RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


Rosita -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 14:14:05)

Ја сад немам ни кап млека у фрижидерским залихама. Са Д сам имала гомилу и бацила... Да, само да буде на собној Т ваљда, пре нуђења беби. Заборавила сам колико може да стоји где.




MimaKos -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 14:14:59)

Pari, svoje mleko mozes u frizideru nekoliko sati da cuvas, duze mora da se zamrzne ( cuva se do 4 meseca najduze u zamrzivacu) i onda se odmrzne u vrucoj vodi posudica i mleko, nikako da grejes mleko na ringlu ili slicno, i tako mi na spric, kasicicu ili u flasicu das.




IvanaSK RR -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 14:18:55)

Ja sam svoje drzala u frižideru oko 12h,nekad i malo duze.




mama Jo -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 14:30:16)

Nama su u skolici rekli da u frizideru moze 12h, a u zamrzivacu 3 meseca.




milicicak -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 14:42:05)


IZVORNA PORUKA: pari

Malo sam sacuvala svog mleka u sterilnoj flasici. Posto se nikad nisam ranije izmuzavala,ni ne znam kako to sad ide. Stavim u frizider ovu flasicu pa kad bude trebalo,tata npr.moze da da mleko preko sprica (flasicu ni nemam)?

Ako si ga ostavila u sterilboj flasici moze da stoji i do 5 dana pod uslovom da nije u vratima. Najbolje je da se iskoristi u roku od 3 dana. Kad ga budete vadili, nek sipa pola npr u neku posudu i zagreje u vreloj vodi pa da maleckoj na spric




Maslacak15 -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 14:47:59)

Mi smo se uhodale, ide ok. I ona ima momente da pravi haos na vecernjem podoju, alli mislim da su delimicno i protesti zbog toga sto me isprazni pa se zali... Kad se vratimo iz vrtica oko sest ona navali, ai poslovicno je slabijih zivaca kao i svi oni predvece tako da ta sesija vise lici i dalje na dojenje maraton sa malim pauzama. I onda nije bas cudno sto u 20 h ne teku potoci. Ali u svakom slucaju joj je dosta ne samo zbog kilaze na vagi nego i sto se prvi put probudi oko 3-4 ujutru. Zato taj nocni podoj a narocito prvi jutarnji oko 8 moze da uziva u povelikoj porciji[sm=smiley36.gif]. Mislim da cu uskoro da dobijem i to me izludjuje, zalila sam se vec koliko mrzim ciklus tokom dojenja ali sta da radim. Iz ove koze ne mogu.

kuku milicicak 5 dana mleko da stoji[sm=smiley1.gif] zvuci mi kao bioweapons experiment. Sterilna flasica se podrazumeva ali zasto mislis da je mleko kad se izmuze skroz sterilno? Pa ima streptococa na kozi itd. Mislim meni bi bilo rizicno, mozda sam profesionalno deformisana. Ali bakterije se dobro razmnozavaju. Nije mi frizider nega sigurica.




pari -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 14:49:09)

Hvala vam puno!
U sterilnoj posudici je...samo 30ml...ali eto,cisto ako se jako unervozi dok mene nema,da mm ima sta da da. U sustini ne izmuzavam se jer necu da napravim hiperprodukciju mleka...hocu da napravimo balans koliko njoj treba...
Da li dojite kad ste napolju? Sta vam se od odece najbolje pokazalo za to?




Maslacak15 -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 14:53:22)

ja sam stalno u pantalonama i komotnoj majci koju mogu da pridignem. prebacim pamucnu pelenu preko njene glave i to je to....




MimaKos -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 14:53:32)

Dojim bez problema, i ne pokrivam se, samo da je otvoreno napred da ti bude zgodno, meni sve neke haljinice sa kopcanjem napred i super mi zgodno. Samo mu stavim pelenicu ili portiklu jer mu ispada sisa pa me celu ukvasi :)




mama Jo -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 14:57:31)

Meni su majice sa dubokim dekolteom bile najizvodljivije... ravna sam kao daska pa sam mogla bas duboki dekolte 😂




milicicak -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 14:59:02)

Evo, samo neki od izvora Klik, Klik Klik. I ja se iznenadila kad sam ponovo procitala :D
Ja sam dojila svuda, sa pelenom i bez, majce sa dekolteom i kosulje su mi bile najprakticnije




MimaKos -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 14:59:20)

Ja sam u haljinama jer dok ne smrsam u pantalone i majice nw ulazim iz principa :)) u haljinama se manje primecije kilaza :))




Maslacak15 -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 15:05:43)

ali meni je sa haljinama manje diskretno. Mislim neznam kako reba haljina d aizgleda da se oslobodis a d anisi polugola[sm=smiley36.gif]. Mora nekako da se otkopcava napred - nemam pojma fali mim maste . U svakom slucaju takve haljine ja nemam[sm=smiley36.gif]. A nebih da kupujem nove samo zbog toga.
Dada ok milicicak nisam sumnjala da si proucila ali mislim da je bas zahtevan besprekoran handling. Nisam sigurna koliko svi to ispostuju. A i oni se ogradjuju : moze pet al bolje da bude tri[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 15:09:21)

[sm=smiley36.gif]
Pa vala bas.
Ali kosulje mogu da budu odlicne...




milicicak -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 15:10:16)

Sa mini bubom sam bas proucila to cuvanje mleka, isla sam na neki simpozijum kad je ona imala oko 6 nedelja pa sam morala. Znam da sam i tad digla obrve na tih 5 dana [sm=smiley1.gif] u svakom slucaju, ja sam koristila u roku od 2-3 dana sve, preko toga sam zamrzavala. I cuvala sam u onim aventovim posudama (sterilnim) u frizideru i kesama za mleko (u zamrzivacu). Sad ce neko da nas pecne jer verovatno postoji tema.




IvanaSK RR -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 15:14:37)

Evo teme [sm=smiley36.gif] Klik
Moze da se cuva mleko i u casicama za urin...




Rosita -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 18:43:05)

Ја радије спуштам мајицу него шзо подижем, значи бретела. Хаљина која може да се спусти преко рамена исто. Мада до сад смо свега 2 пута сисали ван, што не значи да нећемо.




Maraj -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 19:36:18)

Ja dok sam L dojila nisam znala sta je haljina. Samo pantalone i majice. Ja sam zadizala majicu i pokrivala se pelenom.
Haljinu obici je bilo neizvodljivo jer bi morala celu haljinu odoudo da zadizem [sm=smiley36.gif]
Inace L je bio tolki sisac, da ga nisam dojila napolju, mi belog dana videli ne bi ...




Misha i Ljisha -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 21:42:50)

Nikad u javnosti, sise su mi kao i kod von, to ni prekriti ne mozes [sm=smiley36.gif] a obaska sto sam i pokusavala sa D ona nije podnosila da joj bude pelena preko glave.

Nego mi smo sad u problemu opet kao i Rosita. Opet stenje opet se izvija opet prdi, pun je gasova i u krug. Odlepicu. A to znaci nocas ako se i probudi i hoce da rucka nece sisati sto posto[sm=smiley13.gif]

i ja nemam ni kap svog mleka u zalihama a nisam imala mnogo ni sa D




mama Jo -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 22:35:53)

Kpd nas se taj problem sa prduckanjem, ispustanjem samo nekih cudnih gasova i bolnim stomacicem resio sa dva meseca recimo...

Joj meni je uvek bilo lakse da spustim majicu... ali i dalje nisam nijednom podojila u javnosti... samo kod kuce...

Nemam u zalihama mleka, a sa J sam ozbiljno htela da kontaktiram banku humanog mleka... stvorila sam bila takvu hiperlaktaciju da je iz mene samo mleko izlazilo non stop..[sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 22:45:15)

Joooj mama jo ja se nadam da ce i kod nas sa dva meseca. No ja sad radim na pozitivnom razmisljanju i kazem P da smo se dogovorilo sledece nedelje nema plakanja [sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (6.6.2018 22:53:16)

😊 a dobrica je on poslusace te, videces, onda ce mu se tako svideti pa ce se sve to brzo zaboraviti 😊





Misha i Ljisha -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (7.6.2018 6:31:15)

Mama jo[sm=smiley36.gif] ja nista ne zaboravljam sto se tice toga. Ma svega se secam sa D kao juce da je bilo hehehehe
Moram da im pricam kad porastu kakvi su gnjavatori bili kao bebe.




MimaKos -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (7.6.2018 7:16:44)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ali meni je sa haljinama manje diskretno. Mislim neznam kako reba haljina d aizgleda da se oslobodis a d anisi polugola[sm=smiley36.gif]. Mora nekako da se otkopcava napred

Bas ovakve, zatvorene skroz 3/4 rukavi, ali imaju kopcanje napred i samo otkopcas i gotovo :) ja jos nosim onaj brus za dojilje pa nista otvoreno i ne ide da nosim.




lesli -> RE: Dojenje - vase iskustvo III deo (8.6.2018 12:27:49)

Samo da pitam vonavoj kako je?
Videla sam da ste se bas namucili... [sm=smiley31.gif]

Nadam se da ne masim temu [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>