RE: Lekovi i dojenje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


bubulence -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 13:46:39)

Mazala sam onu konjsku mast, ali ne vredi, jer nije u pitanju misic nego nerv...

Uzela sam opet brufen i lezim, sada je ok dok ne treba da ustanem... 




MimaKos -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 13:48:16)

Imas crnu mast, bas se tako u apoteci trazi, ako je nerv, pun naziv je ihitol kamfor, smrdi kao nista ali i ligamente oporavlja, odlicna je a kosta smesno.





dunja RR -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 17:57:07)

Bubi jel popustio bol?

Mene boli, iz dubine, oba stopala, skroz me nervira bol. Bas sam izvrnula, ludim. 




MimaKos -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 18:28:32)

Zene, razumem vas skroz jos mi je plavo kod tabana , a povreda stara vec ihaaaj




bubulence -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 18:39:03)

Popila sam četvrtinu one od 5mg +paracetamol i jeste malo bolje, mada boli i dalje





Filadendronka -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 18:48:12)


Bubi, tek vidim ovu temu. Na gotovo svim lekovima postoji upozorenje vezano za trudnocu i dojenje, jer statistika o stetnosti nije sprovedena.  Ako ti je dr rekla da smes onda se slobodno pouzdaj u njen sud, jer govori sigurno iz iskustva/prakse. To je minimalna kolicina leka svakako. 
IZVORNA PORUKA: bubulence

Zene, jako sam se ukocila, ne migu da hodam, jedva dojim vebca. Cula sam se sa dr i kaze da uzmem 2 dana po 2,5mg besendina iako dojim. A svuda pise da ne bi trebalo u toku dojenja. Da li neka ima iskustva? 








MimaKos -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 18:53:05)

Ili onaj broj halo beba, one znaju 100 % sta smes a sta ne ( ako to radi jos uvek)...





bubulence -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 21:05:04)

Fili, poslusala sam dr, popila, samo sam jos malo smanjila dozu 😁. Mislim, ako sam smela da pijem do dan pred porodjaj valjda ni sada nece da skodi...

Mimakos na halo beba je sve zabranjeno, osim paracetamola. One mi bas nisu pouzdane, zvala sam par puta i nikada se njihov odgovor nije poklapao sa onim sto mi savetuje dr. 




MimaKos -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 21:08:36)

Bitno da ti je bolje :) 





Filadendronka -> RE: Lekovi i dojenje (2.8.2019 23:21:25)

Super Bubi, proci ce, samo malo i vreme da odradi svoje. Nadam se da se lepo snalazis sa deckonjom. :) 




MimaKos -> RE: Lekovi i dojenje (3.8.2019 8:41:58)

Mm kad se ukoci, namaze se ceo diklofenakom i prodje mu, probaj ako potraje, a opet ne pijes ga, zbog mleka





vonavoj -> RE: Lekovi i dojenje (3.8.2019 9:57:17)

Diklofenak ne bi smeo u trudnoci..




MimaKos -> RE: Lekovi i dojenje (3.8.2019 10:24:45)

Za trudnocu znam, ali ovo je dojenje, ne znam da.li se i kao mast izlucuje u mleko. Ne da se pije.





bubulence -> RE: Lekovi i dojenje (3.8.2019 12:44:19)

Danas je ipak bolje, tako da cu jos danas i sutra uzimati po cetvrtinu besendina + paracetamol... Nisam primetila da bebi smeta niti da je pospan, verovatno jer je mala doza koju uzimam a meni opet pomaze koliko toliko





vonavoj -> RE: Lekovi i dojenje (3.8.2019 17:10:48)

Sve sto ne sme u trudnoci,ne sme ni dok se doji..a znala sam da sam pogresila.




MimaKos -> RE: Lekovi i dojenje (3.8.2019 17:53:52)

Hocu da kazem da je koncentracija bilo kog leka manja kada se nanosi topikalno za razliku od oralnog. Sad sam procitala, izlucuje se u mleko u malim kolicinama ali nema nikakvih efekata na bebe, za trudnocu pise nesto sasvim drugo jer utice na razvoj fetusa. Evo link https://mediately.co/rs/drugs/Q6DmOgpkx3V50k6IdaoxKDFfbSq/diklofen-1-gel#pregnancy
Ako bas zagisti, da znas da imas i tu opciju, bubulence, mozda pomogne gel.




Maraj -> RE: Lekovi i dojenje (7.9.2019 21:02:35)

Ima li neka mama koja doji , a da sada ima provlema sa ambrozijom? Ja se uguših. Pocela sam loratadin da pijem. Ne mogu da izdrzim...al ne znam kolikilo je opasno za dete. S sisa 3-4 puta dnevno. Ona sada sisa tj trazi da sisa kad hoce da spava. Ima 13 tj skoro pa 14 meseci...i eto nikako da prekinemo sa dojenjem. Jako mi smeta ova ambrozija al ae plasim i kako lek deluje na S...




marketing RR -> RE: Lekovi i dojenje (7.9.2019 22:23:53)

Maraj, kopirali smo pitanje i dr Julki, ukoliko slučajno zna.




Maraj -> RE: Lekovi i dojenje (8.9.2019 7:26:31)


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Maraj, kopirali smo pitanje i dr Julki, ukoliko slučajno zna.

Hvala puno[sm=smiley27.gif]




Rosita -> RE: Lekovi i dojenje (8.9.2019 8:38:59)

The British Society for Allergy and Clinical Immunology recommends loratadine at its lowest dose as a preferred choice if an antihistamine is required during breastfeeding.[1]





Rosita -> RE: Lekovi i dojenje (8.9.2019 8:40:28)



Loratidin
Bezbedan, po ovome. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]