RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


vocicana -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (9.8.2017 18:26:42)

Mm je pre tri dana, ispiskio jos jedan kamencic., Bas lep, solidan, ali bez po muke. Rowatinex je sjajan kako je to lepo ispeglao.




Srecko47E -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (22.2.2018 0:27:03)

Mene muce strasno.Javili su se tj bol u sedmom mesecu.Od tada muke mucim kad napad krene.Od tada je bilo dva




Anck Su Nmaun -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (22.2.2018 8:10:27)


IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Mm je pre tri dana, ispiskio jos jedan kamencic., Bas lep, solidan, ali bez po muke. Rowatinex je sjajan kako je to lepo ispeglao.

Kako je skontao da ga je ispiskio?
MM je pio one lekove i posle da kuc kuc u drvo nije imao problema. Da li se resio il ispiskio nemam pojma.




ANDJEELA -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (7.3.2019 7:04:32)

Sanjice lek tamsol koriste muškarci za prostatu, tj da se prosire mokracnu kanali. Ja sam verovala ili ne imala na pocetku prve trudnoće (jedva docekane) imala 5 kamencica u bubregu! Nisu se pokrenuli u trudnoći, ali zato posle 4 meseca od porodjaja haos. Hidronefroza bubrega treca grupa, zaglavili se u kanalu kamencici i morao bubreg da se spasava. Odlazim u NS kod urologa, dobijam taj lek i nazalost moram da prekidam dojenje. Za tri sata kako sam popila taj lek, potpuno bezbolno izbacujem kamenje. Koliko puta sam bila na hitnoj nemogu ti ni opisati. Beba kuci, a ja po citavu noc lezala u bolnici na infuzijama. Jos mi je taj dr rekao da kog bolova retko sta pomogne sem diklofenak cepica, koje treba da nosim sa sobom stalno. Sme samo 2 dnevno. U drugoj trudnoći sam u 7 mesecu izbacila kamen bez lekova, hvala dragom Bogu. Imam cak i jedan primerak od 1cm izbacen. Vise neidem kod urologa, vec kada obavim ultrazvuk i kada je u kanalu popijem taj lek. Sada imam jedan u desnom. Ko nije imao kamen nezna kakve su to muke.

Moram jos jednom da napomenem da se pije lek samo kada je kamen u kanalu! 




ANDJEELA -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (7.3.2019 7:13:25)

Jos i da napisem ima jedna apoteka iz Krusevca koja prave biljne cajeve za topljenje kamena u bubregu i zucnoj kesi. Moje drugarice sestri je istopio potpuno sve kamenje u zucnoj kesi, kada je otisla na ultrazvuk dr se cudio sta se desilo, kaze da nije radio predhodni ultrazvuk ne bi verovao sta sada vidi. Na kraju je uzeo dr od devojke broj tlf da naruci za svoje rodjake.

Samo oni iz apoteke naglase da zavisi koja je vrsta kamena, nekom istopi, nekom ne. Moj suprug je koristio, nije istopilo, a eto toj devojci jeste. Nije skupo.




mirana1 -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (7.3.2019 20:32:43)

Prave te cAjeve. U pravu si nekom pomogne a nekom ne.
Rovatinex i prolom voda.




Sanjica26 RR -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (7.5.2019 7:12:34)

Juce smo isli kod urologa. Stanje je ovakvo: Kamen je u mokracnom kanalu. Desni bubreg se smanjio i prestace da vrsi funkciju ako se ne preduzme nesto. Godinu dana je dugo koliko su ga dr ovde vontrali. Nema, ima, nisu sigurni. Dr predlaže endoskopsku operaciju. [sm=smiley13.gif] Napisala je da prvo odradi snimak mokracnih kanala. Želi da vidi kakvo je stanje mokracnih. Tada ce da vidi kakva je situacija.




Ana RR -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (7.5.2019 8:19:57)

Strašno, Sanjči. Dobro je da ste otišli. Bili ste kod Vinke, jel?




Sanjica26 RR -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (7.5.2019 9:24:13)

Jesmo isli kod nje. Mm se malo prepao. Vala i ja. Pored muka koje su nas snašle jos i ovo. Bas je ozbiljna i konkretna.




Duškić -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (7.5.2019 9:46:25)

Jao, bice bolje.
Sanjice, ako je ozbiljna , najbolje kad ti sve kaze i ne uvija.




Ana RR -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (7.5.2019 10:24:28)

Jeste, kod nje nema uvijanja.




Maraj -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (7.5.2019 21:59:48)

Pih sanjice...
A kad radite taj snimak. Jel to uz? Ne radite to kod nje?




Sanjica26 RR -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (7.5.2019 23:13:50)

Maraj, treba da se odradi skener urografije. Ne radi to ona. Sutra mm ide kod dr koji mu je rekao da ima vezu kod urologa na vma da vidi da li tamo da odradi tu intervenciju.




Sanjica26 RR -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (8.5.2019 17:32:03)

Malo pre je mm bio kod urologa sa vma. Ovako stoje stvari: Prepisan mu je lek tamsol (lek koji je pomenula ANDJELA)
Za 15 dana kontrola. U medjuvremenu da uradi krvnu sliku i urin i sa time da dodje. Ako bude bila potrebna operacija bice potrebno za intravensku urografiju. Operisace ga on ako bude bilo potrebno. Predlozio je da uzme uput da ne bi morao da placa, ali i ako ne dobije svakako ce ga primiti. Kaze mm da se opet pomerio kamen. [sm=smiley29.gif] Vec ga nekoliko dana boli. Ja se iskreno nadam da ce da izbegne operaciju.




Ivanka 75 -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (8.5.2019 17:43:45)

Bice to sve dobro Sanjice, bitno da se zna sta je i da moze nesto da se uradi. 




pari -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (8.5.2019 19:55:28)

I ja mislim da ce sve biti u redu. Dobro je sto je sad pod nadzorom i sto zna sta ce i kako ce




lesli -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (8.5.2019 22:01:48)

Sanjice, bas bezveze. Ali bolje i operacija nego da mu otkaze bubreg. Drzim palceve da bude dobro 🤗




smeško -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (8.5.2019 23:20:04)

Sanjice, operacija kamena u bubregu nije strasna koliko je opasno da se to prolongira. Kazu da su to nesnosni bolovi i verujem da jesu. Moj teca je operisao kamen negde u tim godinama. On se valjao po podu od bolova. Nakon toga je napokon imao normalan zivot. 

Ajde, pa javljaj kako je. Drzimo vam palceve da lek resi problem.




smeško -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (8.5.2019 23:21:36)

Ajoj, kako sam srocila tekst! 😥

Imao je bolove kada se kamen pokrene, pre operacije.




ANDJEELA -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (22.5.2020 9:03:34)

Sanjice nikako da ti pisem za suprugom kamen u bubregu, pisala sam u temi korona, evo sada odgovora.

Mm ima kamen 16*11mm na izlazu iz mokracnih kanala u besiku. Radio ct. Vec vise od dva meseca Hidronefroza 3 grupa. Bolnice ne primaju pacijente, evo danas vec drugi put radi test na covid, da bi mogao dr ambulantno (ako uspe) da stavi stent makar privremeno da se bubreg malo oporavi. Operacija ce kasnije kada pocnu da primaju pacijente. Sve smo tlf sa dr o terapijama obavljali. Pio je urolitin, kaze dr da taj sirup daje odlicne rezultate, medjutim ovo je jako velik kamen i nije istopi, ali druge u bubregu jeste dosta smanjio. O bolovima u sred korone ti ne bi mogla opisati situaciju, Uzas. Kazu da je 4 puta vise ljudi umrlo od drugih bolesti nego od korone, stvarno je ovo postalo ludilo. Ostace covek bez bubrega ako se ovo ovako nastavi. Nadam se da ce u utorak nesto uraditi. Inace oboje imamo kamenja na izvoz. 




branki* -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (22.5.2020 10:15:28)

Da li je moguće da nisam pisala ovde..

Prošle godine sam bas prvi put imala strahovitri napad..povracanje od bolova..valjanje po podu..maltene haluciniras od boli.. u sred noći. .U ovo doba otprilike. .probudim boku..Ja sama u bgd sa decom..sin ostane da spava
Na taksi i u grdasku bolnicu.ona nam najbliza.Kamen se zaglavio u kanalu.staza tipa dva na tri.Naručim čaj iz Leskovca. Popijem .istopio ga.ali ne može svaki da istopi. Mene je spasao. 




Sanjica26 RR -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (22.5.2020 10:20:04)

Kod muza je izvrsena operacija kamena. Isto je bila u mokracnom kanalu. Nisu uspeli potpuno da ga razbiju jer je jako tvrd. On je imao samo jedan kamen. Ostao je delic koji se vratio u bubreg. Stavljen je posle operacije stent. Mm je sa njim jedva funkcionisao. Nije mogao normalno da set_a.

Tokom ove korone, imao je strasne bolove. Bas za vreme policijskog casa. Nisam znala kako da mu pomognem. Sisao je u drugi mokracni kanal. Obavio je uz. Trebalo je u međuvremenu na razbijanje, ali nista za sada od toga. Taj urolitin nista nije pomogao. Sad pije neke kapi dok ne pocnu da rade. Kod mm je bio drugi stepen hidrofroze. 




branki* -> RE: Kamen u bubregu-pomozite :( (22.5.2020 10:50:52)

Kod muskaraca je kažu gori nego kod žena bol.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]