RE: Začini u ishrani male dece (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


dejana007 -> RE: Začini u ishrani male dece (22.12.2015 10:47:18)

Ja u jelo stavljam crni biber, kurkumu, djumbir, mirodjuju, persun, beli luk itd. Od 4 godine Nikola sve to jede i ne pravi problem. So naravno i aleva natural pomalo




Anarunika -> RE: Začini u ishrani male dece (22.12.2015 12:54:14)

Ja nisam protiv začina. Naši klinci jedu sve. Sve vrste luka, biber, čak i čili...
Živi ne začinjujem hranu jako,ali kada uzima od nas što najviše voli ,onda i ona jede začine. Mada joj ne dajem baš ljuto.
A crni i beli luk joj stavljam od osmog ili devetog meseca ne sećam se. Uglavnom kada nam je dr rekla da može.




mila83 -> RE: Začini u ishrani male dece (2.6.2016 20:48:52)

Da malo dopisemo ovde..T je pocela sa zacinima [sm=smiley1.gif] nedavno sam joj uvela kurkumu,pre mozda mesec i po i svidja joj se,naravno u granicama normale. Voli i cimet da se oseti u kolacima,piti ili palacinkama. ovo ostalo sto koristimo u nasoj ishrani,jede..sve zavisi od kombinacija,nisam primetila da odbija hranu zbog nekog zacina..kad ne jede,onda ne jede,pa sta god bilo.




choopa choops -> RE: Začini u ishrani male dece (3.6.2016 1:09:57)

Kad sam im uvela svu hranu i namirnice, onda sam počela i sa začinima. A to je sa otprilike godinu dana.




branki* -> RE: Začini u ishrani male dece (3.6.2016 10:26:14)

Kod mene isto kao i kod choope.koristim ono sto inace koristim,najvise persun,celer,bosiljak,biber,cimet.




mila83 -> RE: Začini u ishrani male dece (3.6.2016 10:31:07)

Zaboravih da napisem da koristimo i mirodjiju umereno ,uglavnom u sosu,bude lepo. Ne koristim mnogo origano recimo,pa cak i na picu jako malo stavim.Moja mama ima domaci,pa nekad uzmemo malo.




Mala Elena -> RE: Začini u ishrani male dece (3.6.2016 11:53:46)

Gaji li ko zacinske biljke u saksijama? Ima li da se kupe u poljoprivrednim apotekama ,kao rasada ili seme?




mila83 -> RE: Začini u ishrani male dece (3.6.2016 12:17:44)

Ima ME,ja tako imam vecinu zacina,a i moja mama,iako ima bastu,drzi zacine u saksijama.
Imas i temu o tome ovde na RR,pa potrazi. [sm=smiley1.gif]




Anarunika -> RE: Začini u ishrani male dece (3.6.2016 13:26:06)

Mi isto koristimo sve već nekoliko meseci. Nisu to neki posebni začini oni svakodnevni: biber, đumbir, bosiljak,mirođija, majčina dušica ili origano, muskatni orah, cimet,kari, aleva paprika... niko se ne buni osim mene ,jer neke začine ne volim da osetim [sm=smiley1.gif] A da koristimo i karanfilić u čajevima na primer . Sve to jede i pije i Živa i ništa joj ne smeta za sada [sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Začini u ishrani male dece (3.6.2016 13:41:14)

Mila ok [sm=smiley1.gif]
Anarunika blago tebi [sm=smiley1.gif]...ja jake zacine ne koristim, nece ni caj da pije kamoli sa karanfilicem [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Začini u ishrani male dece (3.6.2016 13:51:29)

Ja za sad L dajem samo cijelonski cimet s vremena na vreme




mila83 -> RE: Začini u ishrani male dece (3.6.2016 14:33:14)

Sad me Anarunika podsetila na djumbir, i to koristimo,kao i slatku papriku,to obavezno . Umereno koristim zacine,mislim da ipak treba sa njima biti i oprezan,svaki predstavlja i lek za nesto. A sa T sam ipak bila malo opreznija,nego sa klincima,zbog njenog visokog pritiska i uopste,stresiranog organizma,kod kog se nikad ne zna kakav ce biti odgovor na pojedine nadrazaje.




Anarunika -> RE: Začini u ishrani male dece (3.6.2016 14:36:07)


IZVORNA PORUKA: mila83

Sad me Anarunika podsetila na djumbir, i to koristimo,kao i slatku papriku,to obavezno . Umereno koristim zacine,mislim da ipak treba sa njima biti i oprezan,svaki predstavlja i lek za nesto. A sa T sam ipak bila malo opreznija,nego sa klincima,zbog njenog visokog pritiska i uopste,stresiranog organizma,kod kog se nikad ne zna kakav ce biti odgovor na pojedine nadrazaje.



Tako i treba [sm=bravo.gif][sm=smiley1.gif]




Animsaj9 -> RE: Začini u ishrani male dece (28.10.2016 20:46:12)

persun , celer , i Himalajsku so to sam mu do sad uvela




Anck Su Nmaun -> RE: Začini u ishrani male dece (30.4.2017 21:26:59)

Persun, origano probali i malo biber




emicaa -> RE: Začini u ishrani male dece (1.5.2017 12:11:16)

mi smo probali peraun i bosiljak.
Kad ste pocele dodavati so?




Sanjica26 RR -> RE: Začini u ishrani male dece (1.5.2017 12:30:17)

Posle godinu dana.




Anck Su Nmaun -> RE: Začini u ishrani male dece (1.5.2017 20:28:11)

Pa kad pocne da jede sve sto.i vi ono bez soli ce poceti da odbija jer je bljutavo..tako da onda i pocnes.




Duškić -> RE: Začini u ishrani male dece (1.5.2017 20:39:17)

Sad citam ja sam davala persun odavno, kao i celer.. Kad kuvam supicu ubacim uvek. .(ovo mislim na bebca) a cerkica 9.maja puni 3 god ona jede sve sa nama ma koje zacine da stavim..




jocajaca -> RE: Začini u ishrani male dece (2.5.2017 10:46:34)

Teodoru (10 mjeseci) sam od zacina uvela cejlonski cimet i c.luk odmah sa 6 mjeseci, a bijeli dam.mu uvela nedavno jer se ne preporucuje do prvog rođendana. Ja sam imaa domaci, netretiran pa mi bilo zao da mu ne dajem.
Inace sam so i ove ostale zacine curama uvela poslije 1.rođendana pa tako cu i bebcu.




Anck Su Nmaun -> RE: Začini u ishrani male dece (5.6.2017 11:07:32)

Sad mu dodam mrvicu soli, jer vec pocinje da se buni, nista mu nije po volji.
Juce kaze mm kako je ovo ruzno zato i nece da jede, kazem kad bude hteo da zvace, jesce sta i mi pa se nece buniti [sm=jezicek.gif]




IvanaSK RR -> RE: Začini u ishrani male dece (5.6.2017 11:16:13)

Anck, i ja ubacujem malo soli.
Ubacujem persun, cimet...




Duškić -> RE: Začini u ishrani male dece (5.6.2017 11:25:12)

Pa bas razmisljam, cerkici (prvom detetu) nista slatko ni slano nisam davala pre navrsene god. A sinu ( 10 meseci) svasta nesto i blago posolim i eksperimentisem za zacinskim biljkama.





dddaca -> RE: Začini u ishrani male dece (8.6.2017 23:17:21)

Kazu da su obicno svi opusteniji sa drugim detetom. MI secer i so nismo koristili do prvog rodjendana, persun (koren) sam joj stavljala u supicu dosta rano, celer pre prvog rodjendana, origano je jela na moru




Sanjica26 RR -> RE: Začini u ishrani male dece (9.6.2017 10:15:42)

Mi nismo secer i so pre prvog rodjendana. Onda sam krenula sa kalijumovom soli. Secer smo mnogo kasnije.
Zacine ostale sam normalno koristila.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>