RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Anoniman -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (16.1.2010 17:36:04)

IZVORNA PORUKA: gagana83

Znas kako,ja sam imala dogovor sa jednom doktorkom da me ona porodi,medjutim posto se sve odvilo vrlo brzo,ona nije stigla da dodje[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] .Da me je ona porodila,sigurno bih je castila jer bi to podrazumevalo da samo zbog mene dolazi.Posto se to nije desilo nikome nismo davali novac,samo cvece i bombonjere.
Mom doktoru koji mi je privatno vodio trudnocu mm je kupio rucni sat.On je vise zasluzio da ga castim nego svi oni u porodiliste zajedno,da njega nije bilo pitanje je da l bih uopste ostala trudna!



gagana, to razumem..Kad se neko VANREDNO angazuje, to mi je ok castiti nekim simbolicnim poklonom ali...ostalo...NE!




LillyT -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (16.1.2010 17:47:23)

Posle svega napisanog, cini mi se da je odgovor, NIKAKO ne castiti!!!

Mislim da im je dovoljna cast sto rade taj posao, sto donose bebe na ovaj svet, sto su tu da vam daju dete, da prvi vide vasu srecu, cesto i pre vaseg najdrazeg muza. Nisam jos postala mama, ali verujem vam kada kazete da kada vam daju bebu, sve zaboravite, a upravo osoblje koje vas je porodilo tome prisustvuje. Od mene ce toliko da dobiju, da me vide kada kukam (valjda se kuka na porodjaju) i da me vide kada se iskreno i presrecno smejem. To im je skroz dovoljno...




Dora -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (16.1.2010 18:03:28)

IZVORNA PORUKA: LillyT

Posle svega napisanog, cini mi se da je odgovor, NIKAKO ne castiti!!!

Mislim da im je dovoljna cast sto rade taj posao, sto donose bebe na ovaj svet, sto su tu da vam daju dete, da prvi vide vasu srecu, cesto i pre vaseg najdrazeg muza. Nisam jos postala mama, ali verujem vam kada kazete da kada vam daju bebu, sve zaboravite, a upravo osoblje koje vas je porodilo tome prisustvuje. Od mene ce toliko da dobiju, da me vide kada kukam (valjda se kuka na porodjaju) i da me vide kada se iskreno i presrecno smejem. To im je skroz dovoljno...



[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




sanji -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (16.1.2010 19:31:27)

Što se mene tiče ja nikako nisam za to davanje para! Ako im je malo neka idu u privatnike (a većina već jeste) pa neka zarade! Moje su doktorke bile super a i sestre i svi su dobili čokolade i kafu! Toliko od mene! A moja Dr. koja mi je vodila trudnoću pouzdano znam da ne prima pare i napomenula mi je kada me je poslala u Višegradsku da ne nudim pare nikome i da me ne šalje zbog toga tamo nego što smatra da je dobra lekarka kod koje me je uputila! A oni koji neće da rade bez tutkanja para neka daju otkaz pa neka rade nešto drugo!




Anoniman -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (16.1.2010 19:32:51)

IZVORNA PORUKA: sanji

Što se mene tiče ja nikako nisam za to davanje para! Ako im je malo neka idu u privatnike (a većina već jeste) pa neka zarade! Moje su doktorke bile super a i sestre i svi su dobili čokolade i kafu! Toliko od mene! A moja Dr. koja mi je vodila trudnoću pouzdano znam da ne prima pare i napomenula mi je kada me je poslala u Višegradsku da ne nudim pare nikome i da me ne šalje zbog toga tamo nego što smatra da je dobra lekarka kod koje me je uputila! A oni koji neće da rade bez tutkanja para neka daju otkaz pa neka rade nešto drugo!



[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




marija32 -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (17.1.2010 12:05:59)

A tek oni koji rade i privatno i u bolnici, uzas!!! Ja sam trudnocu vodila privatno i ta ista dr me je i porodila-naravno u dezurstvu, nije mi rekla koliko novca, ali se zato sestra koja radi kod nje pobrinula za to, tako da sam pre 7 godina za svoj porodjaj dala 500e. Sada je i cena skocila pa traze od 500-  1000e. Uzas, sve bi ih pohapsila!!![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley16.gif[/image]




Mishica 77 -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (23.4.2010 22:53:55)

Nisam ni ja za podmićivanje ili čašćenje lekara ali sam to pogazila čim sam legla u bolnicu da se porodim.
Nisam imala ni najmanje potrebe za tim jer sam mu koleginica i jer mi je ginekolog divan(zato sam ga i odabrala da me porađa) i vrlo pažljiv čovek, blag... Odlazak kod njega bio mi je kao psihoterapija. Ali...
Užasno sam razmažena i zahtevna pa, da bih "zadovoljila svoje prevelike potrebe za pažnjom", tutnuli smo mu "neki" evro u džep. Ne kažem da bez toga ne bi bio pažljiv ali tek me je stalno obilazio, zvao noću da pita kako sam...
Šta ću!? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley9.gif[/image]




stasha77 -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (23.4.2010 23:52:19)

Uf, ova tema mi se mota po glavi vec danima.. Ja sam u principu protiv davanja para, ALI....
Baka mi se 2 godine lecila u DM na hematologiji, vise puta lezala, i na kraju i preminula tamo. Lekari i sestre su bili zaista savrseni, prosto neverovatni. I kada je sve bilo gotovo osetila sam potrebu da im se zahvalim, kupila neke pokloncice i napisala zahvalnicu. Nisam imala mogucnosti, a cinilo mi se i uvredljivo da im dam pare.. tako su se nekako postavili. I sestrama sam odnela par puta kafu i neki keks ili kolace dok je lezala i nesto slicno na kraju. Da li su bili "zadovoljni" nemam pojma. Ispisah ovo u smislu da mi je jako poznat taj osecaj zahvalnosti kada lekari pokazu paznju i profesionalnost, mada im je to posao.
Sada sam izabrala da privatno idem kod dr koja radi i u bolnici. Izmedju ostalog i zbog toga da bi mi obezbedila taj neki osecaj da me neko zna i da nisam prepustena samoj sebi u porodilistu. Takodje sam cula da ako upadnes slucajno da se poradjas kad je ona u porodilistu ne moras da platis. Ali da ako je zoves kad nije, tj da dodje zbog tebe, treba. I da je tarifa 300e. I sta ako te ne poradja samo jedan lekar? Mada ne znam konkretno nekoga ko je platio, to su samo price. Isto tako da se babici ne daje ispod 50-100e, plus sestre valjda, mada mi nije jasno kako izaberes koju treba castiti.. sve skupa dodjes na 500e!!!!!??? Sve mi je skupa to nekako previse.. cela moja plata bre, od koje mi zivimo... ili trecina para za maticne celije...
Bas ne znam ni sta da mislim ni sta cemo da radimo, a od svega skupa mi je muka




bojana87 -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (24.4.2010 0:08:07)

ja sam apsolutno protiv davanja para lekarima
pre sam za to da se babici i sestri (nekoj koja je tu za tebe i koja ti pomaze) kupi neki parfemcic i cvece,a doktoru flasa nekog pica.
Zasto bi placala dodatno nekog ko je za taj posao vec placen iz nasih džepova?
Ovako pocastis pa ako se nekom ne svidja ne mora da uzme.
Ja ne planiram nikome da se "zahvalim" kovertom




Anoniman -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (24.4.2010 0:11:19)

IZVORNA PORUKA: bojana87

ja sam apsolutno protiv davanja para lekarima
pre sam za to da se babici i sestri (nekoj koja je tu za tebe i koja ti pomaze) kupi neki parfemcic i cvece,a doktoru flasa nekog pica.
Zasto bi placala dodatno nekog ko je za taj posao vec placen iz nasih džepova?
Ovako pocastis pa ako se nekom ne svidja ne mora da uzme.
Ja ne planiram nikome da se "zahvalim" kovertom



ja sam sve ovo mislila...dok se nisam poradjala...
babici je muž odneo 50 evra i viski jer me žena sve vreme masirala i samo zahvaljujuci njoj nisam sečena...mogla sam da trčim i da radim šta hoću od prvog sata...samo zahvaljujuci njoj...zato jesam njoj dala pare...ali se slažem bojana




Mishica 77 -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (24.4.2010 0:18:58)

Mi babice i sestre nismo častili. Nije bilo potrebe. Toliko su trčkale oko mene da me je bilo užasno sramota. Mada, prijalo je.
Jedno veče je muž samo nakupovao svakakve đakonije i odneo dežurnim sestrama. Jedva su uzele.




Dora -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (24.4.2010 9:11:53)

Uvek se nasmejem kad pročitam naslov teme:...a da se ne naljute[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Pa, povećate cifru ako im je mala, sigurno se neće ljutiti...

Šalu na stranu, ja nisam za čašćavanje ali sam častila. Ali- častila. Smatrala sam da je to ok. Ono da se sestrama i babicama odnese kafa, čokolada, piće...to da. To mi je ok. To je mm radio kad dođe po mene i bebu...




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (24.4.2010 9:14:28)

[Sadržaj poruke je obrisan]




lenaa -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (24.4.2010 9:29:51)

Gagi ma traze i u Srbiji, trazio je dr i mom bratu "e pa tata sad treba da castis" naravno ovaj moj brat dobra dusa , sve super proteklo, bebac odlicno, presrecan, izvadi iz dzepa 200 i nesto evrica i da doktoru jos kaze "izvinite doktore, nemam vise kod sebe al dacu vam posle jos kad podignem". Taj isti dr je dobio na slicnu foru i drugi put cak i nije bio prisutan na porodjaju, zakasnio jadan, al doso taman na vreme da prvi pozove telefonom i da kaze "tata cestitam, evo ja silazim po tebe da odmah vidis bebu i zenu", u liftu je vec dobio "cast" [sm=smiley36.gif]. Inace imao je broj mog brata jer je vodio na privatnoj klinici snajinu trudnocu tacnije obe trudnoce.




Modessty -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (24.4.2010 10:44:59)

Mi doktrora koji me poradjao nismo častili. Častili smo glavnu sestru i sestru koju su poslali da me obilazi. Kupili im po parfem.
Dr koji mi je vodio trudnoću i koji me je proveo kroz bolnicu kad mi je trebalo, dobio je kožni kaiš (markirani) i flašu viskija.
Htela sam da častim babicu i dr koji su mi bili na porodjaju i koji su bili super, ali sve danas-sutra i eto prodje dva ipo meseca




dacca -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (24.4.2010 11:19:09)

HA HA! Kod nas se ljekari ne ljute, ustvari daju ti do znanja da ocekuju da ih castis...




LillyT -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (24.4.2010 11:35:45)

Ja nikome nista nisam dala. Odnela sam cokoladu i sok mojim drugaricama u skolici i to je bilo to. To je sve sto je porodiliste videlo od mene. Babica je bila divna, dr je bio dobar, ali nisam smatrala da im je potrebno nesto od mene. Sa babicom sam se zezala i "dogovorile" smo se da ce me ona i drugi (i treci) put poradjati jer sam joj rekla da je super. Na odeljenju su stvarno svi bili fer i korektni, ali opet sam smatrala da nema potrebe da za to dobiju to nesto. Svima sam se uvek zahvaljivala i mislim da je to bilo dovoljno. Nisam imala nikog svog i isto sam prosla kao i cimerka koja je imala bas dosta veza. 




Anoniman -> RE: Kako "cas_titi" doktora i babicu,a da se ne naljute (24.4.2010 11:43:41)

Ma kakvo čašćenje doktora i babica.. trebaju oni da časte mamu [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]   ...  čista glupost.




goda -> RE: Kako "cas_titi" doktora i babicu,a da se ne naljute (24.4.2010 14:22:38)

U nazivu teme piše DA SE NE NALJUTE! Nisu svi isti treba reći pravo,ali većina neće posle ni da te pogleda ako ti nisu videeli novčanik i to su lepe sumice,u visini pola prosečne plate. E sada mi neće biti žao da dam ni celu platu ovom doktoru ,celu trudnoću mi vodi prtivatno nije mi uzeo ni dinar. Kd nas ako radiš ultrazvuk u DZ ne plaćaš ništa a ako radiš na porodilištu na svoj zahtjev plaćaš 30 KM,to je sve što sam platila 3 puta UZ pregled kada me zadesilo da moram na porodilištu raditi.





anajid -> RE: Kako "cas_titi" doktora i babicu,a da se ne naljute (24.4.2010 18:46:40)

Meni je to toliko odvratno da mi je muka kada cxujem za to i ne mogu nikako da se pomirim sa tim!Ja niti sam castila niti mi je palo na pamet!Samo smo prilikom otpusta je muz dao toj babici sto je spremila bebu bombonjeru i tako jos to sto ide!

Neka kaze ko sta hoce,ali oni su placeni za svoj posao,ni mene niko ne podmicuje,niti bih pristala na to!!!




dacica -> RE: Kako "cas_titi" doktora i babicu,a da se ne naljute (24.4.2010 19:05:17)

ja sam dozivela samo da se naljute ako im nedas,a ne ako im das...cak i sami traze,a par puta nisu hteli da nas pogledaju bez para ,mene cak nisu primili u bolnicu-jao nema mesta-a,trebala mi je hitno operacija,sutra kad smo dosli kod dr.u kanc.i dali kovertu sa 500e,odmah je rekao da suprug ide po stvari kuci,da ce me sutra operisati,a mog muza nisu hteli danima da operisu na vma-koji je lezao u bolovima,kao nema mesta na programu,dok nismo odneli isti takav koverat,pa je bio ujutru operisan,tako da sam sad shvatila,plati pa klati,isto i za ginekologa,castim,pa me sprovede pored 100zena,i zavrsim sve za par minuta-nazalost-uzas-ali ziva istina...ne znam takvog dr.ili bilo koga u bolnici-na moju veliku zalost,do cistacice,a da ne voli pare[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Crvenkapa85 -> RE: Kako "cas_titi" doktora i babicu,a da se ne naljute (20.10.2010 11:22:23)

ja kad sam se porodila,muz je doneo babicama cast,mene ostavili u sali,a oni otisli da hasaju[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image],a posle sam castila doktorku posto mi je kucni prijatlj.....poslala im veceru na kucnu adresu




jovana13 -> RE: Kako "častiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (20.10.2010 11:42:10)

moja dr me je na dezurstvu primila ali posto se to oduzilo ona je ostala posle dezurstva kod mene dok se ne porodim.inace je ta dr majka moje skolske drugarice. s obzirom na njeno ponasanje prema meni kao prema cerki, osecala sam potrebu da je cas_timo. znala sam da nece da uzme novac sigurno, tako da sam joj kupila poklon...




njunjka -> RE: Kako "castiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (5.12.2010 17:59:06)

isti slucaj, nisam za cascavanje..pa to im je posao..pa ko mene ili sva vas cascava? ali neko je nepisano pravilo da se kao zahvalis...i nisu to samo babice i dr vec i pedijatrijska sestra kad prvi put pokaze bebu porodici i ona druga kad je obuce i preda za otpust..tako da trosak i nije mali...a valja se castiti ih i sokovima, kafom i sl.  




dunja RR -> RE: Kako "častiti" doktora i babicu,a da se ne naljute (25.10.2011 18:18:32)


Ja ću doktoru koji me operisao kupiti neko baš dobro piće. Ajde mi preporučite nešto od 1500-2000, a da nije viski. Čula sam da u nekoj radnji i ulici Svetog Save imaju neke super čokoladice, baš za tu vrstu poklona, pa ću nešto sitnu uzeti i tu, a kada kupite nešto i donesete svoje piće pakuju vam sve zajedno, mnogo dobro pakuju, kažu. Pospu sa nekim šljokicama da se onesvestite kako dobro. Idem sutra tamo ali bi pre toga da uzmem piće. Predlog?









Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>