RE: stomačni virus (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Didy -> RE: stomačni virus (12.8.2013 12:47:52)

Zvala sam Halo bebu. Rekli su mi sledece: 45 minuta nista da se zeludac smiri, a zatim u narednih pola sata po jednu kasicicu orosala ( ja dajem humanin rastvor elektrolitski, po preporuci naseg pedijatra, kaze da je isti kao orosal, ali ukusniji, pa ga deca lakse prihvataju i dajem joj na spric 5 ml svakih 5 minuta jer nece ni da zine ni na sta), a narednih pola sata po 5 ml na svakih 10 minuta. Evo, sad su prosla oba ta sata, sad je bas zaspala. Tecnosti po gutljaj-dva, sve vise od toga zeludac izbacuje. Hrana dijetalna, s tim sto sam joj dala par zalogaja hleba i odmah ih je povratila, tako da joj necu nista od hrane davati ako sama ne bude trazila. Ako se pojavi povisena T, to je znak dehidratacije.




Didy -> RE: stomačni virus (12.8.2013 14:44:30)

Spava i dalje, već više od dva sata, a ja joj s vremena na vreme ubacim po jedan špric sredstva za rehidraciju, bojim se da ne dehidrira. A sve misim - Bolje da duže spava, ionako celu noć nije spavala.




Moiraina -> RE: stomačni virus (12.8.2013 17:12:01)

I moje dete je danas spavalo od 11 do 14h, bila mi je mama i ostavila sam joj da mu da ručak (isti onaj pirinač i šargarepu) dok sam ja otišla u šetnju sa bebcem. Naglasila sam joj da mu da samo par kašičica, bukvalno 3-4, pa da napravi pauzu da vidi kako će da reaguje. Kad sam došla kući, rekla mi je kako je super jeo, pojeo je PUN tanjir i još mu je na to dodala kiselo mleko i dete se naravno pola sata posle toga ispovraćalo [sm=hudicek1.gif]. Sad pijucka Orosal (odjednom mu se sviđa) i gleda crtane filmove, ima malu temperaturu (37,2), moguće da je malo dehidrirao pa od toga. Videću šta ću mu kasnije dati da jede, gladan je i traži mi puding, sendvič, barnija [sm=smiley29.gif], a ništa od toga ne smem da mu dam. Jutros je jeo opet one krekere i od toga ne povraća, pa mu možda opet dam to da gricka. Inače, mm kaže da i njega muči stomak, a i mene boli želudac već dva dana... Uh, samo da se bebac ne zarazi [sm=smiley13.gif]




Moiraina -> RE: stomačni virus (12.8.2013 22:22:21)

Od onog ručka [sm=hudicek1.gif] nije povraćao, davala sam mu Orosal po malo, na svakih 10 minuta po pola male šolje i nije povraćao više (pio je Orosal bez problema). Temperatura je išla do 37,5, sada nema. Pojeo je samo nekoliko krekera, kaže da nije gladan, pa nisam htela da ga forsiram. Nadam se samo da noćas neće povraćati i da će sutra hteti malo više da jede...




Didy -> RE: stomačni virus (13.8.2013 1:40:27)

Ista situacija kod nas, moja mama joj je dala šargarepu i pirinač i posle nekih sat vremena je bukvalno sve povratila, a nije povraćala pre toga od jutros nijednom. Slane štapiće nije povratila, tako da će biti na tome sutra ceo dan. I imala je malo ređe stolice. Ne proliv, ali malo ređe i to nekoliko puta u toku popodneva, morala sam da joj vratim pelenu jer smo u fazi odvikavanja nekih nedelju dana i ona kaže - Kaka - ali se pre toga ukaki malo u gaćice sad kako je stolica malo promenjena, pa da je ne opterećujem još i time.
Dajem joj i dalje humanin rastvor na špric, a popodne sam joj davala i vode, popila je dosta, nije je povratila. Otkako je zaspala, sigurno sam joj dala 1dl rastvora na špric. Videćemo kakva će noć da bude, za sada se nije budila, a zaspala je nešto pre 21h.




Didy -> RE: stomačni virus (13.8.2013 11:52:57)

Noć prošla dobro, nije bilo povraćanja, par puta se budila da pije vode, davala sam joj po malo. Od jutros je jako malaksala i pojede 1-2 štapića i neće više. Samo leži, pustila sam joj crtane. Ustala je u 8:30h i več u 10h ponovo zaspala.[sm=zmeden.gif] Spavala je nekih sat vremena, probudila se, opet štapić-dva i eno je opet leži.




Peace* -> RE: stomačni virus (13.8.2013 12:15:44)

Uf kako ne volim kad su tako mali bolesni!

A da odete kod dr da pitate da joj daju infuziju, da dete živne?




Didy -> RE: stomačni virus (13.8.2013 12:22:14)

Razmisljala sam o tome, ali su me u dz otkacili kad sam pozvala telefonom. Samo su mi rekli - Dodjite popodne kad radi vas izabrani lekar. Sumnjam da ce joj dati infuziju. :-\






  • Peace* -> RE: stomačni virus (13.8.2013 12:24:15)

    Mislim da u DZ ni ne mogu da joj daju, nego ide uput za bolnicu.
    Šta si zvala uopšte, odeš tamo i vičeš HITNO HITNO, NIJE JOJ DOBRO.




    Didy -> RE: stomačni virus (13.8.2013 12:31:02)

    Iskreno, uopste ne bih da je drndam autom do NSa. Pogotovo sto ovi u bolnici size kad im posalju "lakse slucajeve", pa i ovi nasi pedijatri u krajnjoj nuzdi daju uput za bolnicu. Nadam se da ce joj popodne biti bolje.




    Moiraina -> RE: stomačni virus (13.8.2013 18:01:34)

    Noć prošla super, budio se samo jednom da pije vode. Jutros ustao i prvo što je rekao: Mene ne boli stomak, popravio se! [sm=bravo.gif] Danas je lepo jeo, nije mu se apetit još uvek skroz vratio, ali to je i normalno. Eto, trajalo je 3 dana...
    Didy, da i tvoja devojčica brzo ozdravi [sm=bravo.gif]
    A što se infuzije tiče, prošli put kada je imao stomačni virus, vodili smo ga kod dr jer je bilo mnogo gore nego sada (imao je visoku temperaturu, bolela ga je glava...) i ona mi je rekla da ako ne uspemo da zaustavimo povraćanje - pravac bolnica da primi infuziju. Meni je to tada zvučalo strašno, nekako mi se nije vodio u bolnicu da ga bodu, ali srećom nije došlo do toga...




    Didy -> RE: stomačni virus (13.8.2013 23:38:37)

    Moiraina, kraj je, znači, s virusom kod vas![sm=bravo.gif]
    Mi smo ušli u drugi krug - Stefan od večeras povratio 4 puta. [sm=smiley13.gif] Dala sam mu već dva puta probiotik na špric i oba puta ga je ispovraćao. Sad mu ništa osim elektrolitskog rastvora neću davati. Stalno traži vode, a ja ne smem da mu dam, naliće se odmah.
    Sofija je bila dobro popodne. Danas uopšte nije povratila, imala je tvrdu stolicu. Za ručak je pojela supicu od šargarepe, krompira i pirinča i predveče joj ja ponudim bananu, ona pojede celu i traži još. Ja joj dam još malo i nakon sat vremena dobije proliv.[sm=smiley13.gif] Znači sutra stroga dijeta kod oboje...
    Ona je mala, pa ne zna da kaže šta joj je, samo se umiri ili traži da sam stalno uz nju, a on kuka kako ga boli, pita kad će prestati... Samo da noć prođe koliko-toliko mirno.[sm=smiley13.gif]




    Didy -> RE: stomačni virus (14.8.2013 12:14:41)

    Stefan povraćao celu noć, užasno je bilo! Sad smo svi ko ošamućeni. Jedva čekam da legnu popodne da spavaju, nadam se daću i ja ugrabiti koji minut sna.
    Inače, obe babe su noćas imale iste simptome kao deca. Mene nešto lomi, popila sam probiotik jer ako i ja još pokupim, nemam pojma ko će biti s decom.[sm=smiley13.gif]
    Sofija mi deluje ok, ne odvaja se od činijice s grickalicama. Znači da se apetit vraća - na dobrom je putu.




    tixy1 -> RE: stomačni virus (24.11.2013 20:55:31)

    Da li smem da dajem mleko od heljde, ako ima stomacni virus? Ne znam kako da preguramo noc, kad mi mala pije mleko par puta tokom noci tj. kad se okupa pa jos 1-2 puta tokom noci. Juce smo probali sa ad mlekom koje ona pije standardno, pa je sve ispovratila, pa zato pitam.




    jole82 -> RE: stomačni virus (24.11.2013 21:10:39)

    Pa jel inače daješ mleko od heljde?
    Mislim što bi ga davala...dete pije adaptirano...nije mi jasno?




    tixy1 -> RE: stomačni virus (24.11.2013 21:12:26)

    Mislila sam da li mozda laktoza smeta, pa mogu sa tim da ga zamenim, jer je sinoc povratila adaptirano.




    Torbica -> RE: stomačni virus (24.11.2013 21:20:40)

    Tixy, imas onu Humanu HM, ta je bas indikovana za takve slucajeve. Za stomacne tegobe. Ne bih davala nista sem toga.




    tixy1 -> RE: stomačni virus (24.11.2013 21:34:14)

    Malo mi je sad kasno, a i nedelja je... izguracemo nekako i ovu noc, kad smo sinoc ono povracanje u 4 ujutru, po svemu :/




    jole82 -> RE: stomačni virus (24.11.2013 21:36:59)

    Mislim pitah ono...jer ja ne bih tako u sred noći uvodila ništa novo, pa ni mleko od heljde, posebno ako dete povraća i bolesno je...
    Pa onda dajte joj mleko koje inače pije, pa manje...šta znam..[sm=smiley13.gif]




    Torbica -> RE: stomačni virus (24.11.2013 21:43:06)

    Tilia radi 24h, bez obzira na nedelju draga...




    Didy -> RE: stomačni virus (24.11.2013 22:51:29)


    IZVORNA PORUKA: tixy1

    Da li smem da dajem mleko od heljde, ako ima stomacni virus? Ne znam kako da preguramo noc, kad mi mala pije mleko par puta tokom noci tj. kad se okupa pa jos 1-2 puta tokom noci. Juce smo probali sa ad mlekom koje ona pije standardno, pa je sve ispovratila, pa zato pitam.


    Meni bi ovo bio savršen trenutak da izbacim detetu noćne obroke. Ako ima stomačni virus znači da nema ni apetit i da neće tražiti, a kao što vidite i sami, detetu ni ne prija čim se ispovrćalo, a ja se eto ponavljam iz teme u temu, ali stvarno ne vidim ništa dobro u noćnim obrocima dece starije od 6 meseci.[sm=smiley18.gif]




    Figaro88 -> RE: stomačni virus (11.4.2014 19:41:24)

    Andrea je negde pokupila virus.Danas vec peti dan i jos ne prolazi.Temperatura je bar nocas skroz prestala,ali ide u vc bukvalno na pet-deset minuta.Sinoc je imala takve grceve da su nas poslali za Beograd,danas je vec malo bolje,bar je jela nesto.Ovaj virus je grozan,nikad je nisam videla ovako lose.Dr nas je jos naplasila da je salmonela,a koprikultura ce biti gotova tek u subotu[sm=hudicek1.gif]




    New Mom -> RE: stomačni virus (7.5.2014 11:17:50)

    Iz Koljinog vrtica me pre 2 dana oko 9h zvali da dodjem po njega, imao je 2 mekse stolice za pola sata i T. 37.8.
    Do tri popodne bio ok, onda opet stolica tj. bolje receno voda. I T. 38. Dala mu brufen, spavao. Nije vise imao stolicu.
    Onda oko ponoci pocne da place, kad opet T., 39.2. Opet brufen i bio ok.
    Juce ceo dan bez T. i bez proliva. Ali mu dam malo jacu veceru (stalno kuka kako je gladan). Nocas oko tri ustala da idem u wc (trudnicke muke) i cujem kako puni pelenu, tacno voda ide. Ja u sobu, a on mukica bio krenuo da ustaje jer mu sve probilo iz pelene, pa kad me video na vratima cucnuo (spava sad u drugom krevetu i stalno ulazim da ga grdim da legne). Otislo na posteljinu, dusek, on ceo... Strasno nesto.
    Jutros oko 7h opet.

    Dala sam mu Enterofuril kapsulu, probiotik i dijeta naravno. Kaze dr ako se ne smiri do sutra da odem u Decju na infuziju.




    Torbica -> RE: stomačni virus (7.5.2014 11:24:40)

    Ma nece valjda doci do toga da idete u Deciju, naopako... Mi hvala Bogu nismo nikad zavrsili tamo zbog stomacnog. Ja prva dva dana drzim strogu dijetu - dvopek, banana, crni caj, kuvani pirinac/krompir sa vegetom bez glutaminata. Ako ne stane, treci dan uvedem Smectu i tu je kraj. Nju nastavim jos par dana, ako je intoksikacija. Nikad nisam dala cak ni rehidraciju.
    Moj David je u subotu ujutro osvanuo sa prolivom koji je isto tako bio svuda, pravac kada... Subota i nedelja stroga dijeta, grickao je suvi perec preko celog dana, po koju bananu..Jos sekin rodjus bio, ali nista mu nisam dala, bukvalno, probiotik oba dana. Nije bilo temp i od juce je u vrticu sve je ok, formirala se stolica. Drzim fige !




    New Mom -> RE: stomačni virus (7.5.2014 11:28:32)

    Uput sam uzela jer nam dr nece raditi do ponedeljka. A po misljenju moje sveki vec sam trebala da ga vodim u bolnicu. Ili minimum da nosim stolicu na analizu (koju stolicu? Sve voda koju pelena upije.).




    Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>