RE: Prirodni sokovi i sirupi (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Katychoo -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (6.7.2011 14:24:19)

Mi smo prosle godine otkrili sirup od koprive i nane i potpuno smo odlepili za njim....najbolji je kad se pije hladan...a recept ide otprilike ovako...
Oko 40ak vrhova koprive (ja naberem punu kesu) i 10 vrhova mlade nane, oprati i preliti sa 2l vode i 3 limuntusa. ostaviti da odstoji 12h, pa procediti i dodati 2 kg secera (ja stavim manje, oko 1,5kg) i takodje ostaviti da odstoji jos 12h uz povremeno mesanje. Dobije se oko 3l sirupa...Bas je osvezavajuci, pravi letnji sok. Mi cemo cak nositi i na moreee [sm=smiley36.gif]




lesica -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (30.8.2011 11:24:07)

Videh da se pominje sok od breskvi pa evo mog(recepta moje mame) po kome pravimo kasasti sok.
3 kg ociscenog i iseckanog voca se kuva sa 1 l vode dok ne omeksa,onda se propasira (ja koristim blender)

U drugoj serpi se skuva 6 l vode sa 1kg secera i 2-3 limuntusa,pa se pomesa sa kasom voca i pusti da vri 5-10 minuta.
Onda se ovako vreo sok sipa u vrele staklene flase,zatvara,umota platnom i ostavi da odstoji dok se lepo ne ohladi.




GRGA -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (30.8.2011 16:12:51)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Supper sokic kazi mi da li je ovo sirup spokic ili sok koji se tako pije




lesica -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (30.8.2011 17:02:09)

Sok koji se pije tako (kasasti sok)




Lilly* -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (30.8.2011 17:04:16)

Pravila sam Mihajlu kada je bio mali sok od kajsija bez šećera:
Kajsije sam ocedila na sokovniku i na 1l soka stavila 50g meda, to se prokuva, da krčka nekoliko minuta, sipa vrelo u flaše, od gore se pospe usitnjenom tabletom vitamina c, dobro zatvori i utrapa kao paradajz.
Može se održati godinu dana bez problema [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




lesica -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (30.8.2011 17:08:10)

Ja umesto 1 kg secera(saharoze) u ove kasaste sokove stavim fruktozu ali nekih 700 do 800 gr.




Anoniman -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (2.3.2012 17:06:51)

Da li imamo recepte za sokovnik , od svezeg voca/povrca ?




Anoniman -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (3.3.2012 8:29:12)

Niko bas [sm=zmeden.gif]




lesica -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (3.3.2012 10:26:38)

Bukvalno mozes da kombinujes sve varijante voca medjusobno,i jos plus da ubacis i po koju povrcku(tipa cvekla,sargarepa,celer) i zacin(cimet,karanfilic,muskatni orah) ili cak i djumbir.




Anoniman -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (5.3.2012 11:30:38)

Hvala lesice [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (13.3.2012 10:53:30)

Evo nekih kombinacija za sokovnik
klik




Tea2 -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (26.6.2012 11:50:24)

Zatvaranje flasa sa napravljenim sokom-da kupim plasticne zatvarace?Gde se kupuju ti yatvaraci-pijaca,Maxi,Univer,plastikarnice?Stavila sam flase u masinu,peru se,sada moram da nabavim zatvarace i pravim sok po Lesicinom receptu..




PoisonEve -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (26.6.2012 13:09:47)

Evo da ja kopiram svoj post iz druge teme:

Sok Fruktal

1 kg sargarepe
1 kg bresaka
2 kg jabuka
800g secera
40g limuntussa

12-13 staklenih flasa

*Mere vaze za ocisceno voce bez kostica i ljuske
Oprane flase staviti u rernu da 100 stepeni da se sterilizuju.
Ocistiti sargarepu, iseckati je i staviti u 3l vode da se kuva. Za to vreme ocistiti jabuke, iseci ih na cetvrtine i dodati u vec omeksalu saragerpu. Kuvati desetak minuta pa dodati ocescene breskve.
Kuvati jos minut-dva.
Izvaditi voce i samleti u blenderu.
Zatim dodati jos vode u lonac gde se kuvalo voce, pomesati sa preostalom vodom da ukupne bude 8l.
Pustiti da vri nekih 15-ak minuta i skidati penu pp.
Pred kraj dodati limuntus.
Vruc sok prespite u vruce flase i zatvorite poklopcima premazanim alkoholom.
Vratite flase u rernu na 100 stepeni na jos pola sata.
Vruce flase oblozite cebetom da se sto sporije ohlade.
Naravno odvadite odmah litar,dva koje cete da popijete u slast odma

Mm i ja smo ga upravo napravili. Super je




PoisonEve -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (26.6.2012 13:10:16)

Tea, u plastikarnici ima sigurno.




Tea2 -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (26.6.2012 13:16:09)

PE,hvala-kupila u plastikarnici......I dalje me nesto zbunjuje-hoce li se otopiti ili deformisati ti zatvaraci kada flase stavim u rernnu?




PoisonEve -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (26.6.2012 13:21:59)

Tea ja sam sok pravila u staklenim flasama i stavljala sam metalne zatvarace koje sam prethodno prokuvala. Za plasticne ne znam[sm=zmeden.gif]




Tea2 -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (26.6.2012 15:18:33)

Uspesno sam zavrsila spremanje soka!!!




Tea2 -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (26.6.2012 15:20:02)

PE,super mi deluje ovaj tvoj recept...samo je problem sto imam plasticne zatvarace...




lesica -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (26.6.2012 20:25:48)

Tea,ja ne vidim problem sa plasticnim zatvaracima. Sok kada skuvas sipaj tako vreo u zagrejane staklene flase,pa odozgo stavi celofan koji si potopila u alkohol,zavezi dobro gumicom i zatvori plasticnim zatvaracima. Onda sve te false zajedno umotaj nekim platnom i ostavi da se natenane ohlade.




PoisonEve -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (26.6.2012 21:00:14)

Super[sm=bravo.gif]
Koliko ti je ispalo?




Anoniman -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (28.6.2012 12:26:07)

PE, to je sok a ne sirup? a flase su verovatno litarske?




marince1 -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (14.7.2012 21:57:26)

Neznam da li ste vec pisale,ali evo da podelim sa vama,mi smo odusevljeni

1kg limuna sameljete na vodenici za meso sa korom i doda se 3 kg secera i 70 gr limontusa.
TO odstoji 24h najmanje *dok se secer ne otopi ,procedi i sipa u flase.
To je sirup,ali posto nema nikakvog konzervansa treba ga drzati u zamrzivacu ili frizideru.
Kad se rastvori ima pravi ukus limunade.




PoisonEve -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (15.7.2012 19:26:18)

BB, da ovo je sok a flase su litarske.
Marince nesto slicno pravi moja sveki al ja nekako vise volim da iscedim limun pa tako da pijem limunadu




madre -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (15.7.2012 22:58:58)

ja sam kupila sokovnik pa svaki ili svaki drugi dan cedimo sok od onoga sto imamo u kuci... prvo su to bile jabuke, pa kajsije, sad cemo da predejmo na nesto trece. dok sam bila na zlatiboru, pila sam cesto detoks sok. zapisala sam negde sta sve ide u njega pa cu da ga pravim[sm=smiley1.gif]




PoisonEve -> RE: Prirodni sokovi i sirupi (12.9.2012 11:28:24)

Ljudi ima li neko recet za sok ili sirup od aronije? Imam nesto aronije pa bi napravila sok od nje




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>