RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


17 joka -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (26.9.2014 23:26:16)

Šerpi, veruj da znam, nisam se poradjala ali sam rekla cini mi se da bih fudbalski tim pre rodila nego onakve bolove podnela da bi mi sto puta lakse bilo




Dada81 -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (26.9.2014 23:34:57)

Uhh Sanchy..
Ja sam osetila porodjajne bolove,ali kako to izdrzati jos 100 x jace [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] mada mi zene sve izdrzimo...




Anck Su Nmaun -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (23.7.2017 0:00:49)

Sad citam temu , mm izgleda ima.ovaj problem.
Po vasim postovima onda je ipak bolje razbijati kamen nego se truditi da ga izbacis [sm=smiley13.gif]




vocicana -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (23.7.2017 9:20:37)

Ako je preveliki svakako da,ali ako je manji I vise manjih onda Rowatinex 3x1, kuvaj mu proso uvece I vodu koju procedis ujutru treba da ispije u toku dana. 10dana tako.




Anck Su Nmaun -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (23.7.2017 10:54:23)

Voci to je i on negde sinoc procitao za proso. A ja se nasla u cudu jer znas da smo siskutovale kako voda od prosoa nije dobra pa se baca [sm=zmeden.gif]
Imam proso pa cu mu kuvati.
A ios ne zna tacno tek sutra kod doktora.




Duškić -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (23.7.2017 12:30:37)

Moze i Prolom voda uz to. Rovatinex je pio moj muz i buskopan mu je davala dr.





Milena18 -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (23.7.2017 12:42:16)

Moja sveki je isto pila tu vodu od prosa. Za ostalo, tipa citrusi i ostalo što neki piju, bolje sačekajte da vidite kog je sastava kamen. Znam sigurno da kod nekih vrsta citrusi mogu biti opasni, a kod drugih se preporučuju.




vocicana -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (23.7.2017 12:43:01)

Anck samo mu daj. Rowatinex slobodno 3x1pola data pre jela, bice mu lakse. A za proso vredi, obavezno neka pije. Jednostavno mu je organizam podlozan talozenju oxalata I tako to ide bez veze




Milena18 -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (23.7.2017 12:54:15)

E da, i Rowatinex je pila jedno vreme. Nadam se da ćete uskoro saznati koliki je kamen i gde se tačno nalazi, pa ćete onda znati i šta dalje. Moja sveki ima ogroman, ali je na takvom mestu da se ne pomera i ne može oštetiti bubreg, pa nikakvu intervenciju nije ni imala




Anck Su Nmaun -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (25.7.2017 10:58:12)

Interesuje me ako neko zna za koje vreme se inace covek resi tog kamena ili to nema pravila?




Milena18 -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (25.7.2017 12:27:11)

Anck, mislim da je to sve individualno. Moja sveki i koleginica imaju već godinama, na takvom im je mestu da se ne može izbaciti. A znam i osobu koja je izbacila kamen, a nije ni znala da ga ima, nikakve bolove pre toga nije imala. Možda će se javiti neko sa više znanja i iskustva, pa da ti kaže koliko to u proseku traje.




Anck Su Nmaun -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (25.7.2017 12:34:15)

Ja sad bas citam po netu, mm se zali na bolove u ledjima duugo, pa godinama sigurno a eto to je bio urzok [sm=smiley13.gif] Dok nije doslo do ovakvog bola nije imao pojma.




serpica -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (25.7.2017 22:07:48)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Sad citam temu , mm izgleda ima.ovaj problem.
Po vasim postovima onda je ipak bolje razbijati kamen nego se truditi da ga izbacis [sm=smiley13.gif]




Anck ja imam kamen u bubregu koji je vremnom postao koralni,znaci od izbacivanja nista dok se ne razbije u mom slucaju to treba da bude laserski jer operacija nije moguca,kamen je zahvatio 70% bubrega.
Znaci za pocetak kad ode kod dr uradice mu uz da se vidi da li je kamen,i ako jeste koliki je,mozda je samo pesak ili mali kamencic koji takodje moze da pravi problem. Znace sta i kako tek nakon pregleda..
Meni se desavalo da dobijem napad kad se otkaci jedan od tih kamencica ili dva pa krenu u kanal..rovatinex sam pila ali nije bilo bas pomoci...
Javi kako je proso pregled...




Anck Su Nmaun -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (25.7.2017 22:28:21)

Bio je na pregledu ima kamencic 5.5mm




serpica -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (25.7.2017 23:36:14)

Uh pa i nije bas mali... neka resi na vreme da se ne stvore jos




vocicana -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (26.7.2017 21:55:31)

Bas je veliki, neka resava nesto.
Mm je jutros izbacio jedan takve velicine. Zvezdastog oblika, sve ih inace cuvamo, a Rowatinex mu je pre mesec dana pomogao da ga istopi, sa strane te ostre ivice, jer mu organizam stvara one kristalne, kao jezice. Uzas, zelim mu dobro ozdravljenje, to su muke!




Anck Su Nmaun -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (26.7.2017 22:03:05)

I tvoj muz je u toj muci?




vocicana -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (26.7.2017 23:38:56)

Kako ne, pa dete nam je dva meseca imalo kada je on na urologiji zavrsio, to je bio porodjaj kod kuce dva dana, udaranje nogama od zid, povracanje, kukanje, strasno strasno.




nekicamimi -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (29.7.2017 18:50:06)

To su strašne muke. Sto vise Prolom vode i ima čaj da se kupi . Mada i neka injekcija.




Наташица -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (6.8.2017 8:21:57)

Pozdrav svima.
Dodje mi da se ubijem od bola. Nije normalno koliko boli, a na UZ se nista ne vidi. Bubrezi dobri, nema nista u mjehuru. Ostali organi u abdomenu, takodje dobro. Ja se raspadam. Porodicna doktorica misli da je pijesak, a doktorica na UZ nema pojma sta je, jer nista ne vidi. Da li je moguce da je toliko sitan da se ne vidi na UZ? Prvo je počeo pritisak pri zavrsetku mokrenja pa me onda zabolio stomak pri dnu pa me poceo boliti desni bubreg pa onda kroz koji dan i lijevi. Pijem obicnu prokuvanu vodu i uvin caj. Krva slika dobra. Nema temperature. Nalaz urina los. Mutan i ima dosta erirocita. Nema krv, bar ne vidiljive. Bakterija vrlo malo. Pijem paracetamol kad me manje boli, ali kad krenu ekstremni bolovi onda Voltarin rapid sa Spamaxom. Da li bih trebala potražiti drugo mišljenje ili neke druge pretrage ako se ne zavrsi kroz nekoliko dana? Hvala unaprijed za odgovor.




IvanaSK RR -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (6.8.2017 9:44:21)

Natasice, bas cudno sto se ne vidi. Ako ne prodje uskoro, probaj da odes kod drugog lekara, mozda ce nesto drugacije reci.
Anck, Voci, kako su vam muzevi?




krin 40 -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (6.8.2017 9:46:12)

Natašice u urinu se pokaže ako ima bilo šta[sm=zmeden.gif]




Наташица -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (6.8.2017 10:20:33)

Hvala vam. Definitivno planiram potražiti drugo mišljenje, jer i meni je cudo sto se ne vidi. Mada sam pročitala masu clanaka i foruma i vele da je moguce da se ne vidi, jer kad pijesak udje u uretru ne vidi se, ako je previše sitan ili uski mokracni kanali. Bilo kako bilo, vele da je dobro sto boli, krecu se. Imam apsolutno iste simptome i bolove sto ljudi opisuju kad imaju pijesak ili kamen. Sad jedino cekati da izadju, a u medjuvremenu otici po drugo misljenje.




Anck Su Nmaun -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (6.8.2017 13:54:20)

Matasice ako imas.bolove a oni kazu nije ti nista..naravno da ces potraziti drugo misljenje.
Mm je ok pije lekove Rowatinex naliva se vodom. Za sad.je dobro.




mikica88 -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (9.8.2017 0:22:18)

Taj Rowatineks sam pila i ja , odmensku vodu i caj !
Nikom ne bih poželela tako nešto, al šta da radimo. Boli užasno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>