Oblande (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


dunja RR -> Oblande (30.5.2019 21:52:30)

Ja mislim da nemamo temu?

Elem, ja ovih dana ko šta radi, dočekujem goste i pravim kolače (i jedem iste[sm=smiley26.gif]), a najviše spremam oblande jer ih S baš baš voli.
Isprobah nekoliko recepata, a najbolji čokoladni mi je ovaj, i puno ispadne, a gosti i kući nose:

300 grama secera
3 dcl mleka
250 grama putera
1 kasikica kakaa
3-4 rebra cokolade (ja stavljam Menaž)
2 vanilin secera
250 grama mlevenih oraha
200 grama mlevenog keksa
1 veliko pakovanje oblandi



U serpu staviti 300 grama secera i dodati 3 dcl mleka da prokuva.
Dodati 1 iseckan puter, kakao i 3-4 rebra cokolade i nastaviti sa kuvanjem na laganoj vatri nekih 10-ak minuta. Umesati zatim 2 vanilin secera.
Ostaviti da se malo prohladi i u mlak fil umesati mlevene orahe i keks.
Mlak fil namazati na oblande (šupljikavi deo na gore okrenuti). Oblande pritisnuti sa necim teskim i ostaviti da odstoje.


Ja sam juče stavila i malko više mleka i 50 gr keksa više, pa su malo ispale mekše oblande, ali gosti kažu da su jo bolje nego one suvlje.


Pravim i sa kafom i sa alvom, ali još tražim idealan recept, kada potrefim, javljam.




flamingos -> RE: Oblande (30.5.2019 22:42:33)

Njam,njam,predivne su.





gagana83 -> RE: Oblande (31.5.2019 9:00:08)

Ja najvise na svetu volim one starinske karamel oblande, gde se mleko i secer satima kuvaju, pa se na kraju ubace orasi i margarin. Jednom probala da ih pravim, nije mi uspelo, mnogo mi se zgusnuo fil. 





flamingos -> RE: Oblande (31.5.2019 9:28:06)



IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja najvise na svetu volim one starinske karamel oblande, gde se mleko i secer satima kuvaju, pa se na kraju ubace orasi i margarin. Jednom probala da ih pravim, nije mi uspelo, mnogo mi se zgusnuo fil. 


"Figaro"su predivne,svi ih volimo.I te su lepe,verovatno si duže kuvala.Biće bolje sledeći put.Pozdrav.





vocicana -> RE: Oblande (31.5.2019 10:39:30)

Dunja, odlican ti je recept, ja ih nikada nisam pravila ali cu sigurno sada da probam ovaj recept.
Moja mama pravi divne oblande grilijas, posne, boze udavila bih se.




Ana RR -> RE: Oblande (31.5.2019 11:08:01)


IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja najvise na svetu volim one starinske karamel oblande, gde se mleko i secer satima kuvaju, pa se na kraju ubace orasi i margarin. Jednom probala da ih pravim, nije mi uspelo, mnogo mi se zgusnuo fil. 




I moja mama ih obožava. Na badnje veče bi uvek čekala da prođe ponoć da bi ih jela [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Oblande (31.5.2019 11:10:11)

Suzi, moja drugarica pravi isto kao ti samo stavlja lešnike umesto oraha. Prelepe su. Ja ih nikad nisam pravila, nekako mi nikad ne padnu na pamet.




veselicaa -> RE: Oblande (31.5.2019 11:10:32)

Najbolje oblande su te starinske.Ja pravim slicno kao Dunja,deca ih vole.




Olga75 -> RE: Oblande (13.7.2019 14:07:57)

Ja te starinske samo i pravim [sm=smiley36.gif]
negde sam i napisala recept: litra mleka i 30 dkg šećera, kuva se dobrih sat vremena, da promeni boju, onda se ubaci oko četvrtina margarina - sa puterom je previše mlekasto ali može- i šaka-dve mlevenih oraha, može i štangla čokolade za kuvanje, može umesto oraha lešnik mleveni ili kokosovo brašno i samo da prođe ključ dva i gotovo. Onda se filuju oblatne moraju se "pritisnuti" da se to lepo zalepi. Filuje se strana sa većim kockama.
Prijatno!




MimaKos -> RE: Oblande (13.7.2019 14:16:29)

Nikada nisam naucila da ih pravim, a recept deluje super





flamingos -> RE: Oblande (13.7.2019 14:23:20)



IZVORNA PORUKA: Olga75

Ja te starinske samo i pravim [sm=smiley36.gif]
negde sam i napisala recept: litra mleka i 30 dkg šećera, kuva se dobrih sat vremena, da promeni boju, onda se ubaci oko četvrtina margarina - sa puterom je previše mlekasto ali može- i šaka-dve mlevenih oraha, može i štangla čokolade za kuvanje, može umesto oraha lešnik mleveni ili kokosovo brašno i samo da prođe ključ dva i gotovo. Onda se filuju oblatne moraju se "pritisnuti" da se to lepo zalepi. Filuje se strana sa većim kockama.
Prijatno!
Super ti je recept.Pravim ih na razne načine





MimaKos -> RE: Oblande (13.7.2019 14:40:06)

Ja nisam dugo pokusavala, ali cu da probam





doramar11 -> RE: Oblande (13.7.2019 15:15:41)

Olga, jako lep recept :) Isprobacemo.




MimaKos -> RE: Oblande (13.7.2019 15:16:49)

Moja nana sprema najlepse na svetu, omiljena poslastica detinjstva





doramar11 -> RE: Oblande (13.7.2019 16:45:55)

Bakin kolac. Oblande me bas podsecaju na detinjstvo :)




MimaKos -> RE: Oblande (13.7.2019 16:46:23)

I mene, ukus detinjstva





isidora88 -> RE: Oblande (13.7.2019 17:47:29)



IZVORNA PORUKA: Olga75

Ja te starinske samo i pravim [sm=smiley36.gif]
negde sam i napisala recept: litra mleka i 30 dkg šećera, kuva se dobrih sat vremena, da promeni boju, onda se ubaci oko četvrtina margarina - sa puterom je previše mlekasto ali može- i šaka-dve mlevenih oraha, može i štangla čokolade za kuvanje, može umesto oraha lešnik mleveni ili kokosovo brašno i samo da prođe ključ dva i gotovo. Onda se filuju oblatne moraju se "pritisnuti" da se to lepo zalepi. Filuje se strana sa većim kockama.
Prijatno!



Olga da li je fil jako tecan? Ja sam jednom pravila i fil je bio kao voda redak i sve je curilo, u sustini nista fila nije ostalo u oblatnama,sve je iscurilo :(




MimaKos -> RE: Oblande (13.7.2019 18:02:40)

Meni su najlepse one koje se kao u rolat zaviju, sa visnjama i cokoladom .





Olga75 -> RE: Oblande (13.7.2019 19:37:47)

Isidora ako je bio jako tečan trebalo je još da se kuva, on bude redak al ne da iscuri. Ređi od meda ali ne puno jer će se jako ukuvati pa ga neće biti dosta




MimaKos -> RE: Oblande (14.7.2019 8:01:14)

Ali kako zene to spremaju, prste da polizes, moja nana prva




doramar11 -> RE: Oblande (14.7.2019 10:42:37)

Obozavam sa lesnikom ili bademom.




MimaKos -> RE: Oblande (14.7.2019 10:45:17)

Ili orasima najmi





Duškić -> RE: Oblande (2.8.2019 6:34:28)

Volim oblande
Ih , mame nase su znale sta valja.
Ja najvise volim tri varijante, sa zutim i grnim filom [sm=smiley36.gif],
Klasika sa orasima mlekom i suvim grozdhem i ona karamel sa orasima, svi ih razlicito zovemo.[sm=smiley36.gif]




MimaKos -> RE: Oblande (2.8.2019 8:08:10)

Ma nista lepse, najvise volim kad me nana iznenad i donese dve "table" njam , meni nikad tako ne ispadnu





Duškić -> RE: Oblande (5.8.2019 13:34:35)

Sad je za slavu pravila prijateljica oblandu, toliko je ukusna bila da nemam reci.




Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>