RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (2.9.2016 23:34:22)

Veče [sm=nosecka.gif]

IZVORNA PORUKA: jess021
Ko nam je sledeci da ga posaljemo kod mama?[sm=smiley1.gif]


Onaj ko pita [sm=jezicek.gif]
Mislim da si prvo ti pa Mishmash. Najzad si se javila ovde!
Ana,tebe sam zaboravila, izvini,ti ćeš sve nas da ispratiš,daj Bože Yelly i mene zajedno [sm=smiley36.gif]ili bar u razmaku od nekoliko dana!
I ja sam bila malaksala prvih nekoliko nedelja,baš me bio strah da se ne srušim negde kad sam sama ili sa devojčicama. Ali prošlo je. Inače,moj stari dr je rekao da: i ono što nije normalno, u trudnoći je normalno.
Degu,zamisli tek mene sa njih dve. Danas nisam sela,još čuvala i drugaricine ćerke, sad me i boli stomak,ali prođe čim legnem,znači to je od naprezanja
Mish,vrednice, pa ti znaš da šiješ [sm=bravo.gif] meni mašina raspakovana nedeljama,neke stvari iskrojene i eno hvataju prašinu, nikako da se nakanem da sednem pa da ih završim. Jako volim da šijem ali baš nemam inspirejšn u zadnje vreme...




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (3.9.2016 0:24:50)

Ana super da si resila sa pislodavcen. To ti je sve od progsterona, kao da imas temperaturu, tj zapravo i inas 37, sad si inkubator [sm=smiley36.gif] proci cecro brzo




MishMash -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (3.9.2016 7:10:21)

Dobro jutro [sm=nosecka.gif]

Pijuckam kafu i slušam kako se šmizla smeje u snu, onako pravo, grohotom [sm=smiley36.gif] Pravim spiskove neke za rođendan, smislila sam da napravim nekoliko vrsta mini zalogajčića i neizostavne kiflice.

Polako me hvata i frka kako ću i šta posle porođaja, nemamo bukvalno nikakvu pomoć, mm može samo par slobodnih dana da dobije. Za sad mi se čini da je najpametnije da napunim friz kuvanim jelima, a za ostalo ću se već snaći.

Jess, mi smo terminske drugarice.[sm=smiley1.gif] Meni je termin 24.10. po zm, a po uz je 31.10.

Mariya, čitam šta ti sve u toku dana obaviš i mogu samo da kažem- svaka čast! Što se šivenja tiče i mojih projekata, pa to je sve "work in progress", uz mnooogo paranja i prepravljanja, ali ne odustajem [sm=smiley36.gif] Ako ti slučajno treba ideja, samo idi na Pinterest i nećeš znati šta bi pre.

Degu, Jess, Mariya, sad pregledah vaše tikere i vidim da vi već imate bebirone, zaista svaka čast!

Ana, Yelly, ja sam do četvrtog meseca imala mučnine i stvarno jeste sve lakše čim prestanu.




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (3.9.2016 8:47:48)

Jutro [sm=nosecka.gif]
Napokon sam dobro spavala, valjda što sam bila premorena. Samo 2 buđenja ali sam brzo zaspala opet. Samo me leđa bole. A kad pomislim na spremanje danas,glava me zaboli[sm=hudicek1.gif]srećom imam ručak pa bar na to ne mislim. A mm otišao na pijacu,kaže nije bio davno pa da prošeta izdiktirala sam šta da uzme,pa bar ni to ne moram ja!
Više sam sama sa njima nego što imam pomoć,pa šta ću,moram sve da radim.a i sa njima dvema nema stajanja! Da L se još i može,ali sa H ne. A kad se udruže...mm ako ne radi u školi,radi zemlju, sad je sezona pa ga nema. Roditelje nemam,brat i sestra rade,ostaje svekrva koja je tu za sve,ali ne volim da je cimam za sve,žena ima 60 godina a ja bih volela da bude tu još bar 10ak živa i zdrava da mi pomaže[sm=smiley36.gif]
Mish,vidim da su naše devojke generacija[sm=smiley1.gif]i to septembarska! I mi se spremamo za rođendan,L je 20. A H 23.09. pa ćemo slaviti 24. u subotu. Pošto je dupli rođendan,i imamo dosta zvanica(oko 40-45),mi podelimo goste,pa prepodne dolazi rodbina na ručak, supa meso torta[sm=smiley1.gif] A popodne kumovi i prijatelji, oni dobiju supu ako ostane, a mesa i torte ima obavezno i za njih. Evo ovo bebče u stomaku odmah počelo da lupka čim sam pomislila na [sm=torta.gif]
Moja H stalno viče NE u snu[sm=smiley36.gif] A bogami i kad je budna [sm=smiley36.gif]
Pinterest je kod mene banovan [sm=jezicek.gif] Ako slučajno i virnem, nema šanse da prestanem da gledam, ideje samo naviru,zapisujem šta treba da kupim,cibzare, materijale,kopče,perle, ali nijeproblem u nedostatku ideja nego elana. Ali evo nateraću se da sednem i završim više onaj L prsluk
Čim d anas oribam sve podove.[sm=zz_biggrin.png]




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (3.9.2016 9:11:53)

Misu moja je jos i velika,sve razume,dobra je, tako da mislim da je i ona sad vec spremna za bebu. A Jess svaka cast,imace dve bebe bukvalno ali pregrmece,posle ce seke biti nahbolje deugarice. [sm=smiley1.gif] nakuvaj ruckove za nekoliki prvih dana da ne mislis o tome. Meni je isto svekrva zlata vredna,ne pomaze stalni jer ima puno posla ali kad su velike stvari u pitanju tu je. Kad se Doda rodila 40dana mi je kuvala i prala,sad smo krecili,sve je oribala,stvarno je zena zmaj. Ali isto ima 60godina,nekad su babe imale 45 pa su bile u punoj snazi. I ja cesto pomislim da pozivi sto duze, Doda je tako voli.




Doroty -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (3.9.2016 11:58:45)

Dobar dan i od mene,
ženice kako spavate, ja užas. Noćas me tako boleo levi kuk, mislila sam da će mi otpasti.
Starije dete krenulo u školu, pa smo imali obaveza oko toga, a ja mislim da sam se malo i preforsirala. Zezaju me mame po školi da ću da se porodim negde na putu do škole[sm=smiley36.gif]
Sl. nedelje treba da vadim krv, valjda je tothema odradila svoje..
Pokušavam da pohvatam ima li neka mamica termin oko mog. meni je 12.10




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (3.9.2016 13:28:31)

O pa ti si onda najtrudnija [sm=smiley36.gif]
Sto se tice trudnoce ok spavam, ne muci me nista, al mi je bas nekako lagan san,budim se cesto, sve kao da dremam samo.




Doroty -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (3.9.2016 13:44:51)

Ja to kažem mužu, spavam kao u autobusu[sm=smiley36.gif]




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (3.9.2016 14:00:46)

Taman tako :D sve ono kao kad ti padne glava pa se trgnes, pa otvoris usta pa ti krenu bale pa se trgnes, pa pocnes da hrces pa se trgnes, super odmor iz autobusa [sm=smiley36.gif]




yelly -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (3.9.2016 17:24:39)


IZVORNA PORUKA: degu

Taman tako :D sve ono kao kad ti padne glava pa se trgnes, pa otvoris usta pa ti krenu bale pa se trgnes, pa pocnes da hrces pa se trgnes, super odmor iz autobusa [sm=smiley36.gif]


Ovo je najtacniji opis mog drugog meseca trudnoce :D




AnaAna1 -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (3.9.2016 21:16:46)

I ja bas kazem mm danas kako lose spavam zadnjih dana, probudim se kod svakog okreta, ustajem da idem u wc (to me izludjuje, nikad se u zivotu nisam budila u toku noci da idem da piskim!) jedne noci cu glavu da razbijem tumarajuci... ujutru kad se probudim i dalje sam bre nekako umorna i neispavana, sve me zivo boli, a ranije niiikad problema sa spavanjem nisam imala, spavala sam kao beba :) a kad dremnem popodne ne mogu duze od pola sata da sastavim, sto kazete kao u autobusu hahaha...




Nennaa -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (3.9.2016 23:33:09)

Cao zene, ja sam nova, juce sam ugledala dugo ocekivane [sm=rozacrtici.gif] i radila betu 33,7 i resila da vam se pridruzim.
Srecno svim trudnicama




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (3.9.2016 23:58:33)

IZVORNA PORUKA: degu

Taman tako :D sve ono kao kad ti padne glava pa se trgnes, pa otvoris usta pa ti krenu bale pa se trgnes, pa pocnes da hrces pa se trgnes, super odmor iz autobusa [sm=smiley36.gif]


Aahahahaha [sm=smiley36.gif]
Ana tako sam i ja,kad nisam trudna mogu bilo gde i bilo kad da zaspim,ali u svakoj trudnoći se tako patim sa spavanjem tj nespavanjem... A to noćno piškanje sam rešila tako što posle 21 ne pijem ništa. Gledam da preko dana pijem puno, pa uveče smanjim pa posle 9 ništa. I ima efekta,ne ustajem.
Moji spavaju uveliko. Danas sam oribala dnevnu i wc od poda do plafona,spavaću sobu do pola, a sestra kuhinju,tako da sutra mogu da odmaram. Ali šila nisam. Možda sutra [sm=smiley1.gif]Naredila sam mužu i devojčicama da do sl.nedelje hoću da dnevna bude u nepromenjenom stanju[sm=smiley36.gif]
Nena,dobrodošla.




AnaAna1 -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (4.9.2016 8:10:32)

Nena dobrodosla. Jel ti je to prva trudnoca? :)




MishMash -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (4.9.2016 8:27:09)

Hahaha, Degu, to je najtacniji opis spavanja u trudnoci koji sam ikada procitala[sm=smiley36.gif] Pa da se pohvalim, nocas sam se samo pet puta budila 😀
Mariya, super za septembarske devojke, M je 29.09. [sm=smiley1.gif] Posto ide u vrtic, od prosle godine slavimo u igraonici pa sve u jednom danu obavimo.

Nisam ni ja sila, ma skoro nista od planiranog obavila nisam. Sredjivala po kuci, pa rucak, pa ves, set_nja i prodje dan. Pravile smo kiflice, ali sam dobila ideju da napravimo mini verziju. Umesto 40 smo dobile 80 komada i bas su slatke, tako cemo i za rodjendan.

Sad smo smuckale "sladoled" od banane bez secera i aditiva, pa izvolite posle do nas da se sladimo[sm=smiley36.gif]

Nena, dobrodosla![sm=bravo.gif]








Nennaa -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (4.9.2016 11:37:10)

Daaa, prva trudnoca :) 26god.imam, cekali smo godinu ipo dana i naaapokon :)




AnaAna1 -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (4.9.2016 12:19:43)

Epa Nena onda cemo ti i ja najduze da se druzimo ovde, posto sam ja ugledala [sm=rozacrtici.gif] pre 3 nedelje [sm=bravo.gif] a ostale devojke su uglavnom vec dobro zagazile u trudnicke dane [sm=smiley36.gif] i mi smo isto posle godinu i po dana mucenja i iscekivanja [sm=smiley1.gif]




Nennaa -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (4.9.2016 12:37:58)

dobro je pa nismo same :) ja jos nisam isla na uz, za jedno nedelju-dve dana cu, valjda ce tada i srce da se cuje :))))




yelly -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (4.9.2016 15:35:38)

Nennaa [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
sve najbolje ti zelim u trudnoci... ja sam jos malo pa na pola, bicu jos dugo tu, pa pitajte konsultujte se kad god treba :)
Bas divno sto se popunjava tema [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (4.9.2016 17:15:48)

Hehe,i ja ću biti tu do februara da se družimo!
Baš mi je drago što dolaze nove [sm=nosecka.gif]
Jao,ubi me glava!verovatno od promene vremena koju toliko najavljuju za noćas. Popila sam lek,sad ležim sa devojčicama i čekam da prođe. Gledam Entoni Burdejna kako klopa svežu testeninu po restoranima, njam, i gladna sam kao vuk,oterala sam muža da nam peče činke [sm=smiley36.gif]




Nennaa -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (4.9.2016 17:58:00)

a sta mislite zene, poslednju m sam imala 06.08, planirala sam da idem na UZ za dve nedelje, da mi nije kasno tada, da li treba ranije sta znam :) malo me i stomak bolucka i imam neki sveeetlo krem iscedak, vrlo malo, mislim da je to normalno, sta vi mislite?




AnaAna1 -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (4.9.2016 18:39:51)

Nena, ovakvo je moje iskustvo od pre 2 nedelje :) ti bi od prilike trebalo danas da dobijes. Ja sam bas dan pre nego da trebam da dobijem imala taj braon sekret i uradila sam test jer mi je sve to bilo sumnjivo i odmah otrcala kod dr. Tacnije, kod dvojice, posto idem paralelno i privatno i drzavno pa uvek volim da cujem vise misljenja. Ovaj u DZ mi je odmah prepisao Utrogestan (ne plasi se, to je samo progesteron i svi kazu da nije stetan), jer on pomaze da se trudnoca odrzi u slucaju da je taj braonkast sekret bio pocetak nekog krvarenja. I dan danas ga pijem. A ovaj drugi privatno mi je rekao da je to bilo usadjivanje u matericu posto je trajalo samo 3 dana i da mooogu da pijem progesteron ali po njemu nema potrebe, ne moze da skodi ali kaze ako nesto nije u redu i ako organizam odbaci plod ni utrogestan ne moze da pomogne. E sad ja sam nastavila da pijem jer svi kazu da nije stetno, za slucaj da je krvarenje bilo posledica nedostatka progesterona. Rece mi ovaj iz DZ da cemo polako da ga izbacimo uskoro... e da i ovaj u dz mi je odmah otvorio bolovanje i mirovanje jer mi je naporan posao...
Tako da najverovatnije je to braonkastko kod tebe implementacija tj usadjivanje ploda u matericu ali mozes da odes da popricas sa tvojim dr.za svaki slucaj, mozda ti prepise utrogestan par nedelja...

Sto se tice UZ meni je reko da dodjem tek u 6.nedelju i tad se videla samo ona kesica, plod je bio kao mrvica, tako da idem ponovo u 8.nedelji (sad u petak) i tada bi vec trebalo da se cuje srce :)

Mariya uuuu druzicemo se i mi skoro do kraja, taman da nas malo naplasis 2 meseca pred porodjaj sa svojim iskustvima :D




yelly -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (4.9.2016 19:54:45)

IZVORNA PORUKA: Nennaa

a sta mislite zene, poslednju m sam imala 06.08, planirala sam da idem na UZ za dve nedelje, da mi nije kasno tada, da li treba ranije sta znam :) malo me i stomak bolucka i imam neki sveeetlo krem iscedak, vrlo malo, mislim da je to normalno, sta vi mislite?



Nennaa u sustini se obicno tako i saceka, mada sam ja otisla malte ne odmah posle pozitivnog test, prosto nisam mogla da odolim [sm=smiley1.gif], iako se samo video mesak, sve drugo je bilo premalo a za srculence da se cuje je opet to bilo prerano (u 6oj nedelji sam ga cula). Simptomi su mi bili kao tvoji, sem sto je pocela vec mucnina isto.
Meni je ginekol (privatno vodim) rekla da dodjem kako bi samo potvrdila da nije vanmatericna, sve drugo je sacekalo sledeci pregled za 2 nedelje.


Koliko sam pohvatala Dorothy, MishMash, Jess, Degu pa ja, Mariya a onda AnaAna i Nennaa, tu smo valjda sve :D




yelly -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (4.9.2016 19:57:41)

AnaAna, utrogestan nije stetan ali usporava dosta trudnice i cini nas umornijim posebno ako se oralno uzima, cisto da znas da mozda kad ti kazu da ne moras vise da pijes ti se popravi energija.
Meni jeste (pila sam ga samo kad sam isla na more..)




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (4.9.2016 22:02:47)

Yelly ti si jos super pohvatala [sm=smiley36.gif]
Neno bol kao kad trebas da dobijes je normalan,ja sam ga imala celu proslu trudnocu,a sad ponekad. Mozda bolje da odes odmah zbog tog smedjeg iscetka,ako ti treba utrogestan. A tek za 2,3 nedelje ces cuti srculence.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>