RE: Začini u ishrani male dece (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


Mala Elena -> RE: Začini u ishrani male dece (17.9.2014 23:53:33)

Soju koriste kinezi, najzdravija nacija ...Eno pre neki dan gledam na tv-u kako penzioneri rade vezbe u parku i to kakve!
Medjutim kod nas ne postoji soja koja nije genetski NEmodifikovana, ja ne bih preporucila da se daje malom detetu, mislim da u uputstvu pise da se ne daje mladjem detetu od tri godine...
Plazma recimo ima taj neki sojin leticin i on je stvarno bogat nutritivno -minerali, proteini, aminokiseline... raspitaj se jos...




World -> RE: Začini u ishrani male dece (18.9.2014 0:28:32)

Sojin lecitin je obicni otpad koji nastaje u procesu dobijanja ulja. Pun je pesticida, hemikalija i svega onoga sto se koristi tokom tretiranja biljaka i u proizvodnji. Nazalost, kod nas ga svi keksi, cokolade i ostali slatkisi sadrze.




Mala Elena -> RE: Začini u ishrani male dece (18.9.2014 0:38:38)

J a cula drugacije . Juce sam se prejela plazme [sm=bravo.gif] haha




World -> RE: Začini u ishrani male dece (18.9.2014 0:42:21)

Lecitin koji se nalazi u prirodnim izvorima tipa zumance, sjemenke, orasasti plodovi i sl. je dobar, a ovaj sojin otpad nikako.




Misha i Ljisha -> RE: Začini u ishrani male dece (18.9.2014 6:43:40)

Ja D ne solim preterano jer generalno ja ne volim slano ali sam bas negde citala da je maloj deci i potrebna so kao i secer. E sad, ima tu neke istine, znate kako kazu nasi stari sunka se jede leti a slanina zimi. Sunka ima dosta soli jer se leti znojimo i leti nam je potrebnija slanija hrana. Sto se tice secera ne treba naravno preterivati ponekad je dovoljno da dete unosi secer putem voca ali mu nista nece faliti i da pojede neki kolac s vremena na vreme. Deciji metabolizam je neverovatan. Opet citala sam negde da kazu kad bi odrastao covek jeo kao dete od 2 god ugojio bi se za vrlo kratko vreme. U svakom slucaju ne treba preterivati.

Soju ne bih dala ni u ludilu[sm=smiley36.gif] a ni soja sos. Moja D ima gasove eto od plazme ali i od mnogih drugih kupovnih stvari i ubedjena sam da je to zbog soje. Najradje ja pravim kolace ili ako vec kupim onda iskreno kupim tako neke gluposti kao sto su cuvene cokobananice (koje sad vec spominjem svaki dan na rr[sm=jezicek.gif]).





branki* -> RE: Začini u ishrani male dece (18.9.2014 8:09:21)

od zacina prvo smo uveli so,persun,celer,cimet,secer...sad vec sve zacine koristim.




Anoniman -> RE: Začini u ishrani male dece (18.9.2014 8:44:48)

od takvih zacina sam ja svasta stavljala - bosiljak, nana, mirodjija...dr je rekao da te stvari mogu. i to sve jako rano, cim je pocela da jede povrce i meso.




Mala Elena -> RE: Začini u ishrani male dece (18.9.2014 9:26:08)

Ja jos nisam pocela da ih dajem [sm=duda.gif]




mila83 -> RE: Začini u ishrani male dece (21.2.2015 19:14:23)


IZVORNA PORUKA: branki RR

od zacina prvo smo uveli so,persun,celer,cimet,secer...sad vec sve zacine koristim.


i mi smo tako, to mi nekako prirodan put...




mirkam -> RE: Začini u ishrani male dece (21.2.2015 21:20:53)

Mi jos uvije samo so tek-tek, koliko da nije vise bljutavo), celer, persun, mirodjija,bosiljak. Kad mogu ostali zacini?
Secer jedino kroz po nekada neki kroasancic unosi.Slatko (mislim na slatkise) jos nije probao.Za svjeze voce, kompote, cijedjene sokove ne koristim secer, mislim da nema potrebe, a on to i ovako jede/pij bez problema.




mila83 -> RE: Začini u ishrani male dece (11.7.2015 8:16:22)

To je super Mirkam,sto ne jede slatko,vec je sve na prirodnim ukusima.
Ja sam mojima postepeno,kao Branki uvodila zacine,sve posle 1.rodjendana..Ne solimo puno i dalje,iako su vec stariji,Teodori uopste ne solim niti koristim zacine jos. A oni vole,cak i te malo jace zacine,mirodjija,bosiljak,majoran..nisu ljubitelji belog luka jedino,da se oseti njegova aroma.




vikiveki -> RE: Začini u ishrani male dece (11.7.2015 10:38:35)

Ja sam kod starije ćerke i sina kasno počela uvoditi začine u ishrani ali kod najmlađeg sam relativno brzo sve počela kao i nama,valjda sam se sa trećim opustila[sm=smiley36.gif]




mila83 -> RE: Začini u ishrani male dece (11.7.2015 10:54:21)

Sigurno da ima i toga,a i pored silnih obaveza zaboravis ili ne stizes da odvojeno spremas za dete.Ja zasada pazim,moram i zbog njenog pritiska,a i inace,svi ti zacini su potencijalni jaci alergeni,jer su intenzivni.




vikiveki -> RE: Začini u ishrani male dece (11.7.2015 10:57:46)

Da MIla znam da sa T. moraš više voditi računa o svemu,tako i treba,samo napred[sm=bravo.gif]




mila83 -> RE: Začini u ishrani male dece (11.7.2015 11:25:07)

Posle svega sto smo prosli,to je najmanje sto mogu jos da uradim




Mariya -> RE: Začini u ishrani male dece (11.7.2015 14:52:00)

Ja sam sa Lu mnogo više pazila i radila sve po preporukama, sada sa H sam mnogo opuštenija, pogotovo što je Lu na mnogo štošta od namirnica reagovala, a H uopšte. Vidim da je H moja sorta[sm=smiley36.gif], sa moje strane niko nikad nikakvu alergiju nije imao, dok su svi sa muževe strane alergični na nešto[sm=smiley13.gif]
Elem, H sam uvela beli luk, peršun i biber, sa 10 m ću početi bosiljak i origano (ovaj moj, iz saksije) i cimet, vanilu jede u kašicama, dam joj ponekad malo naše hrane sa solju (malo, možda 1 kašikicu sveukupno) ali ona to njupa kao da nije jela ceo dan[sm=smiley1.gif]sigurno je ukusnije nego ono što joj kuvam! So ću joj posle rođendana, kad počne da jede sa nama.

A što se tiče soje, ja soja sos ne dajem Lu ni dan danas. Ona se osipala kad sam ja jela soju(dok je sisala) i kad je jela plazmu, pa sam je izbegavala. Mada se više ne osipa, ipak joj ne dajem.




mila83 -> RE: Začini u ishrani male dece (11.7.2015 15:15:14)

Kod nas nema alergija na hranu u blizoj porodici,to znam sigurno.ALi pazila sam kod svo troje jednako po pitanju zacina.Imam i ja dosta toga u saksiji, lovor,majoran,bosiljak,ruzmarin,nanu..sto kazes, samo to i dajem deci kada ih koristim,nekad one kupovne,zavisi sta spremam i kako stojim sa zacinima u saksiji.




Mariya -> RE: Začini u ishrani male dece (14.7.2015 23:54:15)

Ja cz početi sa ovin mojim začinima,pa ćemo polako uvoditi i kupovne.




vikiveki -> RE: Začini u ishrani male dece (15.7.2015 8:31:59)

Ja sam posle godinu dana počela uvoditi u njihovu ishranu većinu začina koje smo i mi koristila,izuzev onih ljutih




mila83 -> RE: Začini u ishrani male dece (15.7.2015 10:18:51)

Moji su tek sada zavoleli ljuto,naravno,u nekim normalnim granicama . Taja im objasnio da je to dobro ponekad pojesti,jer ljuto cisti telo od bakterija i budemo zdraviji.[sm=smiley1.gif]




Anarunika -> RE: Začini u ishrani male dece (15.7.2015 11:33:36)

Moji su kao manji crni luk grickali kao jabuku. Nisam im ja nudila,već kad me vide da ja seckam oni traže da probaju.Ja im dam a oni posle traže još. I naučili su da jedu i ljuto baš iz razloga koji je navela Mila. Dobar antiseptik i čistač organizma. U umerenim količinama naravno.




vikiveki -> RE: Začini u ishrani male dece (15.7.2015 12:22:55)

Moji vole biber,ali to su od skoro počeli da jedu,videli kako im taja biberi supu i čorbu,pa rešili i oni jednom da probaju,sinovima se svidelo a ćerka baš i nije bila oduševljena




mila83 -> RE: Začini u ishrani male dece (15.7.2015 12:33:25)

Moji vole i biber i luk.Dimitrije baaaas voli.Nekad me nervira kad pre spavanja jede sa tajom[sm=smiley36.gif]ali nema veze,nije to tako cesto,najcesce u sezoni kada je mladi luk.




Anarunika -> RE: Začini u ishrani male dece (15.7.2015 12:39:54)

Hihihi, mi svi krkamo luk a pogotovo beli [sm=smiley36.gif]pa kad zamirišemoooo!
A biber kada vide u supi ili čorbi pošto ga tamo obično stavljam u zrnu onda ga izvade. Ponekad ga slučajno zagrizu pa onda uhću i dahću i traže vodu ali ga ipak pojedu [sm=smiley1.gif]




mila83 -> RE: Začini u ishrani male dece (15.7.2015 12:50:19)

Ja meljem ,imam onaj sa mlinom,uvek bude svez i bas se lepo oseti u supi.Ako ga stavim na sto,obavezno sipaju u supu.a beli luk ne vole mnogo,cak ni u kuvanju ili kada ga pecem.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>