RE: Lekovi i dojenje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


Rosita -> RE: Lekovi i dojenje (11.12.2018 21:53:57)

Ja evo tokom celog dojenja pijem gastrogard. Sme, a odgovara mi i što je na bazi kalcijuma, pošto sađ na bezmlečnoj ishrani.




jess021 -> RE: Lekovi i dojenje (11.12.2018 22:06:05)

Slazem se sa Sanidej da se vecina lekova moze piti tokom dojenja jer se zanemarljiva kolicina izlucuje u mleko, ali nasim pedijatrima i lekarima je najlakse reci prekinite dojenje. Na sajtu lactamed.rs mozete naci koji su sve lekovi kompatibilni sa dojenjem. 




Janna123 -> RE: Lekovi i dojenje (11.12.2018 22:29:09)

Dok sam dojila dete, nisam pila nikakve lekove, hvala Bogu nije mi bilo potrebno, ali da je bilo, naravno da bih, jer mom detetu treba zdrava mama




Maraj -> RE: Lekovi i dojenje (20.2.2019 20:35:42)

Htela bih neke vaginalete da kupim....sta smem dok dojim. Dobih ciklus 7 meseci nakon porodjaja. I sad mi nekako dole....onako...pa sam mislila da uzmem vaginalete bar one na bazi mlecne kiseline. Nisam to kupovala ne pamtim...sta bih smela.




Maraj -> RE: Lekovi i dojenje (20.2.2019 20:47:52)

Koliko vaginalete uopste dospejh do mleka?
Imam macmiror od pre trudnoce...to ne bi smela? U uputstvu pise da sne koriste dojilje.... a vaginalete na bazi mlecne kiseline? Tipa Lactogin, Vagilact , Multi gyn acti gel....?




bubulence -> RE: Lekovi i dojenje (20.2.2019 20:50:40)

Maraj macmiror se koristi i u toku trudnoce pa mi je negde logicno da sme i dok se doji. Ali to je samo logika. Najbolje da pozoves dr i pitas... 





Sanjica26 RR -> RE: Lekovi i dojenje (20.2.2019 20:57:25)

Maraj, ne znam kakav je slucaj sa vaginaletama od kantariona. Npr. ove KLIK
Njih sam koristila ali ne znam da li mozes dok dojis. Mozda da pitas u apoteci.

Ali zaista ako moze macmiror u trudnoći što ne bi smeo i dok dojiš.




jess021 -> RE: Lekovi i dojenje (20.2.2019 21:33:33)

Maraj, ako mislis da nije neka infekcija, gljivice ili sl, uvek mozes uzeti neke biljne vaginalete, tipa Fitovag. Mozes i da se ispiras Octeniseptom, sa irigatorom ili spricem. Iako je i sa nekim drugim vaginaletama to sve lokalno, ne bi trebalo da se apsorbuje u mleko.





Sanidej -> RE: Lekovi i dojenje (20.2.2019 22:49:01)

Maraj, da bi se uspešno primenilo bilo šta od pomenutih vaginaleta (na biljnoj bazi ili sa mlečnom kiselinom) ključno je prvo isključiti gljivičnu infekciju. U slučaju da je infekcija prisutna, ove vaginalete je mogu maskirati i pogoršati stvar...




smeško -> RE: Lekovi i dojenje (20.2.2019 23:11:18)

Maro, ja sam dobila Makm. na pocetku dojenja, za eserihiju, ako se secas. A posle njih one sa kantarionom.





Maraj -> RE: Lekovi i dojenje (21.2.2019 6:44:52)

E Hvala vam zene moje drage
Nemam sigurno gljivicnu infekciju. Nemam nikakav sekret.
Nekad osetim kao peckanje pa sam mislila da preveniram sa nekim vaginaletama. Mozda je i hormonski ...otlud znam...
Kao devojka sam stavljala te vag.na bazi mlecne kis.povremeno




bebilule -> RE: Lekovi i dojenje (21.2.2019 7:14:06)

Meni se svaki mjesec zadnjih dana ciklusa pojavi neki blazi svrab. Da li sto mi traje 7 dana, pa od uloska, nemam pojma. Nije to nista strasno, traje dan, dva. Ali meni Octenisept rijesi odmah problem. 





Maraj -> RE: Lekovi i dojenje (21.2.2019 8:51:54)

Ja nisam nikad koristila octanisept. Pogotovo ne dole[sm=zmeden.gif]
Naprskam na tufer pa obrisem ili kako? Kako se octanisept koristi na sluznici?
Bebi i meni se sad zavrsio prvi ciklus posle porodjaja. Moguce da je i meni od toga....tj ulozaka...




bebilule -> RE: Lekovi i dojenje (21.2.2019 8:58:48)

Maraj, drugarica mi je rekla da koristi neki nastavak za bočicu koji je baš namijenjen za tretiranje tog dijela. Neki aplikator koji je nekad dobila uz Oct. Ja ne, meni je to nekako površinski i samo prsnem nekoliko puta. Malo pecka ali ne brini, Oct se koristi na sluzikoži.




bubulence -> RE: Lekovi i dojenje (21.2.2019 8:59:45)

maraj ja sam ga koristila za ranu od secenja na porodjaju... samo naprskam i malo ostanem bez vesa da se osusi... tako mi je tada govorila patronazna... pretpostavljam da je isto i za tvoj problem...




bebilule -> RE: Lekovi i dojenje (21.2.2019 9:03:42)

Da, i ja sam za to koristila. I za M pupak. Od tada ga uvijek imam i koristim za raznorazne stvari. rane, zanoktice, ogrebotine....




Maraj -> RE: Lekovi i dojenje (21.2.2019 9:06:57)

E pa hvala vam [sm=smiley2.gif]




jess021 -> RE: Lekovi i dojenje (21.2.2019 11:01:45)

Maraj, imas u apoteci nesto sto se zove irigator i sluzi u te svrhe, iako mozes uzeti obican spric, recimo od 5 ml, izvuces Octenisept, gurnes gde treba, samo pazljivo i istisnes. 


Ako mislis da ti treba veci spric, uzmi slobodno, salim se malo😂
I naprskas onako okolo. Ako je sluznica vec malo iziritirana verovatno ce te peckati ali vrlo kratko.




Ana RR -> RE: Lekovi i dojenje (21.2.2019 11:20:44)

Hm, ja nisam pristalica irigatora niti ispiranja uopšte. Mislim da se na taj način mogu navući još neke bakterije i ko zna šta još. A sigurno da remeti PH.




Maraj -> RE: Lekovi i dojenje (21.2.2019 11:41:37)

Nisam nikada koristila irigator...pa ne bi ni sad da eksperimentisem...naprskacu spolja octanisept...pa cu kasnije uzeti nesto od vaginaleta[sm=smiley1.gif]
Hvala u svakom slucaju
Bar naucih da smem i octanisept[sm=smiley2.gif]




smeško -> RE: Lekovi i dojenje (23.2.2019 18:18:00)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Hm, ja nisam pristalica irigatora niti ispiranja uopšte. Mislim da se na taj način mogu navući još neke bakterije i ko zna šta još. A sigurno da remeti PH.

Istog sam mišljenja. Imam, ali nikada nisam koristila.




nata11 -> RE: Lekovi i dojenje (26.6.2019 9:48:27)

Da li je neka mama dojila sa terapijom za visok pritisak i kojom? 





milicicak -> RE: Lekovi i dojenje (26.6.2019 9:52:55)

Nato, ja sam dojila mini bubu i pila metil dopu





vonavoj -> RE: Lekovi i dojenje (26.6.2019 10:06:05)

Sme.metil dopa..provereno,i ja sam nedelju dana pila i dojila.




nata11 -> RE: Lekovi i dojenje (26.6.2019 11:43:32)

A koliko je stetnik inekcijama potrebno da bi se izbacile iz tela? Koji vremenski period se ne doji? 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>