Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


branki* -> Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (3.6.2015 9:13:01)

Nova tema!

Ja sam u petak primila sve zaostale islate porodiljskog,za 4 meseca.nadam se da ce sad ici redovno.




Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (3.6.2015 9:45:28)

ja cu sledece nedelje nadam se saznati da li ce biti nesto od moje prijave....




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (3.6.2015 14:14:39)

Stiglo mi je resenje za porodiljsko na 45000 bruto. Ne znam koliko da ocekujem neto... Nadam se oko 30000




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (3.6.2015 14:20:28)

Ja jos nista... [sm=smiley13.gif]




Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (13.6.2015 19:28:49)

jao meni danas javili da su me prijavili, prosto ne verujem! castim kad nesto bude leglo jednog dana, pre cu se ja poroditi, ali nema veze [sm=smiley1.gif]




Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (16.6.2015 13:42:11)

jupi, dobila zdravstvenu, to valjda znaci da je sve ok sa prijavom.

e sad, ako treba da otvorim bolovanje 1. jula, jel mogu kod dr da odem 29. juna? ne sme bolovanje da glasi pre 1.jula. nadrndana sestra nije htela nista pametno da mi kaze... tacno vidim da ce da me set_aju...

fazon, pa ne znam, dodjite da se dogovorite sa dr. da idem 5km da cekam red i da mi kaze - dodji prekosutra grrrr




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (16.6.2015 16:34:34)

mislim da mozes, ja sam uvek isla po papire 2-3 dana pre komisije...
resenje o porodiljskom sam odnela kod knjigovodje jos u cetvrtak i jos mi nista nije javila. a da odem sada tamo zatekla bih je kako igra igricu na kompu




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (16.6.2015 16:47:54)

Valerie naravno da moze to je samo dobra volja dr. Zamisli kad npr 31.pada u nedelju. Ti onda moras otici kod dr u petak 29. Ne mora bas taj dan to hocu da ti objasnim.
Meni je moja dr dala doznake za jun sad locetkom meseca iako se doznake daju krajem meseca...... opet kazem njena dobra volja da se ne cimam 100 puta




Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (16.6.2015 19:46:27)

hvala drage, nadam se da me nece vratiti. posebno sto ce biti guzvanjac. al kod te dr nisam bila 3 godine, idem samo za papirologiju, pa da ne saljem mm prvi put. al ce posle ili on ili moja mama, ja poludim od administracije i sklona sam da se posvadjam i guram pred salt_erom [sm=smiley36.gif] vise volim kad nije dan za trudnice... tad je guzva a ovako bude i pusto, zakazu malo i onda se set_kaju




Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (19.6.2015 21:00:00)

imam jos jedno, dva, tri pitanja [sm=smiley36.gif]

dakle, dva meseca ja dajem poslodavcu za platu plus poreze i doprinose i vraca mi se deo koji se odnosi na platu.
sta je sa trecim mesecom?
ja dam samo za platu? oni vrate na moj racun pa se preda dokaz i ceka refundacija? i onda dobijem 65%, tj. npr. 13000, a 35% ko zna kad? i tako svaki mesec?
jel tek tog treceg meseca treba firma da otvori namenski racun? "problem" je sto je ta firma novija i ja sam jedini zaposleni ili jedan od par.
kakva visa matematika




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (19.6.2015 22:45:10)

treci mesec nista ne moras da uplacujes, nego odneses papire od komisije a knjigovodja ih predaje u socijalno i cekas uplatu od njih. mislim da se tada otvara namenski racun.
ako si na minimalcu onda nema 65+35% nego dobijas sve od jednom, ako je veci iznos onda dobijas 65% od drzave na racun poslodavca a onih 35% tebi uplacuju ali mnogo kasne...




Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (20.6.2015 9:56:18)

[sm=smiley31.gif] bubulence hvala ti, ti si pravi ekspert.
odlicne vesti za mene, jeste minimalac, vec sam pocela da razbijam glavu oko procedure [sm=smiley1.gif] volim da znam sta me ceka!




suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.6.2015 10:58:44)

Ja sam na bolovanju od 6.4,i za taj prvi mesec zaključno sa 6.5 dobila od firme.
Ne znam koliko kasne sa uplatama i gde bih mogla da se informišem, ima li neko neki kontakt telefon.




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.6.2015 21:20:09)

Suzi, mislim da 65% koje uplacuju na racun poslodavca ne kasni, ali da se ceka onih 35% sto ide direktno na racun trudnice.




suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.6.2015 21:22:14)

Ja svraćala početkom juna kod mojih n aposlu, kaze mi ona iz finansija da još nisu za april uplatili, tako da očigledno da kasni.
Nego ne znam gde da zovem da se raspitam.




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.6.2015 21:24:15)

Uf, onda ne znam.




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.6.2015 21:34:11)

meni su danas upravo javili da ce mi trudnicko uplacivati kad i ostalim zaposlenima pa ce oni cekati da im refundiraju,to znaci da ja vise ne moram da dajem pare za moje doprinose jer im i to refundiraju???




suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.6.2015 21:36:41)

Ja ne znam kako to ide kad ti sama donekle uplaćuješ. Ja sam u drzavnoj firmi, ali mi svakako nista nije jasno.




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.6.2015 21:38:31)

Ado a je li ti placas doprinose i kada si na trudnickom[sm=zmeden.gif]




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.6.2015 21:45:08)

Ado, za koliko meseci si platila? Ako si platila za prvi, ne bi trebalo vise da placas.
Sve se refundira i neto plata i doprinosi.




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.6.2015 21:46:33)

Jess ja znam da za prvi mesec trudnickog placa poslodavac tj ja u mom slucaju, a ostalo se sve refundira za druge mesece trudnickog?




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.6.2015 21:48:02)

Jeste, ali ako te neko prijavi samo zbog toga, onda mu moras dati pare za taj prvi mesec bolovanja, to sam mislila.
Da, naredne mesece se sve refundira.




Lisa Simpson -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.6.2015 21:48:15)

Ado to je baš povoljno za tebe, baš extra. Suzi ja i ti u istom sosu ja sam počela 26.5 još imam ovaj deo od poslodavca tek od slesećek meseca se nadam da ću na fond.




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.6.2015 21:53:37)

pa ja sam otvorila bolovanje prvog aprila i morala sam da dam doprinose sada u maju,jer ja sada u junu primam prakticno majsku platu tako da za nju ne dajem doprinose...




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.6.2015 21:54:35)

Tako je, u maju si platila doprinose za april i to je to.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>