RE: Kakva kolica??? III deo (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Šta mi treba za novorođenče?



Poruka


nata11 -> RE: Kakva kolica??? III deo (13.11.2020 8:19:44)

Mi vise koristili kisobran kolica nego klasicna. Inace od kako hoda su nam beskorisna.

Na prolece cu uzeti ona jeftina da imam nesto lagano za bas neki napad panike ili dremku .[sm=smiley1.gif]




Liliputanac -> RE: Kakva kolica??? III deo (18.12.2020 17:49:43)

Drage mame, da li imate iskustva sa Kunert Mila kolicima za bebe? 

[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2097541-4067.jpg[/img]




vonavoj -> RE: Kakva kolica??? III deo (18.12.2020 18:14:50)



IZVORNA PORUKA: nata11

Mi vise koristili kisobran kolica nego klasicna. Inace od kako hoda su nam beskorisna.

Na prolece cu uzeti ona jeftina da imam nesto lagano za bas neki napad panike ili dremku .[sm=smiley1.gif]


Ovo je realno,daju se velike pare za ona 3u1,a teska i neprakticna..najbolja najlaksa i prakticna.




Duškić -> RE: Kakva kolica??? III deo (18.12.2020 18:29:30)

I moja sestra kupila neka ovakva, ona prezadovoljna. Realno su jako teska, ali oni vole da su lepa i komforna za slikanje itd. Pa zet neka nosi i tako je stalno sa zenom [sm=smiley36.gif]




Maslacak15 -> RE: Kakva kolica??? III deo (18.12.2020 18:36:24)

zavisi kakve zivote vodite. Premda u Srbiji niko malu decu ne vodi nigde ja sam sa mojom uvek bila hit u maksiju i u veru kad dodjem. O prevozu da ne pricam. Moja A je evo tek ove nedelje odbila kolica i ok prihvatila sam ali to mi je bas problem jel ne saradjuje. ZAtos to mi imamo bas puno peske i menjamo dva prevoza i idemo preko glavne zeleznicke stanice itd. Ne moze dete od godinu ipo dana to da hoda. Moji su prohodali svi sa 10 meseci pa nisu mogli do eto 20 meseci. Jedno je kad vam je vrtic ispred kuce ili idete u parkic iza coska.
Ja sam vec pisala i interesantno mi je da Bugaboo u Srbiju jos nije stigao ili ja nisam videla?!?! Posto znam da srpska elita voli svakakav fenseraj. Elem ta kolica, a dupla su bila, blizanacka jer je F imao 15 m kad se S rodio su najbolje ulozenih 1200 evra ikad [sm=smiley36.gif] Da tacno toliko i nema popust nigde ali su vredela svaku svaku paru. Lagana uska u odnosu na ostale ladje od duplih kolica kod koje imas utisak da si na titaniku. Tockovi sa federima, ma nauporedivo...... I korpu za lezanje prvih pola godine posle sediste. Moj stav je da beba prvih 6 meesci treba da se vozi na 0 stepeni. I da bilo kakvo pridizanje treba sami da rese bez da im neko pridize naslone.
I Anu su docekala, mogu da se suze da bude samo jedno sediste i korpa sa strane. Inace bugaboo ima i obicna kolica za jedno dete i ona su nesto jeftinija ali mislim da se i tu vrte cifre oko hiljadarke.
Ali vrede svake pare. Jeste uzasno mnogo ali vi dajete za nifty 700 evra na primer[sm=smiley36.gif] Ali gledala sam ima u hrvatskoj u Srbiji jos ne....Ali eto moja karijera sa kolicima koja traje od 2011 uz prekid 2015-2018 je izgleda zarvsena. Kupila sam tek letos pred more kao ta laksa takozvani buggy i to sam bacila pare ( oko 200 e) Mislim videcu nekom da ih poklonim posto su dobra kolica a jako malo su sad vozena.

A i stari bugaboo bi mogla nekom da uvalim, iako jesu vec malo izakana ali meni su jako draga. Hvala im hahah




Maslacak15 -> RE: Kakva kolica??? III deo (18.12.2020 18:44:26)

ili kao savet za pristupacnije dzepove uvek 3 u 1. i to sa korpom za bebu za lezanje. Nemojte da verujete da je isto kao anatmski polozeji koje obecavaju. I sedista za auto su 0+ pa nije preporucljivo da beba bude duze od 2 sata u njemu bez prekida. Njima treba da se raskomote i da budu na ravnom potpuno ravnom. To im je najbolje za kicmu i najbolje za razvijanje motorike....okacite im lutkice pa nek mlate. Ovde je omiljeno majkama posle kad su stariji da ih okrenu na stomak pa se bebe voze u ravnoj korpi na stomaku i oslonjene na sake gleaju okolinu. Sedenje tek kad sede i inace sa 6+.
Znam da je ovo za srpske prilike kontroverzno jel 80 posto lekara kaze podignite dete na 30, 45 i slicno. Ja mislim da grese. Mozda nije nesto specijalno stetno ali u najboljem slucaju ne pomaze nista a mislim da moze i da odmogne.

evo ovako nasla sam iz avgusta 2018. kako smo se nas dve onomad vozale. Malo posle sam je prebacila u sediste.

https://ibb.co/MSNqkFT

Moja A je bila zmaj i tu je vec puzala tako da su mi uvek smesne price o deci od 8 nedelja koja "nece da leze" i moraju da se dignu... Sigurno da su i moja deca probala da se dignu ali u tome i jeste stos.




vonavoj -> RE: Kakva kolica??? III deo (18.12.2020 19:22:58)

Kako mislis ne vodimo decu nigde?

Ja sam svuda sa mojima isla...u svaku nabavku,nisu ni mesec dana imali... Imala sam chicco,3u 1,dobila za M..i sve to promenila..za T i J sam imala hauck (osvojila ih na rr),poput Dunjinih..Samo kazem da su kod nas moderna ta 3u1,sa ogromnim tockovima i sama kolica su teska preko 15kg..a to podici i uci u radnju sa bebom,tezak posao...Mi smo izbacili kolica jos proslo leto,nece covek...hoda..nosili smo ih u Sokobanju letos,tu je hteo po malo..




Maslacak15 -> RE: Kakva kolica??? III deo (18.12.2020 19:51:10)

malo vodite. ne moze dete od godinu dana koje hoda da hoda 2 km... nema sanse. a ja imam samo do stanice 600m peske. pa.u voz ovaj lokalni sto staje cesto pa sa voza na tramvaj pa jos 400 m. pa ako idem jos u supermarket pride. nema teoretske sanse. jedino da nosim dete.... eto ona je sad krenula bez kolica  i imam gomilu problema jer je neposlusna. decaci su bili laksi.

moje iskustvo.je da u beogradu ljudi mnogo idu kolima i da voze decu onda... malo srecem dece u javnom prevozu.
da ode u park iza coska i da se tamo igra koji je na 300 m to naravno radimo.jos pre godinu i kusur bez kolica.
ja sam prosto svugde isla sa decom jel nisam imala kome da ih ostavim i zato su mi kad su imali dve godine itekako trebala kolica u velikom gradu. u manjoj sredini ili sa drugim zivitnim navikama mozda moze bez njih....




Maslacak15 -> RE: Kakva kolica??? III deo (18.12.2020 19:54:11)

da su mnoga teska to se slazem zato sam i dala masne pare na bugaboo jel je ogromna tazlika bas u tome ( ona nisu glomazna) ali moje je misljenje da malim bebama treba ravna korpa...kojeg god proizvodjaca.





lesli -> RE: Kakva kolica??? III deo (18.12.2020 22:31:27)

Sto se pitanja clanice ticr, ja prvi put vidim i cujem za ova kolica. Ovako na slici deluju lepo na oko i  fino uradjena.E sad treba videti kako se sklapaju, kako uzivo izgleda kvalitet itd.
Mi imamo CAM 3u1. Do godinu dana smo ih iskoristili za sve pare.Prvo korpu, pa onda jaje i obicno sediste.Glomazna jesu i teska jesu, ali ih ne vucaram nigde da na ledjima, nego stavim u gepek ili ih guram.Meni je najbitniji bio onaj momenat: ide se negde, bebu sa sve nosiljkom ili jajetom otkacis sa rama i zakacis u kola (nosiljka je mogla da se montira isto u kola, uz pomoc specijalnih pojaseva). Nema prebacivanja iz kolica u sediste i obrnuto. U jajetu se vozila do 13m. Korpu smo koristili do nekih 6m, tj dok je mogla duzinski da stane u nju. Tu korpu ne bih menjala ni za sta na svetu. Zimi narocito, jer nema kolica u kojima beba moze tako da se zasuska kao u njoj.  Tako da smo i na minusu (do -10) sa bebom od svega 3-4 meseca set_ali po pola sata-sat, bez problema.
Sa oko 10-11m je pocela da nece da sedi u kolicima duze od pola sata-40min. Jednostavno bi besnela dok joj se ne otkopcaju pojasevi preko grudi da moze da se uspravi i stoji ili kleci u kolicima. Tada smo poceli da ih izbacujemo. Kada je prohodala to je bilo to sto se kolica tice. 





lesli -> RE: Kakva kolica??? III deo (18.12.2020 22:34:35)

E maslacak, ima bugabu kolica i kod nas.Gradska beba ih prodaje:Link
Doduse, izgleda imaju u ponudi samo taj jedan model.Imaju ih sigurno bar godinu dana u ponudi, a mozda i duze. I da znas da sam se pitala sto su toliko skupa 😁Ali ako su lagana i ne mnogo glomazna, to objasnjava cenu.




Maslacak15 -> RE: Kakva kolica??? III deo (18.12.2020 22:57:04)

e lesli ako budes u prilici uzmi za volan da ih vozis u radnji... videces. ja uooste nisam u tom fazonu da ludujem. i gledala sam druga ali ta dupla a meni su stvarno bila neophodna su kao ladje ...ili se raspadaju. mnogo je dobar kvalitet. uska okretna ...ma fenomenalna.

      ne kazem ljudi imaju razlicite zivotne stilove i ko ne ide mnogo sigurno su i regularna kolica ok u gomili varijanti ali mene je bugaboo spasio. i troje dece mi odgojio. i jos su u dobrom stanju. kao oldtimer :) proizvodjac inace zabranjuje svim distributerima da ih ukljucuju u bilo kakve akcije i zato popusta nema bilo gde...cene su svugde identicne. ovde ih ima bas mnogo u nemackoj. ali razumem da su u srbiji za mnoge dzepove misaona imenica.




lesli -> RE: Kakva kolica??? III deo (19.12.2020 20:08:56)

Pa mislim da je u Srbiji glavni taj finansijski momenat.
Maslacak, mogu da probam da vidim vas da li opravdavaju toliku cenu, ali sumnjam da cu ih promeniti 🙂Mi smo nasim CAM stvarno prezadovoljni. I uvek ih preporucujemo ljudima kad pitaju, a platili smo ih nekih 45.000 na nekom popustu. Sad mislim da su nesto skuplja jer se odvojeno kupuje ram, a odvojeno onaj set_ korpi.Imaju velike tockove na naduvavanje i amortizere na prednjim i zadnjim tockovima. Za ono za sta smo ih po gradu rabili su nam bila sasvim dovoljna, a presli smo kilometre i kilometre njima za tih godinu dana intezivnog koriscenja. Za putovanja smo nabavili mala kolica. Na kraca putovanja smo nosili ova standardna (ona se vozila u jajetu, a ram u gepek i taman staje jos jedan kofer i jos nesto sitno).
Inace, meni je bitnije kvalitetno AS, nego neka turbo nabudzena kolica. I na tome nismo stedeli uopste kada smo iz jajeta prelazili na klasicno sediste. E sad, to sto nas je korona zeznula pa se nismo nesto puno svrckali ove godine je drugi padez 🙄





Liliputanac -> RE: Kakva kolica??? III deo (20.12.2020 12:32:55)

Mame, koja je razlika u kvalitetu i udobnosti za bebu između točkova koji se pumpaju i onih punjenih gelom? 





nata11 -> RE: Kakva kolica??? III deo (20.12.2020 14:20:46)



IZVORNA PORUKA: Liliputanac

Mame, koja je razlika u kvalitetu i udobnosti za bebu između točkova koji se pumpaju i onih punjenih gelom? 


[/quote



Pitacu bebu kad progovori pa ti javim.




Lilly5 -> RE: Kakva kolica??? III deo (21.12.2020 13:31:19)

Ja sam Inglesinom bila prezadovoljna.




lesli -> RE: Kakva kolica??? III deo (21.12.2020 14:22:14)



IZVORNA PORUKA: Liliputanac

Mame, koja je razlika u kvalitetu i udobnosti za bebu između točkova koji se pumpaju i onih punjenih gelom? 





Meni je licno ova kategorija sa tockovima na pumpanje delovala udobnija za voznju i kvalitetnija, pa smo se odlucili za nju.Jedino me bilo strah sta ako probusimo gumu, ali se to nije desilo. A i pitali smo u radnji pre kupovine sta u tom slucaju?Rekli su da donosimo njima tocak, oni ga salju na reparaciju i vracaju nam kad bude sredjeno.




nata11 -> RE: Kakva kolica??? III deo (24.12.2020 8:41:43)

Lesli ali kada su ti neophodna kolica to je malo... [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif] Mada iskreno i nisam cula da se to nekome desilo.




dunja RR -> RE: Kakva kolica??? III deo (18.1.2021 22:16:20)

Evo posle 2 godine, naša kolica kao nova (a prelaze po 5-10km dnevno), jer mi smo ozbiljni pešaci, ali kada se umorimo tu su kolica, u koja moj džin jedva stane, ali lepo odspava na snegu 2 sata. Kao u Finskoj :D
Bez kolica to ne bismo mogli, tako da još ih ne prodajem [sm=smiley36.gif]

[img]https://i.postimg.cc/Hs83z6WM/140249649-10221721902570445-4259861657966532320-o.jpg[/img]



IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Podstakla si me da izadjemo posto se smirio vetar.:) Mi u Chicco kolicima, inace i to skoro saznah da se izgovara Kiko. 🙈😊
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Fili, u pravu si, nisu glomazna, a opet unutra su prostrana, cini mi se prostranija nego nasa stara, a ona su spolja bila glomaznija. I jako teska za upravljanje, što i stvari tek sada shvatam, jer su ova kao pero.Nas dve smo na Tašu upravo 

[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1981381-1581.jpg[/img]








BubaBubica -> RE: Kakva kolica??? III deo (19.4.2021 9:45:17)

Dunja, kada budeš uskoro prodavala javi mi molim te! Ja ponovo u ovoj temi jer naša kolica su stvarno uradila šta su imala, idu ona i dalje ali definitivno su za menjanje. Propalo je i platno, i više nisu udobna za malu bebu. Nije ni malo, uzeli smo ih polovna i bez pauze koristili 5 godina. Ja nemam vozačku pa svuda idem peške. Sad mi se sviđaju ova Dunjina kolica i Cangaroo Gala Moni, da li ima neko ova kolica da mi kaže utiske iz prve ruke?




dunja RR -> RE: Kakva kolica??? III deo (19.4.2021 14:09:58)

Bubi javljam, prodajem ih sigurno uskoro, nisam sigurna kada, jer nam sada trebaju, polomila je M ključnu kost pa je vozamo do Tiršove (ne može da hoda jer joj longeta remeti ravnotežu, a ne možemo ni da je nosimo, boli je).
Ako dolaziš do Bg, možemo se dogovoriti da ih pogledaš, da vidiš da li ti odgovaraju.

Kada je tebi termin?




BubaBubica -> RE: Kakva kolica??? III deo (19.4.2021 16:16:07)

Tek u novembru 😂 a ja već krenula u potragu za kolicima. Doduše nama ne treba autosedište jer ga imamo koliko sam čitala nazad da ćeš ga prodavati zajedno. U BG teško, najdalje idemo do Pa. Ma lako ćemo za to, ako ne nađem pre nešto drugo. I ja najmlađeg još uvek vozim u kolicima ali su se toliko rasklimala da se umeju krenuti sklapati prilikom vožnje, pa ću izgleda morati što pre. Tvoja kolica su svakako očuvana pa će se prodati iako ne uspemo da se dogovorimo. Samo da prođe ruka što brže, čitala sam sad na temi, nestaško mali 😘




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]