prešao sa njim...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>