|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.6.2013 16:20:09   
Mali_miš
IZVORNA PORUKA: New Mom

Sastva mleka se menja kako beba raste. Stoga je jako bitno da se zalihe rotiraju, daju starije sa novijim.
Možda da iskombinuješ deo koji odmrzneš sa mlekom koje sveže izmlazaš.


Vidiš, dobra ideja, mogla bih da pomešam, pa da vidim da li će ga piti... Ali jednom sam joj već dala odmrznuto i tada je pila (pre dva-tri dana).
IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Mali_miš

Žene, jedno pitanjce. Do sada još nisam imala priliku da vadim svoje mleko iz zamrzivača, ali čisto da pitam unapred ako nekada budem vadila, pre neki dan mi pade na pamet... Koliko sme mleko da bude u frižideru nakon što se izvadi iz zamrzivača?

Do 24 sata ako si topila u frižideru. Ako si topila u posudi sa toplom vodom, koristi se odmah.

Do 24h od momenta kada ga stavim u frižider? Meni se za to vreme najveći deo ni ne otopi, pa bacam. =(
IZVORNA PORUKA: Moiraina

Da li to mleko tebi ima čudan miris? Ako ima možda je zbog lipaze? (znam da sam negde videla neki tekst na srpskom, ali sada ne mogu da ga nađem)

Nisam primetila. =/

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
17.3.2014 17:54:09   
const
Znam da je tema vec stara, ali je izuzetno korisna. Barem je nama, koji smo je upravo procitali veoma koristila. Zato ne zamarite na povampirenju stare teme.

Zeleo sam samo da napomenem da po prethodnom postu ispada da se mleko mora od momenta vadjenja iz zamrzivaca i stavljanja u frizider na otapanje cuvati najvise 24 sata. Ako sam pravilno shvatio prethodne postove, ispravno je zapravo da se tih 24 sata odnose na interval od momenta odmrzavanja mleka u frizideru.

Dakle, ako je mleko stavljeno uvece na odmrzavanje u frizider, posle, recimo, 12 sati (zavisi od frizidera i pozicije, u mnogima, recimo, zadnji zid ledi pa se blizu zadnjeg zida nece uopste odmrznuti) se mleko otopi i od tada ne bi valjalo da prodje vise od 24 sata pre upotrebe.

Veliki pozdrav i veliko hvala na, nadasve korisnim, informacijama o cuvanju i odmrzavanju majcinog mleka.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
17.3.2014 19:10:10   
New Mom

IZVORNA PORUKA: const
Ako sam pravilno shvatio prethodne postove, ispravno je zapravo da se tih 24 sata odnose na interval od momenta odmrzavanja mleka u frizideru.

Dakle, ako je mleko stavljeno uvece na odmrzavanje u frizider, posle, recimo, 12 sati (zavisi od frizidera i pozicije, u mnogima, recimo, zadnji zid ledi pa se blizu zadnjeg zida nece uopste odmrznuti) se mleko otopi i od tada ne bi valjalo da prodje vise od 24 sata pre upotrebe.

Da, tako je.user posted image


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu const)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
17.10.2014 13:45:17   
QueenJ
Pošto imam dosta mleka (hvala Bogu), odlučila sam da zamrzavam višak koji posle podoja izvučem pumpicom. Trebaće kada budem morala da budem odsutna malo duže, a i kasnije za kašice. Pročitala sam većinu postova, opredelila sam se da čuvam mleko u sterilnim bočicama za urin. Jedino sam u nedoumici da li pupicu za izmazanje treba da otkuvam pred svako izmazanje ili npr. jednom dnevno ili...? user posted image Do sada sam otkuvala na par dana, jer dete niije bilo u kontaktu sa tim mlekom. Naravno, samo sam ispirala pod mlazom vruće vode. Tip pumpice je ovaj: http://static.kupindoslike.com/chicco-pumpica-za-izmuzavanje_slika_XL_5121549.jpg
Unapred hvala! user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
4.11.2014 21:23:59   
mila83
Ako sam dobro shvatila, majcino mleko na sobnoj temperaturi moze da stoji 8 sati, jel?
Meni je u porodilistu jedna pedijatrica rekla da moze da stoji 4 sata.Ja nisam davala nikad mleko koje je stajalo duze od tri sata...a bas sam ga dosta bacila, zao mi je. iz frizidera nisma nikad davala starije od 24h. A u zamrzivac jos nosam stavljala, nabacala se mleka sa oba deteta,ali planiram ovoj mojoj trecoj bubici da zamrzavam.

Znaci, mogu sterilne posude za urin u tu svrhu?

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
4.11.2014 21:30:46   
New Mom
Otkud 8 sati?
Na sobnoj temperaturi, radi sigurnosti, 2 sata najvise.
U frizideru do 48 sati. S tim da mleko od svakog izmlazanja tokom dana prvo treba pojedinacno ohladiti pa spojiti u jednu meru pa onda zamrznuti. Zamrznuto do 6 meseci ako je zamrzivac poseban, a ako je to ona kutija gore unutar frizidera, onda do 3 meseca.
Otopljeno moze napolju 2 sata.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
4.11.2014 21:32:43   
New Mom
Mogu te posudice za urin. To je oko 70ml.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
4.11.2014 21:40:54   
mila83

IZVORNA PORUKA: guppy RR

Koliko dugo sme da "stoji" majčino mleko da bi još bilo dobro za bebu?

Ja imam ove podatke:
- na sobnoj tempearturi (19-22 °C) do 10 sati
- u frižideru (0-4 °C) do 5 dana
- u delu za zamrzavanje od frižidera do 2 nedelje
- u zamrzivaču od frižidera sa odvojenim vratima 3-4 meseca
- u zamrzivaču (-19 °C) od 6 meseci do godinu dana


Tu sam procitala za tih 8h na sobnoj temperaturi..mada ne znam odakle su ovi podaci. Prvo dvoje dece sam rodila u julu i nikad nisam majcino mleko davala koje je stajalo duze od sata na sobnoj temperaturi jer sam se plasila zbog vrucine. Sto se tice spajanjamleka iz razlicitih podoja, tako i radim, moraju biti iste temperature kada se spajaju u jednu flasicu. Hvala na odgovoru!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
11.11.2014 18:52:32   
mila83
Evo da potvrdim...nalazim se na Insitutu Majka i dete u Bg gde mi je dr nutricionista potvrdila- majcino mleko moze da stoji 4h na sobnoj temperaturi, a tako i kada se podgreje iz frizidera,naravno u flasici pod mlazom vruce vode. Ukoliko se greje direktno na ringli onda ne, sklono je kvarenju. u frizideru moze da stoji 72h, tako mi je rekla.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
12.11.2014 17:08:32   
lorelaj
pozz svima...ne znam da li mogu ovde da postavim...ako ne..uputite me gde....
poklonila bih dohranu za bebe od 0-6...jer mi smo napokon nasli sta nam odgovara...a to je hipp combiotik...
ovako..imam 5 kutija bebelaca..dva su do 04.08.2015..dva do 22.08.2015..i jedan do 28.09.2015....kutiju aptamila rok do 05.12.2015...kutiju bebimila 1(07.07.2015) i kutiju bebimila 2..(05.01.2015)...pa ako nekome nesto treba neka javi....ne znam da li ovde smem da ostavim br.tel....nisam cesto na forumu ali pratim svakodnevno desavanje :-)


(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 235
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here