RE: Noc Vestica- Maskenbal (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Napravimo zajedno



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 13:12:58)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ja to ne slavim i ne interesuje me. Jedino sto mi drugarica cestita ovaj dan [sm=smiley36.gif]


Hhahahahaha sto? Misli da je to tvoje vece?[sm=jezicek.gif]




IvanaSK RR -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 16:21:37)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ja to ne slavim i ne interesuje me. Jedino sto mi drugarica cestita ovaj dan [sm=smiley36.gif]


Hhahahahaha sto? Misli da je to tvoje vece?[sm=jezicek.gif]

Izgleda [sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 16:24:18)

To vam je isto kao kada nasi Srbi pravoslavne veroispovesti slave dan Zaljubljenih, a nije nas praznik. Prvo negujmo nase praznike, pa onda mozemo i tudje.
U prilog tome procitajte ovaj tekst naseg svetitelja. KLIK




Anck Su Nmaun -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 16:34:19)

Slazem se od reci do reci




nata11 -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 19:54:42)

Neka ljudi budu ljudi a da li ce deca praviti zurku pod maskama je najmanji problem. Previse smo mi kao nacija zagazili u paganizam da bi mi maskembal smetao[sm=smiley2.gif]




emicaa -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 20:03:50)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ja to ne slavim i ne interesuje me. Jedino sto mi drugarica cestita ovaj dan [sm=smiley36.gif]


Hhahahahaha sto? Misli da je to tvoje vece?[sm=jezicek.gif]

ovo je najbolje sto sam danas procitala [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 20:19:03)


IZVORNA PORUKA: emicaa RR


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ja to ne slavim i ne interesuje me. Jedino sto mi drugarica cestita ovaj dan [sm=smiley36.gif]


Hhahahahaha sto? Misli da je to tvoje vece?[sm=jezicek.gif]

ovo je najbolje sto sam danas procitala [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Samo sam te cekala [sm=jezicek.gif] cudo nisi napisala da sam sejtan [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 20:38:17)

pa zar ima potrebe da to pisem [sm=smiley36.gif] nego na koju stranu ces veceras [sm=jezicek.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 20:40:11)

Hahhahahahahaha joj samo mi naviru odvale al bojim se Ivancica da se ne naljuti al zato Emica opusteno [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 20:41:40)

Anck ti pisi pa reci da sam te ja nagovorila [sm=smiley36.gif]




choopa choops -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 20:43:08)

[sm=smiley36.gif]

Mi naravno ovo ne slavimo, jer imamo maškare u februaru, za Bijele poklade.
Noćas su mi dolazila neka djeca na vrata, nisam im ništa dala, jer nisam ni spremila ništa, rekla sam im da dođu slobodno po jaja (i slatkiše<9 za Bijele poklade. Samo su me blijedo pogledali, nemaju pojma o čemu pričam. A čisto sumnjam da bar jedan od njih nije pravoslavac ili katolik.




bubulence -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 22:18:35)

Deci moze da se pravi maskembal bilo koji dan u godini, zar ne? Ako vam je do toga da je njima zanimljivo ili cete im samo danas ugadjati ..
Sanjice, ja ne slavim ni dan zaljubljenih, taj dan postujem Sv. Trifuna, nista ne radim.
Kada Englezi budu postovali i skavili nas dan drzavnosti i ja cu njihov dan zahvalnosti, noc vestica... Do tada se maskiram svako jutro u vesticu i takva sam dok ne popijem dve kafe.




IvanaSK RR -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 22:20:21)

Evo nisam jedina vestica, i Bubulence je [sm=smiley36.gif]
Slažem se sa njenim postom.
Emice, Anck, samo navalite [sm=jezicek.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 22:27:41)

Bubi, ti ne slavis ali dosta naseg naroda se pomamilo. [sm=hudicek1.gif]




choopa choops -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 22:33:51)

Ja nemam problem s tim da slavi ko šta hoće i kada hoće. Ali, kažem, imam problem kada ne slave naše, slične običaje, a slave strane. Jer u mjestu u kojem živim na prste jedne ruke se mogu nabrojati djeca koja se maškaraju za poklade (i katoličke i pravoslavne), a sad kao Halloween. Ma ajde.
A da rade nešto na tu temu u školi iz engleskog ili ako idu na kurs, to mi je isto OK jer uče o običaju koji je poznat za to područje. Sve ostalo mi je pokondirenost.




bubulence -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 22:36:51)

Cupka, u mom selu se slave poklade (mi ih zovemo mackare), lozi se vatra ispred kuce, svi se maskiraju, idu po kucama, jedu krofne i dobijaju slatkise... Divan obicaj, pravi nas, domaci [sm=smiley1.gif].
Sanjice, slazem se. Na zalost.




Sanjica26 RR -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 22:43:12)

Sve se slazemo. I nemam nista protiv da se uci o tome iz engleskog. Pazite imamo i katolike od dece u skolama. Ja moju decu ucim da znaju o nasim praznicima i da ih proslavljaju kako prilici. Kao sto su ako su bitni pokloni na praznik Materica i Oca. Nas sam Bozic je divan praznik. I tad se u nekim selima u slamu pobacaju slatkisi, pa deca pijucu i traze. Negujmo nase praznike, ne dajmo svoju veru.




choopa choops -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 22:43:42)

Pa to [sm=smiley36.gif]

Kod nas se djeca maškaraju i sa zvonima idu od kuće do kuće i uzimaju jaja (sada i slatkiše, a poneki dobiju i pare [sm=jezicek.gif]) od kojih domaćice naprave kolače i pojedu se taj dan. Poenta je da počinje Vaskršnji post i nijedno jaje ne smije da ostane u kući [sm=smiley1.gif] Znači potpuno sličan običaj, i skoro niko ga ne obilježava (osim nas i još par familija), a za Halloween da??? Nije dovoljno fancy, nego stari, seljački pih. [sm=smiley17.gif]




choopa choops -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 22:45:39)

Kod nas i katolici slave poklade, samo drugi dan. Nikada ni oni ovdje nisu slavili Halloween, da ja znam.




IvanaSK RR -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 22:46:16)

Da, u Hrvatskoj smo i mi obeležavali maskare. Isto tako.




Sanjica26 RR -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 22:46:57)

Sve sto nije iz onoga sveta (prastaro je)




bubulence -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 22:49:25)

Ma sada ako krenem bice na nacionalnoj osnovi a onda ce me modovi bicevati[sm=smiley36.gif]. Uglavnom, zivimo u Srbiji (Crna Gora, bosna, sve je to jedno) pa izvolite, slavite nase, toliko divnih praznika i obicaja( evo Cupa je lepo objasnila) , nema potrebe uzimati tudje.




Ana RR -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (31.10.2017 23:44:25)

Neću da te bičujem ali ako želiš žrtvovaću se [sm=jezicek.gif]

Kao što sam rekla, mi to ne slavimo/obeležavamo niti smo ikada, ali ako moje dete želi da ide na predstavu povodom toga, ja mu sigurno neću zabraniti. On zna da je to nešto čega nema kod nas, objasnila sam mu, ali eto, bio je u prilici da vidi kako izgleda halloween, maskirao se, išao sa drugarima od kuće do kuće i vikao "trick or treat" i to je jedino čega se seća iz tog perioda života u Kanadi. I obožava to. I ja sam u njegovim godinama volela maškare u Slavoniji.





Mariya -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (1.11.2017 7:41:16)

Na ovoj slici su još radovi u toku
[img]https://s1.postimg.org/5fiwt2trz3/DSC_1624.jpg[/img]
Imali smo kasnije i bundeve, a kad je pao mrak upalili smo sveće, super je izgledalo!




Mala Elena -> RE: Noc Vestica- Maskenbal (1.11.2017 8:07:03)


IZVORNA PORUKA: bubulence

Deci moze da se pravi maskembal bilo koji dan u godini, zar ne? Ako vam je do toga da je njima zanimljivo ili cete im samo danas ugadjati ..
Sanjice, ja ne slavim ni dan zaljubljenih, taj dan postujem Sv. Trifuna, nista ne radim.
Kada Englezi budu postovali i skavili nas dan drzavnosti i ja cu njihov dan zahvalnosti, noc vestica... Do tada se maskiram svako jutro u vesticu i takva sam dok ne popijem dve kafe.



Ahaaahaaaah [sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>